Главная страница
Навигация по странице:

  • Виконав: ст. гр. МЕЗД-11з Процак НазарПрийняла: Горбаль Н.І.Львів-2022ЗМІСТ

  • ОСНОВНА ЧАСТИНА

  • СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

  • 1-Лабораторна-Міжнародний-маркетинг. Сучасні тенденції маркетингу


    Скачать 277.76 Kb.
    НазваниеСучасні тенденції маркетингу
    Дата19.06.2022
    Размер277.76 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1-Лабораторна-Міжнародний-маркетинг.docx
    ТипЛабораторна робота
    #603463

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

    Інститут економіки і менеджменту

    Кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності







    з предмету «Міжнародний маркетинг»

    Лабораторна робота № 1

    на тему: «Сучасні тенденції маркетингу»

    Виконав:

    ст. гр. МЕЗД-11з

    Процак Назар

    Прийняла:

    Горбаль Н.І.

    Львів-2022
    ЗМІСТ


    1. Основна частина……………………………………………………………..….…..3

    2. Висновок………………………………………………………………………….....6

    3. Список використаної літератури………………………………….……………….7



    ОСНОВНА ЧАСТИНА
    Сьогодні маркетинг охоплює усі види економічної діяльності підприємства та удосконалюється разом із прогресом соціально- економічних відносин в Україні. Водночас даний процес набуває особливої актуальності відповідно до швидкого розвитку світової економіки та ефективного ведення підприємницької діяльності.

    Маркетинг як економічний процес забезпечує контакт виробника і споживача, сприяє раціональній орієнтації суспільного виробництва та відтворення, забезпечує ефективність обмінів між учасниками на ринку. При цьому маркетинг є цілеспрямованим початком виробництва, засобом зведення до мінімуму невідповідності попиту і пропозиції. Завдяки йому встановлюється і постійно підтримується не тільки товарний, але й інформаційний обмін між потенційними учасниками ринкових відносин. Потреба в ньому тим вища, чим більше виробників однорідної продукції протистоїть запитам споживачів [3].

    Нині маркетинг виступає ключовою ланкою формування та збереження конкурентоспроможності підприємств, слугує основою стратегічного управління. З огляду на сучасну наукову думку, можна зазначити такі тенденції розвитку маркетингу: 1. Для ненасичених ринків є характерним маркетинг, «зорієнтований на продукт», а сучасний маркетинг – це «маркетинг зорієнтований на споживача». Проте найбільш збереження конкурентоспроможності підприємств, слугує основою стратегічного управління. З огляду на сучасну наукову думку, можна зазначити такі тенденції розвитку маркетингу: 1. Для ненасичених ринків є характерним маркетинг, «зорієнтований на продукт», а сучасний маркетинг – це «маркетинг зорієнтований на споживача». Проте найбільш провідним підприємствам під силу здійснювати «змішаний маркетинг», зорієнтований як на продукт, так і на споживача. 2. Сучасний маркетинг можна назвати «інноваційним» та стратегічним. Інноваційний підхід – це операційний маркетинг, що складається зі стратегічного маркетингу, а саме, аналізу сегментації, привабливості, рівня конкурентоспроможності, ретельного вивчення бюджету, а також контролю за стратегією та розвитком.

    Серед вихідних завдань стратегічного інноваційного маркетингу вагоме місце посідає розробка системи заходів проникнення нововведень на ринок. При цьому, в основу стратегічних маркетингових досліджень закладено аналіз ринку з вдосконаленням його сегментів, організацією і формуванням попиту, моделюванням поведінки покупця.

    Сучасний маркетинг повинен базуватися на швидкому та гнучкому плануванні нововведень, в центрі яких завжди повинен бути споживач. Нові продукти можуть створити нові ринки, а на існуючих ринках допоможуть потіснити конкурентів.

    Отже, найважливішою характеристикою сучасного маркетингу є виявлення нових потреб чи нових форм задоволення вже існуючих потреб, орієнтація виробництва на задоволення реально наявного попиту , а завдяки цьому – випередження конкурентів. У наслідок розвитку технологій і нових ринків роль маркетингу в підприємствах протягом найближчих років буде набувати все більшого значення. Основними тенденціями в маркетингу виступатимуть нові ринки, нові медіа технології, методи та підходи до кращого розуміння потреб та смаків споживачів.

    Сьогодні вік інформації та інформатизації призвів до того, що споживач став іншим. Зросла “ринкова грамотність” споживача і в той час знизилась ефективність традиційних видів маркетингових комунікацій. Зараз тільки 20 — 40% споживачів звертаються до реклами, щоб обрати товар. Інформацію про споживчі якості товарів покупці мають можливість отримати з незалежних джерел [2].

             Рівень цін залишається проблемою номер один для більшості споживачів. Проте чіткого розподілу у купівлі тільки дорогих або тільки дешевих товарів вже немає. Багаті купують товари середнього цінового сегменту, а не дуже забезпечених може привабити щось із дорогих речей. Це найбільше зумовлено тим, що деякі категорії споживачів прагнуть підкреслити свій соціальний статус, показати, що він є на якомога більшому рівні. Цьому найчастіше підвержені підлітки, жінки, або люди, які тільки отримали високу посаду.

    Виробникам стає все складніше досягти чіткої диференціації їхнього продукту, тому на перший план виходить емоційна привабливість. Кампанії з просування все частіше акцентують увагу не на споживацьких властивостях товарів, а на емоційному впливові на аудиторію.

    В останні роки при зростанні витрат на маркетинг спостерігалося падіння ефективності маркетингових програм. Нові продукти скоріше невдалі, ніж успішні (80% нових споживчих товарів і 30% товарів для бізнесу не приносять прибутку). Як відзначають фахівці, більшого значення набула швидкість виходу нового продукту на ринок, а не дійсна потреба споживачів в ньому. Спостерігається також тенденція до зниження ефективності реклами. Одним із чинників цього став її настирливий характер. За оцінками фахівців, лише 10% людей позитивно ставляться до рекламних повідомлень. Зростає важливість точного знання свого споживача з використання методів зворотнього зв'язку, зокрема тих, що пропонує Інтернет.

    Американський сайт Entrepreneur.com розмістив результати опитування експертів про основні тенденції маркетингу в ХХІ ст.:

    • пошук і утримання надійних прибічників бренду;

    • перевершення конкурентів в одній сфері, а не намагання бути «всім» для всіх;

    • створення якісного контенту як життєздатний інструмент маркетингу. Переміщення більшої кількості коштів маркетингового бюджету в розкручування за допомогою соціальних мереж;

    • відстеження репутації бренду за допомогою соціальних мереж;

    • диверсифікації онлайн – продажів для задоволення потреб різних груп споживачів; – використання мобільного маркетингу;

    • геотаргетинг і локалізований маркетинг стають головними пріоритетами;

    використання спільного маркетингу для підвищення прибутковості і зниження витрат на маркетинг [1].

    Згідно з результатами досліджень, реалізація того чи іншого сценарію розвитку подій залежить, в першу чергу, від того, яка організаційна модель використовується компанією, а також від доступності ресурсів. З одного боку - використовується класична закрита ієрархічна модель, перевірена часом і яка зустрічається сьогодні в більшості компаній. З досвіду використання даної моделі відомо, що вона може пристосовуватися до змін і розвиватися, чому сприяє розвиток Інтернету. З іншої сторони – багато хто вважає, що класична модель доживає останні дні і що вона незабаром вже не зможе відповідати сучасним потребам. Компанії з класичною організаційною моделлю поступаються своїм мережевим конкурентам в силу того, що останні більш гнучкі і більше орієнтовані на клієнта. При правильному і грамотному управлінні, відкриті мережеві системи дають більш сповільнений потік інформації як всередині, так і за межами компанії, забезпечують більш глибокий доступ до різного роду ресурсів, включаючи спеціалізовані навички.

    Маркетологи успішних американських підприємств підкреслюють важливість максимально точного знання свого споживача з використанням методів зворотного зв’язку, що відповідають вимогам підприємства.

     В сучасних умовах акцент в діяльності підприємств зміщується з виробництва та продажу продуктів на вибір цінностей, їх створення та передачу споживачам і, як результат, перехід на маркетинг, що спонукається споживачем.

    У маркетингу, що спонукається продуктом, продукт зазвичай створюється для великої групи споживачів, часто використовується масовий маркетинг. Маркетингова діяльність швидше орієнтована на залучення нових споживачів, аніж на утримання існуючих. Хоча набагато легше зацікавити в новому товарі споживача, який є лояльним до певного підприємства, ніж залучити нових споживачів.

     У маркетингу, що спонукається споживачем, у якості головного принципу організації діяльності підприємства розглядаються сегменти споживачів. Більше немає ринків для продуктів, які трішки подобаються всім, – є лише ринки для продуктів, які сильно подобаються комусь [5].

    ВИСНОВОК
    В українській практиці існує ряд негативних дій, які роблять переважно українські підприємці: хаотичне використання окремих елементів маркетингу, асоціювання маркетингу лише з рекламою, необгрунтоване застосування західних методик, не творчий підхід до маркетингової діяльності, орієнтація на короткострокову перспективу, відсутність програм лояльності клієнтів, низький сервіс, відсутність гнучкості та незнання власних споживачів. У цілому спектр цих помилок створює враження про таку діяльність підприємств, яка спрямована лише на отримання якнайбільш високого прибутку не залежно від рівня задоволення та подальшої зацікавленості в їх товарах всього населення. Тому усі сили повинні йти на ліквідацію цих помилок, наприклад, шляхом застосування або впровадження методик ведення маркетингової політики підприємств зарубіжних розвинутих країн, приєднання нових молодих спеціалістів у цій сфері з творчим потенціалом та свіжими ідеями, глибокого вивчення потреб населення, сприяння розширенню дослідницьких робіт, посилення контролю за всією діяльністю і взагалі, як говорять, йти ”в ногу з часом”.

    Основними тенденціями маркетингу в ХХІ ст. є поліпшення якості продукції, прискорення інновацій нових продуктів, відхід від стандартизації і пристосування комплексу маркетингу до вузьких сегментів ринку. Разом з тим важливо критично підходити до вибору необхідних ресурсів і передбачення нових продуктів в різних сферах бізнесу компаній. Важливо визначити можливі прояви та наслідки впливу нових технологій та технологічних процесів на виробництво та маркетингову політику фірм. Необхідно зробити прогноз подальшого розвитку галузі, в якій функціонує підприємство, з точки зору технічних, технологічних, демографічних та нормативних змін в способі життя людей.

    СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
    1. Marketing Sciences [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.gfknop.com/

    2. Europe’s Successful Exporters [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mce- ama.com/

    3. Близнюк, С.В. Маркетинг в Україні: проблеми становлення та розвитку. – 2-ге вид., випр. і доп.[текст] – К.: ІВЦ “Видавництво “Політехника” - 2009

    4. Череп, А.В., Абліцова, Т.С. Розвиток сучасного маркетингу та вимоги до нього// Вісник Хмельницького національного університету.[текст] –№1

    5. Хоменко, П.Г. Сучасні тенденції розвитку маркетингу// Актуальні проблеми економіки

    6. Крикавський Є.В. Маркетингова політика розподілу. Навчальний посібник / Є. В. Крикавський, Н. С. Косар, А. Чубала. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2009


    написать администратору сайта