Главная страница
Навигация по странице:

  • 19. Дослідження особливостей сприймання дітей, уваги, здібностей, порушень просторової орієнтації, пам’яті, мисленнєвої діяльності, мовлення, емоційно-вольової сфери дітей різного віку.

  • 20. Загальна та професійна культура педагога. Культура педагогічного спілкування з батьками дітей з особливими освітніми потребами.

  • Професійна культура

  • Екзамен. ЕКЗАМЕН Диагностика психолого. П итання до іспиту Психологопедагогічний супровід розвитку дитини з особливими освітніми потребами


    Скачать 30.56 Kb.
    НазваниеП итання до іспиту Психологопедагогічний супровід розвитку дитини з особливими освітніми потребами
    АнкорЕкзамен
    Дата07.06.2022
    Размер30.56 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЕКЗАМЕН Диагностика психолого.docx
    ТипДокументы
    #575778
    страница3 из 3
    1   2   3
    18. Якісний аналіз результатів обстеження. Показники, які дають змогу точно встановити чи диференціювати діагноз.

    Якісний аналіз результатів — сукупність процедур та методів опису дослідницьких даних на основі теоретичних умовисновків та узагальнень, індивідуального досвіду, інтуїції, методів логічного висновку. В експериментальній психології якісний аналіз використовується для опису та характеристики каузального зв’язку між явищами.

    Оцінюються не лише кінцеві результати виконання дитиною завдань, а й самостійність та використання допомоги, прийоми роботи, поведінка під мас обстеження, вияв інтересу до роботи, цілеспрямованість, раціональність, планомірність, тобто ті показники, які дають змогу точно встановити чи диференціювати діагноз.

    19. Дослідження особливостей сприймання дітей, уваги, здібностей, порушень просторової орієнтації, пам’яті, мисленнєвої діяльності, мовлення, емоційно-вольової сфери дітей різного віку.

    20. Загальна та професійна культура педагога. Культура педагогічного спілкування з батьками дітей з особливими освітніми потребами.

    Загальна культура викладача генерує в собі такі критерії:

    - гуманність – любов до тих, кого навчаєш, уміння поважати їх людську гідність, потребу і здатність надавати кваліфіковану педагогічну допомогу для їх особистісного розвитку;

    - громадянська відповідальність, соціальна активність;

    - справжня інтелігентність (від лат. inteleigens – знаючий, розуміючий, розумний) – високий рівень розвитку інтелекту, утворена в межах предмета викладання, ерудиція, висока культура поведінки;

    - правдивість, справедливість, порядність, чесність, гідність, працьовитість, самовідданість;

    - інноваційний стиль науково-педагогічного мислення, готовність до створення нових цінностей і ухвалення творчих рішень;

    - любов до предмета (курсу), який викладається, потреба в знаннях, в систематичній самоосвіті;

    - здібність до міжособистісного спілкування, ведення діалогу, переговорів, наявність педагогічного такту, що визначає стиль поведінки викладача, викликає впевненість в його доброзичливості, чуйності, доброті, толерантності.

    Якості викладача, які допомагають йому в спілкуванні й навчанні студентів, які є складовими його загальної культури:

    • Привітність.

    • Почуття гумору.

    • Артистизм.

    • Мудрість (наявність життєвого досвіду).

    • Зовнішня привабливість.

    Сукупність таких якостей викладача створює його авторитет, що, як і авторитет представника будь-якої іншої професії, здобувається працею. Якщо в межах інших професій звично звучить вислів «визнаний в своїй галузі авторитет», то у викладача може бути лише авторитет особи.

    Професійна культура педагога - це складне, інтегративне соціально-психологічне утворення в структурі особистості педагога. Воно зароджується в системі відношень до природи і соціального середовища, визначає світоглядні орієнтири, ціннісні установки, загальну концепцію життєвих прагнень і позицій.
    1   2   3


    написать администратору сайта