Главная страница

Программа_индивидуальной_подготовки_офицеров_тактического_звена_. Програма індивідуальної підготовки офіцерів тактичної ланки управління збройних сил україни


Скачать 1.11 Mb.
НазваниеПрограма індивідуальної підготовки офіцерів тактичної ланки управління збройних сил україни
Дата04.10.2022
Размер1.11 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаПрограмма_индивидуальной_подготовки_офицеров_тактического_звена_.doc
ТипПрограма
#714017
страница2 из 9
1   2   3   4   5   6   7   8   9

ВСТУП



Основні теоретичні знання відповідні офіцери набувають у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, на курсах перепідготовки і підвищення кваліфікації. Поглиблення (отримання) теоретичних знань, набуття та формування практичних умінь і навичок здійснюється під час проведення заходів, як індивідуальної, так і колективної підготовки.

Актуальність видання Програми індивідуальної підготовки офіцерів тактичної ланки управління Збройних Сил Україниобумовлена створенням дієвої системи індивідуальної підготовки у військових частинах (підрозділах) Збройних Силах України, одним з важливих елементів якої є її якісне планування.

Викладені у Програмі положення слід застосовувати творчо, у відповідності до конкретної мети навчання, рівня індивідуальної підготовки офіцерів і завдань органів управління. Спираючись на Програму, необхідно вести постійну роботу щодо подальшого удосконалення змісту та тематики проведення заходів індивідуальної підготовки і впровадження у практику нових, більш ефективних форм і методів навчання.

  1. Загальні положення



Програма індивідуальної підготовки офіцерів тактичної ланки управління (далі – Програма) – це службовий документ, який визначає порядок відпрацювання тематики індивідуальної підготовки за предметами, темами, часом та формами навчання з метою набуття індивідуальних спроможностей за фахом. Вона призначена для набуття (відновлення) індивідуальних вмінь офіцерів тактичної ланки управління щодо ефективного виконання ними службових обов’язків за посадою під час самостійного виконання завдань за призначенням.

    1. Програма індивідуальної підготовки розроблена на основі наказів і директив Міністра оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, методичних рекомендацій з планування підготовки у Збройних Силах України з урахуванням завдань, що вирішуються офіцерами як у мирний, так і у воєнний час, та рівня їх підготовки,та має на метідосягнути визначеного рівня професійних знань і вмінь офіцера виконувати функціональні обов’язки.


Програмавідпрацьована з урахуванням досвіду набутого у ході проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, щорічного аналізу результатів індивідуальної підготовки офіцерів тактичної ланки управління видів (родів) військ (сил) Збройних Силах України тавідповідно до сучасних вимог до індивідуальної підготовки офіцерського складу.

    1. Індивідуальна підготовка є складовою частиною бойової підготовки і являє собою цілеспрямований та організований процес послідовних заходів навчання, виховання та набуття індивідуальних спроможностей, які спрямовані на формування у них потрібного рівня знань, умінь, навичок, фахової майстерності, фізичних та психологічних якостей, необхідних для виконання обов’язків за посадою (спеціальністю) як у мирний час, так і в особливий (воєнний) період.




    1. Основними завданнями індивідуальної підготовки офіцерів тактичної ланки управління є:


набуття (підтримання) індивідуальних спроможностей офіцерів щодо здійснення планування застосування та управління штатними і приданими підрозділами в основних видах бою;

отримання та поглиблення знань, вмінь і навичок офіцеріву виконанні своїх функціональних обов’язків;

вивчення нових форм та способів застосування військ (сил) відповідно до досвіду застосування військових частин (підрозділів) Збройних Сил України, збройних сил передових країн світу.

удосконалення методичної майстерності офіцерів у підготовці підлеглого особового складу та оволодіння передовим досвідом навчання підрозділів і якості інформаційно-аналітичної роботи;

надання можливості офіцеру набувати спроможностей у виконанні функціональних обов’язків за вищою посадою;

підтримання та покращення лідерських,психологічних і фізичних якостей.

    1. Принципами індивідуальної підготовки являються:


поєднання різних форм, методів навчання і видів занять, постійний їх розвиток на основі аналізу результатів підготовки та впровадження передового досвіду;

відповідність навчальних цілей змісту та характеру завдань, що покладаються на офіцера, рівню підготовки кожного офіцера окремо та підрозділів в цілому;

систематичність, послідовний перехід від простих до складних форм навчання;

єдність навчання і виховання, тісний зв’язок теорії і практики;

науковість.

    1. Успішне вирішення завдань індивідуальної підготовки досягається:


науковим підходом до організації бойової підготовки;

детальним та якісним плануванням індивідуальної підготовки в системі планування підготовки Збройних Сил України, виконанням планів індивідуальної підготовки, розкладів індивідуальної підготовки та безумовне дотримання вимог розпорядку дня щодо проведення самостійної роботи, як основного заходу індивідуальної підготовки впродовж тижня;

якісноюпідготовкою керівників до заходів індивідуальної підготовки, їх високою методичною майстерністю та надання допомоги тим, яких навчають;

систематичним та якісним проведенням кожного заходу індивідуальної підготовки;

максимальним залученням офіцерів до заходів індивідуальної підготовки;

ефективним та раціональним використанням навчальної матеріально-технічної бази, навчального часу та виділених ресурсів;

особистою відповідальністю офіцерів за свій рівень навченості, а керівників за якість їх підготовки та об’єктів оцінок;

вивченням та впровадженням передового досвіду і нових інформаційних технологій в навчальний процес;

використанням у системі підготовки новітніх технічних засобів навчання, нових досягнень інформаційних технологій, педагогіки і психології;

здійснення постійного контролю за рівнем навченості тих, яких навчають, та підготовкою і проведенням кожного заходу індивідуальної підготовки.
    1. Індивідуальну підготовку офіцерів тактичної ланки управління вважати пріоритетним напрямком діяльності командирів (начальників) усіх рівнів щодо підвищення професійної майстерності та вихованні підлеглих.




    1. Основними формами навчання в системі індивідуальної підготовки вважати:


збір (командирський, навчально-методичний, методичний, фаховий);

навчальні заняття (лекція, практичне, інструкторсько-методичне (інструктивне) та показове заняття), групова вправа, індивідуальна тактична літучка, радіотренування;

самостійна робота.

    1. Організація індивідуальної підготовки включає:


планування та проведення заходів індивідуальної підготовки;

всебічне забезпечення індивідуальної підготовки;

створення та використання навчальної матеріально-технічної бази;

керівництво індивідуальною підготовкою.

    1. Безпосередніми відповідальними виконавцями за організацію індивідуальної підготовки офіцерів тактичної ланки управління єкерівники структурних підрозділів Генерального штабу ЗС України (що мають частини безпосереднього підпорядкування) та інших органів військового управління, які знаходяться на окремих штатах і виконують функції Генерального штабу Збройних Сил України.


Вони розробляють плануючі документи, організовують заняття з індивідуальної підготовки, забезпечують їх якісне проведення, узагальнюють результати, контролюють і надають допомогу командирам, нижчим штабам у плануванні і проведенні заходів індивідуальної підготовки, організовують ведення обліку і звітності індивідуальної підготовки офіцерів тактичної ланки управління.

    1. Вимоги до організації індивідуальної підготовки:


тісний взаємозв’язок тематики занять індивідуальної підготовки з завданнями, що визначенні військовій частині;

особиста участь прямих начальників у підготовці та проведенні занять з індивідуальної підготовки та відповідних зборів;

визначення робочих днів місяця для проведення зборів, занять, самостійної роботи з урахуванням максимального залучення офіцерів до занять (охоплення занять особовим складом);

врахування термінів проведення заходів з підготовки штабів тактичної ланки управліннядля забезпечення цілеспрямованої та більш повної теоретичної підготовки офіцерів цих штабів напередодні їх проведення.

    1. В основу проведення навчальних занять під час індивідуальної підготовки покладається комплексне тактичне завдання, яке відпрацьовується протягом навчального року на єдиному тактичному фоні шляхом послідовного проведення групових вправ і тактичних літучок та дозволяє виконати весь зміст тем, визначений програмою. Завдання розробляється штабом військової частини на навчальний рік, при цьому 1/3 занять планується для відпрацювання питань на ступінь вище посади, яку вони займають (додаток1). Керівникигруп індивідуальної підготовки на основі комплексного тактичного завдання, розробленого в штабі військової частини, розробляють завдання для своїх навчальних груп. Заняття, які планується проводити на зборах, до комплексного тактичного завдання не входять.


Комплексне тактичне завдання передбачає вивчення організації підготовки та ведення військовою частиною (підрозділом) різних видів бою, а також відпрацювання питань, покладених на частину (підрозділ). Послідовність відпрацювання тем встановлюється відповідним командиром (начальником) у залежності від бойового призначення військової частини (підрозділу).

  1. 1   2   3   4   5   6   7   8   9


написать администратору сайта