Главная страница
Навигация по странице:

  • відновлення утрачених функцій після перенесених захворювань та травм. Механотерапія. Цілі, завдання, види механотерапевтичних засобів.

  • Апаратна механотерапія включає

  • МСЕК. Завдання діяльності МСЕК. Медико-соціальна експертна комісія

  • Дати характеристику 1 групи інвалідності. Першу групу

  • Дати характеристику 2 групи інвалідності. Другу групу інвалідності

  • Дати характеристику 3 групи інвалідності. Третю групу

  • Фізіотерапевтичні засоби у фізичній терапії.

  • Засоби фізичної терапії, що належать до натуральної медицини.

  • ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ фізична терапія. Перелік питань для підготовки бакалаврів до підсумкового контролю фізична терапія, її визначення, цілі, завдання


    Скачать 1.68 Mb.
    НазваниеПерелік питань для підготовки бакалаврів до підсумкового контролю фізична терапія, її визначення, цілі, завдання
    АнкорПЕРЕЛІК ПИТАНЬ фізична терапія
    Дата04.12.2021
    Размер1.68 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПЕРЕЛІК ПИТАНЬ фізична терапія.docx
    ТипДокументы
    #291535
    страница4 из 4
    1   2   3   4

    Працетерапія. Цілі, завдання.

    Працетерапія (з медичної точки зору) – вид трудової діяльності, спеціально підібраної відповідно до захворювання, форми і його фази, яка відповідає функціональному і психічному стану хворого.

    Завдання працетерапії – допомогти фізичному, розумовому, соціальному і професійному відновленню хворого.

    Це активний метод реабілітації, в якому за допомогою розумової та фізичної роботи можна досягнути ( ЦІЛІ ) відновлення утрачених функцій після перенесених захворювань та травм.

    1. Механотерапія. Цілі, завдання, види механотерапевтичних засобів.

    Механотерапія – метод відновлення ослаблених або різко утруднених рухів тіла людини через використання локальних пасивних і активних рухів з допомогою спеціально сконструйованих апаратів.

    Завдання механотерапії. Пошук нових, більш ефективних засобів і методів лікування, спрямованих на відновлення функцій – першочергове завдання сучасної реабілітації. Одним із засобів фізичної реабілітації є механотерапія. Механотерапія – складова лікувальної фізичної культури, яка застосовується в комплексі з іншими засобами і методами сучасної медичної реабілітації.

    Механотерапевтичні апарати за методами впливу можна умовно поділити на динамічні (апаратна механотерапія) і статичні (тракційна механотерапія). Апаратна механотерапія включає застосування апаратів, які створюють умови для виконання хворим активних чи пасивних рухів.

    Тракційна механотерапія передбачає застосовуються апаратів, які механічним способом розтягують знерухомлені частини тіла людини.

    1. МСЕК. Завдання діяльності МСЕК.

    Медико-соціальна експертна комісія — здійснює медико-соціальну експертизу хворим , що досягли повноліття , потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання , особам з інвалідністю.

    Пріоритетним завданням медико-соціальної експертизи сьогодні, як і в попередні роки , залишається комплексна реабілітація осіб з інвалідністю, особливо учасників антитерористичної операції , їх вчасного , якісного протезування та створення належних умов для інтеграції в суспільство.

    МСЕК визначає :

    • групу інвалідності, причину і час її настання ;

    • потребу в сторонньому нагляді , догляді або допомозі ;

    • потребу в забезпеченні засобами реабілітації ;

    • потребу у медичній чи соціальній допомозі (додатковому харчуванні, ліках, протезуванні , санаторно-курортному лікуванні , придбанні спеціальних засобів пересування тощо) ;

    • медичні показання на право одержання спеціального автотранспорту та ін.;

    • складають та корегують індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю , в якій визначають види реабілітаційних засобів та строки їх виконання , і контролюють ефективність її виконання .



    1. Групи інвалідності.

    При стійкій втраті працездатності, коли робітник не може виконувати роботу в попередніх умовах, МСЕК призначає групу інвалідності. Існують три групи інвалідності , 1-ша, 2-га і 3-тя .

    1. Дати характеристику 1 групи інвалідності.

    Першу групу інвалідності встановлюють особам з постійною чи тривалою втратою працездатності, які потребують постійного стороннього догляду, нагляду чи допомоги. В окремих випадках (при створенні спеціальних умов для праці) інваліди першої групи можуть працювати на підприємствах чи вдома. Так, особи з травматичним пошкодженням спинного мозку на рівні поперекового відділу хребта можуть виконувати значну фізичну роботу верхніми кінцівками або ж навіть займатися спортом

    1. Дати характеристику 2 групи інвалідності.

    Другу групу інвалідності призначають особам, що мають значні функціональні порушення та практично повну непрацездатність, але не потребують сторонньої допомоги, тобто здатні обслуговувати себе самостійно. При визначенні інвалідності ІІ групи керуються трьома критеріями: 1) недоступність праці через виражені зміни в організмі; 2) протипоказання до праці внаслідок можливого негативного впливу на перебіг захворювання; 3) доступність праці невеликого об’єму лише в спеціально створених умовах.

    1. Дати характеристику 3 групи інвалідності.

    Третю групу інвалідності призначають особам, які обмежено придатні до роботи за спеціальністю, але можуть продовжувати працювати на полегшеній роботі або ж на тій же, лише при меншому об’ємі. Вона стосується осіб з обмеженою працездатністю в таких випадках: - при необхідності значного зниження обсягу виробничої діяльності; - при значному зниженні кваліфікації чи втраті професії; - при значному утрудненні у виконанні професійних обов’язків внаслідок анатомічних дефектів, що наведені в затвердженому МОЗ України переліку дефектів.

    1. Фізіотерапевтичні засоби у фізичній терапії.

    В сучасній фізіотерапії найчастіше застосовують лікування електричним струмом, світлом, ультразвуком, магнітними полями, значного поширення набувають аероіонотерапія, тепловодолікування.

    1. Засоби фізичної терапії, що належать до натуральної медицини.

    Фітотерапія, гідротерапія , рефлексотерапія , ароматерапія , вокалотерапія , танцетерапія та багато інших .
    1   2   3   4


    написать администратору сайта