Главная страница
Навигация по странице:

  • РЕФЕРАТ з навчальної дисципліни «Економіка ІТ-проектів»Тема: «Організація процесів та процедур менеджменту»

  • Зміст Вступ……………………………………………………………………………….3 Розділ I ……………………………………………………………………………..

  • Розділ II …………………………………………………………………………… Процедури та методи менеджменту

  • Висновки…………………………………………………………………………9 Список літератури………………………………………………………………10ВСТУП Актуальність

  • Мета роботи

  • Предмет дослідження

  • 1.2 Організаційна структура

  • РОЗДІЛ ІІ Процедури та методи менеджменту 1.1 Стратегічне планування та система методів

  • 1.2 Планування як загальна процедура менеджменту

  • Реферат(Антон). Організація процесів та процедур менеджменту


    Скачать 39.61 Kb.
    НазваниеОрганізація процесів та процедур менеджменту
    Дата05.10.2022
    Размер39.61 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаРеферат(Антон).docx
    ТипРеферат
    #715336

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ІМЕНІ ГЕРОЇВ КРУТ

    КАФЕДРА №3

    (військово-гуманітарних дисциплін)

    РЕФЕРАТ

    з навчальної дисципліни «Економіка ІТ-проектів»

    Тема: «Організація процесів та процедур менеджменту»

    Виконала: курсант навчальної групи 204

    солдат А. Тригуб

    Перевірив: викладач кафедри №3

    прац. ЗСУ П. Шаціло

    Київ-2021

    Зміст

    Вступ……………………………………………………………………………….3

    Розділ I……………………………………………………………………………..

    Що таке організація процесів та процедур менеджменту?

    1.1 Організація процесів…….……………………………………………........4

    1.2 Організаційна структура….………………………………………………..5

    Розділ II ……………………………………………………………………………

    Процедури та методи менеджменту

      1. Стратегічне планування та система методів…………………………..6

      2. Планування як загальна процедура менеджменту……………………7

    Висновки…………………………………………………………………………9

    Список літератури………………………………………………………………10

    ВСТУП

    Актуальність даної теми є достатньо важливою, оскільки варто вміти організовувати, керувати та розумітися в процесах та процедурах підприємницьких, ринкових та інших організацій.

    Мета роботи: з’ясувати усі етапи роботи менеджменту в сучасному світі.

    Завдання роботи:

    • зрозуміти, що таке процеси та як вони працюють;

    • з’ясувати організаційну структуру менеджменту;

    • вивчити стратегічне планування;

    • розуміти роботу методів планування;

    Предмет дослідження – процеси та методи менеджменту.

    Об’єкт дослідження - організація роботи підприємств.

    РОЗДІЛ І

    Що таке організація процесів та процедур менеджменту?

      1. Організація процесів

    Організація - це функція управління, в межах якої здійснюється розподіл робіт між окремими працівниками (їх групами) та узгодження їх діяльності. Оскільки менеджмент- управління певними процесами, то ж можна зробити певний висновок, що організація тісно пов’язана із менеджментом та має кілька процесів і послідовних кроків роботи.

    Організаційна діяльність – це процес, за допомогою якого керівник усуває невизначеність та конфлікти між людьми щодо роботи або повноважень і створює середовище, придатне для їх спільної діяльності.

    Є кілька основних елементів організаційного процесу:

    1. поділ праці – поділ загальної роботи на окремі складові частини, достатні для виконання окремим працівником відповідно до його кваліфікації та здібностей;

    2. департаменталізація – групування робіт та видів діяльності, у певні блоки (підрозділи: трупи, відділи, цехи, виробництва тощо);

    3. делегування повноважень – підпорядкування кожного такого підрозділу керівникові, який отримує необхідні повноваження;

    4. встановлення діапазону контролю – визначення кількості працівників, безпосередньо підлеглих даному менеджерові;

    5. створення механізмів координації – забезпечення вертикальної та горизонтальної координації робіт та видів діяльності.

    Організування процесів охоплює комплекс дій менеджера з упорядкування діяльності всіх підпорядкованих йому працівників управління. Спільна діяльність окремих співробітників, які усвідомлюють необхідність об'єднаних зусиль, яка ефективна тільки за чіткого усвідомлення кожним своєї ролі і зумовлених нею зв'язків. Це положення поширюється на комерційну організацію та на урядову установу. Організаційний процес є достатньо складний вид діяльності, адже складність полягає у необхідності вибору з численних альтернатив, яка кожна з яких не поступається решті з раціональності прийняття організаційного рішення. Кінцевим результатом організаційної діяльності є вибір певної позиції у діапазонах всіх елементів діяльності, у наслідок чого формується організаційна структура.

    Поняття «процес менеджменту» відображає динамічну сторону управління -необхідна послідовність дій, з яких складається вплив менеджера на колектив, керуючої системи на керовану.

    Процес менеджменту - це комплекс змін, які відбуваються в менеджменті і в організації в зв'язку з діяльністю менеджера за певні проміжки часу чи комплекс операцій, що здійснюються в системі в певній їх послідовності і комбінації.

    1.2 Організаційна структура

    Організаційна структура в управлінні визначається як абстрактна категорія, що характеризується трьома організаційними параметрами: ступінь складності; ступінь формалізації; ступінь централізації.

    Розглянемо, що таке складність - кількість виразних ознак організації і чим більше вертикальних рівнів в ієрархії управління та кількість підрозділів на одному рівні, тим буде складніше координувати діяльність організації.

    Ступінь формалізації – ступінь, в якому організація покладається на правила та процедури, спрямовуючи поведінку своїх працівників і чим більше правил та регуляторів в організації, тим буде більш формалізованою структура організації.

    Централізація – місце зосередження прийняття рішень. Якщо дані всі рішення приймаються вищими керівниками, тоді організація є централізованою, але є наявність і децентралізації – це так звана передача права прийняття рішень з вищих рівнів управління на нижчу ланку.

    Структуру поділяють на два види: формальну та неформальну.

    • Формальну (офіційну) структуру становлять ділові зв'язки і відносини, які виникають між працівниками при виконанні службових функцій та мають офіційний характер.

    • Неформальна (неофіційна) структура виникає спонтанно, в результаті об'єднання працівників за певними позаслужбовими уподобаннями, встановленням різних неформальних статусів.

    РОЗДІЛ ІІ

    Процедури та методи менеджменту

    1.1 Стратегічне планування та система методів

    Стратегічне планування є засобом досягнення місії підприємницької організації, яка тісно пов'язана з її цілями. Оскільки місія та цілі є для всіх наступних етапів розробки стратегії, вибір їх — перше і найвідповідальніше рішення під час стратегічного планування, результатом якого є визначені обмеження відповідно до напрямів діяльності організації, пов'язані з аналізом альтернатив її розвитку.

    Система методів менеджменту – сукупність способів впливу керуючої системи на керовану з метою забезпечення виробничо- господарської діяльності організації та отримання конкретних результатів (виготовлення продукції, надання послуг, забезпечення прибутковості, рентабельності, необхідного рівня заробітної плати, певного рівня витрат тощо)

    Формування методів менеджменту - до них належать: план виробництва, план прискорення науково-технічного розвитку, матеріальні стимули до праці, технологічна документація на виготовлення виробу тощо. Отримані методи менеджменту не можуть здійснювати управлінський вплив, оскільки вони здебільшого не набувають форми адміністративних важелів. Для того щоб надати методам менеджменту дієвого управлінського впливу, необхідно їх формалізувати, тобто перетворити на управлінські рішення.

    Особливість управлінських процедур полягає у створенні механізмів трансформації методів менеджменту в накази, розпорядження, вказівки. Після цього управлінські рішення каналами прямого зв'язку надходять із керуючої системи в керовану, здійснюючи необхідний управлінський вплив, який забезпечує виконання виробничо-господарських операцій, виготовлення виробів, надання послуг, досягнення виробничих, фінансових, економічних та інших результатів. Управлінські процедури: ціле визначення, інформаційне забезпечення, аналітична діяльність, вибір варіанту дій, реалізація рішення, зворотний зв'язок.

    Керівництво організацією – управлінська діяльність, яка об'єднує трудові процеси всіх працівників, забезпечує реалізацію функцій і формування методів менеджменту, розроблення і прийняття управлінських рішень, а також формалізує вплив керуючої системи на керовану. Воно є об'єднувальним чинником у структурі категорій менеджменту, оскільки визначає напрями діяльності апарату управління, ефективність управлінських рішень, ступінь досягнення цілей організації.

    Реалізація етапів менеджменту супроводжується комунікаціями, тобто процесами та процедурами обміну інформацією між працівниками, підрозділами чи іншими організаціями.

    1.2 Планування як загальна процедура менеджменту

    Планування – це вид управлінської діяльності, що визначає перспективу й майбутній стан організації, шляхи й способи його досягнення, його ціль – визначення необхідної кількості ресурсів, впровадження нововведень для адекватного реагування на зміни зовнішнього середовища.

    Головні завдання планування процедур:

    • дає орієнтири майбутнього стану організації;

    • сприяє рішенню проблем, які виникають в процесі роботи;

    • стимулює організацію, координацію й мотивацію роботи;

    • породжує корисну інформацію на підставі сигналів зворотного зв'язку про фактичний стан керованих об'єктів;

    • вимагає підвищення кваліфікації персоналу;

    • робить необхідним контроль виконаного, облік, аналіз.

    При відсутності планування можуть виникнути наступні проблемні питання:

    • нерозуміння персоналом мети, до якої прагне організація;

    • втраті орієнтації в конкурентному середовищі;

    • короткостроковому характеру рішень управлінського персоналу;

    • помилковим рішенням у тактиці – слідство відсутності стратегії;

    • інертності персоналу в пізнанні ринкового механізму й виборі лінії поведінки на ринку;

    • веденню обліку й контролю формально, без аналізу результатів роботи.

    Висновки

    Організація методів та процесів менеджменту для запуску роботи є доволі складною, адже важливо вміти правильно прорахувати усі етапи праці та наперед виявити можливі трудності роботи.

    Можна сказати, що методи, процеси менеджменту перебувають у постійному пошуку для створення ефективної системи управління організаціями, яка б відповідала сучасним умовам розвитку економіки і суспільства. Можна з впевненістю сказати, що розвиток ефективних методів управління продовжуватиметься і надалі, і збагачуватиметься все новими і новими концепціями, які відповідатимуть потребам часу.

    Та для важливість концепції менеджменту визначається, перш за все, пошуком адекватних новим реаліям підходів процесів та методів, зосереджених на удосконаленні системи управління, а також впровадженням ринкових механізмів в структури управління, подолання бюрократія, реформування державного управління.

    Список літератури

    1. Виханский О.С. Менеджмент.- М. Гардарики, 2001.-528 с.

    2. Герчикова И.Н. Менеджмент: Учебник. - М.: ЮНИТИ, 1997. - 486с.

    3. Кабушкин Н.И. Основы менеджмента. – Минск: БГЭУ , 1996.-284с.

    4. Мескон М., Альберт М., Хедоури Ф. Основи менеджмента. -М.:

    5. Дело, 1992.-701 с.

    6. Пилипенко А.А., Пилипенко С.М., Отенко И.П. Менеджмент. –

    7. Харків; ВД «ІНЖЕК»,2005. – 456 с.





    [Введите текст]



    написать администратору сайта