Главная страница
Навигация по странице:

  • Задача №4

  • Конституційне звернення

  • Суди Загальної Юрисдикції України Задача №2

  • Прокуратура України Задача №2

  • Задача №5 1. . Прокурор має право відмовитися у розгляді скарг. процесуального керівника у кримінальному проваджені


  • Господарські суди

  • жопа. Задача 4 Усі основні правові норми нашої держави, тому депутат М. згідно з зу про статус народного депутата


    Скачать 19.84 Kb.
    НазваниеЗадача 4 Усі основні правові норми нашої держави, тому депутат М. згідно з зу про статус народного депутата
    Дата21.01.2018
    Размер19.84 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлажопа.docx
    ТипЗадача
    #34727


    Конституційний суд України

    Цей Закон визначає порядок організації та діяльності Конституційного Суду України, статус суддів Конституційного Суду України, підстави і порядок звернення до нього, процедуру розгляду ним справ і виконання його рішень.

    Задача №3

    1.Згідно Конституції України ,будучи у складі урядової делегації за межами України ,Голова Конституційного Суду України ,має право передати одному з заступників свої повноваження .

    2.Заступники Голови Конституційного Суду України обираються
    відповідно до статті 22 Закону України "Про Конституційний Суд
    України ,обираються за пропозицією Голови у порядку, передбаченому для обрання Голови Конституційного Суду України. Заступники Голови виконують за дорученням Голови Конституційного Суду України окремі його повноваження.

    Задача №4

    1.Усі основні правові норми нашої держави , тому депутат М. згідно з ЗУ «про статус народного депутата» ,має право звернутися до КСУ , у випадку незгоди за прийнятим законопроектом в частині порушення норм Конституції України та інших законів України. В подальшому КСУ беручу до уваги законодавство України або приймуть або залишить без розгляду депутата М. вище сказане питання.

    2. На пленарних засіданнях Конституційним Судом України приймаються рішення у справах, передбачених п.1 ст. 13, та даються висновки у справах, передбачених п.п. 2-6 ст. 13 ЗУ "Про Конституційний Суд України". Пленарне засідання є повноважним, якщо на ньому присутні не менше дванадцяти суддів. Рішення Конституційного Суду України приймаються та висновки даються на пленарному засіданні, якщо за них проголосувало не менше десяти суддів Конституційного Суду України. Якщо не так, то суд має право відмовити у порушенні провадження.

    Відповідно до статті 150 Конституції України до повноважень Конституційного Суду України належить: 1) вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність): законів та інших правових актів Верховної Ради України; актів Президента України; актів Кабінету Міністрів України; правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим; 2) офіційне тлумачення Конституції України та законів України. У більшості випадків Конституційний Суд України реалізує ці повноваження, розглядаючи у конституційному провадженні конституційні подання, внесені уповноваженими на те суб’єктами [1].

    Згідно зі статтею 39 Закону України „Про Конституційний Суд України“ (далі – Закон) вимоги до конституційного подання включають, зокрема:

    – позначення суб’єкта права на конституційне подання та його представника за законом або за дорученням;

    – надання відомостей (повне найменування, номер, дата прийняття, джерело опублікування (у разі публікації) про правовий акт, конституційність якого (окремих його положень) оспорюється чи який потребує офіційного тлумачення;

    – наведення обґрунтування тверджень щодо неконституційності правового акта (його окремих положень) або необхідності в офіційному тлумаченні;

    – надання даних про інші документи і матеріали, на які посилаються суб’єкти права на конституційне подання (копії цих документів і матеріалів додаються);

    – надання переліку документів і матеріалів, що додаються.

    Задача №7
    1.Президент не має права видавати указ «про деякі зміни в системі оподаткування», президент не може затверджувати свій же указ ,поки він не пройде через парламент .
    2. Звертаючись до Конституційного Суду України (далі – Конституційний Суд або Суд), громадяни України, іноземці, особи без громадянства та юридичні особи повинні знати межі повноважень Конституційного Суду, питання,  з яких вони можуть звертатися до нього, вимоги, встановлені Законом України „Про Конституційний Суд України“
    Задача №8
    1.Розглянувши кримінальну справу про умисне вбивство , КСУ немає права саджати підсудного С. за недостатню кількість доказів .За Законом України судне має права судити людини в якого немає достатньо доказів. Суд оцінює докази у процесі всього розгляду справи, вирішуючи чи не кожне процесуальне питання. Навіть розглядаючи клопотання про залучення якогось доказу, суд оцінює його під кутом зору належності і допустимості (стаття 70 КАСУ) і може відхилити його вже на цьому етапі без дослідження. Оцінку суд дає і під час дослідження доказів. Наприклад, під час допиту свідків суд може дійти висновку про наявність суперечностей у показаннях свідків, і тоді є підстави для призначення одночасного допиту таких свідків (частина одинадцята статті 141 КАСУ). Усе це попередня оцінка доказів.

    Остаточну оцінку суд дає доказам лише при вирішенні справи - тобто у кінцевому судовому рішенні (зазвичай постанові) за результатами розгляду справи. Саме тоді суд повинен встановити усі обставини у справі.
    2. Конституційне звернення — це письмове клопотання до Конституційного Суду України у відповідній формі про необхідність офіційного тлумачення Конституції України і законів України, метою якого є забезпечення реалізації або захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав юридичної особи.

    Суб'єктами права на конституційне звернення є громадяни України, іноземні громадянини, особи без громадянства та юридичні особи.

    Підставою для конституційного звернення є неоднозначне застосування положень Конституції України або законів України судами, іншими органами державної влади, якщо уповноважений суб'єкт права вважає, що це може призвести або призвело до порушення його конституційних прав і свобод.

    Задача №10

    1.Працівники Служби безпеки України мають право не надавати матеріали та інформацію , оскільки ця інформація є секретною і розголошенню не підлягає .

    2. 1. Судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними законом.

    2. Судову владу реалізовують судді та, у визначених законом випадках, присяжні шляхом здійснення правосуддя у рамках відповідних судових процедур.

    3.  Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.



    Суди Загальної Юрисдикції України

    Задача №2

    1.Особа збирає для оскарження всі необхідні документи та має право через рік здати повторний іспит . 1)якщо він здає ,то його призначають на посаду судді на 5 років.2)його не призначають.

    2.І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

    ІІ. РОЗРОБКА, ФОРМУВАННЯ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ЗАВДАНЬ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ІСПИТУ

    Глава 1. Розробка тестових запитань та модельних судових справ

    Глава 2. Формування тестових і практичних завдань

    ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНА ПІДГОТОВКА ПРОВЕДЕННЯ ІСПИТУ

    ІV. СКЛАДЕННЯ ІСПИТУ

    V. ОПРАЦЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ СКЛАДЕННЯ АНОНІМНОГО ПИСЬМОВОГО ТЕСТУВАННЯ ТА ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОГО ЗАВДАННЯ

     Задача №3

    1.Працівники міліції не мають права без згоди власника квартири здійснити огляд. В даному випадку вони порушили закон .У ст.48 закону «Про судоустрій і статус суддів» установлено вимогу лише про те, що проникнення в житло або інше володіння судді чи його службове приміщення, особистий чи службовий транспорт, проведення там огляду, обшуку чи виїмки, прослуховування його телефонних розмов, особистий обшук судді, а так само огляд, виїмка його кореспонденції, речей і документів можуть провадитися лише за судовим рішенням.

    2.1. Суддя є недоторканним. Суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення судом обвинувального вироку.

    2. Суддя, затриманий за підозрою у вчиненні діяння, за яке встановлена кримінальна чи адміністративна відповідальність, повинен бути негайно звільнений після з'ясування його особи.

    3. Кримінальна справа щодо судді може бути порушена лише Генеральним прокурором України або його заступником.

    4. Відсторонення судді від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на підставі вмотивованої постанови Генерального прокурора України.

    5. Проникнення в житло або інше володіння судді чи його службове приміщення, особистий чи службовий транспорт, проведення там огляду, обшуку чи виїмки, прослуховування його телефонних розмов, особистий обшук судді, а так само огляд, виїмка його кореспонденції, речей і документів можуть провадитися лише за судовим рішенням.

    6. Підсудність справи щодо обвинувачення судді у вчиненні злочину визначається Головою Верховного Суду України.

    7. За шкоду, завдану судом, відповідає держава на підставах та в порядку, встановлених законом.

    Задача №7

    1.Суддя не законно відмовив в даному клопотанні ,хоча діловодство ведеться українською мовою згідно з законом особі гарантовано право знати в чому його підозрюють або обвинувачують зрозумілою для ного мовою .

    2. Кожне слово Конституції чи кодексу має надзвичайні наслідки. Для того, щоб воно слугувало успіху держави і її громадянам, воно потребує тривалої обробки, огранки, шліфовки і тертя або до його введення в закон, або після - з метою зміни закону. В цій статті я буду намагатися зробити чорнову обробку понять "державна мова" та "перекладач". Я впевнений, що в майбутньому їх огранку і шліфовку зроблять майстри.

    Задача №8

    1.Особа яка не є громадянином України не може здійснювати правосуддя. Порушення присяги . Заява що до звільнення з роботи за особистим бажанням .Досягнення пенсійного віку. Вирок набув законної сили що до судді.

    2. Згідно з ч. 5 ст. 126 Конституції України суддя звільняється з посади органом, що його обрав або призначив, у разі:

    1) закінчення строку, на який його обрано чи призначено;

    2) досягнення суддею шістдесяти п'яти років;

    3) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я;

    4) порушення суддею вимог щодо несумісності;

    5) порушення суддею присяги;

    6) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

    7) припинення його громадянства;

    8) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;

    9) подання суддею заяви про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням.

    Задача №13

    1.Він не зможе більше працювати , бо потрібен висновок про стан здоров’я .Подає заяву до вищої кваліфікаційної комісії суддів України . Звільняють за станом здоров’я .

    2. Суддя звільняється з посади у разі неможливості здійснювати повноваження за станом здоров'я за наявності медичного висновку, що надається медичною комісією, утвореною спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я, або за рішенням суду про визнання судді обмежено дієздатним або недієздатним, яке набрало законної сили.Визнавши, що стан здоров'я не дає змоги судді протягом тривалого часу або постійно здійснювати Свої повноваження, Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді до органу, який його обрав або призначив.

    Прокуратура України

    Задача №2

    1. Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є
    достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.

    2.Стаття 94. Приводи і підстави до порушення кримінальної
    справи

    Приводами до порушення кримінальної справи є:

    1) заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій,
    посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих
    громадян;

    2) повідомлення представників влади, громадськості або
    окремих громадян, які затримали підозрювану особу на місці
    вчинення злочину або з поличним;

    3) явка з повинною;

    4) повідомлення, опубліковані в пресі;

    5) безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим,
    прокурором або судом ознак злочину.

    Задача №5

    1.. Прокурор має право відмовитися у розгляді скарг. процесуального керівника у кримінальному проваджені наведено у ч. 2 ст. 36 КПК та у статтях, що регламентують прийняття процесуальних рішень та проведення конкретних слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій.

    2.  Нагляд за додержанням законів про звернення громадян в органах місцевого самоврядування.

    Задача №9

    1.Має право народний депутат П. по закону бути прийнятий без черги .

    2.  Стаття 5. Порядок дострокового припинення повноважень народного депутата України 1. Рiшення про дострокове припинення повноважень народного депутата вiдповiдно до пунктiв 1 - 5 статтi 4 цього Закону приймається у десятиденний строк за поданням комiтету, до компетенцiї якого входять питання депутатської етики, бiльшiстю вiд конституцiйного складу Верховної Ради України.2. У разi невиконання вимоги щодо несумiсностi депутатського мандата з iншими видами дiяльностi повноваження народного депутата припиняються достроково на пiдставi закону за рiшенням суду. Комiтет, до компетенцiї якого входять питання депутатської етики, розглядає вiдповiднi матерiали i подає висновок Головi Верховної Ради України, який у десятиденний строк звертається до суду або повертає матерiали комiтету з обгрунтуванням вiдмови у зверненнi до суду. Комiтет, до компетенцiї якого входять питання депутатської етики, у разi повернення Головою Верховної Ради України матерiалiв з обгрунтуванням вiдмови у зверненнi до суду розглядає їх i у випадку незгоди з ними вносить пропозицiю про розгляд цього питання на засiданнi Верховної Ради України.За рiшенням Верховної Ради України Голова Верховної Ради України зобов'язаний звернутися до суду для вирiшення питання про дострокове припинення повноважень такого народного депутата.3. У разi дострокового припинення повноважень Верховної Ради України вiдповiдно до Конституцiї України повноваження народних депутатiв припиняються з моменту вiдкриття першого засiдання Верховної Ради України нового скликання.

    Задача №14

    1.В державі є екологічна прокуратура ,але прокурор має право бути в комісії.

    2. У державному механізмі України прокуратура виступає як самостійний інститут державного ладу, який реалізує покладені на нього Конституцією та законами України функції у взаємодії з іншими органами державної влади.

    Термін "прокуратура" (від лат. рrocuro - піклуюсь, керую) означає державний орган, що здійснює нагляд за точним виконанням законів, законності й для притягнення до суду правопорушника.

    Господарські суди

    Задача №4



    написать администратору сайта