Главная страница

КРОК. Крок Стоматологія 2011 р 0 Біологія 1


Скачать 1.02 Mb.
НазваниеКрок Стоматологія 2011 р 0 Біологія 1
АнкорКРОК.docx
Дата06.01.2018
Размер1.02 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКРОК.docx
ТипАнализ
#13726
страница44 из 69
1   ...   40   41   42   43   44   45   46   47   ...   69

39

Дівчинка віком 6 років захворіла на дифтерію і померла на третю добу від асфіксії. На аутопсії слизова оболонка трахеї і бронхів стовщена, набрякла, тьмяна, покрита сіруватими плівками, які легко відокремлюються. Про який вид запалення свідчать морфологічні зміни.

@ крупозне запалення

Серозне запалення

Геморагічне запалення

Дифтеритичне запалення

Катаральне запалення

#

40

На розтині трупа чоловіка віком 57 років, який помер від висипного тифу, виявлено, що м’язи передньої черевної стінки і стегон щільні, білувато-жовтого кольору, нагадують стеаринову свічу. Проявом якого патологічного процесу є дана картина?

@ восковидного некрозу

апоптозу

фібриноїдного некрозу

колікваційного некрозу

казеозного некрозу

#

41

На секції виявлено: множинні геморагічні інфаркти легень, у деяких судинах легень буруватого кольору щільні маси, які не прикріплені до стінки судин, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, в яких наявні тромби. Про який патологічний процес йдеться мова?

@ Тромбемболія судин легеневої артерії.

Жирова емболія судин легеневої артерії.

Тканинна емболія судин легеневої артерії.

Застійний тромбоз судин легеневої артерії.

Геморагічна бронхопневмонія.

#

42

При розтині чоловіка 49 років, який поступив у стаціонар з картиною гепатотропної інтоксикації і раптово помер, печінка збільшена, дрябла, жовто-коричневого кольору; на поверхні розрізу печінки і лезі ножа помітні краплини жиру. Мікроскопічно: гепатоцити периферії класичних печінкових часточок вміщують масу дрібних крапель, які виповнюють цитоплазму і відсовують ядро на периферію. Який процес найімовірніше має місце в печінці?

@ Жирова дистрофія печінки

Цереброзидліпідоз (хвороба Гоше)

Сфінгомієлінліпідоз (хвороба Німанна-Піка)

Гангліозидліпідоз (хвороба Тея-Сакса)

Генералізований гангліозидоз(хвороба Нормана-Ландінга)

#

43

У хворого на гостру виразкову хворобу шлунка, що ускладнилась шлунковою кровотечею, блювотні маси забарвлені в темно-коричневий колір, що описується як блювота “кавовою гущею”. Наявність якого пігменту в блювотних масах визначає таке їх забарвлення?

@ Солянокислого гематину

Гемоглобіну

Білірубіну

Гемомеланіну

Сульфіду заліза

#

44

У хворго після операційного втручання (опікова хвороба) в умовах різкого зниження реактивності організму став прогресувати сепсис, що привело до смертельного наслідку. В області передньої стінки черевної порожнини на розтині мікроскопічно спостерігається дифузна інфільтрація сегментоядерніми лейкоцитами міжм'язевих проміжків, набряк тканини, лізис м'язових волокон. Визначити характер патологічног процесу.

@ Флегмона .

Дифтеритичне запалення.

Абсцес.

Некроз.

Катаральне запалення.

#

45

У хворого, з’явилася охриплість голосу, під час лярінгоскопії виявлена пухлина гортані, сіро-білого кольору, з сосочковою поверхнею. Мікроскопійно: розростання сполучної тканини, що вкрите багатошаровим плоским епітелієм зі збільшеним ороговінням, без клітинного атипізму. Найвірогідніше це:

@ папілома

фіброма

поліп

ангіома

ангіофіброма

#

46

Мікроскопійне дослідження коронарної артерії у померлого 53 років виявило звуження прозору судини за рахунок фіброзної бляшки з домішком ліпідів. Найвірогідніша форма атеросклерозу:

@ ліпосклероз

ліпоїдоз

доліпідна

тероматоз

виразкування

#

47

У хворого, померлого через 3 тижні від початку пневмонії, нижня доля правої легені різко збільшена, щільна, безповітряна, сіра, з накладеннями фібрину на плеврі. При мікроскопії у всих альвеолах цієї долі виявлено фібрин та сегментоядерні лейкоцити. Ваш діагноз:

@ Крупозна пневмонія

Вогнищева бронхопневмонія

Грипозна пневмонія

Фібринозний плеврит

Інтерстициальна пневмонія

#

48

У хворого 14-ти років діагностована тріада Гетчинсона: зуби діжкоподібної форми, паренхіматозний кератит та глухота. Для якої хвороби характерні виявлені зміни?

@ Сифіліс.

Токсоплазмоз.

Проказа.

Туберкульоз.

Опісторхоз.

#

49

Хворий 20 років звернувся із скаргами на появу короткочасних болісних відчуттів в області 2-го зуба справа на нижній щелепі під дією хімічних або механічних подразників. При огляді зуба виявлений середньої глибини дефект твердих тканин, що перетинає дентино-емалеву межу. Дентин пігментований, дещо розм'якшений. Ваш діагноз?

@ Середній карієс

Поверхневий карієс

Глибокий карієс

Флюороз

Клиноподібний дефект

#

50

Хворий 18 років звернувся із скаргами на кровотечу з ясен протягом декількох днів . Об'єктивно: ясна в ділянці верхніх і нижніх фронтальних зубів збільшені в об’ємі, гіперемовані, кровоточать при механічному подразненні, пародонтальних кишень немає, патологічна рухомість зубів відсутня. Поставте діагноз.

@ Гострий гінгівіт

Пародонтит

парадонтоз

Періодонтит

Епуліс

#

51

Хворий протягом багатьох років страждав на хронічний остеомієліт нижньої щелепи. Останнім часом в аналізі крові - гіпопротеїнемія, диспротеїнемія; у сечі - протеїнурія, білкові циліндри . Помер від хронічної ниркової недостатності. На розтині нирки збільшені, щільні, воскоподібні. Який патологічний процес у нирках був виявлений на розтині?

@ Амілоїдоз

Хронічний гломерулонефрит

Гідронефроз

Хронічний піелонефрит

Інтерстиційний нефрит

#

52

У хворого 77 років, що страждав на атеросклероз, з'явився біль у правій ступні. Ступня збільшена в розмірі, шкірні покрови чорного кольору, мацеровані, демаркаційна зона не виражена. Який патологічний процес у ступні діагностовано:

@ Волога гангрена

Суха гангрена

Нома

Секвестр

Коагуляційний некроз

#

53

При осмотре больного, врач-стоматолог отметил, что края зубной ячейки, лишенной зуба , значительно сближены, диаметр ее уменьшен. О каком общепатологическом процессе идет речь в данном случае?

@ атрофии дисфункциональной

гипоплазии

атрофии вызванной недостаточностью кровообращения

атрофия нейротическая (при денервации)

атрофия от давления

#

54

У померлого від хронічної серцево-судинної недостатності на розтині виявлене “тигрове серце”. З боку ендокарду помітне жовтувато-біле покреслення , міокард тьмяний, глинисто-жовтий. Який процес зумовив дану патологію?

@ Жирова паренхіматозна дистрофія.

Вуглеводна дистрофія

Гіаліново-краплинна дистрофія.

Жирова судинно-стромальна дистрофія.

Амілоїдоз

#

55

Чоловік віком 42 роки помер при явищах вираженої інтоксикації і дихальної недостатності. На розрізі тканина легень у всіх відділах строката, з множинними дрібновогнищевими крововиливами та вогнищами емфіземи. Гістологічно у легенях: геморагічна бронхопневмонія з абсцедуванням, у цитоплазмі клітин епітелію бронхів еозинофільні і базофільні включення. Діагностуйте виявлене на секції захворювання.

@ Грип

Парагрип

Аденовірусна інфекція

Респіраторно-синцитіальна інфекція

Стафілококова бронхопневмонія

#

56

При гістологічному дослідженні збільшеного шийного лімфатичного вузла відмічено, що загальний рисунок вузла нечіткий за рахунок розростання атипових гістіоцитарних клітин, з наявністю гігантських клітин Березовського-Штернберга, маються ділянки некрозу, склерозу, гіалінозу. Для якого захворювання характерні виявлені морфологічні зміни в лімфатичному вузлі?

@ Лімфогранулематозу

Гострого мієлолейкозу

Хронічного мієлолейкозу

Грибовидного мікозу

Туберкульозу

#

57

На вскрытии больного 42-х лет, страдавшего хроническим диффузным бронхитом и умершего от легочно-сердечной недостаточности, обнаружены большие, повышенной воздушности легкие, которые своими краями прикрывают средостение, не спадаются, бледно-серого цвета, режутся с хрустом, при надавливании пальцем на поверхности легких остается ямка. Из просвета бронхов выделяется слизисто-гнойный эксудат. Установите диагноз.

@ Хроническая диффузная обструктивная эмфизема легких

Хроническая очаговая эмфизема

Интерстициальная, межуточная эмфизема

Первичная идиопатическая эмфизема

Викарная компенсаторная эмфизема

#

58

У ребенка 2 лет появился катаральный конъюктивит, фарингит, ларинготрахеобронхит. На слизистой оболочке щек, соответственно нижним малым коренным зубам, белые пятна, а позднее – крупнопятнистая и папулезная сыпь на лице, туловище, конечностях. О каком заболевании следует думать?

@ Корь

Скарлатина

Менингококковая инфекция

Сыпной тиф

Грипп

#

59

У хворого висока температура, задуха, біль у правій половині грудної клітини. Під час плевральної пункціїї видалено 700 мл вершкоподібної рідини жовтувато-зеленого кольору. Найвірогідніший діагноз:

@ емпієма плеври

карціноматоз плеври

серозний плеврит

фібринозний плеврит

геморагічний плеврит

#

60

У больного 38 лет, страдавшего брюшным тифом, на 4-й неделе заболевания развилась перфорация стенки подвздошной кишки, больной умер от разлитого гнойного перитонита. На вскрытии в мышцах передней брюшной стенки обнаружен участок 12х7 см серовато-желтого цвета, плотноватый с тусклой поверхностью. Какой процесс развился в мышцах передней брюшной стенки?

@ Восковидный некроз

Казеозный некроз

Колликвационный некроз

Влажная гангрена

Инфаркт мышцы

#

61

6-річну дитину доставлено в стаціонар у стані асфіксії. У гортані виявлено сірувато-жовті плівки, що легко видаляються. Який вид запалення розвинувся?

@ Фібринозне

Катаральне

Гнійне

Геморагічне

Десквамативно-некротичне

#

62

Дитина 4-х років захворіла гостро і померла. На розтині виявлено набряк головного мозку, мозкові оболонки різко повнокровні та просочені густим мутним жовто-зеленуватим гнійним ексудатом. Про який процес в оболонках мозку йде мова?

@ Гнійне запалення

Серозне запалення

Фібринозне запалення

Геморагічне запалення

-

#

63

При микроскопическом исследовании удаленного зуба обнаруживается уменьшение количества и размеров одонтобластов и других клеток пульпы зуба, с своеобразным склерозом соединительнотканной основы пульпы. О каком общепатологическом процессе в пульпе зуба можно думать?

@ Сетчатая атрофия пульпы

Жировая дистрофия

Амилоидоз

Гиалиноз

Гиперплазия пульпы

#

64

При огляді хворої 25 років об’єктивно: права половина тіла нижньої щелепи веретеновидно роздута, пальпаторно тверда, поверхня її гладка. При пункції – рідина бурого кольору. В пункційному біоптаті: однотипні одноядерні клітини типу остеобластів та гігантські багатоядерні клітини, з осередками лакунарної резорбції кістних балок. Зустрічалися дрібні крововиливи і зерна гемосидерину. Який найбільш вирогідний діагноз?

@ Остеобластокластома

Амілобластома

Фіброзна остеодисплазія

Остеосаркома

Гігантоклітинний епуліс

#

65

На розтині померлого чоловіка 70 років серце зменшене у розмірах, жирова клітковина під епікардом відсутня, міокард щільний, бурого кольору. При мікроскопії – кардіоміоцити зменшені у розмірах, в саркоплазмі багато гранул бурого пігменту ліпофусцину. Встановити характер патологічного процесу в міокарді

@ Бура атрофія

Амілоїдоз

Жирова дистрофія

гемохроматоз

Гіпертрофія

#

66

У дівчинки 6 років на протязі 5 місяців розвинулася деформація обличчя внаслідок симетричного збільшення об’єму обидвох кутів нижньої щелепи. Мікроскопічно: кісткова тканина щелепи заміщена волокнистою сполучною тканиною з великою кількістю судин, примітивними кістковими балочками. Яке захворювання може бути в даному випадку?

@ Херувізм

Еозинофільна гранульома

Цементома

Остеобластокластома

Фіброзна дисплазія

#

67

Під час гістологічного дослідження видаленого зуба виявлено, що в пульповій камері некротичний детрит з кристалами жирних кислот та численними колоніями мікробів. Діагностуйте захворювання.

@ Гангрена пульпи

Хронічний пульпіт

Хронічний пульпіт з загостренням

Серозний пульпіт

Гнійний пульпіт

#

68

У хворого 70 років, який помер від сердцевої недостатності, під час розтину виявлено деформовані, звужені коронарні артерії. На розрізі внутрішня поверхня артерій бугриста, стінка білувата, ламка, кам’янистої щільності. Про яку стадію атеросклероза йде мова?

@ Атерокальциноз

Липосклероз

Атероматоз.

Ліпоїдоз.

Виразкування.

#

69

При гістологічному дослідженні трансплантату шкіри хворого, якому здійснено дерматопластику, встановлені лімфогістіоцитарна інфільтрація, набряк та крововиливи з появою макрофагів та нейтрофілів. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

@ Реакція відторгнення трансплантату.

Реакція гіперчутливості сповільненого типу.

Реакція гіперчутливості негайного типу.

Інтерстиціальне запалення.

Феномен Артюса.

#

70

На розтині чоловіка похилого віку, який протягом останніх 2 тижнів страждав від гострого розладу кишечника виявлені зміни у прямій та сигмоподібній кишках: на поверхні слизової оболонки відмічається коричньово-зелена плівка. Стінка кишки потовщена, порожнина різко звужена. Мікроскопічно виявляється проникаючий на різну глибину некроз слизової оболонки, некротичні маси пронизані нитками фібрину, з лейкоцитарною інфільтрацією. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

@ Фібринозний коліт.

Катаральнийй коліт.

Виразковийй коліт.

Фолікулярний коліт.

-

#

71

Після хірургічного видалення порожнини печінки проведено її патологоанатомічне дослідження. Стінка порожнини утворена щільною волокнистою сполучною, грануляційною тканинами, в просвіті густа каламутна рідина з неприємним запахом, в якій переважають поліморфно-ядерні лейкоцити. Визначитти патологічний процес.

@ Хронічний абсцесс

Гострий абсцес

Флегмона печінки

Однокамерний ехінокок

Проста кіста печінки

#

72

У больного 43 лет ожоги пламенем правой кисти. На ладони и тыльной поверхности кисти возникло отслоение эпидермиса и образование пузырей, заполненных слегка мутной жидкостью. Какое наиболее вероятное воспаление возникло у больного?

@ Серозное

Гнойное

Катаральное

Гнильное

Фибринозное

#

73

У больного хроническим циститом в биоптате со слизистой оболочки мочевого пузыря вместе с переходным эпителием выявлены очаги многослойного плоского неороговевающего эпителия. Какой процесс лежит в основе описанных изменений в эпителии?

@ Метаплазии

Дистрофии

Гиперплазии

Дисплазии

Гиперкератоза

#

74

Дівчинка 4 років на 3 добу від початку захворювання на дифтерію померла від справжнього крупу. На аутопсії слизова оболонка гортані, трахеї та бронхів потовщена, набрякла, тьмяна, вкрита сіруватою плівкою, що легко відокремлюється. Визначити вид ексудативного запалення гортані:

@ Фібринозне

Серозне

Гнійне

Змішане

Катаральне

#
1   ...   40   41   42   43   44   45   46   47   ...   69


написать администратору сайта