Главная страница
Навигация по странице:

  • Постачання текстильних товарів у ВАТ “Універмаг “Полісся” за асортиментними групами у 2 кварталі 2005 р. (тис.грн)

  • Виконання виробничих завдань за останній місяць, тис.грн

  • 1000 грн. “спеціалісти” – 650 грн.

  • П О С А Д И Універсам

  • Заступник завідувача секції

  • Роки та показники О б о р о т з а м і с я ц ь Разом за рік

  • Ви менеджер ват "Універмаг "Полісся"


    Скачать 145 Kb.
    НазваниеВи менеджер ват "Універмаг "Полісся"
    АнкорZAD ISPIT.doc
    Дата11.06.2018
    Размер145 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаZAD ISPIT.doc
    ТипДокументы
    #20205


    Ви менеджер ВАТ “Універмаг “Полісся”.

    Згідно з договором, торговельному підприємству ВАТ “Універмаг “Полісся” виробниче об’єднання “Тканини” у другому кварталі поточного року повинно поставити текстильні товари на суму 300 тис. грн. Фактично, на початок 3 кварталу поставлено текстильних товарів на значно меншу суму, що негативно вплинуло на економічні показники цього торговельного підприємства.

    Керівник відділу збуту виробничого об’єднання “Тканини” Сидоренко С.І. своїм листом від 25 червня поточного року повідомив керівника ВАТ “Універмаг”, що недопоставку текстильних товарів за 2 квартал буде компенсовано в 3 кварталі поточного року. Керівник торговельного ВАТ “Універмаг “Полісся” Осадчий В.І. доручив менеджеру комерційного відділу Грищенко В.І. з’ясувати причини невиконання виробничим об’єднанням “Тканини” умов договору і доповісти йому.

    Менеджер комерційного відділу універмагу Грищенко В.І. з’ясував, що товарознавець цього відділу Чередниченко Т.Я. ще місяць тому, порушивши умови, передбачені договором, дала усну згоду відділу збуту виробничого об’єднання “Тканини” на завезення недопоставлених товарів у 3 кварталі поточного року.

    Виробниче об’єднання “Тканини” без поважних причин порушувало умови договору і в попередні періоди, й мало попередження від торговельного підприємства. Інформацію щодо постачання текстильних товарів виробничим об’єднанням “Тканини” ВАТ “Універмаг “Полісся” за асортиментними групами в другому кварталі 2005 року подано у таблиці 1.

    Таблиця 1.

    Постачання текстильних товарів у ВАТ “Універмаг “Полісся” за

    асортиментними групами у 2 кварталі 2005 р. (тис.грн)

    № за

    пор.

    Товари

    За договором

    2 кв.

    Фактично

    2 кв.

    Відхи-лення

    Питома вага груп

    у загальному

    обсязі, %

    план

    факт

    1

    Вовняні тканини

    51,6

    24,7










    2

    Льняні тканини

    40,2

    22,4










    3

    Шовкові тканини

    52,4

    32,0










    4

    Бавовняні тканини

    131,6

    11,4










    5

    Синтетичні тканини

    24,2

    9,5













    Сума

    300,0














    Завдання

    1. Розрахувати відхилення у виконанні договору поставки текстильних товарів і дані занести до табл. 1 .

    2. Прийняти відповідне рішення про забезпечення виконання виробничим об’єднанням “Тканини” умов договору і оформити його як організаційні заходи щодо підвищення рівня ефективності управління комерційною діяльністю ВАТ “Універмаг “Полісся”.

    3. Підготувати лист керівникові об’єднання “Тканини” щодо недопущення порушення умов договору.

    Ви економіст малого відкритого акціонерного товариства “Відродження” (ВАТ “Відродження”).

    ВАТ “Відродження” є самостійним господарюючим суб’єктом, здійснює роздрібну та оптову торгівлю продовольчими та непродовольчими товарами і надає додаткові послуги населенню великого міста.

    Загальна площа підприємства складає 500 кв.м., у тому числі торговельна – 355 кв.м. Загальна чисельність працівників – 32 особи., у тому числі управлінського персоналу – 10 осіб (голова правління – 1; гол.бухгалтер – 1; бухгалтер – 1; економіст – 1; маркетолог –1; товарознавець – 1, зав.господарства – 1; секретар офісу – 1; інспектор з організації торгівлі – 1, юрист - 1).

    Незважаючи на те, що підприємство розташоване в центральній частині великого міста, з інтенсивним рухом транспорту (зупинка метро, автобусів, трамваїв), воно працює в одну зміну (з 8 до 18 годин), з перервою на обід. Цей фактор стримує розвиток товарообороту та збільшення прибутків, що негативно впливає на оплату праці персоналу. Крім цього, допускаються серйозні порушення щодо ритмічного виконання виробничих завдань по декадах місяця (Таблиця 1).

    На зборах акціонери вимагали ретельніше аналізувати виконання робочих завдань, підвищення заробітної плати, організації більш стабільної роботи підприємства та перегляду його графіка роботи.
    Завдання:

    1. Розрахувати коефіцієнт ритмічності виконання обсягів продажу товарів та надання послуг споживачам за останній місяць.

    2. З метою збільшення обсягів продажу товарів та надання додаткових послуг споживачам розробити та обґрунтувати новий графік роботи підприємства. Оформити як пропозиції до постанови зборів акціонерів.


    Таблиця 1

    Виконання виробничих завдань за останній місяць, тис.грн


    ПОКАЗНИКИ

    Продаж товарів та надання послуг по декадах

    За місяць


    1

    2

    3

    План

    50

    50

    50

    150

    Факт

    25

    35

    70






    Ви - керівник фірми. Підприємство молоде, зростаюче, працівники - ентузіасти-однодумці. 4 січня фірма отримала запрошення на участь у міжнародній виставці у Франції. Відкриття виставки – 5 березня, тривалість виставки - тиждень, підготовка до відкриття (завезення експонатів, оформлення стендів)- три дні; завершення після закриття (демонтаж, вивезення експонатів) - ще два дні. Режим роботи виставки для відвідувачів - з 11 до 20 годин щоденно.

    Максимальні витрати, які може дозволити собі фірма для участі у виставці, становлять 45 000 $. Реєстраційний збір з учасників виставки становить 1500 $, реєстрація одразу забезпечує включення до каталогу. Всю площу виставкового залу (демонстраційну) поділено на орендні модулі.

    Один модуль демонстраційного стенду - 25 кв.м, мінімально можлива оренда експозиції - 50 кв.м. Для презентації продукції фірмі потрібно щонайменше 70 кв.м., бажана площа 120 кв.м. Оренда 1 кв.м. стенду на весь період виставки коштує 300 $. Збирання та підключення до комунікацій стендового модуля коштує: за перші 50 кв.м. 500 $, за кожні наступні 25 кв.м - 200 $.

    Орієнтовна вага багажу (продукція-експонат та елементи оформлення): для стенду у 70 кв.м. - 250 кг, для стенду у 100 кв.м. - 290 кг, для стенду у 125 кв.м. - 320 кг.

    Тариф транспортування багажу - 3 $. за кг. в одному напрямі.

    Для обслуговування стендів (презентування експонатів, консультування відвідувачів) необхідні 3-6 спеціалістів. Можливе залучення кваліфікованого спеціаліста по обслуговуванню демонстраційних стендів та презентаціях з адміністрації виставки, ця послуга коштуватиме 400 $ за день роботи цього спеціаліста.

    Інтереси фірми потребують участі у виставці керівника фірми, бажана участь заступника з комерційних питань. Заступник та 4 спеціалісти фірми вільно володіють французькою, ділове спілкування керівника вимагає участі перекладача.

    Залучення французького перекладача з адміністрації виставки коштує 75 $ на годину, або 450 $ за робочий день.

    Авіаквиток Київ - Париж - Київ коштує 600 $, проживання в готелі - 130 $ за добу; їжа, транспортні витрати на пересування по місту (добові) - 50 $ за добу для кожної особи.

    Вартість одноразової візи - 40 $. за один паспорт, страхування - 5 $ за добу з особи.

    Завдання

    1 Сформулювати проблему, мету рішення, вказати існуючі обмеження та критерії оцінювання альтернативних варіантів.

    2. Запропонувати і розрахувати кілька альтернативних варіантів.

    3. Виходячи з сформульованих критеріїв, аргументувати обрання оптимального варіанту. Обґрунтувати вибір.


    Ситуаційно-розрахункова задача Статут. Вихідні дані:

    Ви керівник торговельно-закупівельного підприємства “Дари ланів” Харківського району м. Києва. Витяг зі статуту підприємства наведено в додатку.

    Завдання


    Керуючись Статутом підприємства:

    Підготувати проект штатного розкладу апарату управління підприємством “Дари ланів” виходячи із загальної чисельності персоналу – 533 особи


    1. Розробити штатний розклад і побудувати схему організаційної структури управління підприємством і показати зв’язки між її елементами.

    2. Розрахувати фонд оплати праці управлінського персоналу виходячи із середньомісячного посадового окладу одного працівника

    категорії “керівники” – 1000 грн.

    “спеціалісти” – 650 грн.

    1. Підготувати та оформити відповідне рішення про затвердження штатного розкладу апарату управління та фонду оплати праці управлінського персоналу.


    Додаток 1


    Витяг зі С Т А Т У ТУ

    торговельно-закупівельного підприємства

    «Дари ланів» Харківського району м. Києва
    2. МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
    2.1. Головною метою діяльності Підприємства є забезпечення населення Харківського району м. Києва плодоовочевою продукцією від виробників продукції різних форм власності за готівковий і безготівковий рахунок у свіжому та переробленому вигляді, іншими товарами народного споживання.

    2.2. Предметом та основними напрямками діяльності Підприємства є:

    торговельно-закупівельна діяльність;

    посередницька діяльність;

    надання транспортних послуг;

    будівельні та ремонтно-будівельні роботи;

    виробництво товарів народного споживання;

    організація туризму в т.ч. за кордон;

    вивчення попиту населення на плодоовочеву продукцію, впровадження передового досвіду у торгівлі, підвищення культури торгівлі, скорочення ручної праці за рахунок комплексної механізації виробничих процесів в оптовій і роздрібній торгівлі;

    впровадження раціональних науково обґрунтованих схем просування плодоовочевої продукції і інших видів продукції народного споживання, здійснення заходів по економії матеріальних те енергетичних ресурсів;

    забезпечення надійної експлуатації та ремонту торгово-технологічного устаткування, інженерних систем Підприємства і його матеріально-технічного устаткування.



    Універсам і універмаг розміщуються поряд на одному майдані у транспортному вузлі великого міста. Контрольний пакет їх акцій придбав один власник. У відповідності до розробленого ним бізнес-плану буде створено торговельний центр з єдиним загальним апаратом управління. Поряд буде обладнано платну автомобільну стоянку. Передбачено переобладнання другого поверху універсаму, де зараз продають непродовольчі супутні товари.

    Діяльність комерційних служб центру набуде маркетингової спрямованості. Планується розпочати зовнішньоекономічну діяльність. Фонд оплати праці планується збільшити на 15% й підвищити середній заробіток працівників на 50 %. Витяги із штатних розкладів підприємтв наведено у табл. 1.
    Завдання

    1. Скласти проект нового штатного розкладу

    2. Сформувати організаційну структуру нового торговельного центру у відповідності до бізнес-плану нового власника.
    3. Оформіть рішення щодо впровадження у діяльність підприємства нового штатного розкладу та організаційної структури управління.

    Таблиця 1.

    Витяги зі штатних розкладів універмагу й універсаму








    П О С А Д И

    Універсам

    Універмаг


    1

    Директор

    1

    1

    2

    Заступник директора

    1

    1

    3

    Провідний економіст

    1

    1

    4

    Економіст

    1

    2

    5

    Юрисконсульт

    1

    1

    6

    Старший інспектор по кадрам

    1

    1

    7

    Інспектор з кадрів

    -

    1

    8

    Начальник відділу організації торгівлі

    -

    1

    9

    Завідуючий складом

    1

    2




    Торговий інспектор

    1

    2




    Водій

    1

    2




    Головний бухгалтер

    1

    1




    Замісник головного бухгалтера

    -

    1




    Бухгалтер

    8

    13




    Провідний товарознавець

    1

    1




    Товарознавець

    4

    9




    Старший адміністратор торговельного залу

    -

    1




    Адміністратор

    2

    1




    Інженер по організації та нормуванню праці

    -

    1




    Секретар

    1

    1




    Старший касир центральної каси

    -

    1




    Касири центральної каси

    2

    3




    Заступник директора по техніці

    1

    -




    Інженер по обладнанню

    1

    -




    Завгосп

    1

    1




    Двірник

    1

    3




    Прибиральниця

    3

    7




    Касир-контролер

    33

    28




    Продавець

    53

    194




    Завідувач секції

    3

    34




    Заступник завідувача секції

    3

    24




    Електромонтер

    1

    1




    Сантехнік

    -

    1




    Столяр

    1

    1




    Комірник

    6

    11




    Вантажник

    11

    19




    Електромеханік

    1

    2




    Буфетник

    2

    4

    4

    Мийник посуду

    2

    3


    Ви заступник директора торговельного підприємства “Дари ланів”, що здійснює торгівлю плодоовочевою продукцією.

    На діяльність підприємства суттєво впливає фактор сезонності і показник товарообігу має яскраво виражені сезонні коливання, від чого залежить значною мірою організація процесу обслуговування покупців. На 2011 р. загальний річний оборот передбачається у обсязі - 2500 тис.грн.

    Завдання:

    1. Які фактори зовнішнього середовища зумовлюють сезонні коливання у торгівлі плодоовочевою продукцією?

    2. Побудуйте «Дерево цілей» з метою зменшення негативного впливу сезонності на діяльність підприємства.
    3. Складіть пояснювальну на ім’я директора підприємства, у якій:
    • Проаналізуйте оборот підприємства по місяцям за останні три роки і спрогнозуйте сезонну хвилю обороту на 2011 рік.

    • Виходячи з побудованого «Дерева цілей», внесіть пропозиції щодо деякого згладжування сезонності, запропонуйте шляхи розв’язання проблеми забезпеченості необхідною кількістю персоналу.
    Таблиця 1.
    Сезонні коливання обороту торгового підприємства “Дари ланів”

    Тис.грн.


    Роки та показники


    О б о р о т з а м і с я ц ь

    Разом за рік

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    9

    10

    11 11

    12

    13

    14




    січень

    лютий

    березень

    квітень

    травень

    червень

    липень

    серпень

    вересень

    жовтень

    листопад

    грудень




    1. 2008

    60

    79

    90

    108

    136

    160

    197

    208

    182

    150

    121

    86




    2. 2009

    76

    90

    107

    134

    149

    192

    220

    233

    212

    190

    111

    93




    3. 2010

    73

    84

    102

    136

    154

    190

    214

    238

    216

    171

    124

    95





    7 випускників університету (менеджери на ринку товарів та послуг, товарознавець, економіст, юрист) у Чернігові вирішили організувати торгово-посередницьку фірму "Десна", що має здійснювати оптову та роздрібну торгівлю офісним обладнанням.

    На роботу також запросили бухгалтера з досвідом роботи, секретаря, водія, 3 продавців, 2 комірників.

    На перший рік діяльності бізнес-планом передбачені такі посадові оклади: Директор – 5000 грн., заступник – 4400 грн., менеджер з продажу – 3000 грн., головний бухгалтер – 3400 грн., економіст - 3500 грн., товарознавець – 3600 грн., секретар – 2400 грн., юрисконсульт – 3800 грн., водій – 3000 грн., продавці – 3200 грн., комірники – 2400 грн. За умовами бізнес-плану фонд оплати праці не повинен перевищувати (з нарахуваннями) 800 тис. грн.).

    На етапі створення підприємства треба провести ряд заходів.
    Завдання




    1. Запропонуйте та обгрунтуйте організаційну структуру та штатний розклад торговельного підприємства, накресліть органіграму.

    2. Розрахуйте фонд основної заробітної плати на рік і обов’язкові нарахування до нього. Надбавки за знання іноземної мови, за суміщення професій, за розширення зони обслуговування; доплати визначте самі, але зважте на те, що за умовами бізнес-плану фонд оплати праці не повинен перевищувати (з нарахуваннями) - 800 000 грн.

    3. Скласти гарантійного листа до рекламної агенції щодо проведення рекламної кампанії для новоствореного підприємства.


    написать администратору сайта