Главная страница
Навигация по странице:

  • 2. Значеннямеханізації та автоматизації в розвиткувугільноїпромисловості. Механізація

  • ІІ. Загальначастина Короткі відомості про шахту

  • Динамікавидобутк у

  • Машини та механізми, що використовуються на ділянці

  • Енергопостачання дільниці

  • Організація огляду та ремонту апарата АУК-3

  • Таблиця 1 - Склад пульта управління і блоку управління комплексу АУК-3

  • Склад програмно-апаратного комплексу АУК.3

  • Організація огляду та ремонту стрічкового конвеєра 1Л-100У

  • Диплом Кузнецов. Роль вугільноїпромисловості у народному господарствіУкраїни


    Скачать 0.76 Mb.
    НазваниеРоль вугільноїпромисловості у народному господарствіУкраїни
    Дата03.02.2020
    Размер0.76 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаДиплом Кузнецов.docx
    ТипДокументы
    #106991
    страница2 из 3
    1   2   3

    І. Введення

    1. Роль вугільноїпромисловості у народному господарствіУкраїни.

    Вибір основного напрямурозвиткуекономіки будь-якоїкраїнизалежить перш за все віднаявності і характеру власноїмінерально-сировинноїбази. Єдинименергоносієм, якого в Україніпотенційнодосить для повногозабезпеченнявласних потреб, є вугілля. ВугільнапромисловістьУкраїни є одній з базовихгалузейекономіки, оскількизабезпечуєсвоєюпродукцієюелектроенергетиці, металургії і іншихгалузях. Вугілля - цеєдинастратегічнасировиназапасівякогопотенційнодосить для забезпеченняенергетичноїбезпекикраїни. Протеостаннім часом спостерігаєтьсяістотнаневідповідністьміжзначеннямвугільноїпромисловості для країни i техніко-економічним станом, в якому вона знаходиться. За економічними, фінансовими, технічними і соціальнимипоказникамивугільнапромисловістьзнаходиться в глибокому кризисному стані, що не даєможливостірозвиватися як самійційобласті, так галузямспоживачамїїЦехарактеризуєтьсяпадіннямвидобуткувугілля, фізичнимзносомосновнихфондів, значнимвідставаннямвідпередбачених проектами реконструкції і технічногопереоснащеннятермініввведенняпотужностей. Шахтний фонд знаходиться в катастрофічномустані.

    Галузь яка мала бути джерелом бюджетного наповнення, сама постійновимагаєбюджетноїпідтримки. Протягомдвохдесятиліть (з 1976 по 1996 роки) видобутоквугілля в Українізменшивсябільшніж в 2,5 разу. Державні і урядові заходи по реформуванню і реструктуризаціївугільноїгалузі, початі з середини 90-х років, не принесли очікуванихрезультатів і не привели до стабільногополіпшенняроботи шахт і запланованогозростаннявуглевидобування.

    Значнопогіршаласитуація і з вирішеннямпитаньсоціальногозахистушахтарів. Тому актуальною стає проблема виведеннявугільноїпромисловості з довготривалоюкризи і перетворенняїї на стратегічнугалузь, яка б забезпечилаліквідаціюенергетичноїзалежностіУкраїнивідзовнішніхдійабохоч би зменшитиїї до мінімуму.

    2. Значеннямеханізації та автоматизації в розвиткувугільноїпромисловості.

    Механізаціявиробничихпроцесів — цезамінаручнихзасобівпрацімеханізмами, машинами, забезпечує лови-•щенняпродуктивностіпраці і полегшенняйого умов. В. І. Ленінзазначав: «...прогрестехніки, в тому і виражається, щолюдськапраця: все більше і більшевідступає на задній план перед працею машин».

    За ступенеммеханізаціїрозрізняють: а) частковомеханізованевиробництво, б) комплексно-механізованевиробництво.

    Ступіньмеханізаціївиробничихпроцесівзалежитьвідрівнярозвиткумашинобудування, яке постачаєрізноманітнімашини в різнігалузіпромисловості. Сучаснерадянськемашинобудуванняздатневипускати будь-якімашини.

    За роки Радянськоївладивідбулисявеликізміни в різнихгалузяхпромисловості. Замістьручноїпраці стали застосовуватисямашини. У вугільнійпромисловостіповністюмеханізованінайбільштрудомісткіпроцеси — зарубка і відбиваннявугілля, йогопідземнатранспортування, доставка. Значною морс механізованірозвантажувальніроботи, лісозаготівлі, будівельніроботи та ін.

    Механізаціяпрацідаєможливістьпідвищитипродуктивністьпраці, зменшити питому вагу некваліфікованоїпраці у промисловості.

    Проте в сучаснихумовахмеханізація, як правило, охоплюєтількиосновнівиробничіпроцеси того абоіншоговиробництва. На допоміжних же роботах покизначнийпитома вага ручноїпраці.

    Для мінімізаціїручноїпраці на допоміжних роботах необхідна комплексна механізація, тобтозастосуваннятакоїсистеми машин, яка давала б змогумеханізувати та допоміжніроботи. Комплексна механізаціядаєможливістьусунути ручному працю але всіх ланках виробничогопроцесу, починаючивідрозвантаженнясировини і закінчуючитранспортуванням на склад готового продукту.

    Наприклад, в комплексно-механізованих ТЕС розвантаженнянадходитьвугілля та йоготранспортування на склад здійснюються без участі человеческою праці. Зі складу за допомогоютранспортеріввугілляподаєтьсякотельні. Механічновидаляється зола. У вугільнійпромисловості комплексна механізаціядосягається за рахунокпромисловоговугільного комбайна, якийздійснюєкарб, відбій і навалку вугілля і т. д.

    Впливкомплексноїмеханізації на розвитокпромисловостіпроявляєтьсянасамперед у тому, щозавдякививільненнюробочоїсилистворюються але; шожпости для розвиткуіншихвиробництв.

    Комплексна механізаціястворюєумови для автоматизаціївиробництва — більшвисокомущаблі машинного виробництва.

    Автоматизаціявиробництває вищиметаном у розвиткумашинноїтехніки. Маркс К. писав: «Коли робоча машина виконуєвсірухи, необхідні для обробки сирого матеріалу без сприяннялюдини і потребуєлишеконтролі з боку робочого, ми маємо перед собою автоматичну систему машин, яка, проте, здатна до постійноговдосконалення в деталях».

    Автоматизаціявиробничихпроцесівявляє собою комплекснезастосуванняспеціальних машин, приладів, пристосувань, щодозволяють вести виробничіпроцеси, включаючиуправління і контроль за роботоюмеханізмів, без безпосередньоїучастілюдини.

    ІІ. Загальначастина

    1. Короткі відомості про шахту

    Гірникишахти «Алмазна» ДТЕК «Добропіллявугілля» підняли на-гора 1 мільйон тонн палива. Ідеться про справдінеабиякийтрудовийуспіхпівторатисячногоколективушахтарів, аджеторік тут видобуливсього 585 тисяч тонн, а востаннємільйоннийрубіждолали аж 23 роки тому. Нині ж високоговиробничогопоказникавдалосядомогтисязавдякизлагодженійроботігірників та соліднимінвестиціям у розвитокшахти: попри складнуекономічну й політичнуситуацію в регіоні, за останні три роки на придбаннясучаснихвугільнихкомбайнів та іншогогірничо-шахтного обладнаннябуловитрачено 203 мільйонигривень.

    «Успіхшахти «Алмазна», в якому заслуга всьогоколективу, стане стимулом для подальшихдосягнень, — переконаний директор шахтоуправління «Добропільське» КостянтинВялий. — Сьогодні, як ніколи, цінуємокожнувидобуту тонну вугілля, боце тепло у наших будинках, світло і стабільність». 

    До речі, підприємствомаєнепоганіперспективирозвитку, аджейогопромислові запаси становлятьприблизно 60 мільйонів тонн.

    У 1892 році на територіїшахтирозпочаторозробкукам'яного вугілля. В 1900 р. буливідкритідвікустарнішахти, названі Єрастівськимикам'яновугільнимикопальнями. В 1910 р. було створено акціонернетовариство. У 1925 роцітовариствоперейменовано на «Шахта 17-18 імені РСЧА». До 1930 р. шахта видавала на-гора 1300 тон вугілля на добу. В 1953 р. на базішахтних селищ було створено містоДобропілля.

    Державневідкритеакціонернетовариство Шахта «Алмазна» булоутворено в 1996 р. шляхом акціонування державного підприємства «Шахта імені РСЧА». У 1997 році шахту перейменовано на шахту «Алмазна». Шахта є дочірнімпідприємством ДХК «Добропіллявугілля» та фактичнозалишаєтьсядержавнимпідприємством.


    Шахтне поле розкрите 4 вертикальними, 2 похилими стволами та 3 вентиляційними шурфами. Максимальна глибинаробіт 860 м. Протяжністьгірничихвиробок 86/120 км (1990/1999).

    Шахта віднесена до надкатегорійних за метановиділенням, небезпечнащодовибухувугільного пилу. Відпрацьовуєпласти l1 та m5' потужністю 1,1-2,2 м (1999) з кутом падіння 9-11о.

    Кількістьочиснихвибоїв 5/2 (1990/1999), підготовчих 10/4 (1990/1999). На очисних роботах використовуютькомплекси К-87Л, КДД, 3МДТ, на прохідницьких — комбайни ГПКС.

    Кількістьпрацюючих: 3500/2520 чол., в тому числіпідземних 2600/1700 чол. (1990/1999).

    Динамікавидобутку

    Фактичнийвидобуток у 2001 р. становив 2500—2700 т/добу. У 2003 р. видобуто 804 тис.т вугілля. У 2014 р. — 585 тисяч тонн. У 2015 р. — 1 млн.т.


    1. Машини та механізми, що використовуються на ділянці

    На дільниці КТ №1 використовуються наступні машини та механізми:

    Для транспортування гірничої маси від очисного вибою до поверхні використовують стрічкові конвеєри:

    2ЛУ-120В розташований в центральному похилі пласта V гор. 300м. Конвеєр має двоблокову схему привідної станції з двома привідними барабанами на блок. Кожен привідний блок має один редуктор типу Ц2Ш800 та два електродвигуни типу ВАОК-121.6. Живлення електродвигунів забезпечує апаратура СУВ-320. Апаратура управління стрічкової лінії АУК- 1М. Довжина конвеєра - 860м., ширіна стрічки 1200мм. Лінійний став складається з двох гілок несучого сталевого канату, які підтримуються металевими конструкціями (стільцями) розташованими на підошві виробки. Навантажена гілка стрічки підтримується роликоопорою розташованою на сталевих канатах, а порожня гілка підтримується роликоопорою розташованою на металевих конструкціях (стільцях).

    ЛУ-120 розташований в південному штреці пласта Ь1гор. 450м. Конвеєр має одноблокову схему привідної станції з двома привіднимибарабанами. Редуктор типу Ц2Ш800 та два електродвигуни типу ВАОК- 121.6. Живлення електродвигунів забезпечують магнітні пускачі типу ПВІ- 320. Апаратура управління стрічкової лінії АУК-1М. Довжина конвеєра - 980м., ширіна стрічки 1000мм. Лінійний став складається з двох гілок несучого сталевого канату, які підтримуються металевими конструкціями (стільцями) розташованими на підошві виробки. Навантажена гілка стрічки підтримується роликоопорою розташованою на сталевих канатах, а порожня гілка підтримується роликоопорою розташованою на металевих конструкціях (стільцях).

    1Л-100У південному штреці пласта 121гор. 450м. та конвейерномуквершлазі з пласта V на пласт к8н гор.450м. Конвеєр має одноблокову схему привідної станції з двома привідними барабанами. Редуктор типу 1Ц2У та електродвигун 2ВР-250. Живлення електродвигуна забезпечує магнітний пускач ПВІ-250. Апаратура управління стрічкової лінії АУК-1М. Довжина конвеєра - 1000м. та 200м, ширіна стрічки 1000мм. Лінійний став жорсткий (стільці та прогони) розташований на підошві виробки, та підвісний.

    1. Інші стрічкові конвеєри зведені до таблиці 2.2:

    Таблиця 2.2. - Найменування та тип стрічкових конвеєрів дільниці КТ-1

    Найменування

    Редуктор

    Двигун

    Апаратура

    живлення

    Апаратура управління

    2Л-100У

    КЦН100Д

    ВР28084

    ПВІ-250, АПМ

    АУК-1М

    ЗЛ-100У

    Ц2-630

    ВАОК45086

    ПВІ-320

    АУК-1М

    1Л-1000

    РС1А1000

    ВР14082

    ПВІ-250

    АУК-1М

    2Л-1000П

    Ц2-1000

    ВР28084

    ПВІ - 250

    АУК-1М

    ЗЛ-1000Д

    Ц2-630

    ВАОК45086

    ПВІ-320

    АУК-1М

    Для вирівняння вантажопотоку та акумуляції гірничої маси використовуються бункера. Під акумульованими бункерами встановлені хитні живильники:

    Під бункерами т5 гор.450м та 121гор.ЗООм встановлені хитні живильники типу ПК 1.4. Редуктор живильника типу РМ-650РМЗ, електродвигун ЗВ180М4 (ЗОКвт), апаратура живлення ПВІ-125Б, апаратура управління АУК-1М

    Під бункером 7 північного штреку пласта Із гор. 300м. встановлений хитній живильник типу ПК 1.2. Редуктор живильника типу РМ-650РМЗ, електродвигун ЗВ180М2 (20Квт), апаратура живлення ПВІ- 125Б, апаратура управління АУК-1М

    Для доставки матеріалів, обладнання та переміщення натяжних секцій стрічкових конвеєрів використовують наступні лебідки: 1ЛГКНМ, ЛПК10Б, ЛМ-71 та ЛВД-25.

    Для відкачки води використовується насос 1В-20

    В якості засобів малої механізації використовуються різноманітні талі та ручна лебідка ТОС-1



    1. Енергопостачання дільниці

    В якості пускової апаратури високовольтного И=6кВ застосовуються високовольтні комірки РВД-6. Живлення електродвигунів лебідок, конвеєрів та живильників, передбачається від пересувної трансформаторної підстанції типу ТСВП-250. В якості пускової апаратури застосовується магнітні пускачі ПВІ. Від підстанції ТСВП-250 до пускачів прокладені броньовані кабелі СБН 3x35, СБН 3x25, КГЕШ 3x50, КГЕШ 3x35. Кабелі підвішуються на спеціальних металевих підвісках. Кожен магнітний пускач має адресну бирку, в якій зазначено сила струму спрацювання уставки, прилад, який живить даний пускач та ФІО відповідального за ПВІ.


    1. Режим роботи


    Добовий режим роботи шахти: одна загальна для всіх ділянок 6-ти годинні ремонтна зміна і три 6-ти годинні зміни по видобутку вугілля.


    1. Організація огляду та ремонту апарата АУК-3

    Комплекс автоматизованого управління конвеєрами АУК.3 - апаратура нового покоління на базі мікропроцесорів.

    Комплекс автоматизованого управління конвеєрами АУК.3 призначений для автоматизованого управління нерозгалуженими конвеєрними лініями, що складаються з стрічкових і скребкових конвеєрів із загальним числом конвеєрів в лінії до 10 включно, виконавчими органами накопичувальних бункерів, монорейковими канатними дорогами (вантажними), рейковими канатними напочвенной дорогами (вантажними) і Моноканатними дорогами крісельного типу. Комплекс є комплектуючим виробом стрічкового конвеєра (лінії конвеєрів). Комплекс АУК.3 сумісний з комплексом АУК.1М в частині лінії управління та зв'язку. Комплекс розрахований для експлуатації в шахтах, в тому числі небезпечних по газу і / або пилу в кліматичних районах з помірним і холодним кліматом.

    Комплекс управління АУК-3 забезпечує наступні види управління:

    1) місцеве автоматизоване управління конвеєром;

    2) централізоване автоматизоване управління конвеєрною лінією;

    3) автоматичне керування конвеєрною лінією, що здійснюється за командам технологічних датчиків з дотриманням необхідних захисних відключень і блокувань;

    4) автоматичний послідовний запуск конвеєрів, включених в лінію в порядку, зворотному напрямку руху вантажопотоку;

    5) запуск частини конвеєрної лінії;

    6) пуск конвеєрів конвеєрної лінії без зупинки вже працюють конвеєрів;

    7) відключення частини конвеєрної лінії;

    8) управління одиночним конвеєром без застосування пульта управління;

    9) управління двухпріводним конвеєром;
    10) формування команди на автоматичне накладення гальм при оперативному зупинці конвеєра (при зниженні швидкості руху стрічки нижче 0,5 м / с).

    У режимі управління бункером:

    1) місцеве автоматизоване управління виконавчим органом бункера;

    2) автоматичне керування виконавчим органом бункера, що здійснюється за командам технологічних датчиків або лінії управління, з дотриманням необхідних захисних відключень і блокувань.

    Функціональні можливості комплексу збільшено на 28 нових функцій в порівнянні з комплексом АУК.1М

    Склад пульта управління і блоку управління комплексу АУК-3 наведено в таблиці 1.

     Таблиця 1 - Склад пульта управління і блоку управління комплексу АУК-3

    Склад програмно-апаратного комплексу АУК.3:

    1) комп'ютер - апаратна частина комп'ютера, що виконує роль клієнта, з встановленим програмним забезпеченням - забезпечує візуальне відображення стану комплексу АУК.3 з можливістю статистичної обробки інформації, отриманої від комплексу АУК.3.

    2) сервер - забезпечує формування та перегляд бази даних.

    3) модем - забезпечує перетворення інтерфейсу RS485 комплексу АУК.3 в USB сервера, харчування виймальної частки пульта управління.
    4) виймальних частина пульта управління АУК.3 - виконує поділу іскробезпечних протоколу телемеханіки сервера від іскробезпечного комплексу АУК.3

    Загалом програмно - апаратний комплекс верхнього рівня АУК.3 забезпепечує:

    - збір і обробку інформації про стан конвеєрних ліній (конвеєрів);

    - візуалізацію на поверхні шахти про стан конвеєрних ліній (конвеєрів);

    - формування бази даних (хронологія подій);

    - статистичну обробку та подання оброблених даних у вигляді звітів і діаграм.

    Організація огляду та ремонту стрічкового конвеєра 1Л-100У

    Конвеєр Стрічковий типу 1Л100У (1Л100У, 1Л100У-01) призначений для транспортування гірської маси з розмірами шматків вугілля не більше 500 мм і породи не більше 300 мм по прямолінійним в плані гірничим виробкам вугільних і сланцевих шахт, небезпечних по газу і пилу.

    Конвеєр типу 1Л100У складається з секції розвантажувальної 7, стрічки 2 , секції приводний 3, става 4, пристрої завантажувального 5, секції кінцевий натяжна 6, блоку приводного 7.


    1   2   3


    написать администратору сайта