Главная страница
Навигация по странице:

  • Право особи на судовий захист передбачає, що кожному гарантується захист його прав, свобод та законних інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону.

  • Стаття 8 заг декларації прав людини.

  • (тобто кожна людина має право на судовий захист) Право на справедливий суд

  • Право на справедливий суд

  • У системі судів загально ї юрисдикції діють апеляційні суди

  • У Верховному Суді України діють: Судова палата в адміністратив- них справах; Судова палата у господарських справах; Судова палата у кримінальних справах; Судова палата у цивільних справах.

  • Вищими спеціалізова- ними судами є: 1) Вищий спеціа лізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ; 2) Вищий господарський суд України; 3) Вищий адміністративний суд України.

  • Суд зах. Cуд зах. Книга по суд зах. Право особи на судовий захист передбачає, що кожному гарантується захист його прав, свобод та законних інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону


    Скачать 33.55 Kb.
    НазваниеКнига по суд зах. Право особи на судовий захист передбачає, що кожному гарантується захист його прав, свобод та законних інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону
    АнкорСуд зах
    Дата02.06.2020
    Размер33.55 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаCуд зах.docx
    ТипКнига
    #127477

    Cуд. Зах.

    1-2 пит. Поняття права особи на суд захист і зміст права civic.ua/main/data?t=3&c=1&q=2067004 – менджул книга по суд зах.
    Право особи на судовий захист передбачає, що кожному гарантується захист його прав, свобод та законних інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону.

    Стаття 8 заг декларації прав людини.Кожна людина має право на ефективне поновлення у правах компетентними національними судами в разі порушення її основних прав, наданих їй конституцією або законом.(тобто кожна людина має право на судовий захист)

    Право на справедливий суд — це право особи, закріплене у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод

    Для забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справ у розумні строки, встановлені законом, в Україні діють суди першої, апеляційної, касаційної інстанцій і Верховний Суд України. Кожен має право на участь у розгляді своєї справи у визначеному процесуальним законом порядку в суді будь-якої інстанції. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи мають право на судовий захист в Україні нарівні з гро мадянами і юридичними особами України. Стаття 8 Закону України ”Про судоустрій і статус суддів” гарантує кожному право на повноважний суд. Так, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

    Доп інфо(просто чит.):

    Забезпечення прав і свобод людини, визнання їх авторитету в суспільстві – єдиний шлях розвитку громадянського суспільства

    Право на справедливий суд — це право особи, закріплене у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, при визначенні цивільних прав і обов'язків особи чи при розгляді будь-якого кримінального обвинувачення, що пред'являється особі.

    «Розумні строки»

    Ще однією з гарантій справедливого суду суду є розгляд справи в «розумні строки».  В залежності від того,  цивільні, чи кримінальні справи розглядаються даний критерій варіюється.  Факторами котрі Комісія та Суд  беруть до уваги, з'ясовуючи, чи відповідає судова процедура стандартам «розумного строку»  є:

    • складність справи

    • підхід органів влади до розгляду конкретної справи

    • окремі аспекти поведінки заявника, що могли вплинути на продовження строку розгляду,

    • обставини, які виправдовують більш тривалий строк судового розгляду .

    Виходячи з цього, можна зробити висновок, що розумними вважаються строки, що є об'єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.

    3. Система судів загальної юрисдикції в Україні будується за принципами територіальності і спеціалізації та інстанційності. Систему судів загальної юрисдикції складают ь: 1) місцеві суди; 2) апеляційні суди; 3) вищі спеціалізовані суди; 4) Верховний Суд України.

    Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Ви щими судовими органами спеціалізова- них судів є відповідні вищі суди . Відповідно до закону діють апеля- ційні та місцеві суди.

    Суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивіль- них, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення. У судах загальної юрис- дикції може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду кон- кретних категорій справ.

    4. Місцевими загальними судами є районні, районні у містах, місь- кі та міськрайонні суди. Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, з числа яких призна чаються голова та заступник голови суду. З числа суддів місцевого загального суду обираються слідчі судді (суддя), які здій- снюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом. Кількість слідчих суддів ви- значається окремо для кожного суду зборами суддів цього суду. Слідчі судді (суддя) обираються зборами суддів цього суду за пропозицією голови суду або за пропозицією будь-якого судді цього суду, якщо пропозиція голови суду не була підтримана, на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно. Д о обрання слідчого судді відповідного суду його повноваження здійснює най- старший за віком суддя цього суду. С лідчий суддя не звільняється від виконання обов’язків судді першої інстанції, проте здійснення ним повноважень із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримі нальному провадженні враховується при роз- поділі судових справ та має пріоритетне значення Місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, відне- сені процесуальним законом до його підсудності. Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених проце суальним законом. Місцеві господар- ські суди розглядають справи, що виникають із господарських пра- вовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності. Місцеві адміністрати вн і суди розглядають справи адміністративної юрисдикції (адміністративні справи). Підсудність окремих категорій справ місцевим судам, а також порядок їх розгля- ду визначаються процесуальним законом

    У системі судів загально ї юрисдикції діють апеляційні суди як суди апеляційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення. Апеляційними судами з розгляду цивільних, кри- мінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення… Апеля- ційними судами з розгляду господарських справ, а пеляційними су- дами з розгляду адміністративних справ є відповідно апеляційні гос- подарські суди та апеляційні адміністративні суди, які утворюються в апеляційних округах відповідно до указу Президента України. До складу апеляційного суду входять судді, які мають стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років, з числа яких призначаються голо- ва суду та його заступники. Апеляційний суд: 1) розглядає справи відповідної судової юрисдикції в апеляцій- ному порядку згідно з процесуальним законом; 2) у випадках, передбачених процесуальним законом , розгля- дає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої інстанції; 3) аналізує судову статистику, вивчає та уз агальнює судову практику; 4) надає місцевим судам методичну допомогу в застосуванні законодавства; 5) здійснює інші повноваження, визначені законом.

    Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції. Верховний Суд України: 1) переглядає справи з підстав неоднакового застосування су- дами (судом) касаційної інстанції однієї і тієї ж норми матеріального права у подібних правовідносинах у порядку, передбаченому проце- суальним законом; 2) переглядає справи у разі встановлення міжнародною су- довою установою, юрисдикція якої визна на Україною, порушення Україною м іжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом; 3) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент Україн и, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом Укра- їни своїх повноважень за станом здоров’я; 4) звертається до Конституційного Суду України щодо консти- туційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України. У Верховному Суді України діють: Судова палата в адміністратив- них справах; Судова палата у господарських справах; Судова палата у кримінальних справах; Судова палата у цивільних справах.

    5. У системі судів загальної юрисдикції діють вищі спеціалізовані суди як суди касаційної інстанції з розгляду цивільних і криміналь- них, господарських, адміністративних справ. Вищими спеціалізова- ними судами є: 1) Вищий спеціа лізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ; 2) Вищий господарський суд України; 3) Вищий адміністративний суд України. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Су- дову палату очолює секретар судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. У вищому спеціалізованому суді діє пленум вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, визначених законом. При вищому спеціалізованому суді утворюється Науково- консультативна рада, статус якої визначається законом. Вищий спеціалізований суд: 1) розглядає справи відповідної судової юрисдикції в касацій- ному порядку згідно з процесуальним законом; 2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розгля- дає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої або апеля- ційної інстанції, а також розглядає справи у разі встановлення між- народною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні спра- ви судом, якщо за результатами розгляду питання про допуск справи до провадження Верховного Суду України буде встановлено, що така справа підлягає розгляду вищим спеціаліз ованим судом; 3) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику; 4) надає методичну допомогу судам нижчого рівня з метою од- накового застосування норм Конституції та законів України у судовій практиці на основі її узагальнення та аналізу судової статистики; дає спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційні роз’яснення з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповід- ної судової юрисдикції; 5) здійснює інші повноваження, визначені законом.

    6. Правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та со ціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак. При реалізації права на справедливий суд кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомо- га надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі з ахисника своїх прав. Порядок та умови надання правової допомоги визначаються законом. Для забезпечення права на захист від обвинувачен ня та на- дання правової допомоги при вирішенні справ у судах в Україні діє адвокатура. Гласність і відкритість судового процесу означає, що ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмо- вої інформації про результати розгляду його судової справи. Кожен, 15 хто не є стороно ю у справі, має право на вільний доступ до судов ого рішення в порядку, встановленому законом. Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законом. Відповідно до ст. 12 За кону України ”Про судоустрій і статус суд- дів” судочинство і діловодство в суда х України провадиться дер- жавною мовою. Суди забезпечують рі вність прав громадян у судово- му процесі за мовною ознако ю. Суди використовують державну мову в процесі судо чинства та гарантують право громадян на використан- ня ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони воло- діють. У судах, поряд з де ржавною, можуть використовуватися регі- ональні мови або мови меншин відповідно до Закону У країни ”Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин” в порядку, встановленому процесуальним законом.


    написать администратору сайта