Главная страница
Навигация по странице:

  • 3. В одному із гнізд револьверної головки встановлений спеціальний креслярський пристрій зі стержнем кулькової ручки. Цей пристрій установлюється в робочу позицію навчальним майстром.

  • 4 Посібник Ток. ЧПК. 4 Посібник Ток. Навчальний посібник для студентів спеціальності "Технологія машинобудування". Протокол 6 від 30 січня 2003 р. Вінниця внту 2004


    Скачать 2.39 Mb.
    НазваниеНавчальний посібник для студентів спеціальності "Технологія машинобудування". Протокол 6 від 30 січня 2003 р. Вінниця внту 2004
    Анкор4 Посібник Ток. ЧПК.doc
    Дата02.05.2017
    Размер2.39 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла4 Посібник Ток. ЧПК.doc
    ТипНавчальний посібник
    #6334
    страница18 из 20
    1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20

    7.3.7 Особливості реалізації підрежиму виходу у фіксовану точку та режиму розмірної прив’язки інструмента під час виконання
    лабораторної роботи


    УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ !

    1. Верстат та ПЧПК вмикаються навчальним майстром !

    2. Між передньою бабкою верстата (патрон знятий) та задньою бабкою закріплена підставка (дошка), до якої прикріплений аркуш паперу. На аркуші нанесена вісь Z у напрямку умовного продовження осі шпинделя.

    3. В одному із гнізд револьверної головки встановлений спеціальний креслярський пристрій зі стержнем кулькової ручки. Цей пристрій установлюється в робочу позицію навчальним майстром.
    Для виходу супорта у фіксовану точку потрібно виконати такі дії:

    – натиснути клавіші М , 3 , М , 4 , 0 , S , 8 , 0 , 0 , F , 5 , 0 (величини швидкості обертання шпинделя та подачі для виконання цієї дії можуть бути задані довільно );

    – натиснути клавішу ;

    – натиснути клавішу  ; після чого над нею починає миготіти лампочка–індикатор;

    – натиснути одночасно клавіші  – натискання продовжувати доти, поки не припиниться миготіння лампочки – це свідчить про те, що вихід супорта у фіксовану точку по осі відбувся і на індикаторах адрес висвітлюється координата фіксованої точки по осі X.

    В такій самій послідовності здійснюється вихід супорта у фіксовану точку по осі Z (послідовно натискаються клавіші ;  ;  ).

    Після цього виконується розмірна прив’язка умовного інструмента у такій послідовності.

    Виходячи із заданих габаритів деталі, на обробку якої потрібно скласти керувальну програму, студент повинен попередньо визначити місцерозташування початку системи координат деталі (точки Од).

    Рекомендації до цього:

    – якщо точка Од розташована на перетині осі Z і правого торця деталі, то потрібно до довжини деталі додати 20...30 мм і отриману відстань відкласти по осі Z від торця шпинделя (див. рис. 3.6);

    – якщо ж точка Од розташована на лівому торці деталі, то вона відкладається на осі Z на відстані 20...30 мм від торця шпинделя.

    Після визначення точки Од здійснюється розмірна прив’язка умовного інструмента до цієї точки. Послідовність прив’язки така:

    Перед початком розмірної прив’язки має бути забезпечений такий режим роботи верстата.


    1. Супорт знаходиться у фіксованій точці.

    2. Шпиндель верстата обертається.

    3. Швидкість обертання шпинделя та подача задані (ці режими залишені такими ж, як і під час виконання підрежиму виходу у фіксовану точку).

    4. Заданий ручний режим роботи системи керування.

    • Користуючись клавішами  (для прискореного руху),  ,  ,  та маховичком вивести вершину (кульку) креслярського пристрою в точку Од;

    • встановити режим розмірної прив’язки, натиснувши клавішу  (над клавішею має засвітитися лампочка);

    • обнулити координати X та Z, натискаючи послідовно клавіші X, 0 ,  та Z , 0 ,  (за введенням цієї інформації можна спостерігати на індикаторах адрес).
    1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20


    написать администратору сайта