Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні Сынып

  • Сабақтың тақырыбы Ұлттық ойындар аясындағы тактикалар мен стратегияларды оқып үйрену

  • Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті

  • Оқушыларға сабақ тақырыбына байланысты активити ойынын өткізу

  • Формативтік бағалау

  • Бөлім Педагогтың аты-жөні

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Ортасы Жеңіл атлетика

  • Гимнастика сабақтарында

  • Ағзаны қалпына келтіру жаттығулары

  • Интерактивті тақта Презентация көрсету

  • 6 сынып ҚМЖ. Негізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды


    Скачать 5.04 Mb.
    НазваниеНегізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды
    Дата19.09.2022
    Размер5.04 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла6 сынып ҚМЖ.docx
    ТипДокументы
    #684008
    страница21 из 40
    1   ...   17   18   19   20   21   22   23   24   ...   40



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Ұлттық ойындар аясындағы тактикалар мен стратегияларды оқып үйрену

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.2.6.1 - жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін түсіне білу

    Сабақтың мақсаты


    Тоғызқұмалақтан жарыс ұйымдастырып,өткізе алады.

    Бағалау критерииі

    Ойында тактика және стратегияның мағынасын біледі.

    Ойын кезінде тактика және стратегияны көрсете алады.

    Ойын өткізеді ұйымдастыра алады.

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Сабақтың тақырыбымен, оқыту мақсатымен, жетістік критериилерімен таныстыру.

    Сабақтың негізгі мақсатын айту

    Қауіпсіздік ережесімен таныстыру.

    Жалпы жүру, жүгіру жатығулары

    Дем алу, дем басу

    Жалпы дамыту жатығулары

    Оқушыларға сабақ тақырыбына байланысты активити ойынын өткізу: Оқушылар шеңбер көлемінде жұппен тұрады, бір оқушы қуалайды, екінішісі қашады. Қашып бара жатқан оқушы кез келген жұптың алдына тұрып қалады, сол жұптың артында тұрған оқушы қашады. Қуып бара жатқан оқушы ұстап алса, ұсталған оқушы оны қуады. Бұл ойын оқушылардың ептілігін икемділігін, тез шешім қабылдау әрекетін арттырады.

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ



    Тренинг жазылған парақшалар

    Ортасы

    Тоғызқұмалақ ойын ережесімен таныстыру.

    • Қабілетті оқушылар жарысты өткізу және қадағалау.

    • Оқушыларды жұпқа бөлу

    • Тоғызқұмалақ ойынын ойнау.

    Формативтік бағалау:

    Оқушыларға сұрақ: Оқушыларға арналған Сұрақтар:

    1. Тоғызқұмалақ ойынын не деп атаған? 

    2. Тоғызқұмалақ ойынының негізгі ережелері қандай? 

    3. Отау дегеніміз не? 

    4. Бастаушы, қостаушы дегеніміз не? 

    5. Ойын барысында қандай тактикалар, стратегиялар қолдандыңыз?

    Формативтік бағалау: тоғызқұмалақ ойынымен жарыс өткізу

    2. Мұғәлімнің таңдауы бойынша құрылған камбинацияны аяқтау (тактика және стратегия)

    Бірін- бірі бағалау.

    Мына суретегі қай жұріспен тұздық алуға болады?

    3. Жұптар арасында жарыс ұйымдастыру.


    Төмендегі спорттық құралдардың (жеңіл атлетика барьерлері, фитбол доптары,тығыздалған доптар, конустар) көмегімен кедергілерден жүгіріп өту ойынын құрастырып, оны көрсетеді және ойындағы қиындық ережелерін үйренеді

    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау

    ҚБ «Бағдаршам»

    ҚБ «От шашу»


    АКТ-ні пайдалану

    Видеоролик көруге арналған планшет, жеңіл гимнастикалық төсеніштер,фитбол доптары

    https://www.youtube.com/watch?v=FkvHN6YHHw8

    https://www.youtube.com/watch?v=IknYT0Xye3g


    Сабақтыңсоңы


     

    Рефлексия







    Пайдалы болды.

    Қызықты идея! Есімде қалды.

    Сұрағым бар.





    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Қауіпсіздік ережесі.

    Арнайы қозғалыс дағдыларын дамыту

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.3.4.1 - денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіне білу

    Сабақтың мақсаты


    1. – Гимнастика сабағында қауіпсіздік ережелерімен таныстыру;

    2. –Спорттықжабдықтарын бойына байланысты дұрыс таңдауды үйрету;

    – Оқушыларды шаңғы дайындығы кездерінде шаңғымен жүру әдіс- тәсілдерімен таныстыру.

    Бағалау критерииі

    Оқушылар мыналарды орындай алады:

    - Спорт дайындығы кезінде қауіпсіздік ережелерін түсінеді және өз сөзімен айтып бере алады.

    - Бойына байланысты шаңғы жабдықтарын дұрыс таңдай алады, және қандай шаңғыларды пайдалануға болмайтындығын біледі.

    - Ағзаны қалпына келтіру үшін жаттығулар орындай алады.

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Саптық жаттығулар 
    - сапқа тұру, бұрылулар,саптық адымдар. 
    - бір қатардан екі қатарға тұру. 

    3.Жүру 
    - Аяқтың ұшымен қол жоғарыда. 
    - Қол желкеде, өкшемен жүру. 
    - қол белде табанның сыртымен жүру. 
    - қол белде табанның ішімен жүру. 

    4. Жүгіру 
    - тізені көтере жүгіру. 
    - өкшені артқа көтере жүгіру. 
    -сол жақ иықтан секіре жүгіру. 
    - оң жақ иықтан секіре жүгіру. 

    5. Жүрудегі ЖДЖ 
    -Б.қ. оң қол жоғарыда, әр адым сайын қолды ауыстырып отырамыз. 
    - Б.қ. қол кеуде алдында, қолды шынтақтан артқа тарту және жаза тарту. 
    -Б.қ. қол иықта,қолды иықтан алдыға артқа айналдыру. 
    -Б.қ. қол белде, 1- алға еңкею сол аяқты өкшеден қою.2 – қол белде артқа шалқаю. 3-4 д.с. оң жаққа. 

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ



    Тренинг жазылған парақшалар

    Ортасы

    Жеңіл атлетика

    1. Дене шынықтыру және спортпен шұғылданған кезде табаны резина аяқ киім қию керек.

    2. Қысқа қашықтықтарда тек қана өз жолымен жүгіру қажет. Жүгіріп келе жатып кілт тоқтауға болмайды.

    3. Ойлы-қырлы жерлерде кездескен кедергілерден (тас, құлаған ағаш, бұта, төмпешік т.б.) аспай-саспай өтуді есте сақтаған жөн.

    4. Жүгіру, секіру, лақтыру алаңдарын көлденең кесіп өтуге рұқсат етілмейді.

    5. Тырма мен күректі сабақ өтетін жерде қалдыруға болмайды. Тырма, күректі т.б. жабдықтардың үшкір жағын (жүзін) қаратып қоюға болмайды.

    6. Спорт құралдарын (граната, диск, найза т.б) лақтырғанда, лақтыру бағытында адамның болмауын қарап, бақылап алу қажет.

    7. Ұзындыққа , биіктікке секірер алдында шұңқырдағы құмды майдалап, қопсытып алу керек.

    8. Лақтырушының оң жағында тұруға, құралдарды рұқсатсыз алуға болмайды.

    9. Лақтырған ядроны қағып алуға болмайды және ядроны лақтырар кезде жерге түсіріп алудан сақтану керек.

    10. Жауын-шашында күндері лақтыратын құрал-жабдықтарды мұқият сүртіп, құрғатқаннан кейін пайдалану керек.

    Гимнастика сабақтарында

    1. Денені қыздырып алмай күрделі жаттығуларды орындауға болмайтындығы есте ұстаңдар.

    2. Гимнастикалық құрал-жабдықтарда тек қана мұғалімнің көмегімен жаттығу керек.

    3. Жүгіріп келіп секіретін жолда және секіріп түсетін орында тұруға болмайды.

    4. Секіріп түсетін жерлерге гинастикалық төсеніш төсеу қажет.

    5. Спорт жабдықтарынан (ат, бөрене, гимнастикалық қабырға) секіргенде, жерге міндетті түрде екі аяқпен түсу керек.

    6. Біріңнен соң бірің жүріп келе жатқан кезде және жаттығу орындау кезінде ара қашықтық қатаң сақталсын.

    7. Гимнастикалық құрал-жабдықтардың қолдануға жарамдылығын анықтап алу қажеттілігін ұмытуға болмайды. Құрал-жабдықтардың таза болуын, тот баспауын қадағалап отыру керек. Снарядтарын бекітілуі мұқият тесерілсін.

    8. Арқан бойымен төмен түскенде екі қолымен кезек ұстап, екі аяқпен демеп, асықпай түсу керек.

    9. Гимнастика сабағында міндетті түрде арнаулы киім кию қажет екенін ұмытуға болмайды.

    10. Гимнастикалық таяқшамен немесе секіртпемен жаттығу орындағанда, оларды жақын тұрған балаларға тигізіп алмауды қатты ескеру кере


    Ағзаны қалпына келтіру жаттығулары

    Оқушылар спорт залды айналып жүре отырып тынысалуынқалпынакелтіру. Қолды жоғары көтере отырып мұрынментерең дем алады да, қолды түсіргендедемдіауызбеншығарады.

    Қозғалысты жеке және бірге орындауды көрсетедіі ;

    • Бір орында кеудеден екі қолменпас беруді орындау ережесін көрсетеді




    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау

    ҚБ «Бағдаршам»

    Б «От шашу»


    Интерактивті тақта

    Презентация көрсету


    Сабақтыңсоңы


     Рефлексия.

    Күннің суретіне Білімімді толықтырған мәліметтер

    Айдың суретіне Сабақтың мен үшін қызықты тұстары

    Жердің суретіне Сабақта не қиын болды?


    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы
    1   ...   17   18   19   20   21   22   23   24   ...   40


    написать администратору сайта