Главная страница

Залік ДЛМ. Прогнозування моди


Скачать 332.93 Kb.
НазваниеПрогнозування моди
Дата02.07.2022
Размер332.93 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЗалік ДЛМ.docx
ТипДокументы
#622677

Київський університет імені Бориса Грінченка Інститут мистецтв
Кафедра дизайну

ЗАЛІКОВА РОБОТА

з предмету «Fashion-індустрія ХХІ століття»

Спеціальності 022 «Дизайн»
Освітнього рівня другого (магістерського)
Освітньої програми 022.00.03 «Прогнозування моди»

Виконала студентка групи

ПМм-1-20-1.4з

Загреба Дарина Сергіївна

Викладач Дерман Лілія Миколаївна

Київ – 2022

Розкрити поняття мерчендайзингу та маркетингу у fashion-індустрії.
Мерчендайзинг – це діяльність, яка направлена на формування лояльності споживачів до продкту, послуги чи бренду fashion-індустрії. Залучається у вигляді стимуляції роздрібних продажів у торгових точках задля підвищення рівня прибутку та служить на благо просування та розвитку бренду. Серед головних цілей мерчендайзингу:


  • Збільшення продажів

  • Забезпечення лояльності споживача до конкретної марки чи торгової точки

  • Стимуляція бажання моментальної купівлі

  • Просування бренду чи типу товару безпосередньо у торгівельному залі


Статистичні дані відвідування торгових точок, дали дослідникам з’ясувати, що в більшості випадків, людина що купує товар, не маючи намірів купувати ту чи іншу марку, керована безпосереднім перебуванням у сприятливій торгівельній залі, так би мовити біля прилавку. А отже одне з головних завдань постає створення простору, що максимально стимулює до купівлі.
Діяльність мерчендазингу має певні стандарти, які допомагають у виборі правильних інструментів та правильно їх застосовувати. Серед стандартів мерчендайзингу є:
1. Методи інформування покупця про місцезнаходження товару

2. Забезпечення наявності інформації про продукт у місці продажу про його сенс та призначення

3. Керування поставками задля уникнення зникання товару з полиць

4. Переконання покупця зробити купівлю тут та зараз. Пробудити бажання клієнта повернутися в дану торгову точку.

5. Привертання уваги до місця та реклами товару.
Інструментарій та правила мерчендайзингу.

Інструментарій мерчиндайзингу включає в себе прийоми повязані з візуальним, перехрестним та технічним мерчендайзингом.
1. Викладка товару – вміщає в собі особливості презентації товару у різних сегментах моди (масс-маркет, преміум, люкс) , а також є логічним продовженням концепції торгової точки.

  • Вертикальна викладка товару

  • Горизонтальна викладка товару

  • Дисплейна викладка товару

2. Концепція незримої комунікації між споживачем та товаром. Для досягнення ефекту спонтанної купівлі оточення клієнта має мяко та непомітно підштовхувати його, та пробудити бажання ВЗЯТИ певний продукт у торговому залі.

3. Торгова та комунікаційна точки. Відповідають за іміджове та інформаціне наповнення.

Торгова:

  • Викладка товарів

  • Площа, яку займають товари

  • Візуальні рекламні матеріали

  • Рекламні та інформаційні аудіо-ролики

Комунікаційна:

  • Головна складова – цінники

  • Інформація про товар, способи догляду, розмір

  • Листівки із повідомленнями про спеціальні пропозиції, акція, місця продажу.

4. Психологія купівлі. На основі данних споживчої активності, використовуючи психо-семантичні методи комунікації з клієнтом є велика вірогідність проведення вдалого мерчендайзингу, що проявдяється у рості продажів.

5. Додаткові інструменти: музика, ароматизація залу, тактильні відчуття і т.д
Для модної індустрії важливі такі аспекти мерчендайзингу як росташування вітрин, вивіски, оформлення торгового залу, зона входу в торговий зал, POS-матеріали. Актуальні бренди, що є найбільш популярними серел споживачів приділяють велику увагу вітринам магазинів, замінюючи нею наружну рекламу. Робота із освітленням та манекенами це те, що потребує вкладень та бюджетів, але результат не змусить себе чекати. Вдала організація та декорування простору з врахуванням психології клієнта незбіжно ведуть до підвищення лояльності серед споживачі, формування облику бренду та росту продажів.




Оформлення вітрин – як окремий вид мистецтва

Маркетинг – це діяльність, націлена на отримання прибутку за допомогою задоволення потреб споживача, налагодження комунікації між товаром, послугою чи брендом із потенційним покупцем. Для ринку модної індустрії актуальна модель комунікації дизайнерських брендів наступного характеру: використовуючи основні та другорядні способи комунікації, дизайнерський бренд має переконати покупця у дії вибору, створивши певну дію, спримовану на привертання уваги, формування інтересу, залучення до пізнання та як результат бажання придбати.
До основних комунікацій маркетингу модного бренду належать:

  • Показ

  • Реклама в журналах

  • Друкована реклама

  • Fashion-відео

  • PR

Серед допоміжних комунікацій є:

  • Реклама на телебаченні

  • Реклама на радіо

  • Реклама в газетах

  • Зовнішня реклама

  • Інтернет

За допомогою цих маркетингових комунікацій стає можливий брендинг компанії, що впливає на лояльність до бренду, обізнаність про нього, його філософії та соціально-культурний месседж, якість товару та асоціації з брендом.

2. Способи просування бренду через інструменти didgital-маркетингу.
Діджитал маркетинг – це діяльність націлена на отримання прибутку за допомогою задоволення потреб споживача, використовуючи способи взаємодії та впливу у вигляді інноваційних цифрових технологій. Це відносно новий комплексний підхід, який напряму залежить від потужного розвитку технологій сучасного світу. Одні з головних завдань діджитал-маркетингу -це збір точної та обєктивної інформації про цільову аудиторію, аналіз та задіяння інструментів просування та слідкування за результатами просування бренду або продукту. Ефективність цього направлення маркетингу пояснюється тісною взаємодією із споживачами та охватом цільової аудиторії. Він активно залучається на всіх етапах взаємодії із споживачем у сигментах b2c та b2b продажів.
Інструментарій сфери діджитал-маркетингу обширний, серед них є найбільш ефективні, де співвідношення ціни\якості\досягнутого результату пропорційні та задовільні.
Всі інструменти діджитал-маркетингу можна розділити на три великі групи і серед них виділити найбільш популярні, хоча їх існує набагато більше:



Зовнішні ресурси -

реклама поза майданчиками компанії, яку необхідно постійно оплачувати

Власні ресурси:

сайт, магазин, заклади, рекламні площі, які належать компанії


Напрацьовані ресурси-

«нескінченні» ресурси: «сарафанне радіо», форуми, місця, де реклама продукту поширюється без видимих зусиль маркетолога і практично безкоштовна(хоча й має не стихійний характер, а є цілеспрямованою роботою маркетолога)

1.

Цифрове телебачення, радіо, підкасти, youtube-канали лідерів думок, популярних блогерів

1.

SMM – просування в соціальних мережах. Один з найбільш “швидких” інструментів, що дозволяють отримати велику кількість “відвідувачів” за коротку рекламну кампанію. Специфіка цього інструменту в тому, що смаки аудиторії та її локалізація в різних соцмережах постійно змінюються, і для ефективного її використання маркетолог повинен бути в курсі всіх трендів і форматів, а ще чітко знати смаки та специфіку поведінки своєї цільової аудиторії (ЦА).

Обговорення в соціальних мережах, на профільних майданчиках і в вузьких професійних спільнотах. Вагому частку у напрацюванні таких ресурсів приносить грамотна робота SMM та SEO. Важливим аспектом для формування цього ресурсу є якість продукту, його кінцевої цінності та позиціювання на ринку.

2.

Розсилки. SMS, електронна пошта, месенджери і т.д Існує окремий напрямок e-mail-маркетингу, який вважається своєрідним діловим каналом звязку маркетолога та клієнта, комунікація більш точна ніж при використанні месенджерів.

2.

SEO та SEM – просування за допомогою контенту та його оптимізації під пошукові системи. Перевага подібного інструменту в тому, що він довгограючий. Якісний контент здатний приводити нових відвідувачів дуже довго, а якщо його актуальність з часом не падає, то практично вічно.

3.

Інтерактивні майданчики (екрани, табло в громадських місцях), аналог візуальної банерної реклами.

4.

Реклама в додатках та іграх, на всіх платформах.

5.

Контекстна реклама: банери, тизери

6.

Партнерські програми, співтовариство, співтворчість


Формування didgital-стратегії – запорука ефективної взаємодії бренду\компанії із споживачем. Це послідовний план просування продукту, послуги або бренду. При формуванні didgital-стратегії фокус уваги переходить з інструментарію на конкретне завдання. Існує 6 етапів створення стратегії:
1. Формулювання мети.

2. Опрацювання ЦА.

3. Вибір каналів просування.

4. Створення рекламних кампаній, розробка оферів.

5. Медіаплан.

6. Аналітика та оптимізація.


написать администратору сайта