Главная страница

диплом. Диплом. Виробництв важкої промисловості, що пов'язані з добуванням металів із руд або металовмісних речовин, а також е сталева з надання їм необхідних властивостей


Скачать 0.57 Mb.
НазваниеВиробництв важкої промисловості, що пов'язані з добуванням металів із руд або металовмісних речовин, а також е сталева з надання їм необхідних властивостей
Анкордиплом
Дата14.09.2020
Размер0.57 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаДиплом.docx
ТипДокументы
#137871
страница2 из 3
1   2   3



Датчик тиску-розрідження «Метран-100-ДІВ» модель 1341, з межею вимірювань тиску розрідження 100 кПа, надлишкового тиску 150 кПа, свиходним сигналом 4-20 мА і лінійної характеристикою.

Діафрагми камерні стандартні ДКС застосовуються для вимірювання миттєвої витрати рідин, газів або пари за методом змінного перепаду тиску на станодртном звуження потоку.

Другий рівень складається з щита КВП і А, регуляторів, мікроконтролерів. Другий рівень здійснює обробку інформації, що надійшла з першого рівня, реєстрацію і стабілізацію технологічних параметрів, підготовку і видачу оперативної інформації на третій рівень, отримання виробничих обмежень і завдань від третього рівня.

Реєстратори електронні призначені для накопичення (архівування) в незалежній пам'яті, зберігання і відображення інформації про стан технологічного параметра, заданого сигналами термоелектричних перетворювачів, термометрів опору, сигналами постійного струму 0 ... 5 мА, 0 ... 20 мА, 4 ... 20 мА, сигналами напруги постійного струму 0 ... 10 мВ, 0 ... 100 мВ, 0 ... 1 В по шести каналам; а також для заміни самописних приладів, що використовують паперові носії (КСП, КСМ, РП160 і ін.). Чи не потребує регулярного обслуговування, не вимагає витратних матеріалів.

РЗД-22 - Ручна установка сигналів завдання для стабілізуючих регуляторів і регуляторів співвідношення, перетворення одного виду уніфікованого сигналу постійного струму або напруги в інший.

Параметри

РЗД-22

вхідні сигнали

струмовий 0 – 5 мА, R вх ≤ 500 Ом;

струмовий 0 – 20 мА, R вх ≤ 100 Ом;

струмовий 4 – 20 мА, Rвх ≤ 100 Ом;

напруга 0 – 10 В, R вх ≤ 10 кОм

вихідні сигнали

струмовий 0 – 5 мА, Rн ≤ 2.5 кОм;

струмовий 0 – 20 мА, Rн ≤ 1 кОм;

струмовий 4 – 20 мА, Rн ≤ 1 кОм;

напруга 0 – 10 В, Rн ≥ 2 кОм;

споживана потужність

не більше 4 В*А

Маса

0.7 кг

Електричне живлення

220 В, 240 В, или 24 В

частотою 50 Гц или 60 Гц


Блок ручного управління БРУ-42 використовується для перемикання режимів управління регулюючим клапаном (Автоматичний / Ручний), а також для управління механізмами виконавчими однооборотний за місцем.

Таблиця 2.2 - Технічні характеристики блоку ручного управління БРУ-42


Напруга живлення

24 В

Частота напруги живлення

50 Гц

Вихідний сигнал, токовий

4-20 мА


Безконтактний реверсивний пускач ПБР-3А призначений для безконтактного управління електричними виконавчими механізмами по ГОСТ 7192, в приводі яких використані трифазні електродвигуни.

Технічні дані пускача безконтактного реверсивного ПБР-3А

Електричне живлення - змінний трифазний струм з напругою 220/380, 260/400 або 240 / 415V при відхиленні від -15 до + 10% і частотою 50Hz або 60 Hz при відхиленні від -1 до + 1Hz. Нессіметрія трифазної системи не більше 5%.

МЕО 1600 / 63-0,63 - механізм електричний однобортний виконавчий, переміщує регулювальні органи у вигляді заслінок, шиберів, кранів, клапанів та інших в АСУ ТП згідно з отриманим сигналом від керуючого або регулювального механізму. Виконавчий механізм МЕО -1600 передає крутний момент запірної арматури, забезпечуючи її поворот на кут від 0 ° до 360 ° (не більше одного обороту). МЕО-1600/63, загальнопромислового виконання, широко застосовується в індустрії, при транспортуванні нафтопродуктів і газу по трубопроводах.
Архитектура контролера МІК-52 описує інформаційну організацію контролера і характеризує його як ланка системи управління. Частина архітектурних елементів структури реалізована апаратно, частина - програмно. Все програмне забезпечення, яке формує архітектуру, зашито в постійному пристрої, що запам'ятовує і користувачеві недоступно. Незалежно від того, як реалізовані елементи архітектури користувач може представляти контролер як виріб, в якому всі елементи реально існують у вигляді окремих вузлів.

До складу архітектури контролера входить:

- апаратура введення-виведення інформації (базової моделі і модулів розширення);

- апаратура оперативного управління і настройки;

- апаратура интерфейсного каналу;

- функціональні блоки;

- бібліотека функціональних блоків.

Архітектура контролера МІК-52 забезпечує можливість вручну або автоматично включати, відключати, перемикати контури регулювання, причому всі ці операції виконуються безударно незалежно від складності структури управління. У поєднанні з обробкою аналогових сигналів контролер МІК-52 дозволяє виконувати також логічні перетворення сигналів і виробляти не тільки аналогові або імпульсні, але і дискретні команди управління. Логічні функціональні блоки формують логічний програму крокового управління з завданням контрольного часу на кожному кроці. У поєднанні з обробкою дискретних сигналів контролер дозволяє виконувати також різноманітні функціональні перетворення аналогових сигналів і виробляти як дискретні, але і аналогові сигнали. МІК-52 містить засоби оперативного управління, розташовані на лицьовій панелі контролера.

Ці засоби дозволяють вручну змінювати режими роботи, встановлювати

завдання, управляти ходом виконання програми, вручну керувати виконавчими пристроями, контролювати сигнали і відображати помилки. Стандартні аналогові і дискретні датчики і виконавчі пристрої підключаються до контролера МІК-52 за допомогою індивідуальних кабельних зв'язків. Усередині контролера сигнали обробляються в цифровій формі.

Контролери МІК-52 можуть об'єднуватися в локальну керуючу мережу шинної конфігурації. Для такого об'єднання ніяких додаткових пристроїв не потрібно. Через мережу контролери можуть обмінюватися інформацією в цифровій формі.

Програмування контролера виконується за допомогою клавіш передньої панелі або по інтерфейсу за допомогою спеціального програмного забезпечення - візуального редактора FBD-програм АЛЬФА. В якості мови програмування в системі реалізований мову функціональних блокових діагpамм Function Block Diagram (FBD), що надає користувачеві механізм об'єктного візуального програмування.

Процес програмування зводиться до того, що шляхом послідовного натискання кількох клавіш з бібліотеки, захистом в постійній пам'яті, викликаються потрібні функціональні блоки, ці функціональні блоки об'єднуються в систему заданої конфігурації і в них встановлюються необхідні параметри налаштування.

За допомогою вбудованої незалежної пам'яті запрограмована інформація зберігається при відключенні живлення.

Контролер МІК-52 являє собою комплекс технічних засобів. У його склад входить центральний мікропроцесорний блок контролера і клемних-блоковий з'єднувач. Центральний блок перетворює аналогову і дискретну інформацію в цифрову форму, веде обробку цифрової інформації і виробляє керуючі впливи.

Контролер МІК-52 це - проектно-компонований виріб, який дозволяє користувачеві вибрати потрібний комплект модулів розширення (УСО - пристрої зв'язку з об'єктом) і клемних-блокових з'єднувачів згідно числу і виду вхідних і вихідних сигналів.

У контролер МІК-52 вбудовані розвинені засоби самодіагностики, сигналізації і ідентифікації несправностей, в тому числі при відмові апаратури, вихід сигналів за допустимі межі, збої в ОЗУ, порушенні обміну по мережі і т.п.

У контролері МІК-52 передбачено:

- до 9 незалежних контурів регулювання, кожен з яких може бути локальним або каскадним, з аналоговим або імпульсним виходом, з ручним, програмним (в тому числі багатопрограмних) або супервизорного задатчиком.- більше 80 типів зошитах в ПЗУ функціональних блоків безперервного і дискретної обробки інформації, включаючи функціональні блоки ПІД регулювання, функціональні блоки математичних, динамічних, нелінійних, аналого-дискретних і логічних перетворень;

- до 99 використовуваних блоків з вільним їх заповненням будь-якими функціональними блоками з бібліотеки і вільним конфигурированием між собою і з входами-виходами контролера. Ручна установка або автоподстройка будь-яких властивостей, параметрів і коефіцієнтів в будь-яких функціональних блоках;-изменение режимов управления, включение/отключение, переключение и реконфигурация контуров регулирования любой степени сложности;

- оперативне управління контурами регулювання за допомогою клавіш лицьової панелі, 2-х чотирирозрядний, і одного трехразрядного цифрових індикаторів і набору світлодіодів, що дозволяють змінювати режими, встановлювати завдання, керувати виконавчими механізмами, контролювати сигнали, відображати аварійні ситуації. При програмному регулюванні кошти оперативного управління дозволяють вибирати необхідну програму, пускати, зупиняти, і скидати програму, переходити до наступної ділянки програми, а також контролювати хід виконання програми.

- об'єднання до 32 контролерів в локальну керуючу мережу, причому в цю мережу можуть включатися також і інші моделі контролерів;

- контролер МІК-52 може комплектуватися модулем розширення;
- один їх входів контролера є імпульсним (третій вхід базової моделі, максимальна частота проходження імпульсів 2кГц).

Для кращого спостереження і керування технологічним процесом контролер МІК-52 обладнаний активною чотирирозрядний цифровою індикацією. Для відображення вимірюваної величини використовується дисплей ПАРАМЕТР, заданої точки - дисплей завдання, значення керуючого впливу - дисплей ВИХІД. Лицьова панель контролера містить необхідну кількість клавіш обслуговування і сигналізаційних світлодіодних індикаторів для різних статусних режимів і сигналів.[2]

Реєстратор Метран-910 призначений для заміни паперових самописців і служить для вимірювання, реєстрації і контролю технологічних процесів в промисловості. Він дозволяє вимірювати і записувати по декількох каналах сигнали постійного струму, напруги та опору, а також неелектричних величин, перетворених в електричні сигнали постійного струму, напруги та опору. Реєстратор також може виступати як система збору даних та їх передачі в систему управління, маючи інтерфейс із зовнішньою мережею RS-485 Modbus RTU.

Реєстратор має 4 аналогових входів, 4 дискретних входів і 8 дискретних виходів. Будь-який з аналогових каналів може бути вільно переконфігурувати на наступні типи вимірювань:

- вимір сигналів термопар;

- вимір сигналів термоперетворювачів опору;

- вимір сили постійного струму;

- вимір напруги постійного струму;

- вимірювання опору постійному струму

Реєстратор вимірює вихідні сигнали термопар (ТП) c НСХ з можливістю компенсації температури «холодного спаю».

Реєстратор вимірює вихідні сигнали термопереретворювачів опору (ТСП, ТСМ, ТСН) з НСХ по ДОСТ 6651 -94.

Час встановлення робочого режиму реєстратора після його включення не перевищує 30 сек.

Реєстратор забезпечує індикацію:

- електричних сигналів - 5 значущих розрядів;

- значень температури - 4 (5) значущих розряду.

Живлення реєстратора здійснюється від мережі змінного однофазного струму напругою 220В ± 20% і частотою 50 Гц.

Реєстратор забезпечує архівування результатів вимірювання вхідних сигналів, представлення результатів вимірювання в цифровому вигляді, у вигляді шкал, у вигляді графіків і відображення на графічному дисплеї.

Реєстратор забезпечує відсутність втрати інформації при неодноразовому вимкненні/переходу живлення в довільний момент часу у всьому діапазоні живлячої напруги.

Реєстратор має вбудований RS232- і RS485 - інтерфейс і сервісне програмне забезпечення (ПО) для PC.

Реєстратор представляє собою електронний прилад, до складу якого входять наступні елементи:

- електронний блок з кольоровим TFT-дисплеєм діагоналлю 5,6 ";

- датчик для визначення температури «холодного спаю» термопар;

- сервісне програмне забезпечення для PC (диск);

- відповідні частини роз'ємів: роз'єм для підключення до мережі 220 В; роз'єм для підключення до інтерфейсу RS-485; для підключення до аналогових входів приладу (в залежності від кількості вимірювальних каналів); для підключення до дискретних входів приладу; для підключення до дискретних виходів приладу (в залежності від кількості вимірювальних каналів);

- набір для щитового кріплення приладу;

- карта пам'яті (опція) і карта рідер (опція).[3]


1.4 Розробка і опис електричної принципової схеми локальної системи автоматизації
Найпоширеніший тип електричних схем - схеми електричні принципові. Вони дають чітке розуміння про роботу установки, так як на таких схемах показують всі електричні ланцюги. На схемах електричних принципових умовними позначеннями зображуються всі електричні елементи, апарати і пристрої з урахуванням реальної послідовності їх роботи.

На підставі функціональній схеми автоматизації розроблено принципову електричну САР контролю і регулювання параметрів паліва в умовах обертової вапнянообпалювальної печі (МКПУ 1511108 200 Є3) - контроль і регулювання тиску в робочому просторі печі.

2.2 Монтаж і налагодження зазначених засобів автоматизації
Контролер МІК-52 розрахований на занурений монтаж на вертикальній панелі щита або пульта управління. Клемних-блокові з'єднувачі, що входять доскладу контролерів МІК-52, розраховані на установку на рейки DIN35х7.5 EN50022. Габаритні розміри 96х96х190 мм, виріз в щіті 92х92 мм.

Контролери МІК-52 повинні встановлюватися в закритому вибухобезпечному і пожаробезопасном приміщенні.

Умови експлуатації контролерів не гірше наступних:

- температура навколишнього повітря від мінус 40 до плюс 70 ° С;

- відносна вологість від 40 до 95%;

- атмосферний тиск від 85 до 106,7 кПа;

- повинен бути захист від впливу зовнішніх магнітних полів з напруженістю понад 400 А / м;

- має бути відсутня вібрація місць кріплення з частотою вище 25 Гц і з амплітудою більше 0,1 мм;

- навколишнє середовище не повинно містити агресивних парів і газів.

Кабельні зв'язки, що з'єднують контролери МІК-52 з датчиками і виконавчими механізмами, підключаються до них через клемно-блокові з'єднувачі згідно з проектом автоматизації у вигляді кабельних зв'язків та джгутів вторинної комутації. Підключення здійснюється за допомогою з'єднувачів на основі безгвинтових плоско-пружинних клем, які встановлені на відповідних клемно-блокових соединителях. Типи провідників, що підключаються до безгвинтовим плоско-пружинним клемам: одножильні, багатожильні, багатожильні тонкопроволочні (в тому числі з ущільнено-затиснутими жилами), тонкопроволочні з кінцевою втулкою або з штифтовим кабельним наконечником.

Характеристики рознімних з'єднувачів (роз'ємів-клем) і клем, що встановлюються на клемно-блокових з'єднувачах (КБЗ):

- перетин провідників, що підключаються, 0,08 - 2,5 мм2,

- глибина зачистки провідника (довжина втулки, штифта) 5 - 7 мм,

- максимальна напруга 250 В,

- напруга ізоляції між клемами 4 кВ,

- максимальний струм через клему 12 А.

Прокладка кабелів і джгутів повинна відповідати вимогам діючих«Правил

улаштування електроустановок» (ПУЕ). Не допускається об'єднувати в одному кабелі (в джгуті) ланцюга, по яких передаються вхідні аналогові і сільноточние вихідні дискретні (імпульсні) сигнали.

Екранувати вхідні і вихідні дискретні (імпульсні) кабельні ланцюги не потрібно. Необхідність в екрануванні кабелю, за якими передається аналогова інформація, залежить від довжини зв'язків і від рівня перешкод в зоні прокладки кабелю.

Напруга електроживлення контролерів МІК-52 подається через зовнішній силовий щит, обладнаний автоматичними вимикачами.

Блоки контролерів МІК-52, датчики і виконавчі пристрої, що входять в один контур регулювання або управління, повинні бути віднесені («прив'язані») до одного автоматичного вимикача.

Параметри мережі електроживлення - однофазна мережа змінного струму напругою 220 (+22; -33В і частотою (50 ± 1) Гц.

Провід електроживлення підключається до роз'єм-клеми «

220В», розташованої на задній частині блоку контролера.

Всі блоки контролерів МІК-52 повинні бути заземлені дротом перерізу не менше 1,5 мм2.

При правильній експлуатації контролер МІК-52 не вимагає повсякденного обслуговування.

Періодичність профілактичних оглядів і ремонтів контролера МІК-52 встановлюється в залежності від виробничих умов, але не рідше двох разів на рік.

При тривалих перервах в роботі рекомендується відключати контролер МІК-52 від мережі електроживлення.

Під час профілактичних оглядів: перевіряти і чистити кабельні частини сполук (розтин контролера МІК-52 не допускається); клемних-блоков з'єднувачів, перевіряти міцність кріплення блоку, монтажних джгутів; перевіряти стан заземлюючих провідників в місцях з'єднань.[2]

Реєстратор Метран -910 використовують в щитовому виконанні. На передній панелі приладу розташовані:
- рідкокристалічний дисплей, призначений для відображення значень вимірюваних величин, режимів роботи і т.д;

- клавіатура, за допомогою якої вибираються режими роботи приладу і вводяться значення встановлюваних параметрів;

- роз'єм для MMC / SD - картки (ММС-карта);

На задній панелі розташовані роз'єми аналогових і дискретних входів, дискретних виходів, роз'єм для підключення до 220 В, роз'єми для зв'язкуз комп'ютером RS-232 і RS-485, датчик температури «холодного» спаю.

Габаритні розміри реєстратора 200х150х94 мм.

Реєстратор встановлюють на щиті, для чого в щиті роблять виріз розмірами 138х138 мм. Набір для кріплення поставляється комплектно з реєстратором.

При монтажі реєстратора його витягують із транспортної тари, перевіряють комплектність і переконуються у відсутності зовнішніх пошкоджень. У холодну пору року реєстратор необхідно витримати в нормальних кліматичних умовах не менше трьох годин.

Встановлюють реєстратор на робочому місці, забезпечивши зручність роботи. При цьому необхідно дотримуватися вимог:

- середовище, що оточує реєстратор, не повинне містити домішок, що викликають корозію його деталей;

- реєстратор не повинен піддаватися впливу теплових потоків повітря.

З'єднують реєстратор з мережею живлення і з зовнішніми пристроями відповідно до схем, наведеним в інструкції з експлуатації.

Підключення здійснюють тільки за допомогою роз'ємів з комплектації реєстратора проводами з перетином до 2,5 мм2.

Максимально - допустимі значення електричних параметрів: напруга між двома будь-якими входами всередині одного каналу - 42 В; є захист від розряду статичного потенціалу, що накопичується на тілі людини, а також захист від перевантаження по токовому входу.

Технічне обслуговування реєстратора полягає в перевірці його технічного стану і в його періодичній повірці.
Перевірка технічного стану реєстратора здійснюється при вхідному контролі перед експлуатацією і в процесі експлуатації.

При експлуатації реєстратора проводяться профілактичні огляди, що включають до себе:

- перевірку дотримання умов експлуатації реєстратора;

- зовнішній огляд реєстратора;

- перевірку працездатності реєстратора.

При вхідному контролі перед введенням в експлуатацію і в процесіексплуатації при необхідності слід проводити перевірку основної похибки реєстратора відповідно до Керівництва по експлуатації.

Реєстратор підлягає державній повірці. Міжповірочний інтервал- два роки.[3]
2.3 Монтаж електричних і трубних проводок
Електропроводкою називається сукупність прокладених проводів та кабелів, ланцюгів вимірювання, регулювання, управління, живлення, сигналізації і т. п. з засобами кріплення,що підтримують, і захисними конструкціями,які відносяться до них.

Електропроводки служать для з'єднання приладів і засобів автоматизації, що встановлюються поза щитів і пультів, з приладами і апаратурою, розташованими на щитах і пультах, а також для з'єднання між собою.

Електричні проводки систем автоматизації мають напругу до 400 В змінного і до 440 В постійного струму.

За місцем прокладки електропроводки діляться на зовнішні і внутрішні.

Зовнішні електропроводки - проводки, прокладені по зовнішніх стінах будівель і споруд, між ними (по естакадах) і під навісами. Внутрішні електропроводки - проводки, прокладені в закритих приміщеннях.

За способом виконання електропроводки поділяються на от¬критие і приховані: відкриті - прокладені по поверхні стін і стель, по фермам і т. п .; приховані - прокладені в конструктивних елементах будівель і споруд (стіни,
підлоги, перекриття) або кабелем в землі.

За способом прокладки електропроводки поділяються на проводкі, які прокладаються в захисних трубах, коробах, лотках, мостах, на кабельних конструкціях, на підвісках, в каналах, тунелях і т. п., а також в землі (траншеях).

Електропроводки, в залежності від призначення, виконуються контрольними (для ланцюгів вимірювання, регулювання, управління, захисту та ін.), Компенсаційними (для ланцюгів вимірювання) і силовими (для силових ланцюгів)

кабелями, установчими і термоелектродними (компенсаційними) проводами.

Кабелі та установчі дроти застосовуються з мідними і алюмінієвими жилами, а термоелектроди (компенсаційні) дроти та кабелі-з жилами зі спеціальних сплавів.

Найбільш часто застосовуються кабелі та дроти з площею перетину мідних жил: 1; 1,5 і 2,5 мм2 і алюмінієвих - 2,5 і 4 мм2.

Перетин проводів і кабелів системи електроживлення засобів автоматизації вибирають по максимально допустимому струмовому навантаженню і механічної міцності з подальшою перевіркою по втратах напруги.

Кабелі, що застосовуються в електропроводках систем автоматізації, можуть мати гумову, поливинилхлоридну, паперову, поліетіленову ізоляцію жил і свинцеву, алюмінієву, гумову і поливинилхлоридную оболонки.

Для відкритої прокладки по кабельних конструкціях в виробничих приміщеннях застосовують броньовані кабелі.

При виборі проводів необхідно враховувати стійкість оболонок та ізоляції до впливу вологи, масла і світла. Для прокладки в коробах в виробничих приміщеннях і зовнішніх установках використовують дроти з незаймистою

ізоляцією та кабелі з незаймистими оболонками, без зовнішніх горючих покриттів.

При використанні кабельних каналів довжиною понад 3 м з зовнішньої сторони щитів, канали повинні виготовлятися з металу. Для забезпечення безперервного електричного контакту кабельний канал повинен бути приєднаний до відкритих частин щитів, шаф або машин за допомогою накладок або тонких
металевих пластинок.

Неекрановані кабелі прокладають в кутах кабельного каналу(рис.2.2)

1   2   3


написать администратору сайта