Главная страница

Інформаційнокомунікаційні технології у забезпеченні розвитку національної економіки


Скачать 1.43 Mb.
НазваниеІнформаційнокомунікаційні технології у забезпеченні розвитку національної економіки
АнкорMASTER DIPLOMA_Kireeva Anastasia (1) (1).docx
Дата11.08.2018
Размер1.43 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаMASTER DIPLOMA_Kireeva Anastasia (1) (1).docx
ТипДокументы
#22807
страница14 из 26
1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   26

Висновки до розділу 3


Встановлено, що ріст інформатизації в усіх сфер господарського життя країни потребує належного інструментарію щодо розвитку, організації, контролю та регулювання з боку держави механізмів галузі ІКТ та розвитку національної економіки. Нами було розроблено сукупність шляхів вдосконалення розвитку ІКТ та його впливу на національну економіку України в умовах глобалізації та інтеграції економічних процесів. Рекомендації враховували міжнародний (розвиток міжнародного співробітництва, національної конкурентоспроможності та створення стратегії розвитку на прикладі держав-лідерів інформатизації), національний (розробка системних заходів держави, підтримка суб’єктів малого і середнього бізнесу в сфері ІКТ), галузевий (підприємницький) рівні.

В силу недосконалості прикладного аспекту явища впливу галузі ІКТ на рівень розвитку на національну економіку було запропоновано економeтричну модeль кластеризації досліджуваних країн, що відображають вплив інформаційно-комунікаційного забезпечення на розвиток національної економіки у світовому економічному просторі, що є науковою новизною. Модeльний aнaлiз дозволив виявити тa визнaчити кiлькicнi пaрaмeтри впливу оcновних інформаційно-комунікаційних чинників на вектор оптимальної траєкторії руху якісного зростання економіки нашої держави, який, у сукупності визначає цільову функцію стратегічного позиціонування країни у світовому господарстві. Розроблена модель може використовуватися для аналізу й інших країн-учасниць глобального інформаційного простору.

Враховуючи, на нашу думку, недостатність сукупності досліджень заданої теми у теперішньому та минулому періодах, було розроблено прогнозний аналіз спеціалізованих факторів розвитку ІКТ за допомогою методу екстраполяції трендів. Отримані результати характеризувалися диферентною зміною показників, що, в свою чергу, дозволило визначити пріоритетні напрями розвитку економіки України в умовах інформатизації на 2015-2020 рр.

ВИСНОВКИ


У дипломній роботі розроблено методичні засади та практичні рекомендації, спрямовані на підвищення розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та їх впливу на національну економіку в умовах глобальної інформатизації суспільства. Проведене дипломне дослідження національної економіки на фоні галузі ІКТ дозволило зробити наступні висновки теоретичного і науково-практичного характеру.

  1. Визначено наукові теоретичні засади категорій «національна економіка» та «інформаційно-комунікаційні технології». Шляхом аналізу різноманітних наукових праць вчених, запропоновано власне визначення економічного терміну «національна економіка» та розроблено спеціалізовану компонентну структуру інформаційно-комунікаційних технологій.

  2. Подано науково-методичні підходи і методи аналізу впливу спеціалізованих показників розвитку ІКТ на національну економіку. Враховуючи позитивні та негативні сторони різноманітних математичних, статистичних методів, для оцінювання розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в рамках міжнародного співробітництва нами було обрано систему із 17 спеціалізованих параметрів для дослідження, котрі, на нашу думку, якнайкраще аналізують рівень розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та міжнародного співробітництва в цій сфері та визначають якість розвитку суспільства, що є головною метою інформаційного суспільства.

  3. Проведено системно-структурний аналіз сучасного стану розвитку інформаційно-комунікаційних технологій у світі та Україні. Для цілісного і об'єктивного аналізу стану ІКТ в світі було згруповано топ-30 країн за рівнем розвитку ІКТ, розглянуто їх на рівні соціально-економічного, науково-технічного розвитку та порівняно показники даних країн з Україною. Тож для досліджуваних країн притаманним є високий рівень ДВВП (ПКС), індексу розвитку ІКТ, відносно дешевий кошик цін на послуги ІКТ, спостерігаються високі темпи розвитку науки та інновацій, що забезпечують потреби експортно-орієнтованих галузей, а також широкий доступ населення до різних форм навчання. Все це сприяє розвитку інформатизації суспільства як на національному, так і на міжнародному рівнях. Україна не входить до найвищих категорій розвитку ІКТ, однак наша держава має неабиякий потенціал для подальшого розвитку інформатизації економіки. Тож дане дослідження на прикладі найкращих за позиціями розвитку ІКТ країн удосконалює національні механізми розвитку інформатизації та дозволяє Україні створити свою власну успішну національну модель розвитку інформатизації суспільства, що сприятиме розширенню та удосконаленню міжнародного співробітництва.

  4. Оціненно рівень впливу ІКТ на економіки країн пострадянського об’єднання СНД та України. Регіон є досить перспективним, характеризуючись швидкістю нарощування темпів розвитку інформатизації, великою кількістю потенційних абонентів, низьким рівенем проникнення і схожістю бізнес-середовища. Інвестиції у сектор ІКТ країн СНД характеризуються нерівномірністю, де основна роль належить російському капіталу. Основними ТНК на ринку мобільного зв’язку як головні гравці в сфері ІКТ в країнах СНД є «ВимпелКом» та «МТС», які тісно співпрацюють з різноманітними компаніями в сфері ІКТ по всьому світі.

  5. Досліджено діяльність та рівень розвитку основних компаній галузі IT України як найбільшого сектора ІКТ. Ринок IT України в галузі ІКТ представлений невеликою кількістю міжнародних компаній, основними з яких є «Epam» та «Luxoft». Обидві компанії характеризуються ефективною та прогресуючою діяльністю в Україні, тісно співпрацюючи з низкою іноземних компаній на світовому рівні в умовах глобальної інформатизації суспільства. Проте, враховуючи 100% іноземний капітал майже усіх найбільших підприємств галузі ІКТ, виявляємо, що дана сфера має велику кількість бар’єрів, які на сьогодні стримують стрімкий розвиток сфери ІКТ та заважають створенню належного інвестиційного клімати в Україні.

  6. Розроблено сукупність шляхів вдосконалення розвитку ІКТ на фоні розвитку національної економіки України на міжнародному (розвиток міжнародного співробітництва, національної конкурентоспроможності та створення стратегії розвитку на прикладі держав-лідерів інформатизації), національному (розробка системних заходів держави, підтримка суб’єктів малого і середнього бізнесу в сфері ІКТ, забезпечення стандартизації сфери ІКТ та інформаційної безпеки) та галузевому (підприємницькому) ((розвиток інфраструктури ІКТ та вдосконалення ринкового середовища) рівнях.

  7. Запропоновано економeтричну модeль оцінки факторів впливу інформаційно-комунікаційного забезпечення на національну економіку у світовому економічному просторі. Прикладний характер досліджуваної є теми є досить недосконалим, тому нами була створена модель впливу інформаційних чинників розвитку ІКТ на національну економіку шляхом використання кореляційно-кластерного аналізу. Модeльний aнaлiз дозволив виявити тa визнaчити кiлькicнi пaрaмeтри впливу оcновних інформаційно-комунікаційних чинників на вектор оптимальної траєкторії руху якісного зростання економіки нашої держави, який, у сукупності визначає цільову функцію стратегічного позиціонування країни у світовому господарстві. Розроблена модель може використовуватися для аналізу й інших країн-учасниць глобального інформаційного простору.

  8. Створено та охарактеризувано прогнозний аналіз зміни чинників розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та їх впливу на національну економіку України. Аналіз був проведений в силу того, що, враховуючи швидкість та хаотичність процесів розвитку складових інформаційно-комунікаційних технологій, перед державою постає складність регулювання постійних змін інформатизації економіки. Тому характеристика теперешнього та минулого стану спеціалізованих показників ІКТ за таких умов є недостатньою. В ході дослідження виявлено, що певні показники мають тенденцію до збільшення. Це є позитивним фактором щодо розвитку економіки України в цілому та вказує на пріоритетність напрямів розвитку державної політики в майбутньому). Натомість, більшість показників науково-технічного розвитку, що характеризують МНТС, зазнають зменшення. Тому вважаємо, в 2015-2020 рр. держава повинна сконцентрувати свою увагу на розвитку МНТС, розробити низку заходів, що буду сприяти збільшенню науково-технічних показників. Це, в свою чергу, дозволить Україні вийти на новий рівень розвитку міжнародного співробітництва в сфері інформаційно-комунікаційних технологій, що в результаті покращить економіку нашої держави в умовах глобальної інформатизації та інтеграції суспільства.



1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   26


написать администратору сайта