Система показників банківської статистики
Скачать 101.99 Kb.
|
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І МЕНЕДЖМЕНТУ КАФЕДРА ФІНАНСІВ Лабораторна робота №8 на тему: «Система показників банківської статистики» Варіант №5 Виконала: Ст. гр. ФК-44 Денисенко Т.В. Прийняв: Бонецький О. О. Львів-2015 Мета роботи: на основі теоретичних знань дати студентам практичні навики щодо визначення показників оборотності короткострокового кредиту та зміни їх середнього рівня. Завдання роботи: визначити число оборотів кредиту по кожній галузі і по всіх галузях разом за кожний рік; структуру середніх залишків кредиту за кожний рік; динаміку числа оборотів по кожній галузі; індекси середнього числа оборотів позик змінного, постійного складу та структурних зрушень, загальний абсолютний приріст кількості оборотів кредиту та абсолютний приріст за рахунок зміни оборотності кредиту по окремих галузях та за рахунок зміни структури середніх залишків по цих галузях. Таблиця 1 Вихідні дані (тис. грн)
Коефіцієнт оборотності кредиту () характеризується кількістю оборотів середнього залишку кредиту за період та розраховується за формулою: (8.1) де - погашений кредит за рік; - середні залишки кредиту. Середній коефіцієнт оборотності кредиту розраховується за формулою: (8.2) де - питома вага середніх залишків кредиту. Індекс числа оборотів кредиту () визначає зміну кількості оборотів кредиту у базовому періоді порівняно із звітним періодом і обчислюється за формулою: (8.3) де , - кількість оборотів кредиту за звітний і базовий роки відповідно. Формули для обчислення індексів середнього числа позик:
(8.4) де , - питома вага середніх залишків кредиту за звітний і базовий роки відповідно,
(8.5) - індекс структурних зрушень (), який визначає вплив структурних зрушень на середнє число позик: (8.6) Для перевірки правильності обчислення індексів використовують такий їх взаємозв’язок: (8.7) Формули для розрахунку абсолютного приросту кількості оборотів кредиту:
(8.8) - за рахунок зміни оборотності кредиту в окремих галузях: (8.9)
(8.10) Для перевірки правильності обчислення приростів використовують такий їх взаємозв’язок: + (8.11). Проміжні розрахунки подано в таблицях 2 та 3, а кінцеві результати під останньою таблицею. Таблиця 2 Розрахунок коефіцієнта оборотності та структури середніх залишків кредиту індексів числа оборотів кредиту
Таблиця 3 Розрахунок індексу числа оборотів кредиту та індексів середнього числа оборотів позик
7,3340 7,3500 1,0008 0,9341 1,0714 0,0060 -0,5187 0,5246 Висновок Під час виконання даної лабораторної роботи ми визначити число оборотів кредиту по кожній галузі і по всіх галузях разом за кожний рік. Ми встановили, що в середньому залишок кредиту робить 7,3340 оборотів за базовий рік і 7,3500 оборотів за звітний. Обрахувавши індекс змінного складу даного показника, ми бачимо, що кількість оборотів збільшилась на 0,0060 оборотів за рік. Також ми проаналізували структуру середніх залишків кредиту за кожний рік; динаміку числа оборотів по кожній галузі; індекси середнього числа оборотів позик змінного, постійного складу та структурних зрушень, загальний абсолютний приріст кількості оборотів кредиту та абсолютний приріст за рахунок зміни оборотності кредиту по окремих галузях та за рахунок зміни структури середніх залишків по цих галузях. Ми визначили, що число позик в окремих галузях впливає на зміну цього показника негативно, на – 7,84%, а структурні зрушення піднімають значення показника на 7,86%. |