Главная страница
Навигация по странице:

  • КАФЕДРА СМБ ОНМУ Вступ

  • КАФЕДРА СМБ ОНМУ Література

  • КАФЕДРА СМБ ОНМУ Контроль

  • Технологія управління – це прийоми, порядок, регламент виконання процесу управління.

  • КАФЕДРА СМБ ОНМУ Функції управління

  • КАФЕДРА СМБ ОНМУ Методи управління

  • Недолік адміністративних

  • КАФЕДРА СМБ ОНМУ Дякую за увагу!

  • УПРАВЛІННЯ СУДНОВИМ ЕКІПАЖЕМ. 1 (УКР) МЕТОДОЛОГИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ УПРАВЛЕНИЯ [Автосохраненный]. Управління судновим екіпажем


    Скачать 2.86 Mb.
    НазваниеУправління судновим екіпажем
    АнкорУПРАВЛІННЯ СУДНОВИМ ЕКІПАЖЕМ
    Дата14.08.2022
    Размер2.86 Mb.
    Формат файлаppt
    Имя файла1 (УКР) МЕТОДОЛОГИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ УПРАВЛЕНИЯ [Автосохраненный].ppt
    ТипДокументы
    #645800

    УПРАВЛІННЯ СУДНОВИМ ЕКІПАЖЕМ


    МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ
    проф. Волошин А.О.,
    доцент Гончарук І.П.,
    доцент Булгаков М.П.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Вступ


    Мета курсу:
    сформувати знання, вміння та навички управлінської діяльності на судні, що забезпечить безаварійну роботу команд на суднах торговельного флоту та мінімізує ризик аварій шляхом формування відповідальної та безпечної поведінки екіпажу в екстремальних умовах. Крім того, курс спрямовано на формування позитивних стосунків між офіцерами. Він має сприяти ефективному спілкуванню та адекватному сприйняттю команд і рекомендацій офіцерів у командній роботі, вихованню зразкових лідерських умінь і дотриманню стандартних процедур у прийнятті рішень.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Вступ


    Завдання курсу:
    Аналіз основних принципів та закономірностей управлінської діяльності морських офіцерів;
    Виявлення основних помилок, які впливають на формування міжособистісних стосунків у багатонаціональному екіпажі, та їх роль у процесі виконання професійних обов’язків;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Вступ


    Формування вміння адекватно оцінювати межові конфліктні ситуації, а також знаходити шляхи їх вирішення.
    Дисципліна «Управління судновим екіпажем» є системою знань про сутність та закономірності менеджменту кадрових ресурсів у галузі судноплавства, а також ролі та значення управлінських навичок морських офіцерів у майбутній професійній діяльності.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Література


    Менеджмент морських ресурсів: навчальний посібник / уклад.: О.П. Безлуцька, А.П. Бень, М.О. Колегаєв та ін., – Херсон: Херсонська державна морська академія, 2012. – 100 с.
    Торский В. Г., Топалов В. П. Управление судовыми экипажами: учебно-практическое пособие / В. Г. Торский, В. П. Топалов. – Изд. 2-е, исправ. и дополн. – Одесса: Астропринт, 2011. – 244 с.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Контроль


    Тестові завдання
    Виконання практичних робіт
    Конспект лекцій


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Конвенція ПДНВ


    У відповідності до вимог Міжнародної конвенції з підготовки та дипломування моряків та Манільської конференції, що пройшла в червні 2010 року щодо доповнень до Конвенції ПДМНВ 78/95 [16], суднові спеціалісти (капітан, помічники капітана, старші механіки) повинні не лише володіти відповідними професійними знаннями і практичними навичками, але і вміти забезпечувати виконання членами екіпажу діючих дисциплінарних правил, підтримувати у судновому колективі позитивний психологічний клімат, турбуватися про безпеку та здоров’я членів екіпажу.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    До основних факторів, що впливають на екіпаж у процесі трудової діяльності:
    організаційні фактори, що пов’язані з розподілом і організацією праці, організаційною культурою на судні, системою комунікацій, організацією виробничих процесів;
    адміністративно-управлінські фактори, що пов’язані з адміністративними методами управління, з особливостями реалізації функцій управління, вибором принципів і методів управління, з комплексом нормативних і директивних актів, що визначають обов’язки членів екіпажу, їх права та відповідальність, а також ієрархією на судні;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    техніко-технологічні фактори, що пов’язані з особливостями взаємодії людей з технікою, її впливом на фізіологічний і психологічний стан членів екіпажу та їх ставлення до праці;
    правові фактори, що пов’язані з застосуванням сучасного трудового законодавства, трудових стосунків, умов праці і знаходять своє відображення в документах з трудових стосунків;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    групові фактори, що пов’язані з процесом соціалізації особи, з її потребою бути в колективі, грати певні соціальні ролі, взаємодіяти з колегами, відчувати піклування і піклуватися про інших;
    людські фактори, що відображають сутність людини та її унікальність.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    Аксіоми управління людськими ресурсами на морі:
    Будь-яка проблема на судні – це проблема управління людськими ресурсами на морі;
    Екіпаж судна – це не тільки сьогоднішні працівники, а й ті, хто прийде працювати завтра, а також ті, хто звільняється;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    Розуміння і зближення цілей командного складу та екіпажу – це найкращий шлях до підвищення ефективності роботи судна;
    Будь-яка проблема управління людськими ресурсами на морі – це спільна проблема командного складу судна і працівників крюінгової компанії.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    Сутність управління людськими ресурсами на морі полягає у ставленні до кожного члена екіпажу як до конкурентної цінності, яку слід спрямовувати, мотивувати, розміщувати й розвивати разом з іншими ресурсами з метою безпосереднього сприяння досягненню стратегічної мети.
    Це визначення вдало відтворює істотність зв’язку між управлінням людськими ресурсами й метою рейсу судна.
    Людські ресурси слід використовувати для виконання судном свого призначення, а не просто заповнення вакансії.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    Концепція управління людськими ресурсами на морі – система теоретико-методологічних поглядів на розуміння і визначення сутності, змісту, цілей, задач, критеріїв, принципів і методів управління людськими ресурсами на морі, а також організаційно-практичних підходів до формування механізму її реалізації в умовах конкретного судна.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    Концепція вміщує: розроблення методології управління людськими ресурсами на морі, формування системи управління людськими ресурсами на морі і розроблення технології управління людськими ресурсами на морі.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    Методологія управління людськими ресурсами на морі припускає розгляд сутності екіпажу судна як об’єкта управління, процесу формування поведінки індивідів, що відповідає цілям і завданням конкретного рейсу, методів і принципів управління персоналом.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    Система управління людськими ресурсами на морі припускає формування цілей, функцій, організаційної структури управління людськими ресурсами на морі, вертикальних і горизонтальних комунікацій, функціональних взаємозв’язків командного складу і фахівців у процесі обґрунтування, вироблення, прийняття і реалізації управлінських рішень.
    Технологія управління – це прийоми, порядок, регламент виконання процесу управління.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    Більшість спеціалістів формулюють концепцію людських ресурсів досить широко, підкреслюючи відмінності за критеріями оцінки ефективності (більш повне використання людських ресурсів проти мінімізації затрат), за ознакою контролю (самоконтроль проти зовнішнього контролю), за формою організації (обмежена, гнучка проти централізованої бюрократичної).


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    До основних принципів управління людськими ресурсами відносять:
    Використання досягнень наукових дисциплін, що мають своїм об’єктом людину, екіпаж судна та працю;
    Системність у сприйнятті об’єктів дослідження управління та факторів, що впливають на їх поведінку;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    Гуманізм, що базується на індивідуальному підході та сприйнятті членів екіпажу як головної складової судна, а кожного члена суднової команди – як унікальну особистість з потужним потенціалом розвитку;
    Професіоналізм, що передбачає (у командного складу) наявність адекватної освіти, досвіду і концептуальних навичок, що дозволяють ефективно управляти екіпажем судна.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    Крім вище названих принципів управління людськими ресурсами на морі, слід враховувати:
    відповідальність кожного члена екіпажу за результати роботи;
    самовдосконалення;
    раціональне використання трудових ресурсів у межах конкретного судна;
    ефективна організація робочих місць;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ


    виховання у членів екіпажу командного духу;
    стабільність службового становища як головного стимулу в роботі;
    постійний розвиток здібностей кожним членом екіпажу для більш інтенсивної і продуктивної праці.

    Функції управління


    Основні функції управління людськими ресурсами на морі:
    Контроль думок і поведінки екіпажу з метою задовольнити потреби та інтереси насамперед командного складу. Ця функція часто зазнає критики, оскільки у такий спосіб представник командного складу судна сприймає екіпаж як свою жертву. Подібна ситуація багато в чому нагадує маніпулювання свідомістю й поведінкою людей у певному напрямку;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Функції управління


    Реагування на громадськість, тобто командний склад судна бере до уваги і відповідним чином реагує на події, проблеми або поведінку інших. Інакше кажучи, представники командного складу нібито намагаються прислуговувати і громадськості;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Функції управління


    Досягнення взаємовигідних відносин між усіма членами екіпажу судна, шляхом сприяння плідній взаємодії суднової команди. Саме ця функція являє собою основу моделі компромісу і вважається найбільш корисною і плідною, оскільки персонал судна тут сприймається як партнер командного складу судна, з яким він вступає у взаємовідносини.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    Методи управління людськими ресурсами на морі – способи впливу на екіпаж та окремих членів екіпажу з метою здійснення координації їх діяльності в ході рейсу.
    Класична класифікація методів управління людьми припускає поділ методів на адміністративні, економічні та соціально-психологічні, однак усі вони взаємозалежні й у сукупності утворюють єдине ціле: збільшення ваги однієї з груп методів спричинить зниження ваги інших.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    Виділяють ряд так званих організаційних методів, за допомогою яких створюються необхідні умови роботи персоналу судна. До категорії організаційних відносяться:
    методи формування управлінських структур;
    методи формування екіпажу;
    методи підготовки і проведення різних суспільних заходів та ін.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    Адміністративні методи:
    активні, на їх основі відбувається втручання у саму діяльність;
    методи владної мотивації, орієнтовані або на прямий примус людей до певної поведінки на користь судновласника чи суднового екіпажу, або створення можливості такого примусу;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    виходять із нерівності учасників управлінського процесу: командний склад судна має можливість односторонньо забороняти або установлювати визначений порядок дій екіпажу, що володіють мінімальною самостійністю, визначати стабільні рамки, порушення яких і зайва ініціатива не заохочуються;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    реалізуються у вигляді конкретних безваріантних завдань, норм діяльності, розпоряджень
    є найбільш поширеними на судні.
    Недолік адміністративних методів управління полягає в тому, що вони орієнтуються на досягнення заданого результату, а не на його ріст, заохочують ретельність, а не ініціативу.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    Економічні методи:
    дозволяли б рядовим працівникам, виходячи з матеріальної зацікавленості, самостійно приймати більшість рішень і відповідати за їх результати;
    припускають не прямий, а опосередкований, вплив на об’єкт управління;
    Виконавцям встановлюють лише мету, обмеження і загальну стратегію поведінки, у рамках яких вони самостійно шукають оптимальні способи вирішення проблем.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    Соціально-психологічні методи націлені на:
    формування сприятливого морально-психологічного клімату в колективі, зміни ролі керівника;
    на розкриття особистих здібностей кожною працівника, допомогу в їхньому удосконаленні, що в підсумку веде до максимальної самореалізації людини у трудовій діяльності, а отже, до підвищення її ефективності;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    психологічну мотивацію;
    гуманізацію праці;
    створення творчої атмосфери в екіпажі;
    участь членів екіпажу в управлінні;
    задоволення культурних та духовних потреб.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    Класифікувати методи управління за ознакою приналежності до однієї із загальних функцій управління можна за:
    нормуванням;
    організацією;
    плануванням;
    координацією;
    Регуляцією;
    мотивацією;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    стимулюванням;
    контролем;
    аналізом;
    обліком.
    Це дозволяє об'єднати в технологічний ланцюг увесь цикл роботи з персоналом. За цією ознакою виділяються методи:
    ділову оцінку персоналу;


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Методи управління


    профорієнтації та трудової адаптації персоналу;
    мотивації трудової діяльності персоналу;
    організації системи навчання персоналу;
    управління конфліктами та стресами;
    управління безпекою людських ресурсів;
    організації праці персоналу;
    управління діловою кар'єрою та службово-професійним просуванням персоналу.


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ

    Дякую за увагу!


    КАФЕДРА СМБ ОНМУ



    написать администратору сайта