Главная страница
Навигация по странице:

  • Питання: 1. Який вид порушень ритму серця представлено на ЕКГ

  • 3. Призначте невідкладну допомогу

  • Дані фіброезофагодуоденоскопії

  • Питання: 1. Зробіть висновок згідно отриманим даним інструментального дослідження.

  • Питання 1. Встановіть попередній діагноз. Рахіт, середньотяжкого ступеня тяжкості, період розпалу, гострий перебіг. Спазмофілія, форма еклампсії. 2.

  • Які дослідження необхідно призначити для підтвердження діагнозу

  • Мельниченко, Підсумкове заняття. Питання Який вид порушень ритму серця представлено на екг


    Скачать 0.56 Mb.
    НазваниеПитання Який вид порушень ритму серця представлено на екг
    Дата12.12.2022
    Размер0.56 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаМельниченко, Підсумкове заняття.docx
    ТипЗадача
    #841954

    Підсумкове заняття

    Задача 1

    У 15-літньої дівчини гостро виник приступ серцебиття, що супроводжується нудотою, запамороченням, загальною слабкістю. Об'єктивно: серцеві тони приглушені, тахікардія до 200 ударів за хвилину. Проведено ЕКГ-дослідження (додається)

    Питання:

    1. Який вид порушень ритму серця представлено на ЕКГ?

    Порушення збудливості, пароксизмальна суправентрикулярна тахікардія.
    2. Що свідчить на користь виявлених Вами змін?

    На користь ПСВТ свідчить клінічна картина - гострі епізоди прискореного серцебиття (до 200 ударів за хвилину), нудота, запаморочення, загальна слабкість.

    На ЕКГ: ЧСС — 200 уд/хв., скорочення інтервалів R-R, зменшення ширини QRS, перед кожним недеформованим комплексом QRS наявний позитивний зубець Р, депресія сегменту ST.
    3. Призначте невідкладну допомогу

    Початок невідкладної допомоги - ваготонічні проби (проба Вальсальви, Чермака-Герінга).

    При неефективності ваготонічних проб - медикаментозна терапія:

    Оксигенотерапія;

    Настоянка валеріани, 15 крапель;

    Верапаміл, 0,1 мг/кг( 50 кг — 5 мг), в/в повільно(протягом 2 хвилин), потім - оцінка результату, при відсутності ефекту через 3—5 хвилин повторюють рефлекторний вплив. За неефективності - повторне введення Верапамілу через 15 хвилин. За неефективності - розглянути використання електрокардіостимуляції/імплантації кардіостимулятора.


    Задача 2

    Хлопчик 7 років, поступив зі скаргами на набряки обличчя, гомілок, зниження діурезу до 300 мл на добу, блювоту, млявість. Анамнез захворювання: 2 тижня тому переніс скарлатину. Стан погіршився за останню добу. Об’єктивно: загальний стан важкий. Виражені набряки обличчя, живота, кінцівок. АТ - 140/95 мм рт. ст. Біохімія крові: калій – 6,0 ммоль/ л, сечовина – 24 ммоль/л, креатинін крові – 350 мкмоль/л. Загальний білок у сироватці крові – 44 г/л, холестерин - 11 ммоль/л, β-ліпопротеїди - 17,4 г/л, добова протеїнурія - 5 г.

    1. Встановіть діагноз.

    Гострий постстрептококковий гломерулонефрит, нефротичний синдром. АГ 2 ступеня, високого ризику. Ренальне гостре ураження нирок: стадія олігурії на тлі гострого постстрептококкового гломерулонефриту.
    2. Визначте тактику надання невідкладної допомоги.

    Базисна терапія: ліжковий режим, дієта, етіологічна терапія - антибіотикотерапія (застосовують пеніциліни, макроліди, цефалоспорини І-ІІ покоління).

    Дезагреганти та ангіопротектори - Курантіл, Пентоксифілін, протягом 3-4-х тижнів в дозі 2-5 мг/кг на добу, потім в 1/2 дозі протягом 1-3-х місяців.

    Антигіпертензивні засоби, антипротеїнуричні, антисклеротичні - інгібітори АПФ (Еналаприл, Лізиноприл від 5 до 40 мг на добу).

    НПЗЗ – Німесулід, Мелоксикам - в період клінічних проявів на 2-4 тижні. Салуретики і осмодіуретики - Лазикс, 3-5 мг/кг внутрішньо 2 рази на добу або в/м 1 раз на добу.

    Преднізолон 2 мг/кг/доба (але не більше 60 мг), протягом 8 тижнів з переходом на цикл в 1/2 дози від початкової, протягом року з поступовим зниженням дози на 2,5-5 мг, 1 раз в 1,5 - 2 місяці.

    Цитостатики - Циклофосфан, Імуран, Лейкеран - 0,2 мг/кг на добу протягом 6-8 тижнів, потім 1/2 дози загальною тривалістю 6-8 місяців, за показаннями.

    При поєднанні цитостатичної терапії з ГКС зменшується пригнічення кровотворення і збільшується противовозапальний ефект.

    Альтернативно розглядається проведення плазмаферезу чи гемосорбції(в залежності від рівня ШКФ).

    Задача 3


    Дівчинка, 12 років.

    Скарги на печію, відрижку кислим, почуття печії в епігастральній ділянці, нудоту, блювання шлунковим вмістом. Дані скарги турбують протягом 5 років. З анамнезу відомо, що в ранньому віці спостерігалися часті зригування та блювання, дитина погано набирала в масі. Перенесла аспіраційну пневмонію в віці 6 місяців.

    При огляді: дитина астенічної тілобудови, шкіряні покриви бліді, чисті. Язик обкладено білим нальотом. З боку серця та органів дихання патології не виявлено. Живіт доступно для глибокої пальпації, безболісний. Печінка біля реберної дуги, селезінка не пальпується. Дефекація та сечовипускання не порушені.

    Дані фіброезофагодуоденоскопії: Стравохід вільний. Слизова оболонка ярко-гіперемована в нижній третині з ділянками накладання білого слизу, важко змивається водою. Кардія не змикається, складки кардії набряклі, ярко-гіперемовані. На складках кардіального сфінктеру відмічаються поодинокі краплинні петехіальні крововиливи. Відмічається закид білого пінистого слизу зі шлунку в просвіт стравоходу в великій кількості. Шлунок та дванадцятипала кишка не змінені.

    Питання:

    1. Зробіть висновок згідно отриманим даним інструментального дослідження.

    За даними ФГДС спостерігається запальний набряк слизової оболонки абдомінального відділу стравоходу, гіперемія абдомінального відділу стравоходу з осередковим фібринозним нальотом, наявні поверхневі дефекти слизової оболонки, що не проникають у м'язовий шар, зниження тонусу нижнього стравохідного отвору, субтотальне пролабування.
    Висновок: ГЕРХ, з езофагітом, ІІ ступінь (кілька ерозій на декількох ділянках слизової стравоходу, що можуть зливатися та займають 20% кола стравоходу).
    2. Сформулюйте діагноз та принципи терапії.

    ГЕРХ, з езофагітом, ІІ ступінь(ступінь B).
    Принципи терапії ГЕРХ:

    - Рекомендації по режиму, корекція харчування пацієнта;

    - Лікування прокінетиками, які нормалізують моторику стравоходу та шлунку;

    - Призначення антисекреторних препаратів і антацидів;

    - Використання цитопротекторів для підвищення захисних ластивостей слизової оболонки стравоходу та шлунку;

    - Санаторно-курортне лікування протягом 24-30 днів показане в ремісії ГЕРХ.
    Медикаментозна терапія:

    - Фамотидин, таблетки 20 мг, перорально по 1 таблетці 2 рази на добу або

    - Омепразол, капсули 20 мг, перорально, по 1 таблетці на добу;

    - Антациди (Маалокс, пакетики 10 мл. 2 пакетики, 4 рази на добу);

    - Прокінетики (Домперидон, таблетки 10 мг. Перорально, по 1 таблетці за 15-20 хвилин до їжі тричі на добу, останній раз на ніч, 2-3 тижні).



    Задача 4

    Звернулись батьки 5-місячної дитини зі скаргами на поверхневий сон, неспокій, судомні посіпування м’язів обличчя. Анамнез захворювання: раптово у дитини з’явились судомні посіпування м’язів обличчя, заціпеніння, загальмованість, які тривали на протязі 2-х хвилин. Об’єктивно: загальний стан дитини важкий, обумовлений приступом клоніко-тонічних судом. Блідість шкіряних покривів, виражена пітливість. Відмічається плоска потилиця. Стійкий червоний дермографізм, м’язова гіпотонія. Виражені лобні і тім’яні бугри, “реберні чотки”.

    Питання

    1. Встановіть попередній діагноз.

    Рахіт, середньотяжкого ступеня тяжкості, період розпалу, гострий перебіг. Спазмофілія, форма еклампсії.
    2. Які дослідження необхідно призначити для підтвердження діагнозу?

    Лабораторні:

    Загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові (лужна фосфатаза, рівень електролітів сироватки — кальцій, калій, фосфор та натрій), загальний аналіз сечі та проба Сулковича, визначення рівня ПТГ, кальцитоніну та вмісту транспортної форми вітаміну D3 (25-ОН D3) в сироватці крові.

    Інструментальні:

    Рентгенографія кінцівок, ОГК.
    3. Призначте невідкладну допомогу та терапію після покращення стану дитини.

    Ергокальциферол, 0,125% масляний розчин, перорально по 2500-5000 МО на добу (при дозуванні 4000 М0 — 4 краплі), 45 днів. Надалі по 2000 МО впродовж 30 днів 3 рази на рік до 4-річного віку в якості профілактики і попередження загострень.

    При непереносимості масляного розчину — 0,5% спиртовий розчин, 4000 МО — 8 крапель.
    Купірування спазмофілії:

    Маскова інглаяція кисню 40%;

    Седуксен, 0,5% розчин, 0,5-1 мл в/в;

    Після екстреного визначення рівню кальцію сироватки крові — розчин кальцію хлориду або глюконат, 10%, в/в по 0,5-1 мл. Далі 5% або 10% розчин кальцію хлориду, внутрішньо по 1 чайній ложці 3 рази на добу після прийому їжі(разом з молоком), протягом 7 днів.


    написать администратору сайта