Главная страница
Навигация по странице:

  • 365/ R ок

  • РОЗДІЛ 3. р

  • МОЯ КУРСОВА. Вступ 5 розділ теоретична частина. Теоретичні аспекти проведення аудиту фінансових результатів та прибутку 6


    Скачать 2.36 Mb.
    НазваниеВступ 5 розділ теоретична частина. Теоретичні аспекти проведення аудиту фінансових результатів та прибутку 6
    АнкорМОЯ КУРСОВА.doc
    Дата01.09.2018
    Размер2.36 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаМОЯ КУРСОВА.doc
    ТипДокументы
    #23911
    страница6 из 16
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

    2.5. Здійснення аудиту фінансового стану ПАТ «Львівський хлібозавод № 1»



    Аналіз фінансового стану ПАТ «Львівський хлібозавод № 1» проведено на підставі аналізу балансу ПАТ «Львівський хлібозавод № 1», звіту про фінансові результати та інших даних синтетичного обліку.

    В таблиці 2.8 наведені основні показники, що характеризують фінансовий стан ПАТ «Львівський хлібозавод № 1».

    Таблиця 2.8

    Показники фінансового стану ПАТ «Львівський хлібозавод № 1» за 2013-2014 р.

     

    № п/п

    Показники

    на 31.12.

    2014р


    на 31.12.

    2013р

    Відхилення

    1.

    Коефіцієнт абсолютної ліквідності

    0,001

    0,01

    0,009

    2.

    Коефіцієнт загальної ліквідності (покриття)

    0,6

    0,3

    0,3

    3.

    Коефіцієнт фінансової стійкості

    0

    0

    -

    4.

    Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом

    0

    0

    -

    5.

    Коефіцієнт зносу основних засобів

    0,78

    0,61

    0,17

    6.

    Чистий оборотний капітал (тис.грн.)

    -62,7

    -48,1

     

    14,6

     

     

    З наведених показників у табл. 2.8 можна зробити висновок, що коефіцієнт абсолютної ліквідності який обчислений як відношення грошових засобів та їхніх еквівалентів і поточних фінансових інвестицій до поточних зобов'язань   майже  не змінився. Це свідчить про те, що на звітну дату ПАТ «Львівський хлібозавод № 1» не взмозі погасити  поточні зобов'язання.

    Аналізуючи коефіцієнт загальної ліквідності (покриття), який розраховується як відношення оборотних активів до поточних зобов'язань ПАТ «Львівський хлібозавод № 1», можна зробити висновок, що на Підприємстві відсутні ресурси, які можуть бути використані для погашення його поточних зобов'язань. Порівняно з аналогічним попереднім періодом даний коефіцієнт зменшився на 0,3 пункта.

    Коефіцієнт фінансової стійкості на дату визначення фінансового стану становить 0 при нормативному його значенні більше – 0,5, що свідчить про нестабільну фінансову стійкість ПАТ «Львівський хлібозавод № 1».

    Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом характеризує залежність ПАТ «Львівський хлібозавод № 1» від залучених засобів і свідчить, що залежність ПАТ «Львівський хлібозавод № 1» від залучених засобів порівняно з аналогічним попереднім періодом збільшилась.

    Коефіцієнт зносу основних засобів становить 0,61. Це свідчить про те, що більшість основних засобів ПАТ «Львівський хлібозавод № 1» зношені на 61,0%.

    Вартість  чистих активів  ПАТ «Львівський хлібозавод № 1» порівняно з аналогічним попереднім періодом зменшилась на 48,1 тис.грн., що пояснюється збільшенням витрат на 439,1 тис.грн.

     Аналізуючи показники прибутковості ПАТ «Львівський хлібозавод № 1» за 2014 р. можна зробити висновок що діяльність ПАТ «Львівський хлібозавод № 1»  рентабельна, прибуток в 2014 р.   становить  14,6 тис.грн.

      Активи ПАТ «Львівський хлібозавод № 1» станом на 31.12.2014р. становлять – 885,3 тис.грн. в т.ч.:

    - вартість необоротних активів                       576,8 тис.грн.

    - вартість  мобільних (оборотних) активів ,

      які є робочим капіталом товариства             -        308,5 тис.грн.

    За звітний період в ПАТ «Львівський хлібозавод № 1»   вартість майна збільшилась на 148,2 тис.грн. В структурі сукупних активів ПАТ «Львівський хлібозавод № 1»  питома вага необоротних активів  становить 65,2%. Це свідчить, що ПАТ «Львівський хлібозавод № 1»  має «важку» структуру активів, яка веде до значних   накладних витрат  і має високу вразливість до зміни виручки .

     

    Вартість мобільних (оборотних) активів ПАТ «Львівський хлібозавод № 1»  зменшилась  на 181,2 тис.грн. з них виробничі запаси на 196,2 тис.грн., збільшилась дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги на 3,8тис. грн., грошові кошти на 11,8 тис. грн.

    Таблиця 2.9

    Аналіз ділової активності ПАТ «Львівський хлібозавод № 1»

     

    Показники

    Нормативне значення

    на 31.12.

    2013 р.

    на 31.12.

    2014р.

    Відхилення

    Коефіцієнт оборотності активів   

    Збільшення

    2,3

    2,0

      0,3

    Коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості 

    Збільшення

    2,7

    2,1

      0,6

    Коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості

    Збільшення

    9,7

    7,0

      2,7

    Строк погашення дебіторської заборгованості (днів)

    Зменшення

    37

    50

      -13

    Строк погашення кредиторської заборгованості (днів) 365/ ок

    Зменшення

    133

    175

      -42

    Коефіцієнт оборотності матеріально-виробничих запасів  

    Збільшення

    25,1

    5,5

     19,6

    Коефіцієнт оборотності основних засобів (фондовіддача)

    Зменшення

    3,5

    6,1

     -2,6

    Коефіцієнт оборотності власного капіталу 

    Збільшення

    0,016

    0

    +0,016

     

     В порівнянні з 2013 р. ділова активність ПАТ «Львівський хлібозавод № 1»   за   звітний період збільшилась. Чистий дохід (виручка) від реалізації збільшилась на  522,8 тис.грн., ПАТ «Львівський хлібозавод № 1» після декількох років збиткової діяльності, отримало прибуток   в сумі 14,6 тис.грн.

    Таким чином, аудиторська фірма вважає, що проведена перевірка надає достатньо підстав для висловлювання думки стосовно фінансової звітності ПАТ «Львівський хлібозавод № 1».

    2.6. Узагальнення результатів аудиторської перевірки фінансових результатів та прибутку ПАТ «Львівський хлібозавод № 1»

    Згідно МСА №700 «Аудиторський висновок» аудитор наприкінці роботи повинен скласти аудиторський висновок.. У законодавстві України зазначено, що аудитор оформляє результати своєї перевірки аудиторським висновком (ст. 7 Закону України «Про аудиторську діяльність»).

    Аудиторський висновок — це офіційний документ, засвідчений підписом та печаткою аудитора (аудиторської фірми), який складається в установленому порядку за наслідками проведеного аудиту і містить у собі висновки стосовно повноти і відповідності чинному законодавству та встановленим нормативам бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності.

    Зміст цього документа залежить від конкретних обставин та результатів перевірки. В зв’язку з цим форма аудиторського висновку може бути довільною, але обов’язково в ньому мають бути такі розділи:

    1) заголовок;

    2) вступ;

    3) масштаб перевірки;

    4) висновок аудитора стосовно питання, яке перевіряється;

    5) дата аудиторського висновку;

    6) адреса аудиторської фірми;

    7) підпис під аудиторським висновком.

    У заголовку аудиторського висновку повинно бути записано, що аудит здійснювався незалежним аудитором, серію та номер сертифіката аудитора, номер свідоцтва про включення до Реєстру аудиторів і аудиторських фірм. Також наводиться інформація, що є підтвердженням того, що під час аудиту не було жодної обставини, яка могла б перешкодити проведенню незалежної перевірки.

    В аудиторському висновку має бути чітко визначено, кому він адресується — правлінню, раді директорів, засновникам, акціонерам, організаціям, податковій інспекції. Можуть бути вказані також і інші користувачі цієї інформації.

    У вступній частині аудиторський висновок має містити інформацію про склад фінансової звітності та дату підготовки звітності. У цьому ж розділі йдеться про те, що відповідальність за правильність підготовки звітності покладається на керівництво підприємства, про відповідальність аудитора за аудиторський висновок, який обґрунтовується результатами проведеної перевірки. Вступна частина аудиторського висновку може бути наведена з використанням таких висловлювань:

    «Згідно з договором № __ від 01 січня 20__ року аудиторська фірма (наводиться повна назва аудиторської фірми) провела аудит поданого в додатку зведеного балансу акціонерного товариства (наводиться повна назва підприємства) (далі — Товариство) станом на 01 січня 20__ року, Звіту про фінансові результати, Звіту про рух грошових коштів, Звіту про власний капітал. Відповідальність стосовно зазначеної фінансової звітності несе керівництво Товариства. Нашим обов’язком є висловлення висновку стосовно цієї фінансової звітності на підставі проведеного аудиту».

    В розділі «Масштаб перевірки» необхідно наводити масштаб аудиту і зміст проведених робіт. Цей розділ аудиторського висновку дає впевненість його користувачам у тому, що аудиторська перевірка здійснена відповідно до вимог українського законодавства та норм, які регулюють аудиторську практику та ведення бухгалтерського обліку, або відповідно до вимог міжнародних стандартів та практики.

    У цьому розділі говориться, що перевірка була спланована і підготовлена з достатнім рівнем впевненості у тому, що фінансова звітність не має суттєвих помилок.

    Під час аудиторської перевірки аудитор повинен робити оцінку помилок у системах обліку та внутрішнього контролю підприємства на предмет їх суттєвого впливу на фінансову звітність. Оцінюючи суттєвість помилок, аудитор повинен керуватися положеннями Міжнародного стандарту аудиту № 320 «Суттєвість в аудиті». Далі аудитор відмічає, що в ході аудиту ним використовувалися принципи вибіркової перевірки інформації і що під час перевірки він брав до уваги тільки суттєві помилки. Також дається інформація про принципи бухгалтерського обліку, які використовувалися на підприємствах у період перевірки.

    У цьому розділі можна навести такі висловлювання:

    «Ми провели нашу перевірку у відповідності з вимогами Закону України «Про аудиторську діяльність» та «Міжнародних стандартів аудиту». Ці нормативи вимагають, щоб планування та проведення аудиту було спрямоване на одержання переконливих тверджень щодо відсутності у фінансовій звітності суттєвих помилок. Під час аудиту зроблено дослідження шляхом тестування доказів на обґрунтування сум та інформації, розкритих у фінансовому звіті, а також оцінку відповідності застосованих принципів обліку нормативним вимогам щодо організації бухгалтерського обліку та звітності в Україні, чинним протягом періоду перевірки. Крім того, шляхом тестування здійснено також оцінку відповідності даних звітності меті оподаткування бухгалтерського обліку. На нашу думку, проведена аудиторська перевірка забезпечує розумну основу для аудиторського висновку».

    У розділі «Висновок аудитора про перевірену фінансову звітність» дається висновок аудитора про фінансову звітність, про її правильність за всіма суттєвими аспектами, а саме:

    «Ми підтверджуємо, що за винятком невідповідностей, викладених у додатку № 1, фінансовий (бухгалтерський) звіт в усіх суттєвих аспектах достовірно та повно подає фінансову інформацію про Товариство станом на 01 січня 20__ року згідно з нормативними вимогами щодо організації бухгалтерського обліку та звітності в Україні».

    У розділі «Дата аудиторського висновку» аудитор повинен проставити дату аудиторського висновку на день завершення аудиторської перевірки. Дата на аудиторському висновку проставляється в той самий день, коли керівництво підприємства підписує акт приймання-передачі аудиторського висновку. Дата в аудиторському висновку проставляється або перед вступною частиною аудиторського висновку або біля підпису аудитора.

    Аудиторський висновок підписується директором аудиторської фірми або уповноваженою на це особою, яка має відповідну серію сертифіката аудитора України на вид проведеного аудиту. Загальну структуру стандартного аудиторського висновку можна подати за допомогою схеми (рис. 2.3).



    Рис. 2. 3. Загальна схема структури аудиторського висновку
    В аудиторському висновку вказується адреса дійсного місцезнаходження аудиторської фірми та номер свідоцтва про включення до Реєстру аудиторів і аудиторських фірм. Ця інформація може розміщатися як наприкінці аудиторського висновку, після підпису аудитора, так і в матриці бланку аудиторської фірми.

    Аудиторський висновок перевірки наведено у Додатку Л.




    РОЗДІЛ 3. рекомендаційна частина. Формування рекомендацій щодо виправлення порушень та помилок, які виявлені при аудиті  фінансових результатів та прибутку ПАТ «Львівський хлібозавод № 1»


    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


    написать администратору сайта