Главная страница
Навигация по странице:

  • *С Консервативне – промивання лакун та фізіотерапевтичне

  • *В Хронічний тонзиліт, декомпенсована форма – рецидиви ангін, ревматизм

  • * В Хронічний тонзиліт, компенсована форма

  • * В Лівобічний паратонзилярний абсцес

  • * А Лівобічний задньо-верхній паратонзилярний абсцесс

  • *Е Ангіна Симановського-Венсана

  • *В Розтин флегмони шиї з наступною антибактеріальною терапією

  • Сит задачі Захв глотки. Ситуаційні задачі по захворюванням глотки


    Скачать 80 Kb.
    НазваниеСитуаційні задачі по захворюванням глотки
    Дата15.07.2022
    Размер80 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаСит задачі Захв глотки.doc
    ТипДокументы
    #631201

    СИТУАЦІЙНІ ЗАДАЧІ

    ПО ЗАХВОРЮВАННЯМ ГЛОТКИ





    1. Хвора, 30 років, 3-й день скаржиться на помірний біль в горлі, t38,5С, значну загальну слабкість. Ліків не вживала. Об’єктивно: слизова оболонка ротоглотки набрякла, цианотична, на лівому мигдалику грубий фібрінозний наліт, який виходить на дужку та язичок. Значно збільшені підщелепні лімфатичні вузли, більше зліва, де над ними є помірний набряк підшкірної клітковини.

    Який діагноз найбільш імовірний?

    A Ангіна

    B Інфекційний мононуклеоз

    *C Дифтерія ротоглотки

    D Паратонзилярний абсцесс

    Е Парафарингіт


    1. Зі слів матері, у дитини 6 років на протязі 2 тижнів відмічається гугнявість. Перед цим декілька днів боліла глотка, було підвищення температурі до 37,8 С. Дитина млява, швидко втомлюється. При фарингоскопії: зуби здорові, слизова оболонка ротової порожнини і глотки розова, вогка, блискуча. Піднебінні мигдалики на рівні дужок, не гіперемовані, нальотів немає. При фонації звуку “а” м’яке піднебіння нерухоме, є відкрита гугнявість. Який діагноз?

    A Сифіліс глотки

    B Інфекційний мононуклеоз

    C Ангіна Симановського-Венсана

    D Пухлина глотки

    *E Параліч м’якого піднебіння після дифтерії зіву


    1. Хвора, 18 років, “Швидкою допомогою” доставлена в чергове ЛОР-відділення. Скарги на біль в горлі, який посилюється при ковтанні і спробі відкрити рота, рясну слюнотечу, неприємний запах з рота, загальну слабкість, підвищення температури тіла до 40 градусів. О’бєктивно: відкриття рота утруднене, виразна асиметрія глотки за рахунок інфільтрації м’якого піднебіння справа, правий піднебінний мигдалик набряклий і доходить до язичка, зміщеного вліво: піднебінний мигдалик ліворуч не збільшений, защелепні лімфовузли збільшені, при пальпації болісні більш праворуч. Встановити діагноз?

    A Абсцес язичка

    *B Паратонзилярний абсцес

    C Заглотковий абсцес

    D Катаральна ангіна

    E Сифіліс глотки


    1. На фоні тривалої антибіотикотерапії в ослабленого хворого пневмонією підвищилася температура тіла, з'явилися болі в горлі, кашель. Об’єктивно: гіперемія слизової оболонки глотки, нальоти на поверхні мигдаликів. Невеликі поверхневі нальоти потім злилися і поширилися на піднебінні дужки і задню стінку глотки. При бактеріоскопії нашарувань виявлено дріжджеподібні грибки. Який діагноз?

    A Лакунарна ангіна

    B Лептотрихоз глотки

    C Виразково-плівчаста ангіна

    *D Кандидамікоз глотки

    Е Дифтерія глотки


    1. Дитина, 13 років, скаржиться на біль в горлі, слабкість. Хворіє 4 дні. Загальний стан середньої важкості, шкірні покрови вологі, температура тіла 400С, гіперемія слизової оболонки глотки, мигдалики покриті білим нашаруванням., визначається поліаденопатія та гепато-спленомегалія. Аналіз крові: Л-14*109, Е -1%, Б -1%, П -2%, С - 22%, лімф.- 40%, М - 34% (є атипові мононуклеари). Який діагноз?

    A Скарлатинозна ангіна

    B Дифтерія глотки

    C Агранулоцитарна ангіна

    *D Інфекційний мононуклеоз

    Е Фолікулярна ангіна


    1. Хворий скаржиться на загальне нездужання, високу температуру, біль у горлі, що підсилюється при ковтанні, болі в суглобах, м’язах. При фарингоскопії: слизова оболонка глотки рожева, піднебінні мигдалики гіперемовані, набряклі, у лакунах гній, фібринозні нальоти не поширюються за межі мигдаликів і легко знімаються. Який ваш попередній діагноз?

    А Фолікулярна ангіна

    В Гострий фарингіт

    С Гіпертрофічний фарингіт

    D Дифтерія глотки

    *Е Лакунарна ангіна


    1. Через 3 тижні після перенесеної ангіни у хворого залишаються слабкість, субфебрильна температура, збільшені позащелепні лімфатичні вузли. Мигдалики рихлі, зрощені з дужками, в лакунах – гнійні пробки. Який ваш діагноз?

    А Хронічний фарингіт

    В Лакунарна ангіна

    *С Хронічний тонзиліт, декомпенсована форма, тонзилогенна інтоксикація

    D Паратонзиліт

    Е Пухлина мигдалика


    1. Хвора, 18 років, звернулася зі скаргами на тривале постійне підвищення температури тіла до 37-37,20С, слабкість, зниження працездатності, швидку стомлюваність. Вищезазначені прояви з’явились після перенесеної 1 рік назад ангіни, яка перебігала з високою температурою і нальотами на піднебінних мигдаликах. Об’єктивно: піднебінні мигдалики рожевого кольору, не виходять за межи піднебінних дужок. Піднебінні дужки синюшного кольору, мають місце злуки між дужками і піднебінними мигдаликами. В лакунах мигдаликів рідкий гній і казеозні маси. Призначити лікування?

    А Симптоматичне

    В Лікування хірургічне – тонзилектомія

    *С Консервативне – промивання лакун та фізіотерапевтичне

    D Лікування хірургічне – тонзилотомія

    Е Кріодеструкція мигдаликів


    1. Хворий, 28 років, скаржиться на біль у горлі, першіння, які з’явились у нього після охолодження. Об’єктивно: яскрава гіперемія слизової оболонки задньої стінки глотки та її інфільтрація. З боку інших ЛОР-органів патологічних змін немає. Який діагноз слід поставити?

    А Сифіліс

    В Катаральна ангіна

    С Дифтерія

    *D Гострий фарингіт

    Е Грип


    1. Жінка, 43 років, хворіє на ангіни з температурою тіла до 39-400С по 2-3 рази на рік. Після кожної ангіни турбує біль в суглобах. При фарингоскопії піднебінні мигдалики ІІ-ІІІ ступеня гіпертрофії, рихлі, спаяні з піднебінними дужками, в лакунах рідкий гній. Позитивні симптоми Гізе, Зака, Преображенського. Защелепні лімфовузли збільшені, безболісні. Ваш діагноз?

    * А Хронічний декомпенсований тонзиліт*

    В Хронічний компенсований тонзиліт

    С Гіпертрофія піднебінних мигдаликів

    D Фарингомікоз

    Е Хронічний гіпертрофічний фарингіт


    1. Хворий, 28 років, страждає на ревматизм на протязі 11 років. Загострення хвороби виникає 2 рази на рік в осінньо-весняний період після ангін. Консервативне лікування хронічного тонзиліту проводиться двічі на рік. За останній рік хворий двічі переніс пратонзилярні абсцеси. При кардиологічному обстеженні визначено ознаки формування стеноза митрального клапана. Яка лікувальна тактика?

    А Промивання лакун мигдаликів

    *В Тонзилектомія

    С Розсічення лакун електрокоагулятором

    D Активізація консервативного лікування

    Е Кріотонзилотомія


    1. Хворого, 14 років, турбують субфебрилітет, швидка втомлюваність. Переніс 4 місяці тому пневмонію, отримував 3 тижні антибактеріальні препарати. При мезофарингоскопії виявлено застійну гіперемію піднебінних дужок, гнійні пробки в лакунах мигдаликів. По передньому краю кивкових м’язів у верхній третині пальпується ланцюжок лімфовузлів. Яке захворювання у хворого?

    А Лептотрихоз мигдаликів

    В Кандидозний фарингіт

    С Шийний лімфоденіт

    *D Безангінна форма хронічного тонзиліту

    Е Туберкульоз мигдаликів


    1. У хлопчика, 2 років, на фоні лакунарної ангіни погіршилось дихання носом і ротом. При мезофарингоскопії спостерігається гіперемія піднебінних мигдаликів і задньої стінки глотки, жовтуваті плівки в устях лакун мигдаликів, а також випинання задньої стінки ротоглотки, флюктуюче при пальпації. Яке ускладнення необхідно профілактувати під час хірургічного втручання?

    А Травма магістральних судин

    В Медіастеніт

    С Порушення лімфовідтоку

    D Ретроезофагіт

    *Е Асфіксія гноєм


    1. У дитини 2 років 7 днів тому діагностовано ГРВІ, проводилося лікування, однак стан погіршився – дитина неспокійна, відмовляється від їжі, виражена салівація, Т- 390 С. При фарингоскопії: передні піднебінні дужки і м’яке піднебіння помірно гіперемовані, нальотів немає. Задня стінка глотки яскраво гіперемована, різко випинається. Який ваш попередній діагноз?

    *А Заглотковий абсцес

    В Парафарингеальний абсцес

    С Гранульозний фарингіт

    D Доброякісна пухлина

    Е Паратонзилярний абсцес


    1. Хвора, 18 років, звернулась до оториноларинголога зі скаргами на ангіни, які повторюються 2-3 рази на рік. З анамнезу з’ясовано, що хвора страждає ревматизмом, 2 роки тому була встановлена вада серця. Фарингоскопія: гіперемія та валикоподібне потовщення країв піднебінних дужок, мигдалики рихлі, у лакунах рідкий гній, лімфатичні вузли защелепної ділянки збільшені. Встановити діагноз:

    А Гіперкератоз мигдаликів

    *В Хронічний тонзиліт, декомпенсована форма – рецидиви ангін, ревматизм

    С Хронічний тонзиліт, компенсована форма

    D Паратонзиліт

    Е Хронічний гіпертрофічний фарингіт


    1. У чоловіка в анамнезі одноразова ангіна. При фарингоскопії виявлено ознаки Гізе, Зака, Преображенського, казеозно-гнійні пробки в лакунах мигдаликів, спайки мигдаликів з піднебінними дужками, збільшення та болючість окремих регіонарних лімфатичних вузлів. Про яке захворювання можна думати?

    А Кандидомікоз глотки

    * В Хронічний тонзиліт, компенсована форма

    С Гіперкератоз мигдаликів

    D Хронічний гіпертрофічний фарингіт

    Е Лакунарна ангіна


    1. Хворий скаржиться на біль в горлі зліва, біль в лівому вусі, підвищення температури до 390 С, гугнявість голосу. Хворіє 5 днів. Виражений тризм жувальних м’язів, підвищена салівація. Голова нахилена на ліве плече. Припухлість, гіперемія, інфільтрація лівої половини м’якого піднебіння. Защелепні лімфовузли зліва різко болісні при пальпації. Отоскопічна картина в нормі. Ваш діагноз?

    А Заглотковий абсцес

    * В Лівобічний паратонзилярний абсцес

    С Парафарингеальна флегмона

    D Ангіна бокових валиків глотки

    Е Флегмона шиї зліва


    1. Хворий, 20 років, скаржиться на різкий біль в горлі справа при ковтанні, підвищення температури до 38,50С, загальну слабкість. Хворіє протяом 3 днів після перенесеної ангіни. При огляді глотки виявлена різка гіперемія слизової оболонки справа, набряк передньої піднебінної дужки зі зміщенням правого мигдалика до середньої лінії. Тризм жувальної мускулатури, підвищена салівація, збільшення та болючість лімфатичних вузлів шиї праворуч. Який з лікувальних заходів слід вжити?

    А Антибіотикотерапія

    В Пункція інфільтрату, антибіотикотерапія

    С Видалення мигдалика

    *D Розтин інфільтрату, антибіотикотерапія

    Е Фізіотерапевтичні процедури


    1. Хворий, 26 років, поступив в ЛОР-відділення зі скаргами на різкий біль у горлі, який віддає у вухо, високу температуру тіла до 390С, затруднене ковтання. Під час огляду: зів асиметричний, лівий піднебінний мигдалик випнутий до середини і до переду, задня піднебінна дужка різко гіперемована, набрякла, м’яке піднебіння, язичок набряклі, зміщені вправо. Вкажіть діагноз?

    * А Лівобічний задньо-верхній паратонзилярний абсцесс

    В Лівобічний передньо-верхній паратонзилярний абсцес

    С Лівобічний задній паратонзилярний абсцес

    D Лівобічний зовнішній паратонзилярний абсцес

    Е Лівобіний передній паратонзилярний абсцес


    1. Хвору А. турбує сильний біль у горлі, що посилюється при ковтанні, головний біль, підвищення температури, лихоманка. Вказані скарги з’явились 1 добу тому. При огляді глотки виявлена розлита гіперемія м’якого піднебіння, піднебінних мигдаликів та дужок. Крізь гіперемовану слизову оболонку мигдаликів просвічуються, виступаючи над поверхнею жовтуваті крапки. Який попередній діагноз можна поставити хворому?

    А Виразково-плівчаста ангіна

    В Лакунарна ангіна

    *С Фолікулярна ангіна

    D Герпетична ангіна

    Е Дифтерія глотки


    1. Хворий, 31 рік, поступив в ЛОР-відділення зі скаргами на біль в горлі, затруднене ковтання, загальну слабкість, головний біль, підвищення температури тіла. Фарингоскопічно: гіперемія слизової оболонки зіву, правий піднебінний мигдалик вип’ячений, піднебінний язичок набряклий та зміщений вліво. Регіонарні лімфатичні вузли збільшені. Поставте діагноз? Визначте тактику лікаря?

    А Паратонзилярний абсцес. Сульфаніламідні препарати

    В Паратонзилярний абсцес. Очікувальна тактика з розрахунком на розсмоктування, або самовільне розкриття

    С Катаральна ангіна. Антибіотикотерапія

    * D Правобічний паратонзилярний абсцес. Розкриття абсцесу, антибіотикотерапія, протизапальна терапія

    Е Ангіна Сімановського-Венсана. Протинабрякова терапія


    1. Хворий, 32 років, поступив в ЛОР-відділення зі скаргамми на біль в горлі, затрудненні відкривання рота та ковтання, загальну слабкість, підвищення температури тіла. При огляді: правий піднебінний мигдалик дещо відтіснений до середньої лінії, в защелепній ділянці спава є пухлиноподібне утворення з гладкою поверхнею, розміром 2 на 3 см, болюче. Гіперемія, інфільтрація, набряк піднебінних дужок та м’якого піднебіння виражени слабо. Вкажіть діагноз та можливі ускладнення при неправільній тактиці лікаря?

    А Правобічний паратонзилярний абсцес, менінгіт

    В Правобічний паратонзиліт, абсцес мозку

    * С Правобічний боковий паратонзилярний абсцес, парафарингіальний абсцесс

    D Правобічний задній паратонзилярний абсцес, арахноїдит

    Е Правобічний задній паратонзилярний абсцес, гнійний плеврит


    1. До лікаря-отоларинголога звернувся пацієнт, 34 років, зі скаргами на підвищення температури тіла до фебрильних цифр, односторонній біль у горлі. В анамнезі тричі переніс паратонзилярний абсцес. При фарингоскопії: випинання лівого піднебінного мигдалика до середньої лінії зіва, випинання та інфільтрація передньої піднебінної дужки, тризм жувальної мускулатури, болючість при пальпації регіонарних лімфовузлів. Яка тактика профілактики подальшого рецидування паратонзилярного абсцесу?

    А Промивання лакун мигдаликів

    В Консервативне лікування

    С Розтин паратонзилярного абсцесу

    * D Абсцестонзилектомія

    Е Фізіотерапевтичне лікування


    1. Жінка, 37 років, скаржиться на біль в горлі, температура тіла 36,90С, загальний стан задовільний. Хвора з приводу іншої хвороби тривалий час приймає преднізолон. Орофарингоскопія: слизова оболонка глотки дещо гіперемована, на піднебінних мигдаликах, передніх дужках, м’якому піднебінні спостерігаються білувато-сірі нальоти, які легко знімаються, поверхня слизівки під ними дещо ерозована. Вкажіть попередній діагноз:

    А Туберкульоз глотки

    * В Фарингомікоз

    С Виразково-плівчаста ангіна Плаута-Венсана

    D Лакунарна ангіна

    Е Дифтерія зеву


    1. Хвора, 20 років, 6 діб тому захворіла на ангіну. Дві доби тому біль під час ковтання посилилась, почала віддавати в ухо, знов підвищилась температура тіла. При дослідженні: виражена гугнявість, тризм жувальних м’язів, права передня піднебінна дужка різко інфільтрована, гіперемована, язичок та м’яке піднебіння набряклі, мигдалик зміщений до середньої лінії. Діагностований паратонзилярний абсцес. Який імовірний шлях розповсюдження інфекції на паратонзилярну клітковину?

    А Лімфогенний

    В Гематогенний

    С Тонзилогенний

    D Одонтогенний

    Е Попадання стороннього тіла


    1. Хвора скаржиться на легкій біль зліва в горлі, неприємний запах з рота. Об’єктивно: загальний стан не порушений, Т – 36,60 С, шкірний покрив чистий. Змін з боку внутрішніх органів не спостерігається. У зіві коло верхнього полюса лівого мигдалика сіруватий наліт, після видалення якого виявлена досить глибока виразка з нерівним дном. З боку інших ЛОР-органів відхилень від норми не відзначається. Який можливий діагноз?

    А Дифтерія глотки

    В Лакунарна ангіна

    С Сифіліс

    D Рак мигдалика

    *Е Ангіна Симановського-Венсана


    1. Після екстракції другого моляра у хворого підвищилась температура тіла, з’явилась біль у глотці зліва, інфільтрація, гіперемія нижнього відділу передньої піднебінної дужки, зміщення мигдалика до середньої лінії та до верху. Регіонарні лімфовузли болючі при пальпації. Отоларинголог діагностував паратонзилярний абсцес. Який шлях розповсюдження інфекції характерний у данному випадку?

    А Тонзилогенний

    В Одонтогенний

    С Гематогенний

    D Лімфогенний

    Е Попадання стороннього тіла


    1. На приймальне відділення ЦРЛ поступив хворий з правобічним паратонзилярним абсцесом на фоні лакунарної ангіни. В поліклініці проведено розтин абсцесу, отримано гній. В яке відділення доречно госпіталізувати хворого?

    А Щелепно-лицевої хірургії

    В Терапевтичне

    С Загальної хірургії

    D ЛОР-відділення

    Е Інфекційне


    1. У хворого, 26 років, 3 дні тому з’явилась припухлість на боковій поверхні шиї. Раніше переніс ангіну, яка ускладнилась паратонзилітом. Призначене лікування не закінчив. При огляді встановлено ознаки лівостороннього паратонзиліту, ускладненого флегмоною шиї. Який з наведених методів лікування показаний хворому?

    А Потужна антибактеріальна терапія

    *В Розтин флегмони шиї з наступною антибактеріальною терапією

    С Розтин паратонзилярного абсцесу

    D Абсцестонзилектомія

    Е Пункція гнійника на шиї


    1. Хвора, 69 років, знаходиться на лікуванні в ЛОР-відділенні з приводу бокового лівобічного паратонзилярного абсцесу. При розтині отримано гній. Отримувала антибіотикотерапію, протизапальну терапію. На 4-у добу стан хворої погіршився, підвищилась температура до 390 С, стало важко дихати. Почав турбувати біль в грудній клітці, який посилювався при диханні та ірадіював у міжлопаточну ділянку, посилювався при поколочуванні по ключицям. Про яке ускладнення можна думати?

    А Міжреберна невралгія

    В Плевропневмонія

    С Сепсіс

    * D Медіастеніт

    Е Заглотковий абсцесс


    написать администратору сайта