урок29. Уроку виробничого навчання 29 Професія 5122 Кухар Кваліфікація 3 розряд Група 54
Скачать 30.17 Kb.
|
План уроку виробничого навчання №29 Професія: 5122 «Кухар» Кваліфікація: 3 розряд Група 54 Майстер виробничого навчання Єлізарова О.В Тема розділу: Приготування страв і гарнірів з овочів Тема уроку: Інструктаж за змістом занять, організація робочого місця, безпеки праці. Страви та гарніри з смажених і запечених овочів: картопля запечена та ін. Вимоги до якості. Відпуск. Закріплення навичок з теми. Мета уроку: Закріпити практичні уміння та навички, набуті теоретичні знання по приготуванню страв і гарнірів із запечених овочів . Навчальна мета: сформувати у здобувачів освіти уміння з приготування смажених страв із запечених овочів . Розвиваюча мета: розвивати у здобувачів освіти активізацію, самостійність у роботі, сприяти розвитку зацікавленості вибраною професією, звички контролювати свою працю. Виховна мета: виховувати свідоме відношення до дорученої страви та правил дотримання вимог безпечної праці. Тип уроку: урок формування навичок і вмінь. Дидактичне забезпечення: конспект, інструкції, підручник В.С. Доцяк « Українська кухня», Збірник рецептур. Матеріально-технічне забезпечення. Обладнання : циферблатні настільні ваги, виробничі столи, плита електрична, жарові шафи, мийні ванни, холодильна камера. Посуд та інвентар: обробні дошки та ножі з маркуванням ”ОС”,”ОВ” лопатки, емальовані лотки, сковороди, ножі кухарської трійки, каструлі, порційні сковороди, посуд для відпуску готових страв. Сировина: згідно з технологічними картками. ХІД УРОКУ: І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ (3хв) - Перевірка наявності учнів. - Дотримання правил особистої гігієни. -Перевірка організації робочого місця. ІІ. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ (42хв) 1. Повідомлення теми та мети уроку. 2. Мотивація навчальної діяльності. Овочі, запечені в духовці - це легкий корисний гарнір або повноцінна друга страва. Овочі, запечені в духовці - це завжди і смачно, і корисно. А ще така страва суттєво економить наш час. Адже головну роботу робить за нас духовка. Користь запечених овочів значна. У прихильників сироїдіння в тілі нерідко накопичується надлишок стронцію. А це загрожує витісненням кальцію і магнію. В результаті підвищується ризик шкоди розвитку остеопорозу. Вживання запечених овочів здатне вирішити таку проблему. Картоплю люблять дуже багато, і цей продукт використовується для приготування самих різних страв. Іноді дієтологи не рекомендують вживати цей овоч, так як вважають, що він досить калорійний. Однак це не зовсім так, адже печена картопля калорійність має невелику, особливо якщо при її приготуванні не додавати тваринних жирів, які досить погано поєднуються з вуглеводами. При правильному вживанні цього дивного і корисного овоча можна підтримувати хорошу фігуру і отримувати всі необхідні корисні речовини, що вимагаються для підтримки хорошого стану здоров'я і самопочуття. На сьогоднішньому уроці ми з вами навчимося готувати страви із запечених овочів. Перш ніж приступити до практичної частини, давайте повторимо матеріал з попередніх уроків. 3. Актуалізація опорних знань Як зберегти вітамін С в овочах при тепловій обробці?(нарізувати безпосередньо перед тепловою обробкою, варити з закритою кришкою, дотримуватися режиму та тривалості обробки, не перемішувати довго і часто, не використовувати посуд що окислюється). Яку теплову обробку використовують для більшості овочів перед запіканням? ( їх варять, припускають, тушкують або смажать, а іноді використовують сирими – томати і баклажани). На які групи поділяють страви із запечених овочів? ( на три групи: овочі, запечені у соусі, запіканки, фаршировані овочі). Який посуд використовують для запікання овочів? ( запікають на листах або порціонних сковородах). При якій температурі запікають овочі? ( 250-280 С). Які вимоги до якості запечених овочевих страв? ( запечені овочі та вироби з овочів мають рівну поверхню, без тріщин, з рум’яною кірочкою; колір і смак – характерні овочам, з яких приготовлені запечені страви; консистенція м’яка, соковита). Яка температура подачі страв і гарнірів із запечених овочів? ( 65 С). В якому цеху готують страви і гарніри з овочів? ( готують у соусному відділенні гарячого цеху). Яке обладнання, посуд, інвентар використовують для приготування страв і гарнірів з овочів? ( стаціонарні казани, електросковороди, електроплити, фритюрниці, жарові шафи; наплитні казани, каструлі, каструлі з сітчастими втулками, сотейники, сковороди, листи, шумівки, дерев’яні копистки, кухарські лопатки, друшляки, сита). Який посуд використовують для подачі страв і гарнірів з овочів ?( подають в підігрітих столових мілких тарілках, баранчиках, порціонних сковородах). Яких вимог охорони праці потрібно дотримуватись при роботі з електричною плитою, жаровою шафою? (перед початком роботи перевірити заземлення. Роботу розпочинати тільки після перевірки справності обладнання. Біля обладнання стояти тільки на гумовому килимку. Не забувайте використовувати прихватки під час приготування страв з овочів. Категорично забороняється працювати з мокрими руками). Яку першу допомогу потрібно надати потерпілому при опіках парою? (накласти асептичну пов’язку на опечену зону). Яких правил санітарії та гігієни потрібно дотримуватись при приготуванні страв і гарнірів з овочів? Підведемо підсумок актуалізації. Відзначити учнів, які активно приймали участь в обговоренні актуальних питань по темі уроку та акцентувати увагу на учнях, які не були активними . Завдання уроку :група розділяється по парах шляхом жеребкування. Потім кожна пара має приготувати картоплю запечену з сиром та гарбуз запечений з яйцями . 1.Майстер роздає технологічні та інструктивні картки учням для самостійного виконання завдань та пояснює хід виконання . Розбір послідовності виконання робіт згідно інструкційних, технологічних карток. Приготування Картоплі запеченої з сиром. 1. Картоплю почистити 2. Помити 3. Відварити 4. Злити воду 4. Обсушити 5. Викласти на порційну сковороду вперемішку з сиром 6. Полити вершковим маслом або маргарином , сметаною 7. Запекти в жаровій шафі 8. Відпустити Практичний показ майстра в/н смажіння картоплі запеченої з сиром . Розбір послідовності виконання робіт приготування гарбуза запеченого з яйцями Гарбуз обчищають Нарізують соломкою Посипають сіллю та перцем Панірують у борошні Смажать на маргарині до готовності Складають у порційну сковороду Яйця змішують з молоком та заливають гарбуз Запікають у жаровій шафі Перед подаванням поливають маслом та посипають кропом. Практичний показ майстра в/н – запікання гарбуза з яйцями . Майстер повідомляє про критерії оцінювання виконаних робіт ІІI. Поточний інструктаж (180хв) В процесі виконання завдання здобувачі освіти: 1.Організовують робочі місця. 2.Відбирають продукти за технологічними картками . 3.Готують страву. 4.Подають. 5.Прибирають робочі місця. Під час самостійного виконання вправ здобувачами освіти , проводяться цільові обходи майстром з метою : – перевірити стан робочих місць. – перевірити правильність трудових прийомів. – перевірити дотримання технології приготування страв. – зосередити увагу на роботі слабких учнів. звернути увагу на дотримання норми часу, правил санітарії та гігієни, технічних вимог праці. По закінченню виконання завдань майстер приймає виконані роботи, слідкує за прибиранням робочих місць учнями. У нас залишився час до кінця уроку то давайте закріпимо матеріал , що вивчався на ньому: Закріплення вивченого матеріалу Опитування методом ланцюжка: На які групи поділяють страви із запечених овочів? (Овочі, запечені у соусі, запіканки, фаршировані овочі) В якому цеху готують страви із запечених овочів? (У соусному відділенні гарячого цеху) Правила подачі страв з овочів. (Подають страви у підігрітих столових мілких тарілках, баранчиках, порціонних сковородах) Який термін зберігання запеченої страви? (Строк зберігання запечених страв – не більш 2 годин) Яке обладнання використовують для приготування запечених страв з овочів? (Електричні плити, жарові шафи). Ми на сьогодні завершили закріплювати на практиці по темі «Приготування страв і гарнірів з овочів» Виконайте завдання на картках по цій темі. (майстер виробничого навчання роздає здобувачам освіти картки із завданнями) IV. Заключний інструктаж (45хв) 1. Майстер перевіряє виконані завдання за картками. 2 Аналізує діяльність учнів у процесі всього уроку. 2. Визначає помилки, порушення технологічного процесу та техніки безпеки. 3. Надає рекомендації щодо заходів до їх усунення. По закінченні уроку майстер повідомляє та обґрунтовує виставлені оцінки. На наступному уроці ми переходимо до теми розділу « Приготування прісного тіста та виробів з нього». Тема наступного уроку «Ознайомлення з борошняним цехом. Інструктаж за змістом занять, організації робочого місця, безпеки праці. Організація роботи в борошняному цеху для приготування тіста та виробів з нього: підбір посуду, інструменту, інвентарю, підготовка устаткування до роботи. Робота із Збірником рецептур. Перерахунок сировини.» Домашнє завдання: Підготувати технологічну картку приготування тіста для вареників з пшеничного борошна (прісного) . Повторити тему страви з борошна стор.476-485 підручника «Українська кухня» В.С. Доцяк. |