Главная страница

КРОК. Крок Стоматологія 2011 р 0 Біологія 1


Скачать 1.02 Mb.
НазваниеКрок Стоматологія 2011 р 0 Біологія 1
АнкорКРОК.docx
Дата06.01.2018
Размер1.02 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКРОК.docx
ТипАнализ
#13726
страница43 из 69
1   ...   39   40   41   42   43   44   45   46   ...   69

239

При тривалому перебуванні у погано вентильованому приміщені у студента збільшилась частота дихання. Які рецептори найшвидше відреагували на збільшення концентрації вуглекислого газу в повітрі?

@ Центральні хеморецептори

Хеморецептори судин

Іритантні рецептори

Юкстагломерулярні

Нюхові

#

240

Проводят исследования на изолированном мышечном волокне. Установлено, что порог силы раздражения клетки существенно уменьшился. Что из указанного может быть причиной этого?

@ Активация натриевых каналов мембраны

Активация калиевых каналов мембраны

Инактивация натриевых каналов мембраны

Инактивация кальциевых каналов мембраны

Блокада энергообразования в клетке

#

konec:

#end

Крок 1. Стоматологія 2011 р.

7.0 Патологічна анатомія

1

У лежачого хворого з недостатністю кровообігу, нерухомого після перенесеного інсульту, шкіра і м’які тканини над крижами почорніли і набрякли, після відторгнення епідермісу в чорних тканинах відкрились виразки. Який процес розвився у хворого?

@ Пролежні

Суха гангрена

Флегмона

Інфаркт

Абсцес

#

2

Больной заболел остро: высокая температура, увеличенная, болезненная селезенка. На 10 день на коже живота появилась розеолезно-папулезная сыпь. На 21 день наступила смерть от перитонита. При патологоанатомическом исследовании трупа в подвздошной кишке обнаружены глубокие язвы в области некротизированных групповых лимфоидных фолликулов (пейеровых бляшек). Одна из язв перфорировала, имеется фибринозно-гнойный разлитой перитонит. О каком заболевании можно подумать в данном случае?

@ Брюшной тиф

Дизентерия

Амебиаз кишечника

Холера

Сальмонеллез

#

3

Больной 22-х лет поступил в стационар с жалобами на лихорадку, слабость. Один из увеличенных шейных лимфоузлов взят на гистологическое исследование. Результаты: в ткани лимфоузла обнаружены очаги некроза, окруженные эпителиоидными клетками, гигантскими многоядерными клетками Пирогова-Лангханса, а также лимфоцитами. Какое заболевание можно предполагать в данном случае?

@ Туберкулез

Лимфогранулематоз

Лимфолейкоз

Саркоидоз

Сифилис

#

4

Чоловік, 70 років, зі скаргами на біль у дрібних суглобах рук і ніг. Суглоби деформовані, болючі. Виявлений підвищений рівень солей сечової кислоти в крові та сечі. Про порушений обмін яких речовин йде мова?

@ Нуклеопротеїдів.

Кальція.

Хромопротеідів.

Ліпопротеїдів.

Калію.

#

5

У чоловіка 62 років, що помер при наростаючих явищах серцевої недостатності, на розтині знайдено збільшене в об’ємі серце. Серце дряблої консистенції, камери розтягнуті, міокард на розрізі тьмяний, глинисто-жовтий. З боку ендокарда видно жовто-білу посмугованість, яка особливо виражена в сосочкових м’язах. Який патологічний процес найбільш ймовірний ?

@ Жирова дистрофія міокарда

Ожиріння серця

Дилятаційна кардіоміопатія

Міомаляція

Кардіосклероз

#

6

При мікроскопічному дослідженні біопсії нирки виявлено вогнища, в центрі яких знаходяться зернисті еозинофільні маси, оточені інфільтратом з лімфоцитів, епітеліоїдних клітин та поодиноких клітин Пирогова-Лангханса. Виберіть патологічний процес, що найбільш повно відповідає описаним змінам.

@ Гранулематозне запалення

Коагуляційний некроз

Казеозний некроз

Альтеративне запалення

Проліферація та диференціювання макрофагів

#

7

У хворого 28 років мигдалики значно збільшені, повнокровні, болючі, на їх поверхні – щільні брудно-сірі плівки, які поширюються на тверде піднебіння, щільно зв’язані з підлеглими тканинами, при спробі відокремити їх – розвивається кровотеча. Який патологічний процес обумовлює дані морфологічні зміни?

@ Дифтеритичне ексудативне запалення.

Крупозне ексудативне запалення.

Катаральне ексудативне запалення.

Гнійне ексудативне запалення.

Геморрагічне ексудативне запалення.

#

8

У хворого – глибока рвана рана із нерівними краями, вкрита гноєм. У крайових відділах - сочна грануляційна тканина, яка не здіймається над рівнем рани. Назвіть вид загоєння рани.

@ Загоювання вторинним натягом.

Загоювання первинним натягом.

Загоювання під струпом.

Безпосереднє закриття дефекту епітеліальної тканини.
#

9

При мікроскопічному дослідженні пухлини верхньої губи, виявлено, що вона побудована з числених щілиноподібних порожнин, стінка яких вистелена сплощеним ендотелієм, заповнених рідкою кров`ю і згортками. Поставити діагноз.

@ Капілярна гемангіома.

Венозна гемангіома.

Кавернозна гемангіома.

Гемангіоперицитома.

Гломус-ангіома.

#

10

Під час емоційно напруженої роботи раптово помер молодий мужчина. На розтині виявлено нерівномірне кровонаповнення міокарда. Гістохімічно – зниження вмісту глікогену. Електронно мікроскопічно –деструкція мітохондрій, контрактури міофібрил. Вкажіть ймовірний розлад кровообігу?

@ Гостра ішемія

Хронічна ішемія

Вакатна артеріальна гіперемія

Гостра венозна гіперемія

Ангіоневротична артеріальна гіперемія

#

11

Під час дорожно-транспортної пригоди водій отримав поранення в шию розбитим склом. Кровотеча була невелика, але через декілька хвилин потерпілий помер при явищах гострої ядухи. При розтині серця померлого у заповненій водою порожнині перикарду виділяються пухирці. Вкажіть ймовіринй патологічний процес.

@ Повітряна емболія

Газова емболія

Жирова емболія

Тромбоемболія

Емболія чужерідними тілами

#

12

На розтині чоловіка, який помер від хроніосепсису, виявлено атрофію скелетних м’язів, буру атрофію міокарда, печінки. Порушення обміну якого пігменту виявлено у померлого?

@ Ліпофусцину

Ліпохрому

Гемосидерину

Гемомеланіну

Меланіну

#

13

Чоловік тривалий час хворів гемобластозом. На розтині виявлено, що кістковий мозок, селезінка, печінка, лімфатичні вузли коричневого кольору. Проведено гістохімічну реакцію Перлса. Встановлено, що ретикулярні, ендотеліальні і гістіоцитарні елементи цих органів містять гранули синього кольору. Який пігмент виявлено при застосуванні зазначеної реакції?

@ Гемосидерин

Білірубін

Гематоїдин

Гематоїдин

Гематопорфірин

#

14

При розтині тіла дівчинки, яка померла від асфіксії, виявлено, що слизова трахеї і бронхів покрита біло-сірою плівкою, яка рихло з’єднана з підлеглими тканинами і легко знімається пінцетом. Просвіт сегментарних бронхів виповнений рихлими масами сіро-білого кольору. Який трахеобронхіт за характером ексудату відмічений при розтині?

@ Крупозний

Катаральний

Дифтеритичний

Гнійний

Гнильний

#

15

У хворого видалено новоутворення шкіри, яке має вигляд вузла з сосочковою поверхнею, що нагадує цвітну капусту, щільної консистенції. Мікроскопічно пухлина складається з багатьох сосочків. Паренхіма сформована з покривного епітелію із збільшеним числом шарів. В епітелії збережена полярність клітин, стратифікація, цілісність власної мембрани. Строма пухлини розташована в центрі сосочків. Ваш діагноз?

@ Папілома

Фіброма

Аденома

Фіброаденома

Цистоаденома

#

16

Ребенок 6 лет доставлен в приемный покой детской больницы в состаянии асфиксии. В гортани обнаружены беловатые обтурирующиеся просвет и легко отдаляющиеся пленки. Произведена трахеостомия. Какой вид воспаления развился в гортани?

@ Крупозное воспаление

Геморрагическое воспаление

Дифтеретическое воспаление

Катаральное воспаление

Гнойное воспаление

#

17

При вскрытии умершего, в прямой и сигмовидной кишке видны дефекты слизистой оболочки неправильной формы с неровными контурами, они сливаются между собой, оставляя небольшие островки сохранившейся слизистой оболочки. О какой разновидности колита можно думать?

@ Язвенный колит

Фибринозный колит

Гнойный колит

Фолликулярный колит

Катаральный колит

#

18

Больной 59 лет, страдающий трансмуральным инфарктом миокарда левого желудочка, умер от истинного разрыва сердца - тампонады сердца. Какой процесс в зоне инфаркта мог способствовать разрыву сердца? Выберите правильный ответ.

@ Аутолические процессы расплавлением ткани миокарда (миомаляция)

Замещение соединительной тканью зоны инфаркта (организация)

Повышение давления в малом круге кровообращения

Формирование рубца с истончением стенки левого желудочка

-

#

19

При гистологическом исследовании лимфоузла больного 18 лет, из области заднего треугольника шеи, морфолог обнаружил скопление клеток, среди которых единичные многоядерные клетки Березовского-Штенберга, большие клетки Ходжкина, малые клетки Ходжкина и много лимфоцитов, единичные плазматические клетки, эозинфилы. Какое заболевание развилось у больного?

@ Лимфогрануломатоз

Нодулярная лимфома

Опухоль Беркита

Лимфоцитарная лимфома

Хронический лимфоидный лейкоз

#

20

При вскрытии трупа мужчины, умершего от брюшного тифа выявлено, что мышцы передней брюшной стенки и бедра плотные, ломкие, белесовато-желтоватого цвета, напоминают стеариновую свечу. Описанное изменение в мышцах является проявлением:

@ Ценкеровского некроза

Фибриноидного некроза

Казеозного некроза

Колликвационного некроза

Апоптоза

#

21

У больного страдающего малярией при вскрытии: выражена желтушность кожи, склер и слизистых оболочек. Селезенка увеличина в размере, аспидно-серого цвета. Аспидно-серая окраска селезенки обусловлена наличием:

@ Гемомеланина

Гемосидерина

Липофусцина

Меланина

Гемопорфирина

#

22

При микроскопическом исследовании прямой кишки обнаружены крупные очаги некроза слизистой оболочки, некротические массы пропитаны фибрином, образуя пленку. Слизистая и подслизистая оболочка по периферии участков некроза полнокровные, оттечные с кровоизлияниями и лейкоцитарной инфильтрацией, Какое заболевание можно предположить?

@ Дизентерия

Холера

Амебиаз

Брюшной тиф

Сальмонелез

#

23

На розтині хворого 65 років, що помер від хронічної серцевої недостатності внаслідок ревматичної вади серця легені бурого кольору, збільшені у розмірах, ущільнені. Як звуться такі зміни у легенях?

@ бура індурація легень

мускатні легені

сотові легені

хронічний бронхіт

хронічна емфізема

#

24

На розтині померлого 48 років виявлена обтурація просвіту середньої мозкової артерії тромбом. У тім`яно-скроневій області лівої півкулі головного мозку - вогнище кашеподібної консистенції сірого кольору. Найвірогідніше це:

@ інфаркт

секвестр

гангрена

казеозний некроз

фібріноїдний некроз

#

25

Хворий 66 років за 10 років до смерті переніс перітоніт. На розтині капсула печінки та селезінки місцями різко потовщана, ущільнена, напівпрозора. Найвірогідніше це:

@ гіаліноз

некроз

мукоїдне набухання

фібріноїдне набуханняя

амілоїдоз

#

26

Слизова оболонка трахеї тьмяна, повнокровна, з нашаруванням сіро-білих плівок. Найвірогідніша форма запалення:

@ фібринозне

гнійне

серозне

проліферативне

змішане

#

27

Губчастий та кортикальний шари гомілкової кістки на окремих ділянках у стані розпаду, порожниниі, що створилися, заповнені вершкоподібними масами зеленувато-жовтого кольору. Найвірогідніша форма запалення:

@ гнійне

катаральне

серозне

проліферативне

змішане

#

28

У розтині у печінці померлого 62 років виявлено вогнище розпаду тканини діаметром 4 см, заповнене рідиною жовтувато-зеленого кольору. Найвірогідніший діагноз:

@ абсцес

флегмона

карбункул

емпієма

гранульома

#

29

У харкотинні хворого з мітральною вадою серця виявлені клітини, які вміщують бурий пігмент. Реакція Перлса позитивна. Який це пігмент ?

@ Гемосидерин

Гематоідин

Меланін

Порфірин

Білірубін

#

30

В біоптаті слизової носа знайдені епітеліоїдні клітини, плазмоцити, клітини Мікуліча, еозинофільні тільця Русселя. Ваш діагноз?

@ Ріносклерома

Сифіліс

Туберкульоз

Респіраторносинцитіальна інфекція

Алергічний риніт

#

31

В шкірі виявлена щільна, рухома, чітко відмежована від оточуючих тканин пухлина. На розрізі вона білого кольору, представлена волокнистою тканиною. Мікроскопічно – хаотично переплетені колагенові волокна, клітин мало. Назвіть пухлину?

@ фіброма

міома

Гістіоцитома

Дерматофіброма

Десмоїд.

#

32

При гістологічному дослідженні новоутворення шкіри виявлено: паренхіма сформована з покривного епітелію із збільшеним числом шарів. Строма разом з розростаннями епітелію формує сосочки. Вкажіть вид атипізму.

@ Тканинний

Клітинний.

Гістохімічний

Функціональний.

Метаболічний.

#

33

Хвора 70 років прооперована з приводу “гострого живота”. Під час операції виявлено близько 80 см клубової кишки чорного кольору, очеревина тьмяна, просвіт верхньої брижової артерії обтурований тромбом. Який процес розвинувся в кишці?

@ Гангрена

Пролежень

Білий інфаркт

Білий інфаркт із геморагічним вінчиком

Коагуляційний некроз

#

34

У хворого цукровим діабетом з'явився різкий біль у правій стопі. При огляді великий палець стопи чорного кольору, тканини стопи набряклі, осередки відшарування епідермісу, виділення з неприємним запахом. Яка клініко-морфологічна форма некрозу розвилася в хворого?

@ Гангрена волога

Пролежень

Секвестр

Гангрена суха

Інфаркт

#

35

У хворого з вадою мітрального клапану з'явився кашель, мокротиння ржавого кольору. Який пігмент обумовив такий колір мокротиння?

@ Гемосидерин

Меланін

Гемоглобін

Гемомеланін

Сірчасте залізо

#

36

Підліток скаржиться на потоншення м’язів і зменшення об’єму гомілки, які виникли після тривало незагоювавшогося перелому стегнової кістки без пошкодження нервів. Як називається така атрофія м’язів.

@ Дисфункціональна

Нейротична

Визвана недостатнім кровопостачанням

Визвана здавлюванням

Від дії фізичних факторів

#

37

У хворого виразковою хворобою шлунка з кровотечею при ендоскопії в шлунку знайдена рідина кольору кавової гущавини. Який пігмент обумовив такий колір вмісту шлунка?

@ Солянокислий гематин

Гемосидерин

Білірубін

Феритин

Порфірин

#

38

У померлої жінки, 86 років, яка страждала на атеросклероз судин головного мозку, на розтині виявлена атрофія кори головного мозку. Як називається ця атрофія відносно причини?

@ Від недостатнього кровопостачання.

Від тиску.

Від дії фізичних та хімічних факторів.

Нейротична.

Дисфункціональна.

#
1   ...   39   40   41   42   43   44   45   46   ...   69


написать администратору сайта