Главная страница

Опис навчальної дисципліни


Скачать 1.06 Mb.
НазваниеОпис навчальної дисципліни
Дата03.03.2023
Размер1.06 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла10111602_druk_robocha_programa_statistika_(up)_(1).docx
ТипДокументы
#966924
страница1 из 3
  1   2   3





  1. ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Найменування показників

Розподіл годин за навчальним планом

Денна форма навчання

Заочна форма навчання

Кількість кредитів ЕКТС - 4

Рік підготовки

Загальна кількість годин - 120

2-й

2-й

Кількість модулів - 2

Семестр:

Тижневих годин для денної форми навчання:

аудиторних - 4

самостійної роботи студента-4

3-й

3-й

Лекції:

30




Практичні (семінарські):

28




Лабораторні







Самостійна робота

62




Вид підсумкового контролю - екзамен




Форма підсумкового контролю -усна


\

  1. МЕТА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Метою вивчення навчальної дисципліни «Статистика»є розвиток науково-дослідницьких компонентів статистичного мислення, тобто викладення методологічних основ кількісного дослідження закономірностей економічних явищ і процесів та допомога їх зрозуміти і застосовувати на практиці. Навчальна дисципліна «Статистика» відіграє провідну роль у формуванні висококваліфікованого економіста, наповняючи його знаннями методі і способів збирання, опрацювання та аналізу економічної інформації.
Відповідно до освітньої програми, вивчення дисципліни сприяє формуванню у здобувачіввищої освіти таких компетентностей:

- Здатність до абстрактногомислення, аналізу та синтезу(ЗК 3).

- Здатністьзастосовуватизнання у практичнихситуаціях (ЗК4).

- Навичкивикористанняінформаційних і комунікаційнихтехнологій (ЗК7).

- Здатність до пошуку, оброблення та аналізуінформації з різнихджерел (ЗК8)

- Здатність до адаптації та дій в новійситуації (ЗК9).

- Здатністьприйматиобґрунтованірішення(ЗК11).

- Здатність до креативного та критичного мислення (ЗК 14).

- Здатність пояснювати економічні та соціальні процеси і явища на основі теоретичних моделей, аналізувати і змістовно інтерпретувати отримані результати (СК4)

- Здатність застосовувати комп’ютерні технології та програмне забезпечення з обробки даних для вирішення економічних завдань, аналізу інформації та підготовки аналітичних звітів.(СК7).

-Здатність прогнозувати на основі стандартних теоретичних та економетричних моделей соціально-економічні процеси (СК9).

- Здатність використовувати сучасні джерела економічної, соціальної, управлінської, облікової інформації для складання службових документів та аналітичних звітів (СК10).

- Здатність обґрунтовувати економічні рішення на основі розуміння закономірностей економічних систем і процесів та із застосуванням сучасного методичного інструментарію (СК11).

- Здатність самостійно виявляти проблеми економічного характеру при аналізі конкретних ситуацій, пропонувати способи їх вирішення (СК12).


  1. ПЕРЕДУМОВИ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ



Передумовами вивчення навчальної дисципліни «Статистика» єопанування таких навчальних дисциплін (НД) освітньої програми (ОП):

ОК 1.13 Мікроекономіка

ОК 1.7Інформатика

ОК 1.4Вища математика та теорія ймовірностей

ОК 1.10Економіко-математичні методи та моделі

ОК 1.14 Макроекономіка

ОК 1.6 Логіка

ОК 1.15 Вступ до спеціальності: підприємництво, торгівля та біржова діяльність

ОК 1.11 Основи наукових досліджень.

4. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ

Відповідно до освітньоїпрограми, вивченнянавчальноїдисципліни«Статистика»повинно забезпечитидосягненняздобувачамивищоїосвіти таких програмнихрезультатівнавчання (ПРН)

Програмні результати навчання

Шифр ПРН

Пояснювати моделі соціально-економічних явищ з погляду фундаментальних принципів і знань на основі розуміння основних напрямів розвитку економічної науки.

ПРН 7


Застосовувати відповідні економіко-математичні методи та моделі для вирішення економічних задач.

ПРН 8.

Проводити аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання, визначати функціональні сфери, розраховувати відповідні показники які характеризують результативність їх діяльності.

ПРН 10


Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати.

ПРН 12

Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання соціально-економічних даних, збирати та аналізувати необхідну інформацію, розраховувати економічні та соціальні показники.

ПРН 13

Використовувати інформаційні та комунікаційні технології для вирішення соціально-економічних завдань, підготовки та представлення аналітичних звітів.

ПРН 19

Очікувані результати навчання, які повинні бути досягнуті здобувачами освіти післяопанування навчальної дисципліни «Статистика»:

Очікувані результати навчання

Шифр ПРН

Опанувати понятійний і категорійний апарат статистики як науки, сучасну методологію аналізу соціально-економічних явищ та процесів, принципи і завдання статистичної науки.

ПРН 7

Знати будувати трендові рівняння та проводити їх аналіз, вивчати сезонні коливаннярівня явищ. Знати будувати моделі взаємозв'язку між соціально-економічними явищами і процесами (економетричні моделі), вміти їх досліджувати і аналізувати. Вміти будувати і вивчати варіаційні ряди розподілу, розраховувати абсолютні та відносні показники варіації, аналізувати форми розподілу. Проводити дисперсійний аналіз. Вміти будувати і вивчати динамічні ряди розподілу, розраховувати абсолютні та відносні показники динаміки, аналізувати динамічні ряди.

ПРН 8

Вміти досліджувати та аналізувати складні соціально-економічні процеси та явища, формулювати розширені ґрунтовні висновки щодо досліджуваних статистичних сукупностей і розрахованих показників та прогнозувати рівень показників у майбутньому.


ПРН 10

Оволодіти і вміти застосовувати для розв’язання практичних завдань.основними статистичними методами: розрахунку узагальнюючих показників, аналізу варіації і форм розподілу, динамічних рядів, індексного аналізу, взаємозв'язку, вибіркового методу та змістовно інтерпретувати отримані результати.

ПРН 12

Знати і ідентифікувати основні джерела статистичної інформації, вміти організувати збір статистичних даних, а потім їх зведення та групування, знати методикурозрахунку узагальнюючих характеристик (абсолютних, відносних і середніх величин), формувати ґрунтовні висновки щодо аналізу різних статистичних показників.

ПРН 13

Знати основні поняття і методи функціонування та використовувати на практиці інформаційні та комунікаційні технології збору, обробки, розрахунку і аналізу статистичної інформації про соціально-економічні явища і процеси а саме, різноманітні програмні засоби від Excel до пакету STATISTICA.

ПРН 19

5.ЗАСОБИ ДІАГНОСТИКИ ТА КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ

Засоби оцінювання та методи демонстрування результатів навчання
Засобами оцінювання та методами демонстрування результатів навчання з навчальноїдисципліни є: практичні заняття, самостійна робота, індивідуальна робота в окремих випадках, тестування на лекційних заняттях, модульні контрольні роботи, екзамен.

Форми контролю та критерії оцінювання результатів навчання

Форми поточного контролю: розв'язування практичних завдань, самостійні роботи, колоквіум, опитування на практичних заняттях, індивідуальних консультаціях, а також тестуваннях.

Форма модульного контролю: модульна контрольна робота.
Форма підсумкового семестрового контролю: іспит.

Розподіл балів, які отримують здобувачі вищої освіти (модуль 1)

Поточне оцінювання та самостійна робота

Модульна контрольна робота

Сума

Тема1

Тема2

Тема3

Тема 4

Тема 5

50

100

10

10

10

10

10

Розподіл балів, які отримують здобувачі вищої освіти (модуль 1)

Поточне оцінювання та самостійна робота

Модульна контрольна робота

Сума

Тема1

Тема2

Тема3

Тема4

50

100

10

15

15

10

Оцінювання окремих видів навчальної роботи з дисципліни

Вид діяльності здобувача вищої освіти

Модуль 1

Модуль 2

Кількість

Максимальна кількість балів (сумарна)

Кількість

Максимальна кількість балів (сумарна)

Практичні (семінарські) заняття

10

50

10-15

50

Письмове тестування при тематичному опитуванні

-

-

-

-

Усне тестування при тематичному опитуванні (колоквіум)

-

-

-

-

Модульна контрольна робота




50




50

Разом




100




100

Критеріїоцінюваннямодульноїконтрольноїроботи.

Модульний контроль з навчальної дисципліни «Статистика» полягає у письмовому виконанні студентами двох модульних контрольних робіт. Модульні контрольні роботи проводяться після розгляду теоретичного матеріалу визначених тем та засвоєння його на практичних заняттях. Кожна з модульних контрольних робіт складається з тестових завдань (модульна контрольна робота 1 з 4-х, модульна контрольна робота 2 з 2-х) практичних задач (задач, по 3 в кожній модульній контрольній роботі).Кожне тестове завдання і кожна задача оцінюються у відповідну кількість балів.

Розподіл балів модульної контрольної роботи:

Завдання

Кількість балів

Модульна контрольна робота №1

50

Тест 1

2,5

Тест 2

2,5

Тест 3

2,5

Тест 4

2,5

Задача 1

15

Задача 2

10

Задача 3

15

Модульна контрольна робота №2

50

Тест 1

2,5

Тест 2

2,5

Задача 1

15

Задача 2

15

Задача 3

15


Критерії оцінювання результатів виконання контрольних завдань доводяться до відома студентів перед проведенням модульних контрольних робіт

Під час проведення модульного контролю студенту забороняється у будь-якій формі користуватися забороненими матеріалами (конспектами, підручниками тощо) або, обмінюватися інформацією з іншими студентами.

При виявленні порушення студентом встановлених правил модульного контролю, викладач усуває цього студента від проведення контролю, не перевіряє роботу студента, робить на ній відповідний запис і оцінює нулем балів.

Результати модульного контролю студента, який не з’явився на нього оцінюються нулем балів.

Результати перевірених письмових модульних контрольних робіт доводяться до відома студентів не пізніше ніж за два робочі дні після дати проведення модульного контролю.

Студент, який не погоджується з оцінкою, має право звернутися до викладача і отримати ґрунтовне пояснення. У разі незгоди студента з виставленою оцінкою, він має право звернутися з письмовою апеляцією до завідуючого кафедри не пізніше як на наступний день після оголошення результатів. Викладач і завідувач кафедри повинні розглянути апеляцію студента на протязі двох днів і прийняти остаточне рішення. В результаті апеляції оцінка студента не може бути зменшена, а тільки залишена без змін або збільшена.Студент не може повторно складати модульний контроль.

Після останнього модульного контролю з дисципліни «Статистика» викладач визначає сумарну модульну оцінку кожного студента за результатами всіх проведених контролів протягом навчального року.

Критеріїоцінюванняпідсумкового семестрового контролю:

Підсумковим семестровим контролем з навчальної дисципліни «Статистика» є екзамен. Складання екзамену студентами проводиться в усній формі для окремихпідгруп, по 6 чоловік, всієї групи, час підготовки до відповіді – 30-40 хв, на основі теоретичних і практичних знань, отриманих під час семестрового вивчення навчальної дисципліни «Статистика».Оголошеннярезультатів відбувається відразу.

Для складання екзамену підготовлено білети, в яких охоплено весь теоретичний і практичний матеріал. Білет містить два теоретичні і два практичні завдання.

Студенти, атестовані за модульним контролем з оцінкою «незадовільно»допускаються до складання екзамену а, з оцінкою «неприйнятно», зобов’язані відпрацювати окремі теми і, тим самим, бути допущені до складання екзамену. Екзамен можуть складати також студенти, які бажають підвищити оцінку, отриману за результатами модульних контролів.

Оцінка знань, умінь і практичних навичок студента з навчальної дисципліни «Статистика»здійснюється за 100-бальною системою.

Шкала оцінюванняпідсумковихбалів за підсумкамимодульнихконтрольнихробіт

Сума балів за всівидинавчальноїдіяльності


Оцінка ЕСТS

Оцінка за національ­ною шкалою, для:

екзамену, курсового проекту (роботи),

практики

заліку

90-100

А

відмінно

зараховано

82-89

В

добре

74-81

С

64-73

D

задовільно

60-63

Е

35-59

FХ

незадовільноз можливістю повторного складання

не зараховано з можливістю повторного складання


0-34

F

незадовільноз обов’язковим повторним вивченням дисципліни

не зарахованоз обов’язковим повторним вивченням дисципліни


При порушенні студентом дисципліни під час проведення іспиту (списування, підказка, підміна завдання тощо) викладач усуває його від складання іспиту, виставляє йому нуль балів і державну семестрову оцінку «незадовільно».

Студент, який на екзамені одержав незадовільну оцінку і не підлягає умовам відрахування з університету, або не складав його з якихось причин, складає іспит повторно.

6. ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
6.1. Змістнавчальноїдисципліни
Модуль 1

Теоретичні аспекти збору, зведення, групування статистичних даних та аналізу статистичних показників
  1   2   3


написать администратору сайта