Главная страница

Программа_индивидуальной_подготовки_офицеров_тактического_звена_. Програма індивідуальної підготовки офіцерів тактичної ланки управління збройних сил україни


Скачать 1.11 Mb.
НазваниеПрограма індивідуальної підготовки офіцерів тактичної ланки управління збройних сил україни
Дата04.10.2022
Размер1.11 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаПрограмма_индивидуальной_подготовки_офицеров_тактического_звена_.doc
ТипПрограма
#714017
страница6 из 9
1   2   3   4   5   6   7   8   9

ВОГНЕВА ПІДГОТОВКА

Завдання навчання

Знати:матеріальну частину штатного озброєння та його бойові можливості; правила експлуатації та обслуговування озброєння; теорію стрільби і вимоги Курсу стрільб зі стрілецької зброї та бойових машин.

Вміти:готувати штатне озброєння до стрільби, ефективно використовувати його бойові можливості; усувати несправності, що виникають при стрільбі; впевнено управляти вогнем підрозділу в різних видах бою.

Методичні рекомендації

Вогнева підготовка – один з основних предметів навчання, складова частина польової виучки офіцерів. На заняттях з вогневої підготовки основна увага офіцерів звертається на подальше вивчення теорії та правил стрільби, зразків озброєння (приладів), правил їх бойового застосування та обслуговування, удосконалення практичних вмінь та навичок в діях при озброєнні, управлінні вогнем підрозділу. Офіцери вивчають матеріальну частину озброєння та правила стрільби самостійно. Основними формами навчання офіцерів є практичні та інструкторсько-методичні заняття.
ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад

1

Підготовка стрілецької зброї, озброєння машин до стрільби

2

4

2

Прийоми і способи ведення вогню зі стрілецької зброї, озброєння БМП (танків, БТР)

8

20

РАЗОМ

10

24


Тема 1. Підготовка стрілецької зброї, озброєння бойових машин до стрільби

Заходи безпеки при проведенні вогневих тренувань та стрільб. Проведення обслуговування зброї та боєприпасів перед стрільбою. Огляд, підготовка зброї (озброєння) до стрільби. Вивірка прицілів, озброєння бойових машин. Приведення зброї до нормального бою.
Тема 2. Прийоми і способи ведення вогню зі стрілецької зброї, озброєння бойових машин (броньованих машин, БМП, БТР, танків)

Розвідка цілей спостереженням, визначення дальностей та вихідних установок для стрільби, подання цілевказань при діях у пішому порядку (на броньованих машинах, БМП, БТР, танках) вдень (вночі). Удосконалення навиків у діях при озброєнні бойових машин під час ведення вогню різними способами по цілях, що з’являються та рухаються, вдень (вночі). Виконання вправ контрольних (навчальних) стрільб. Управління вогнем підрозділу.

ВОДІННЯ

Завдання навчання

Знати: основи руху, правила водіння машин і вимоги Курсу водіння.

Вміти: водити бойові машини (автомобілі), в різних умовах місцевості та погоди, а також у будь-яку пору року та доби на максимально можливих швидкостях; навчати водінню підлеглих.

Методичні рекомендації

Відповідальність за організацію навчання водінню покладається на командирів усіх ланок та їх заступників з озброєння. Основним завданням навчання водінню бойових машин (автомобілів) є досягнення офіцерами високих результатівзасвоєння теорії руху та практики керування машиною в короткий термін з мінімальною витратою моторесурсів.

Основними формами навчання водінню бойових машин (автомобілів) є практичні та інструкторсько-методичні заняття. Правила водіння офіцери вивчають самостійно.
ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад



Водіння бойових, гусеничної та автомобільної техніки у складних умовах місцевості

4

6

РАЗОМ

4

6


Тема 1. Водіння автомобіля, БМП (танка, БТР) у складних умовах місцевості

Водіння автомобіля, БМП (танка, БТР) із максимально можливою швидкістю при правильному подоланні перешкод на місцевості, характерній для дислокації військ.

РОЗВІДУВАЛЬНА ПІДГОТОВКА

Завдання навчання

Знати: порядок організації та ведення розвідки у різних видах бою; організацію, озброєння, бойові можливості й тактику дій військових частин і підрозділів противника на два ступені вище посади, яку вони займають.

Вміти: організовувати розвідку та управляти органами розвідки в різних видах бою; здійснювати збір та узагальнення розвідувальних відомостей, робити обґрунтовані висновки із оцінювання противника; проводити заняття з розвідувальної підготовки з урахуванням досвіду виконання завдань розвідки в ООС (раніше АТО).
Методичні рекомендації

Тематика розвідувальної підготовки відпрацьовується у комплексі з заняттями з тактичної (тактико-спеціальної ) підготовки. В основу підготовки має бути закладено навчання офіцерів порядку здобуття розвідувальних відомостей про склад і імовірний характер дій противника, їх аналіз та врахування висновків з оцінки противника під час планування застосування підлеглих підрозділів.
ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад



Організація і ведення розвідки в різних видах бою

6

8

РАЗОМ

6

8


Тема 1. Організація і ведення розвідки в різних видах бою

Склад, положення та імовірний характер дій противника у смузі дій своїх військ, шикування бойового порядку противника.

Організація розвідки: аналіз отриманого завдання, визначення завдань розвідувальним органам на ведення розвідки, порядок організації взаємодії та управління. Доповідь результатів розвідки.

Порядок постановки завдань розвідувальним органам:

на своєчасне викриття складу, стану та положення противника, можливого характеру його дій;

визначення місць розташування вогневих та інших засобів ураження противника, його резервів, пунктів управління та радіоелектронних засобів.

Організація збору розвідувальних відомостей про противника.

Особливості постановки (уточнення) завдань розвідувальним органам у різних видах бою.

Порядок організації взаємодії у ході коректування вогню артилерії та надання цілевказівки.

СПЕЦІАЛЬНА ПІДГОТОВКА

Знати: вимоги керівних документів за напрямком діяльності; функціональні обов’язки за посадою; порядок роботи на пунктах управління (під час бойової роботи); структуру, зміст, правила розроблення та оформлення документів посадових осіб за напрямком діяльності.

Вміти: розробляти документи (накази, розпорядження, звіти, пропозиції тощо) відповідно до функціональних обов’язків; проводити оперативно-тактичні розрахунки, виконувати завдання під час ведення бойової роботи, в тому числі на техніці.

Методичні рекомендації

Тематика спеціальної підготовки визначається командирами військових частин, керівниками структурних підрозділів за напрямками діяльності та затверджується командувачами (командирами) органів військового управління та начальниками структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України. Розрахунок годин за темами не повинен бути не менше загальної кількості годин на спеціальну підготовкувідповідно до додатка3.

Під час визначення тематики, потрібно врахувати наступні обов’язкові для вивчення та відпрацювання питання:

порядок виконання функціональних обов’язків військовослужбовцями:

а) в мирний час відповідно до займаної посади та на один ранг вище;

б) в особливий період в складі центрів (відділів, груп) пунктів управління;

порядок організації і здійснення заходів в ході підготовки та ведення бойових дій за відповідними напрямками діяльності.

ТЕХНІЧНА ПІДГОТОВКА

Завдання навчання

Знати: матеріальну частину штатної техніки, правила її експлуатації та зберігання, прийоми найбільш ефективного застосування в бою.

Вміти: повно використовувати бойові та технічні можливості штатної техніки, правильно організовувати її експлуатацію та зберігання.

Методичні рекомендації

Головна увага на заняттях з технічної підготовки звертається на глибоке вивчення штатної техніки, правил її експлуатації та обслуговування, набуття (удосконалення) практичних вмінь та навичок у підготовці штатної техніки до застосування. Вивчення матеріальної частини техніки і вдосконалення практичних навиків з експлуатації та обслуговування машин проводяться, як правило, в парках і технічних класах з використанням навчально-тренувальних засобів.
ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад



Особливості загальної будови машин

2

2



Технічне обслуговування машин

4

6



Особливості експлуатації машин у зимових (літніх) умовах

2

3



Підготовка машин до зберігання

2

3

РАЗОМ

10

14


Тема 1. Особливості загальної будови машин

Конструктивні особливості агрегатів вузлів та деталей бойових машини (автомобілів). Основні зразки озброєння і техніки та правила їх експлуатації.
Тема 2. Технічне обслуговування машин

Вимоги статутів, наказів, директив, рекомендацій та інструкцій з експлуатації, зберігання та ремонту озброєння і техніки. Обов’язки командира щодо підтримання машин у постійній бойовій готовності та запобігання нещасним випадкам у процесі експлуатації. Обсяг, періодичність і порядок проведення контрольного огляду, щоденного та номерних технічних обслуговувань із застосуванням обладнання стаціонарних і рухомих засобів обслуговування. Перевірка технічного стану машин. Дефектування машин. Визначення оцінки машині та підрозділу (військовій частині).

Тема 3. Особливості експлуатації машин у зимових (літніх) умовах

Обсяг робіт, що виконуються на машині при підготовці її до зимової (літньої) експлуатації. Особливості експлуатації.
Тема 4. Підготовка машин до зберігання

Підготовка бойової машини (автомобіля) до тривалого (короткочасного) зберігання. Обсяг робіт при підготовці озброєння і техніки до зберігання. Виконання робіт з обслуговування, зняття машин зі зберігання та приведення їх у готовність до бойового застосування. Особливості обслуговування машин.

ПІДГОТОВКА З РАДІАЦІЙНОГО, ХІМІЧНОГО, БІОЛОГІЧНОГО ЗАХИСТУ

Завдання навчання

Знати: основні положення про хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози.

Вміти: практично виконувати (планувати) завдання за призначенням з урахуванням хімічних, біологічних, радіологічні та ядерних загроз під час підготовки та ведення різних видів бою (бойових дій).

Методичні рекомендації

Основна увага підготовки з РХБ захисту звертається на глибоке вивчення хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз, що виникають під час застосування противником ХБРЯ зброї, а також руйнування радіаційних та хімічних потенційно-небезпечних об’єктів (далі ПНО). Навчання командирів (начальників), штабів, начальників родів військ, спеціальних військ і служб швидкому та об’єктивному оцінюванню РХБ обстановки, проведенню в обмежені терміни ліквідації наслідків застосування противником ХБРЯ зброї, руйнувань ПНО, поновленню боєздатності військ і здійсненню широкого маневру збереженими силами і засобами. Конкретний зміст занять визначається командиром з’єднання (частини), виходячи з рівня підготовки офіцерів.

Усі практичні заняття забезпечуються відповідною матеріальною частиною та навчально-тренувальними засобами у кількості, що потрібна для їх ефективного проведення.

ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад



Хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози. Основні положення РХБ захисту військ (сил)

4

8

РАЗОМ

4

8


Тема 1. Хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози. Основні положення РХБ захисту військ (сил)

Основні положення про хімічну, біологічну, радіологічну та ядерну зброю та засоби їх доставки, загрози руйнування ПНО. Визначення прогнозованих показників втрату особовому складі, стану зараженості озброєння та військової техніки. Організація РХБ захисту військ (сил). Підготовка висновків з оцінки РХБ обстановки для прийняття управлінського рішення.

ПІДГОТОВКА З ОСНОВ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ВІЙСЬК

Завдання навчання

Знати: основні положення законодавства України з питань екологічної безпеки, вимог вітчизняного та міжнародного законодавства в ході виконання заходів військової діяльності.

Вміти: організовувати та практичновиконувати завдання екологічної безпеки у військах (силах) в ході повсякденної діяльності та під час навчань (тренувань).

Методичні рекомендації

Основна увага підготовки з основ екологічної безпеки військ звертається на поглиблене вивчення основних термінів та визначень з екології, екологічних проблем сучасного світу, організації екологічної безпеки у військах (силах) в ході виконання заходів повсякденної діяльності та навчань (тренувань).

Особлива увага повинна приділятися вивченню дотримання законодавства України, міжнародних актів до яких приєдналась Україна, дотриманню вимог екологічного законодавства у військах (силах) під час зберігання, транспортування небезпечних речовин, участі частин і підрозділів ЗС України у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Усі заняття забезпечуються відповідною навчально-матеріальною базою що потрібна для їх ефективного проведення.
ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад

1

Основи екологічної безпеки військ (сил)

1

2

РАЗОМ

1

2


Тема 1. Основи екологічної безпеки військ (сил)

Основні терміни та визначення в екології. Основні завдання забезпечення екологічної безпеки військової діяльності. Організація заходів екологічної безпеки у військовій частині. Вимоги до вітчизняного та міжнародного законодавства під час проведення військових навчань.

РАДІОЕЛЕКТРОННА БОРОТЬБА

Завдання навчання

Знати: основи радіоелектронної боротьби в різних видах бою; тактико-технічні характеристики систем і засобів радіоелектронної розвідки, РЕБ та управління військами і зброєю противника.

Вміти: організовувати захист військових частин (підрозділів) від радіоелектронної розвідки і високоточної зброї противника та управляти підпорядкованими військовими частинами (підрозділами) в умовах радіоперешкод у різних видах бою.
Методичні рекомендації

У ході занять вивчаються основи радіоелектронної боротьби та її вплив на ведення бойових дій. Основна увага приділяється вивченню організаційних та технічних заходів радіоелектронного захисту радіоелектронних засобів та навчанню щодо їх практичного виконання у бойовій обстановці з метою забезпечення захисту радіоелектронних засобів від радіоелектронної розвідки та радіоелектронного подавлення противника.

Зміст занять визначається командиром військової частини (підрозділу), враховуючи рівень знань та практичної навченості офіцерів.

Практичне відпрацювання виконання заходів радіоелектронного захисту радіоелектронних засобів здійснюється у ході проведення навчань (тренувань).
ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад



Радіоелектронна боротьба у різних видах бою

5

4

РАЗОМ

5

4


Тема 1. Радіоелектронна боротьба у різних видах бою

Вплив РЕБ на ведення бойових дій. Об`єкти та цілі радіоелектронного подавлення. Управління з’єднанням (військовою частиною, підрозділом) і вогнем в умовах радіоперешкод. Сили і засобиРЕБ, які залучаються для забезпечення дій механізованих (танкових) з`єднань (військових частин), їх можливості. Заходи захисту від радіоелектронної розвідки та радіоперешкод противника та порядок їх виконання. Забезпечення радіоелектронного захисту радіоелектронних засобів в бою.

ІНЖЕНЕРНА ПІДГОТОВКА

Завдання навчання

Знати: основи інженерного забезпечення в ході підготовки та ведення бою (бойових дій), сили і засоби що виконують завдання інженерного забезпечення.

Вміти: організовувати виконання завдань інженерного забезпечення в частинах (підрозділах) в різних видах бою (фортифікаційне обладнання; маскування позицій і районів розташування військ; прикриття їх мінно-вибуховими загородженнями; подолання загороджень і перешкод; форсування водних перешкод) та проводити заняття з інженерної підготовки.
Методичні вказівки

Основна увага з інженерної підготовки звертається на поглиблене вивчення тактики дій інженерних підрозділів, порядку застосування засобів інженерного озброєння їх зберігання та заходи безпеки при поводженні з ними. Вивчення засобів інженерного озброєння і вдосконалення практичних навиків щодо їх застосування проводиться, як правило, на засобах інженерного озброєння у парках бойових машин, навчальних(тактичних) полях та класах. Зміст занять визначається командиром частини (підрозділу), враховуючи рівень навченості офіцерів.

ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад

1

Інженерне забезпечення в різних видах бою

5

6

РАЗОМ

5

6


Тема 1. Інженерне забезпечення в різних видах бою

Організація фортифікаційного обладнання позицій, районів зосередження вогневих рубежів і рубежів розгортання для проведення контратак, позиційних районів і районів вогневих позицій із застосуванням засобів механізації, збірних конструкцій та місцевих будівельних матеріалів. Порядок розподілу сил і засобів, послідовність і терміни фортифікаційного обладнання позицій, районів, ділянок оборони, створення системи інженерних загороджень. Особливості обладнання шляхів маневру. Виконання інженерних заходів щодо захисту від високоточної зброї, маскування, обладнання пунктів водопостачання.

Визначення обсягу і послідовності фортифікаційного обладнання вихідного району для наступу. Підготовка шляхів для висування до переднього краю противника. Забезпечення руху і маневру в ході наступу, подолання загороджень, руйнувань та перешкод перед переднім краєм і в глибині оборони противника, в тому числі, мінних полів, встановлених засобами дистанційного мінування.

Організація інженерного забезпечення наступу із положення безпосереднього зіткнення з противником: визначення щільності мінно-вибухових загороджень, порядку підготовки проходів, шляхів висування, маневру та способів їх позначення.

ПІДГОТОВКА ЗІ ЗВ’ЯЗКУ

Завдання навчання

Знати: загальні питання організації зв’язку,призначення, основнітактико-технічні характеристики табельної техніки зв’язку, види та зміст технічного обслуговування засобів зв’язку, правила безпеки зв’язку і ведення телефонних переговорів по каналах зв’язку.

Вміти: організовувати зв’язок з підпорядкованими та взаємодіючими частинами (підрозділами) в різних видах бою, використовувати засоби зв’язку в різних умовах.

Методичні рекомендації

Заняття мають проводитися на групових вправах у системі комплексного тактичного завдання. Тренування у роботі на засобах зв’язку (радіотренування) проводяться в радіомережах чи радіонапрямках згідно з правилами радіообміну та з дотриманням дисципліни зв’язку.

Вміння та навики в роботі на засобах зв’язку вдосконалюються на заняттях з вогневої підготовки, водіння та інших предметів навчання.
ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад

1

Зв’язок у військових частинах (підрозділах)

5

8

РАЗОМ

5

8


Тема 1. Зв’язок у військових частинах (підрозділах)

Основні завдання зв’язку щодо забезпечення управління та вимоги до нього. Види та засоби зв’язку, їх призначення та характеристика. Способи організації радіозв’язку, проводового зв’язку та зв’язку рухомими засобами. Правила радіообміну. Забезпечення безпеки зв’язку під час ведення телефонних розмов. Практична робота на штатних засобах зв’язку.

Призначення, тактико-технічні характеристики переносних радіостанцій MOTOROLA MOTOTRBO DP-4400, DM-4600, DP-4800 та ретранслятору MOTOROLA MOTOTRBO DR-3000.

Призначення, основні тактико-технічні характеристики, склад телекомунікаційних комплектів ТК-1, ТК-2, ТК-3, ТК-4. Розгортанняабонентської телефонної мережі з використанням ТК-1.

Призначення, основні тактико-технічні характеристики, склад комплекту системи супутникового зв’язку TOOWAY та порядок його налаштування.

Призначення, основні тактико-технічні характеристики, склад комплектів УКХ радіостанції HARRIS RF-7850M-HH, КХ радіостанції HARRIS RF-7800H-MP. Організація УКХ, КХ радіозв’язку з використанням радіостанції.Робота на радіостанції у різних режимах.

Призначення, основні тактико-технічні характеристики, склад комплекту УКХ радіостанційвиробництва компанії ASELSAN: VRC-9661, PRC-9661, PRC-9651, PRC-5712. Робота на радіостанції у різних режимах.

ВІЙСЬКОВА ТОПОГРАФІЯ

Завдання навчання

Знати: порядок і методику вивчення та оцінки тактичних властивостей місцевості в різних видах бою, способи орієнтування і цілевказання.

Вміти: оцінювати місцевість під час організації бою, орієнтуватися на ній різноманітними способами вдень і вночі, інших умовах обмеженої видимості; наносити елементи тактичної обстановки на топографічну карту, визначати їх координати, виконувати цілевказання; користуватися навігаційною апаратурою, а саме СН-3003М – для користування особовим складом, СН-4215 – для установки на техніку.

Методичні рекомендації

Основна увага з підготовки звертається на вміння підготувати висновки з оцінки місцевості для прийняття рішення, а саме, провести повний аналіз тактичних властивостей місцевості. Вивчення та оцінка тактичних властивостей місцевості по карті та в ході рекогносцировки проводиться, як правило, на полі та навчальних класах. Конкретний зміст занять визначається командиром частини, виходячи з рівня підготовки офіцерів.
ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад

1

Вивчення та оцінка тактичних властивостей місцевості по карті та в ході рекогносцировки

5

8

РАЗОМ

5

8


Тема 1. Вивчення та оцінка тактичних властивостей місцевості по карті та в ході рекогносцировки

Вивчення та оцінка по топографічній карті умов прохідності місцевості в районі дій підрозділу, орієнтування, спостереження, ведення вогню та інженерного обладнання, захисних та маскувальних властивостей місцевості в районах розташування противника і своїх військ. Вивчення та оцінка місцевості в ході рекогносцировки при організації бою (бойових дій). Огляд місцевості в районі розташування своїх військ і перед переднім краєм. Вивчення видимих елементів і об’єктів місцевості та оцінка їх впливу на ведення бойових дій противником і своїми військами. Встановлення стану прохідності місцевості та можливостей маневру. Визначення найбільш вигідних шляхів підходу, районів, ділянок і рубежів, умов маскування, спостереження, ведення вогню та інженерного обладнання місцевості, її захисних властивостей. Підготовка висновків з оцінки тактичних властивостей місцевості для прийняття рішення щодо використання її вигідних властивостей і обмеження негативного впливу.

ТАКТИЧНА МЕДИЦИНА

Завдання навчання

Знати: основи медичного забезпечення бойових дій військової частини (підрозділу) у різнихвидах бою та зміст заходів надання домедичної (першої медичної) допомоги.

Вміти: організовувати основні заходи медичного забезпечення (евакуація, медичне постачання, санітарно-гігієнічні, протиепідемічні заходи) військової частини (підрозділу) у різнихвидах бою, а також володіти прийомами надання домедичної (першої медичної) допомоги в порядку само- та взаємодопомоги при пораненнях і нещасних випадках.

Методичні рекомендації

Увага з підготовки звертається на вміння організувати проведення заходів медичного забезпечення у підлеглому підрозділі під час виконання бойових (спеціальних) завдань, удосконалення практичних навичок у наданні домедичної (першої медичної підготовки).
ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН



теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад

1

Основи медичного забезпечення військової частини (підрозділу)

3

4

2

Надання домедичної (першої медичної) допомоги у різнихвидах бою

2

4

РАЗОМ

5

8


Тема 1. Основи медичного забезпечення військової частини (підрозділу)

Мета та основні завдання медичного забезпечення, принципи його здійснення. Сили і засобимедичного забезпечення, їх призначення та структура. Особливості санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходи в бою (бойових діях). Організація збору та евакуації поранених і хворих з поля бою до медичних підрозділів (медичного пункту, медичної роти) військових частин. Порядок отримання та використання засобів індивідуального медичного захисту.

Тема 2. Надання домедичної (першої медичної) допомоги у різнихвидах бою

Поняття домедичної (першої медичної) допомоги та загальний порядок її організації. Правила надання домедичної (першої медичної) допомоги пораненим і хворим в порядку само- та взаємодопомоги при пораненнях і нещасних випадках з урахуванням особливостей бойової (тактичної) обстановки (зупинка кровотечі, іммобілізація при переломах, знеболювання тощо)
МЕТОДИЧНА ПІДГОТОВКА

Завдання навчання

Знати: керівні документи з навчання та виховання підлеглих і методичні рекомендації щодо організації навчального процесу; більш ефективні форми та методи навчання і виховання особового складу військової частини, підрозділу і шляхи інтенсифікації навчального процесу.

Вміти: якісно розробляти документи з бойової підготовки; ефективно використовувати навчальний час, навчально-тренувальні засоби та об’єкти навчально-матеріальної бази у процесі навчання.

Методичні рекомендації

У даній Програмі приведена приблизна тематика методичних занять, що проводяться на зборах, і спрямована на підвищення методичної майстерності офіцерів. Залежно від завдань, які вирішуються військовою частиною, тематика методичних занять може уточнюватися.

Заняття з методичної підготовки спрямовуються на подальше прищеплення та вдосконалення навиків офіцерів в організації та методиці проведення занять з різних предметів. На цих заняттях головна увага звертається на застосування найбільш ефективних методів і прийомів навчання особового складу. Удосконалення методичної майстерності офіцерів здійснюється на інструкторсько-методичних, показових заняттях та інструктажах, а також шляхом самостійної розробки офіцерами планів (конспектів, лекцій та ін.) проведення навчань і занять.
ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми

Кількість годин

які мають підпорядкований особовий склад

які не мають підпорядкований особовий склад



Організація та методика проведення занять з тактичної підготовки

1

2



Організація та методика проведення занять з вогневої підготовки

1

2



Організація та методика підготовки і проведення робіт щодо догляду за озброєнням, бойовою та іншою технікою

1

2



Організація та методика підготовки і проведення занять з водіння

1

2



Організація та методика проведення занять з фізичної підготовки

1

2



Методика організації та проведення заходів підготовки. Аналіз проведених дій

1

2

РАЗОМ

6

12

Тема 1. Організація та методика проведення занять з тактичної підготовки

Організація та методика проведення групової вправи, тактичної літучки з офіцерами.

Організація та методика підготовки та проведення занять з тактичної (тактико-спеціальної) підготовки з особовим складом.
Тема 2. Організація та методика проведення занять з вогневої підготовки

Організація та методика підготовки та проведення занять з вогневої підготовки з офіцерами та особовим складомпідрозділів.
Тема 3. Організація та методика підготовки і проведення робіт щодо догляду за озброєнням, бойовою та іншою технікою

Методика підготовки паркового дня та порядок контролю за роботами з обслуговування озброєння, бойової та іншої техніки. Організація та методика підготовки та проведення занять з технічної (спеціальної) підготовки.
Тема 4. Організація та методика підготовки і проведення занять з водіння

Організація та методика занять з водіння БМП (танка, автомобіля, озброєння та техніки родів військ і спеціальних військ).
Тема 5. Організація, методика підготовки та проведення занять з фізичної підготовки

Організація, методика підготовки та проведення занять з фізичної підготовки.

Організація і методика проведення ранкової фізичної зарядки, спортивно-масової роботи.
Тема 6. Методика організації та проведення заходів підготовки. Аналіз проведених дій

Організація та проведення заходів навчального процесу у частині, підрозділі. Методика планування бойової підготовки. Порядок ведення обліку навчального процесута бойової підготовки у частині, підрозділі. Аналіз проведених дій.

ОХОРОНА ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ

Завдання навчання

Знати: обов’язки громадянина щодо збереження державної таємниці, визначені Законом України “Про державну таємницю”.

Вміти: правильно поводитись з МНСІ, відпрацьовувати секретні документи, застосовувати документи скритого управління військами (силами).
Методичні рекомендації

У даній Програмі приведена приблизна тематика занять для структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерства оборони України,що вивчаються самостійно та під керівництвом керівників структурних підрозділів.

Заняття спрямовуються на подальше прищеплення та вдосконалення навиків офіцерів в організації та збереженні державної таємниці, користуванні службовими документами та матеріальними носіями секретної інформації. Наприкінці вивчення предмету проводиться залік тривалістю до 2 годин.

ПЕРЕЛІК ТЕМ ТА ПРИБЛИЗНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИН

№ теми

Назва теми (заняття)

Кількість годин

структурних підрозділів Міністерства оборони України

структурних підрозділів ГШ ЗС України



Тема 1. Державна таємниця. Система охорони державної таємниці у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України

18

18

Заняття 1. Організація захисту інформації з обмеженим доступом у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України

2

2

Заняття 2. Складання та оформлення службових та секретних документів

2

2

Заняття 3. Складання та оформлення службових та секретних документів

2

2

Заняття 4. Забезпечення режиму секретності під час поводження з матеріальними носіями секретної інформації

2

2

Заняття 5. Організація скритого управління військами (силами) у Збройних Силах України

2

2

Заняття 6. Призначення та порядок застосування документів кодованого зв’язку

2

2

Заняття 7. Застосування документів кодованого зв’язку

2

2

Заняття 8. Забезпечення безпеки інформації у інформаційно-телекомунікаційних системах

2

2

Заняття 9. Організація технічного захисту інформації у Збройних Силах України

2

2

РАЗОМ

18

18

Тема 1.Державна таємниця

Заняття 1. (Лекція). Організація захисту інформації з обмеженим доступом у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України.

Особливості і порядок користування документами,що містять службову інформацію.

Державна таємниця. Охорона державної таємниці.Режимно-секретні органи, їх завдання та права.

Надання громадянам допуску та доступу до державної таємниці.Обов’язки та обмеження прав громадян, яким надано допуск до державної таємниці.

Заняття 2. (Групове заняття). Складання та оформлення службових та секретних документів.

Користування службовими документами.Складання та відпрацювання секретних документів.

Особливості роботи з матеріальними носіями секретної інформації.Контроль за наявністю МНСІ.Знищення МНСІ.

Заняття 3. (Практичне заняття). Складання та оформлення службових та секретних документів.

Відпрацювання службових документів.

Відпрацювання секретних документів. Користування МНСІ.

Заняття 4. (Групове заняття). Забезпечення режимусекретності під час поводження з матеріальниминосіями секретної інформації.

Особливості обліку, зберігання та поводження зМНСІ у підрозділах.

Особливості обліку, зберігання та поводження зМНСІ під час проведення занять (навчань, тренувань) упольових умовах.

Порядок виїзду громадян, яким надано допуск додержавної таємниці за кордон.

Заняття 5. (Лекція). Організація скритого управління військами (силами) у Збройних Силах України.

Сутність, роль та значення скритого управління військами (силами). Вимоги, що висуваються до скритого управління військами.

Обов’язки посадових осіб штабу з організації скритого управління військами.Засоби скритого управління військами.Класифікація документів кодованого зв’язку.Призначення та завдання органів спеціального зв’язку.

Заняття 6. (Групове заняття). Призначення та порядокзастосування документів кодованого зв’язку.

Призначення та порядок застосування таблиціпозивних посадових осіб.Призначення та порядок застосування таблиці сигналів зразка “171”.

Призначення та порядок застосування таблицікодових найменувань військових частин.Призначення та порядок застосування таблицікодових найменувань населених пунктів.Кодування топографічних карт способом “СКК-7”.

Заняття 7. (Практичне заняття). Застосування документів кодованого зв’язку.

Кодування топографічних карт способом “СКК-7”.

Закодування та розкодування повідомлень з використанням таблиці сигналів зразка “171”.

Заняття 8. (Лекція). Забезпечення безпеки інформації уінформаційно-телекомунікаційних системах.

Правові основи захисту інформації.Комплексна система захисту інформації в ІТС.Комплекс технічного захисту інформації.Канали витоку інформації.

Заняття 9. (Групове заняття). Організація технічногозахисту інформації у Збройних Силах України.

Порядок організації робіт у сфері технічного захистуінформації для власних потреб у Збройних Силах України. Суб’єкти системи ТЗІ в ЗС України.

Організація проведення робіт з ТЗІ в установах ЗСУкраїни. Порядок організації та здійснення контролю застаном забезпечення ТЗІ в установах ЗС України.

  1. 1   2   3   4   5   6   7   8   9


написать администратору сайта