Главная страница

ПМК. Підсумковий модульний контроль 1 4 курс. Підсумковий модульний контроль 1


Скачать 57.16 Kb.
НазваниеПідсумковий модульний контроль 1
Дата15.03.2021
Размер57.16 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПідсумковий модульний контроль 1 4 курс.docx
ТипДокументы
#184742

Підсумковий модульний контроль №1

  1. Жінка 22-х років скаржиться на нудоту, блювання один раз за добу, сонливість, затримку місячних на 2 місяці. При бімануальному дослідженні: матка збільшена до розмірів жіночого кулака, розм'якшена, особливо у ділянці перешийка, безболісна. Придатки не пальпуються. Виділення слизові, молочного кольору. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. Порушення менструального циклу

В. Ендометріоз матки (аденоміоз)

С.Лейоміома матки

D. Позаматкова вагітність

Е. Вагітність 8 тижнів



  1. Обстежуючи вагітну в жіночій консультації, лікар виявив, що матка збільшена до 5-6 тижнів вагітності, асиметрична, у лівому куті тіла матки пальпується випинання. Матка м'якої консистенції, але під час дослідження скоротилася і ущільнилася. Після припинення подразнення знову стала м'якою. Які ознаки вагітності виявив лікар?

  1. Снєгірьова і Гентера

  2. Губарєва і Гауса

  3. Горвіца-Гегара

  4. Гентера і Піскачека

  5. Піскачека і Снєгірьова




  1. Породілля 20-ти років, 40 діб після пологів. Звернулась до жіночої консультації зі скаргами на появу кров'янистих виділень зі статевих шляхів. Дитина на штучному вигодовуванні з 10-ї доби в зв'язку с гіпогалактією. Загальний стан задовільний, молочні залози м'які, безболісні. Лактації немає. T- 36,9°С, PS – 80 уд/хв. При гінекологічному дослідженні: матка в anteflexio, не збільшена, безболісна, щільної консистенції, рухома. Придатки без особливостей. Який діагноз можна передбачити?

  1. Загрозливий аборт

  2. Пізня післяпологова кровотеча

  3. Ендометрит

  4. Трофобластична хвороба

  5. Менструація




  1. У пацієнтки 22-х років скарги на затримку менструації протягом 2-х місяців. Змінилися смакові відчуття. Пологів та абортів не було. При гінекологічному дослідженні: слизова оболонка піхви та шийки матки ціанотична, тіло матки кулеподібної форми, збільшене до 7-8 тижнів вагітності, м'якої консистенції. Придатки без особливостей. Перешийок матки розм'якшений. Склепіння піхви вільні. Який діагноз найбільш вірогідний?

  1. Хоріонепітеліома

  2. Лейоміома матки

  3. Порушення менструального циклу

  4. Міхуровий занесок

  5. Маткова вагітність




  1. До пологового будинку надійшла роділля з регулярною пологовою діяльністю, з відходженням навколоплідних вод. Голівка плода щільно притиснута до входу в малий таз. Серцебиття плода чітке, ритмічне – 136 уд/хв. При внутрішньому акушерському дослідженні встановлено: відкриття маткового вічка 7 см, стрілоподібний шов у правому косому розмірі, мале тім’ячко спереду та нижче великого, розташоване ліворуч. Визначити позицію та вид.

  1. Перша позиція, задній вид

  2. Друга позиція, передній вид

  3. Перша позиція, передній вид

  4. Друга позиція, задній вид

  5. Потиличне передлежання, передній вид




  1. При зовнішньому акушерському дослідженні встановлено: форма матки витягнена у поперечному напрямку, строк вагітності 40 тижнів, у лівій боковій стороні матки пальпується голівка, в правій - тазовий кінець плода, над входом в малий таз передлегла частина відсутня. Серцебиття плода найвиразніше прослуховується на рівні пупка. Яке положення та позиція плода?

  1. Косе положення, IІ позиція

  2. Поздовжнє положення, II позиція, головне передлежання

  3. Поперечне положення, II позиція

  4. Поперечне положення, I позиція

  5. Тазове передлежання




  1. Голівка новонародженого має доліхоцефалічну форму, витягнута спереду назад. При огляді голівки на потиличній частині визначається пологова пухлина, розташована на середині між великим та малим тім'ячком. При якому передлежанні голівки плода відбулися вищезгадані пологи?

A. При задньому виді потиличного передлежання

B. При передньому виді потиличного передлежання

C. При передньо-тім'яному передлежанні

D. При лобному передлежанні

E. При лицевому передлежанні


  1. Жінці, яка народжує вперше, 24-ри роки. З початку регулярних переймів минуло 4 години. АТ - 120/80 мм рт.ст. Положення плода поздовжнє, головне передлежання, серцебиття плода 130 уд/хв. Внутрішнє акушерське дослідження: шийка матки вкорочена до 0,5 см, відкриття 3 см. Плодовий міхур цілий, напружений. Голівка плода притиснута до входу у малий таз. У якому періоді пологів перебуває роділля?

  1. Передвісники пологів

  2. I період пологів

  3. Прелімінарний період

  4. III період пологів

  5. Початок II періоду пологів




  1. При внутрішньому акушерському дослідженні визначається голівка плода, що виповнює внутрішню поверхню лонного зчленування та дві третини крижової западини. Сідничні ості важко досягаються. Стріловидний шов у косому розмірі, ближче до прямого. Мале тім’ячко праворуч, бличже до лона. В якій площині малого таза розташована голівка плода?

  1. В площині широкої частини порожнини малого таза

  2. В площині вузької частини порожнини малого таза

  3. Над входом в малий таз

  4. В площині входу до малого таза

  5. В площині виходу з малого таза




  1. При зовнішньому акушерському дослідженні роділлі з доношеною вагітністю діагностовано поздовжнє положення плода, головне передлежання. При вагінальному дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 8 см, сагітальний шов у лівому косому розмірі, мале тім’ячко праворуч біля лона. Встановити діагноз.

    1. І позиція, задній вид, передньоголовне передлежання

    2. І позиція, задній вид, потиличне передлежання

    3. ІІ позиція, передній вид, потиличне передлежання

    4. І позиція, задній вид, лобне передлежання

    5. І позиція, задній вид, лицеве передлежання




  1. У новонародженої дівчинки на 4-ту добу спостерігається набухання молочних залоз із виділенням секрету, набухання вульви, кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Яка найбільш вірогідна причина цього стану?

  1. Гранульозоклітинна пухлина яєчника

  2. Прийом матір'ю гормонів під час вагітності

  3. Підвищення рівня тиреотропного гормону у новонародженої

  4. Перехід естрогенів матері до плода

  5. Тестикулярна фемінізація




  1. До жіночої консультації звернулася вагітна 25-ти років зі скаргами на ниючі болі внизу живота і в попереку. Строк вагітності 9-10 тижнів. В анамнезі два штучні аборти. При гінекологічному дослідженні: шийка матки довжиною 3 см, канал шийки матки закритий, тіло матки збільшене відповідно до строку вагітності, виділення слизові, незначні. Який діагноз найбільш вірогідний?

А. Міхуровий занесок

В. Аборт у ходу

С. Неповний мимовільний викидень

D. Вагітність, що не розвивається

Е. Загрозливий мимовільний викидень


  1. У повторновагітної у 8 тижнів вагітності з’явилися переймоподібні болі внизу живота та значні кров’янисті виділення зі статевих шляхів. З анамнезу – вагітність третя, було два мимовільних викидні в ранні терміни вагітності. При бімануальному дослідженні: у піхві – згортки крові, цервікальний канал пропускає один поперечний палець, в канал пролабує нижній полюс плодового яйця.. Ваша тактика?

A.Ввести утеротонічні препарати

B. Провести вишкрібання стінок матки

C.Накласти шов на шийку матки

D. Ввести кровоспинні препарати

E. Ввести спазмолітичні препарати


  1. Першовагітна госпіталізована зі скаргами на головний біль,затруднене носове дихання, миготіння мушок перед очима. Жіночу консультацію не відвідувала. Встановлено строк вагітності 35-36 тижнів. АТ- 180/120 мм рт. ст. справа, 140/90 мм рт. ст. зліва, набряки нижніх та верхніх кінцівок. В сечі: білок 3,97 г/л на добу, гіалінові та зернисті циліндри. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. HELLP-синдром

В. Прееклампсія легкого ступеня

С. Поєднаний гестоз

D. Прееклампсія тяжкого ступеня

Е. Прееклампсія середнього ступеня


  1. Жінка 28-ми років скаржиться на нудоту, блювоту до 10 раз на добу. Відмічає зниження маси тіла, сухість шкіри. Серцебиття до 100 уд/хв. Температура тіла 37,2°С. Знижений діурез. Після проведення ультразвукового дослідження було виявлено вагітність у терміні 5-6 тижнів. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. Харчове отруєння

В. Прееклампсія I ступеня

С. Загроза аборту

D. Блювота вагітних середнього ступеня

Е. Блювота вагітних тяжкого ступеня


  1. Роділля 28-ми років при надходженні до пологового будинку скаржиться на головний біль, порушення зору, загальмованість. Об-но: АТ- 200/110 мм рт.ст., виражені набряки ніг, передньої черевної стінки. Голівка плода у порожнині малого тазу. Серцебиття плода ясне, ритмічне 190 уд/хв. При внутрішньому акушерському дослідженні: відкриття шийки матки повне, голівка плода у порожнині виходу малого таза. Яка подальша тактика ведення пологів?

  1. Кесарів розтин

  2. Операція накладання акушерських щипців

  3. Плодоруйнівна операція

  4. Консервативне ведення пологів з епізіотомією

  5. Стимуляція пологової діяльності




  1. Вагітну 28-ми років доставлено до пологового будинку в коматозному стані. Вагітність перша, 34 тижні. Зі слів чоловіка, у вагітної сталися 2 напади судом з наступною втратою свідомості. При огляді: свідомість відсутня, обличчя набрякле, ціанотичне. Відмічаються значні набряки ніг і передньої черевної стінки. Матка в нормотонусі. Положення плода поздовжнє, голівка плода притиснена до входу в малий таз. Серцебиття плода глухе, до 140 уд/хв. АТ - 180/100 мм рт.ст. Поставлено діагноз: перша вагітність, 34 тижні, еклампсія. Яка подальша тактика ведення вагітної?

  1. Терміновий кесарів розтин

  2. Проводити лікування еклампсії і пролонгувати вагітність

  3. Викликати пологи шляхом амніотомії та внутрішньовенного введення окситоцину

  4. Вивести вагітну з коматозного стану та провести пологи через природні пологові шляхи

  5. Пролонгувати вагітність і закінчити її шляхом операції кесарева розтину при доношеній вагітності




  1. Вагітна 22-х років доставлена в терміні 38 тижнів у тяжкому стані з запамороченням свідомості. Протягом останніх трьох днів з’явились набряки, головний біль, нудота, одноразове блювання. Об’єктивно: АТ 160/130 мм рт. ст., дрібні фібрилярні посмикування м’язів обличчя, утруднене носове дихання. Під час транспортування почалось посмикування верхніх кінцівок, тіло вагітної витягнулось, хребет вигнувся, щелепи щільно стиснулись, дихання припинилося. Вслід за цим з’явились клонічні судоми, виражений ціаноз. Потім судоми припинились, з’явився глибокий шумний вдих, на губах виступила піна, забарвлена кров’ю. Який найбільш вірогідний діагноз?

    1. Діабетична кома

    2. Епілепсія

    3. Хорея

    4. Гіпертонічний криз

    5. Еклампсія




  1. Дитина народилась від фізіологічних пологів в строк. На другу добу у неї з'явилась іктеричність шкіри та слизових оболонок. Непрямий білірубін склав 136 мкмоль/л. У матері група крові 0[І]Rh-, у дитини - А[ІІ]Rh+. Який механізм виникнення жовтяниці?

  1. Гемоліз еритроцитів

  2. Холестаз

  3. Гепатит

  4. Порушення відтоку жовчі

  5. Порушення обміну білірубіну




  1. Вагітна 26-ти років, вагітність друга, 14-15 тижнів. Перша вагітність завершилась абортом в 11-12 тижнів. У жінки – 0(I)Rh-, у чоловіка - 0(I)Rh+ група крові. Які обстеження необхідно провести жінці?

    1. Визначення антирезусних антитіл

    2. Визначення групових антитіл

    3. Коагулограма

    4. Біохімічний аналіз крові

    5. Кордоцентез




  1. Роділля 23-х років, ΙΙ період термінових пологів. Почався приступ еклампсії. При внутрішньому дослідженні: голівка плода заповнює всю крижову впадину, досягаючи тазового дна, стрілоподібний шов у прямому розмірі, мале тім'ячко звернуте до лона. Яка тактика ведення пологів на цьому етапі?

А. Накладання акушерських щипців

В. Вакуум-екстракція плода

С. Інтенсивна терапія гестозу з продовженням консервативного ведення пологів

D. Кесарів розтин

Е. Консервативне ведення пологів з наступною епізіотомією


  1. Роділля 28-ми років при надходженні до пологового будинку скаржиться на головний біль, порушення зору, загальмованість. Об'єктивно: АТ-200/110 мм рт. ст., виражені набряки ніг, передньої черевної стінки. Серцебиття плода ясне, ритмічне – 190 уд/хв. При внутрішньому дослідженні: відкриття шийки матки повне, голівка плода в порожнині малого таза. Діагноз?

    1. Прееклампсія середнього ступеня

    2. Епілепсія

    3. Преекклампсія важкого ступеня

    4. Гіпертонічний криз

    5. Еклампсія




  1. Першовагітна в термiнi 38-39 тижнiв. I перiод пологiв. Положення плоду поздовжнє. При вагінальному дослідженні: шийка матки згладжена, розкриття вiчка до 3 см. Плодовий мiхур цiлий. Визначаються сiдницi плода. Ускладненнями в І-му періоді пологів при тазовому передлежанні є:


A.Раннє вилиття навколоплідних вод

B.Слабкість пологової діяльності

C.Випадіння пуповини

D.Внутрішньоутробна гіпоксія плода

E. Все перелічене


  1. Протягом 30 хвилин після народження плода стан роділлі добрий: матка щільна, куляста, дно її на рівні пупка, кровотечі немає. Затискач, накладений на відтинок пуповини, знаходиться на попередньому рівні, при глибокому вдиху і при натискуванні ребром долоні над симфізом пуповина втягується до піхви. Кров'янистих виділень зі статевих шляхів немає. Якою буде подальша тактика лікаря?

  1. Внутрішньовенно ввести окситоцин

  2. Застосувати спосіб Абуладзе

  3. Застосувати спосіб Креде-Лазаревича

  4. Провести кюретаж порожнини матки

  5. Провести ручне відокремлення плаценти та видалення посліду


25.У роділлі 25 років. При внутрішньому акушерському дослідженні розкриття шийки матки повне. Плодовий міхур відсутній. Передлежить голівка, в площині виходу з малого таза. Стрілоподібний шов у прямому розмірі виходу з таза, мале тім'ячко ближче до лона. Яким розміром голівки народиться плід при цьому варіанті передлежання?

А. Поперечним

В. Малим косим

С. Прямим

D. Великим косим

Е. Середнім косим


  1. Роділля 28-ми років знаходиться у пологовому відділенні. Пологова діяльність активна. Розміри таза 26-29-31-20 см. Положення плода поздовжнє, змішане сідничне передлежання. Відійшли навколоплідні води з меконієм, серцебиття плода глухе, 100 уд/хв. Піхвове дослідження: розкриття маткового вічка повне, сідниці у порожнині малого таза. Яка тактика ведення пологів?

  1. Кесарів розтин

  2. Екстракція плода за тазовий кінець

  3. Консервативна

  4. Родостимуляція окситоцином

  5. Введення партусистену та спазмолітиків



27. До пологової зали надійшла першороділля з вагітністю 38 тижнів та скаргами на регулярні перейми по 40 с через 3 хв протягом 8 год. За даними вагінального дослідження, шийка матки згладжена, тонка, відкриття маткового зіву до 6 см, плодовий міхур цілий. Який діагноз?

A. Вагітність 38 тиж, І період пологів, латентна фаза.

B. Вагітність 38 тиж, І період пологів, активна фаза.

С. Вагітність 38 тиж, І період пологів, фаза уповільнення.

D. Вагітність 38 тиж, II період пологів.

Е. Вагітність 38 тиж. Провісники пологів


  1. Вагітна 28 років, взята на облік у жіночу консультацію у пізньому строку. При обстеженні: вагітність 37 тижнів, ожиріння 3 ступеня, підозра на тазове передлежання плода. Який додатковий метод обстеження зможе уточнити діагноз?

А. Рентгенологічне обстеження

В. УЗД плода

С. Вагінальне дослідження

D. Застосування прийомів Леопольда

Е. Кардіотокографія
29.Роділля 23 років. При внутрішньому акушерському дослідженні: розкриття маткового вічка повне. Плодовий міхур відсутній. Передлежить голівка, у площині виходу з малого таза. Сагітальний шов у прямому розмірі, мале тім’ячко ближче до лона. Яким розміром народиться голівка плода при даному виді передлежання?

А. Великим косим

В. Прямим

С. Поперечним

D. Середнім косим

Е. Малим косим
30.У породіллі А. друга доба післяпологового періоду. Загальний стан задовільний.t=36,6оС, Ps=80уд/хв. З боку внутрішніх органів патології не виявлено. Молочні залози декілько збільшені, гіперемії немає, при натисканні з соска виділяється жовта рідина. Який характер секрета молочних залоз?

А. Гній.

В. Молоко.

С. Молозиво.

D. Сукровичні.

E. Кров’яністі
31. Про дистрес плода у другому періоді пологів при головному передлежанні свідчить наявність:

А. Високих акцелерацій

В. Пізніх децелерацій

С. Ранніх децелерацій

D. Підвищення базальної частоти серцевих скорочень

Е. Сниження базальної частоти серцевих скорочень
32.Повторнонароджуюча 25 років поступила з активною пологовою діяльністю, навколоплідні води відійшли вдома. Дані акушерського дослідження: шийка матки сгладжена, відкриття маткового вічка 5 см, плодного міхура немає, визначаються обидві ніжки плода, сідниці відсутні. Про яке передлежання йде мова?

A. чисто сідничне

B. змішане сідничне

C. ножне

D. неповне ножне

E. колінне
33. Показанням до дострокового розродження при плаценатарній недостатності є:

A.Строк гестації більш 28 тижнів.

B.Сниження рівня эстриола у сечі вагітної.

C.Прогресивне погіршення параметрів матково--плацентарного кровообігу.

D.Прогресивне погіршення стану внутрішньоутробного плода.

E.Все перераховане
34. Вагітна 24 років, вагітність 1. Розпочалася регулярна пологова діяльність. При вагінальному дослідженні: шийка матки сгладжена, розкриття маткового вічка 4 см. Плодовий міхур цілий. Голівка плода притиснута до входу в малий таз. Сагітальний шов в поперечному размірі площини входу, тім’ячко у формі трикутника розташовано нище за всі утворення на голівки плода, зліва. Який момент біомеханізму пологів?

А. III момент біомеханізму пологів

В. II момент біомеханізму пологів

С. I момент біомеханізму пологів

D. IV момент біомеханізму пологів

Е. V момент біомеханізму пологів
35. При вагінальному дослідженні через 6 годин с початку регулярної пологовї діяльності визначено: шийка матки сгладжена, розкриття маткового вічка 6 см. Плодовий міхур відсутній. Голівка плода притиснута до входу в малий таз. Сагітальний шов в поперечному размірі площини входу, тім’ячко у формі трикутника розташовано нище за всі утворення на голівки плода, зліва. Про який момент біомеханізму пологів йде мова?

А. Розгинання голівки

В. Згинання голівки

С. Внутрішній поворот голівки

D. Додаткове згинання голівки

Е. Внутрішній поворот плечиків
36. Від перших строкових пологів народилась жива дівчинка масою 3500г, довжиною 52 см з анемічно-жовтяничною формою гемолітичної хвороби на тлі імунологічного конфлікту за системою АВ0 (у матері група крові 0 (I)Rh+, титр анти В-аглютининів 1:16, у дитини – B(III) Rh+), Нв – 125 г/л, еритроцити 5,6*1012/л, білірубін пуповинної крові – 89 мкмоль/л. Яку групу крові слід використовувати для замісного переливання ?

А. Одногрупну резус-позитивну кров

В. Одногрупну резус-негативну кров

С. Резус-негативну кров першої групи

D. Резус-позитивну кров першої групи

Е. Все вищезазначене
37. 3 доба після фізіологічних строкових пологів. Немовля на сумісному перебуванні та природньому вигодовуванні. Об’єктивно: загальний стан задовільний. Температура 36.4°С, пульс 80 уд./хв. АТ 110/70 мм.рт.ст. Молочні залози м’які, без патологічних утворень. Лактація помірна, відтік молока не порушений. Матка щільна, дно на 3 п/п нижче пупка. Лохії кров'янисто – серозні, в помірній кількості.

Дайте оцінку динаміці інволюції матки.

А. Фізіологічна інволюція.

В. Субінволюція.

С. Лохіометра.

D. Гематометра.

E. Патологічна інволюція.
38. Через 10 годин після строкових фізіологічних пологів у породіллі температура тіла 37,7°С. Скарги на слабкість, переймоподібний біль внизу живота, які підсилюються при годуванні новонародженого. При обстеженні виявлено помірне нагрубання молочних залоз, соски та ареола – без змін. Регіональні лімфовузли не збільшені. Матка щільна, чутлива при дослідженні, її дно пальпується на рівні пупка. Лохії кров’янисті, в помірній кількості. Ваш попередній діагноз?

A. Залишки плаценти у порожнині матки

B. Лактостаз.

C. Серозний мастит.

D. Післяпологовий ендометрит.

E.Пізній післяпологовий період.
39. Обстежуючи вагітну в жіночій консультації, лікар виявив, що матка збільшена до 5-6 тижнів вагітності, асиметрична, у лівому куті тіла матки пальпується випинання. Матка м'якої консистенції, але під час дослідження скоротилася і ущільнилася. Після припинення подразнення знову стала м'якою. Які ознаки вагітності виявив лікар?

  1. Снєгірьова і Гентера

  2. Губарєва і Гауса

  3. Горвіца-Гегара

  4. Гентера і Піскачека

  5. Піскачека і Снєгірьова


40. У першороділі 20-ти років народився живий доношений хлопчик з вагою 3200 г, довжиною 50 см, пуповина перетнута після припинення пульсації судин. Через 10 хвилин лікарем при натисканні ребром долоні над лоном відмічено втягування пуповини до піхви. Яку ознаку застосовував лікар з метою визначення відшарування плаценти?

А. Чукалова-Кюстнера

В. Альфреда

С. Шредера

D.Довженка

Е. Клейна
41. У вагітної розміри тазу складають: 23-25-27-18 см. При внутрішньому акушерському дослідженні діагональна коньюгата 10,5 см, окружність променево-зап’ясного суглоба складає15 см. Чому дорівнює істина коньюгата?

А. 8,5 см

В. 11 см

С. 10 см

D. 9 см

Е. 12 см
42. Жінка 25 років, звернулася до жіночої консультації зі скаргами на затримку менструації на 3 тижні. При бімануальному обстеженні: зовнішні статеві органи розвинуті правильно, шийка матки конічної форми, без патології. Тіло матки декілько збільшено, рухомо. Додатки матки не пальпуються з обох боків. Виділення слизові. Який метод обстеження для визначення вагітності буде найбільш ефективним?

А. Рентгенологічне

В. Гормональний тест на вагітність

С. Бімануальне дослідження

D. УЗД

Е. Огляд у дзеркалах
43. Від строкових нормальних пологів народився хлопчик масою 3400 г, довжиною 52 см. Серцебиття ясне, ритмічне, до 136 уд/хв, дихання самостійне, шкіра тулуба рожева, акроціаноз, чинить опір при витягуванні кінцівки, при подразненні шкіри стопи реагує активними рухами. Оцініть стан новонародженого за шкалою Апгар

А. 8 балів

В. 9 балів

С. 10 балів

D. 7 балів

Е. 6 балів
44. У вагітної у терміні 35-36 тижнів діагностована затримка росту внутрішньоутробного плода 2-3 ступеню. Після проведеної терапії протягом 7 днів динаміка фетометричних показників відсутня. При кардіомониторінгу плода: ЧСС 180 уд/хв, монотонність ритму більш 50% запису, як відповідь на рідкісні рухи плода реєструються децелерації амплітудою 15-20 уд/хв. Яка найбільш виправдана акушерська тактика в данному випадку?

А. Розродження шляхом кесарського розтину в строці 38-39 тижнів

В. Продовжити терапію фетоплацентарної недостатності в умовах стаціонару

С. Продовжити терапію фетоплацентарної недостатності в умовах ЖК

D. Дострокове розродження через пологові шляхи

Е. Дострокове розродження шляхом кесарського розтину
45. До пологового будинку госпіталізована вагітна у терміні 37 тижнів зі скаргами на погіршення рухливої активності плода. З анамнезу відомо, що у терміні 11-12, 16-18 тижнях лікувалась у стаціонарі з приводу загрози переривання вагітності. У терміні 32 тижня за даними УЗД була діагностована фетоплацентарна недостатність. При аускультації серцебиття приглушене, до 100 уд/хв. При проведені амніоскопії- навколоплідні води мають зелений колір. Визначте тактику лікаря?

А. Пролонгувати вагітність, оцінити біофізичний профіль плода

В. Пролонгувати вагітність та проводити антигіпоксичну терапію

С. Негайне розродження

D. Кардіомониторинг у динамиці протягом тижня

Е. Проводити амніоскопію 1 раз в 3 дні
46. Роділля 20-ти років, 1 строкові пологи. При внутрішньому акушерському дослідженні: шийка матки згладжена, розкриття повне, плодовий міхур відсутній, передлежить голівка, великим сегментом у площині входу до малого тазу. Мале тім’ячко ліворуч ближче до крижів. Сагітальний шов у правому косому розмірі площини входу до малого тазу. Яка позиція та вид позиції плода?

A. Перша позиція, передній вид

B. Друга позиція, передній вид

C. Перша позиція, задній вид

D. Друга позиція, задній вид

Е. Високе пряме стояння стрілоподібного шва
47. Повторновагітна 20 років. Протягом 4 годин знаходиться в термінових пологах. Перейми через кожні 3 хвилини по 40-45 сек, середньої сили, помірно болючі, навколоплідні води не відходили. Положення плода поздовжнє, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Серцебиття плоду ясне, ритмічне, 130уд / хв. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, розкриття маткового зіву 6см, плодовий міхур цілий, наливається під час перейми. Стріловидний шов - в лівому косому розмірі, мале тім'ячко справа біля лона, голівка фіксована в площині входу в малий таз.

Яка подальша тактика супроводу пологів?

A.Ургентний кесарів розтин.

B.Консервативне ведення пологів, амніотомія.

C.Накладання акушерських щипців.

D.Стимуляція пологової діяльності окситоцином.

E. Вакуум-екстракція плода.
48. Роділля з активною пологовою діяльністю. Вагітність перша. ОЖ – 110 см, ВДМ – 40 см. Розміри таза 26-29-32-20 см. Положення плода поздовжнє, перша позиція, передній вид. В області дна матки визначається велика щільна частина плода. При внутрішньому акушерському дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 4 см, плодовий міхур цілий, передлежить ніжка плода. Яка тактика ведення пологів?

  1. Амніотомія

  2. Консервативне ведення пологів за Цов’яновим

  3. Пологозбудження

  4. Кесарів розтин

  5. Класична ручна допомога


49. У жінки при відвідуванні лікаря 10 липня тест на вагітність позитивний. МЦ 28 днів. Остання менструація з 1 по 4 травня. Який передбачений строк пологів?

А. 28 лютого

В. 8 лютого

С. 22 лютого

D. 1 лютого

Е. 15 лютого
50. Доношена дитина народилася з масою тіла 3200 г, довжиною тіла 50 см, з оцінкою за шкалою Апгар 8-10 балів. Який оптимальний строк першого прикладання її до грудей?

  1. В перші 40 хвилин

  2. В перші 30 хвилин

  3. Після 48 годин

  4. В перші 15 хвилин

  5. В перші 6 годин


написать администратору сайта