Главная страница
Навигация по странице:

  • Ситуаційні задачі 2 рівня

  • Завдання для підсумкового контролю рівня знань


    Скачать 363.5 Kb.
    НазваниеЗавдання для підсумкового контролю рівня знань
    Дата16.09.2021
    Размер363.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла20131114-155527.doc
    ТипДокументы
    #233003
    страница3 из 4
    1   2   3   4
    1   2   3   4

    Оголення і перев’язка судин, ампутації та екзартикуляції на кінцівках







    1. Назвіть сухожилля м’язів, між якими знаходять променеву артерію в нижній третині Передпліччя 1).... 2)....







    2. Вкажіть, що потрібно накласти для попередження кровотечі при операціях: на кінцівку 1)...., на судину 2)....







    3. Назвіть спеціальний хірургічний інструмент, за допомогою якого виділяють артерію і підводять під неї лігатуру 1)....







    4. Вкажіть основні способи перев’язки судин 1).... 2)....







    5. Вкажіть, чим може ускладнитися перев’язка крупної артерії 1)....







    6. Назвіть два види міжсудинних анастомозів, через які розвивається колатеральний кровообіг 1).... 2)....







    7. Поясніть, чому при значних руйнуваннях м’яких тканин кінцівки після перев’язки крупної артерії зростає небезпека гангрени 1)....







    8. Назвіть операцію на пошкодженій артерії, мета якої зупинка кровотечі і відновлення магістрального кровотоку 1).... Назвіть яку операцію треба зробити при лінійному пораненні крупної судини 2)....







    9. Перерахуйте основні вимоги, що ставляться до судинного шва 1).... 2).... 3).... 4)....







    10. Вкажіть, коли і ким вперше був винайдений судинно-зшиваючий апарат 1)....







    11. Вкажіть для чого використовують шов Кареля 1)....







    12. Вкажіть, для чого застосовують через шкірну пункцію і катетеризацію судин 1).... 2)....







    13. Назвіть артерію, яку зазвичай пунктують при виконанні циліакографії 1)....







    14. Вкажіть, чим може бути заміщена біфуркація черевної аорти при атеросклеротичній оклюзії під час реконструктивної операції 1)....







    15. Вкажіть, яку реконструктивну операцію доцільно виконати хворому при облітерації стегнової артерії на великому протязі 1).... Який матеріал використовують частіше всього для цих цілей 2)....







    16. Вкажіть, для чого використовують при операціях на судинах катетер Фогарті 1)....







    17. Вкажіть, для чого використовують в клінічній практиці лінію Кена 1)....







    18. Вкажіть орієнтири верхньої і нижньої точок лінії Кена 1).... 2)....







    19. Вкажіть положення кінцівки 1)...., кульшового і колінного суглобів 2).... при визначенні проекції стегнової артерії.







    20. Вкажіть, з якого боку від стегнової артерії знаходиться стегнова вена в основі стегнового трикутника 1)....







    21. Вкажіть, якому анатомічному орієнтиру відповідає проекційна лінія плечової артерії 1)....Вкажіть, який м’яз частково прикриває основний судинно-нервовий пучок плеча 1)....







    22. Назвіть гілку підлопаткової артерії, яка приймає участь в розвитку колатерального кровообігу при оклюзіях пахвової артерії 1).... Вкажіть, через який отвір вона проходить 2)....







    23. Назвіть артеріальні гілки з системи пахвової артерії, які беруть участь в розвитку обхідного кровообігу, розташованого в ділянці лопатки при оклюзіях пахвової артерії 1).... 2)....







    24. Вкажіть, як розташований серединний нерв по відношенню до плечової артерії у верхній третині плеча 1)..., в середній третині плеча 2)...., в ліктьовій ямці 3)....







    25. Перерахуйте види відрізання кінцівки 1).... 2)....







    26. Перерахуйте види ампутацій в залежності від терміну виконання операції 1).... 2).... 3)....







    27. Назвіть, які види ампутацій розрізняють в залежності від форми хірургічного розрізу м’яких тканин 1).... 2).... 3)....







    28. Вкажіть основні етапи виконання ампутації 1).... 2).... 3)....







    29. Вкажіть, які тканини розтинають при ампутації 1).... 2).... 3).... 4).... 5)....







    30. Перерахуйте методи ампутації в залежності від виду тканин, якими закривають опил кістки 1).... 2).... 3).... 4)....







    31. Вкажіть, до чого повинна рівнятись в сумі довжина переднього і заднього клаптів при ампутації кінцівки 1)....







    32. Вкажіть, чим і на скільки сантиметрів вище рівня перепиляної кістки пересікають нерви при ампутації 1).... 2)....







    33. Назвіть основоположника кістково-пластичного методу ампутації кінцівок 1)...., вкажіть, яка кістково-пластична ампутація була ним розроблена 2)....







    34. Вкажіть, для чого використовують кусачки Лістона при ампутації 1)....







    35. Вкажіть, для чого використовують компресійно-дистракційні апарати при лікуванні переломів кісток 1).... 2)....







    36. Дайте визначення терміну "ампутація кінцівки" 1)....







    37. Назвіть ампутацію гомілки, яка була розроблена М.І.Пироговим 1)....







    38. Дайте визначення терміну "остеотомія" 1).... Вкажіть мету цієї операції 2).... 3)...




    Ситуаційні задачі 2 рівня







    Ситуаційні задачі “Топографічна анатомія та оперативна хірургія верхньої та нижньої кінцівок”




    1. 3 метою дренування флегмони піддельтовидного простору хірургом проведено два розрізи довжиною 6 см по передньому і задньому краях дельтовидного м'яза. В післяопераційному періоді хворий скаржився на те, що він не може відвести плече в фронтальній площині до горизонтального рівня. Яка причина цього ускладнення?




    2- При гематогенному остеомієліті лопатки у хворого утворились гнійні натічники в кістково-фіброзні клітковинні простори. Які можливі шляхи поширення гнійного ексудату і раціональні розрізи для дренування?




    3. В результаті хронічного остеомієліту V ребра у хворого сформувався гнійний натічник в передню передлопаткову міжфасціальну щілину. Назвіть можливі шляхи поширення ексудату з цього клітковинного простору і раціональні розрізи для його дренування.




    4. В хірургічне відділення ЦРЛ поступив хворий, який в ожеледицю впав на витягнуту і відведену руку. При огляді рука в положенні відведення під кутом 30°, біль в ділянці плечового суглоба, деформація дельтовидної ділянки. Хворий не може відвести руку до горизонтального рівня. Крепітація в ділянці плеча не виявлена. Діагностований вивих в плечовому суглобі. Які особливості хірургічної анатомії суглоба сприяли утворенню вивиху і визначіть його клінічну картину?




    5. Поступив хворий з ножовим пораненням верхньої третини правого плеча по медіальному краю. Права кисть має кігтєподібний вигляд. Який нерв Пошкоджений, тактика хірурга?




    6. Поступив хворий з Пошкодженням латеральної поверхні лівого плеча в нижній третині і кровотечею з рани. Ліва кисть звисає. Які нервово-судинні утворення пошкоджені. Тактика хірурга?




    7. До хірурга на прийом прийшла хвора з запальним інфільтратом підшкірної жирової клітковини пахвової ділянки. Які шляхи поширення запального процесу з пахвової ділянки повинен передбачити хірург?




    8. Поступив хворий з приводу перелому плеча в Верхній третині, який зростається, з скаргами на утруднене розгинання пальців і кисті. Які причини такої симптоматики, якщо впродовж 1,5 місяця після накладення гіпсової пов'язки таких скарг не було?




    9. В лікарню поступив хворий з вивихом головки плечової кістки. Черговий лікар хірурга не викликав. Наступного дня хірург вправив вивих, однак функція кінцівки залишилась порушеною. Які анатомічні утворення можуть бути пошкоджені при вивихах у плечовому суглобі?




    10. При проведенні артротомії ліктьового суглоба лікар зробив розріз за Кохером, видалив гнійний вміст, промив рану, поставив гумовий дренаж. Після операції наступного дня хворий скаржиться на болі в ділянці І-ІІ пальців кисті, оніміння пальців. Які топографо-анатомічні утворення можуть бути пошкоджені при проведенні артротомії ліктьового суглоба і що потрібно зробити для їх попередження?




    11. У хворого з гнійним запаленням І пальця правої кисті появились припухлість і набряк нижньої третини передпліччя. Діагностовано флегмону нижньої третини передпліччя. Які шляхи поширення гнійного процесу з кисті на передпліччя, який розріз потрібно зробити для дренування вогнища запалення?




    12. В амбулаторію звернулась хвора зі скаргами на наявність припухлості в ділянці ліктьового відростка. При огляді під шкірою в ділянці ліктьового відростка спостерігається безболісне утворення розміром 2x3 см. Які синовіальні сумки є в ділянці ліктьового суглоба і способи оперативного лікування їх запалення?




    13. У хворого М., 45 років в результаті нагноєння мозоля виникла різка припухлість з поширенням набряку на тил кисті, підвищення температури до 40 °С, посилення болю. Які можливі шляхи поширення інфекції і спосіб дренування вогнища запалення?




    14. При огляді хворого після первинної хірургічної обробки різаної рани долонної поверхні кисті лікар виявив порушення шкірної чутливості в ділянці І-ІІ-ІІІ пальців, неможливість протиставлення великого пальця і мізинця. З чим пов'язані ці функціональні порушення, якщо функція згиначів не порушена?




    15. При обстеженні хворого з гнійним панарицієм V пальця (мізинця) лікар виявив різкий набряк тканин пальця, підвищення температури, збільшення регіонарних лімфатичних вузлів та їх болючість. При пасивному розгинанні пальця хворий відмічає різке посилення болю. Яка форма панарицію у хворого? Як попередити можливі ускладнення?




    16. В хірургічний кабінет поліклініки на прийом до лікаря звернувся хворий з колотою інфікованою раною в ділянці середньої третини тенора правої кисті. При огляді у хворого виявлено підвищення температури. До 38,5 °С, гіперемія, різкий набряк кисті, з рани виділяється невелика кількість густого гною. Діагноз? Яке показано лікування?




    17. До хірурга поліклініки звернувся хворий, якому напередодні лікарем-інтерном були проведена операція з приводу шкірного панарицію ніґтєвої фаланги вказівного пальця правої кисті, зі скаргами на розпираючий пульсуючий біль у пальці, підвищення температури. Хворий ніч не спав. Ймовірний діагноз? Лікування?




    18. Лікар швидкої допомоги був викликаний хворою Б. з приводу травматичної ампутації пальців правої кисті, наклав стерильну пов'язку на раньову поверхню, джгут на передпліччя і доставив хвору в ургентну клініку. Які помилки зробив лікар при наданні допомоги хворій?




    19. При розриві сухожиль згиначів кисті під час первинної обробки рани хірург наклав шов на пошкоджені кінці. Після зашивання рани відмічається неповне розгинання пальців кисті. Не дивлячись на Це, лікар наклав гіпсову лонгету і направив хворого на амбулаторне лікування. Чи правильно діяв хірург?




    20. При операції на собаці студент виділив стегнову артерію, взяв її на трималки. Після чого вирішив прошити центральний кінець. Зразу ж після проколу виникла кровотеча. Після перетиснення артерії вона була перев'язана. В чому тактична помилка оператора?




    21. Після перев'язки, прошивання і пересікання стегнової артерії були пошарово зашиті м'язи і шкіра. В чому помилка хірурга?




    22. Надійшов хворий з різаною раною в ділянці ліктьової ямки, яка сильно кровоточить. Спроба хірурга знайти центральний кінець пошкодженої судини не дала успіху. Пульсація на ліктьовій і променевій артеріях відмічається. Що в таких випадках повинен зробити хірург?




    23. У хворого з ножовим пораненням верхньої кінцівки виявлено пошкодження бокової стінки плечової артерії вище відходження глибокої артерії плеча. Хірург наклав дві лігатури вище і нижче пошкодження, прошив і перев'язав судину. Потім пересік артерію між прошивною і дистальною лігатурами, зашив фасціальну піхву судинно-нервового пучка і поверхневі тканини. Чи правильно діяв хірург для збереження кровопостачання верхньої кінцівки хворого?




    24. Хворому С. 65 років з приводу облітеруючого ендартеріїту проведена ампутація нижньої кінцівки на рівні середньої третини стегна. Після зупинки кровотечі на власну фасцію накладені кетгутові шви, на шкіру і підшкірну жирову клітковину - вузлові кетгутові шви. Рана зажила первинним натягом. Через 9 місяців хворий звернувся зі скаргами на болючість кукси при користуванні протезом, періодичні фантомні болі. Яка причина цих болів і що необхідне для їх усунення?




    25. Перед ампутацією стегна трьохмоментним конусо-кутовим способом за М.І.Пироговим хірург визначив, що діаметр кінцівки на рівні ампутації дорівнює 18 см. На якій відстані від рівня ампутації слід розсікти поверхневі тканини (провести розрахунок)?




    26. Довжина окружності гомілки на рівні ампутації дорівнює 36 см. Дайте обґрунтування способу ампутації гомілки в середній 1/3 і проведіть розрахунок клаптів при одно- і двоклаптевих способах.







    27. Хворому Н. 38 років у хірургічному відділенні ЦРЛ за життєвими показаннями (вогнепальний перелом стегна ускладнений газовою гангреною) під загальним знеболенням проведена ампутація. Для профілактики крововтрати на верхню 1/3 стегна накладено еластичний джгут. Туалет кукси проведено за загальними правилами. М'які тканини пошарове зашиті над опилом кістки, в рану введені гумові дренажі. Однак, стан хворого залишився важким і через 24 години після операції він помер від слабості серцевої діяльності при наростаючих явищах інтоксикації. Які помилки допущені в ході операції?







    28. В процесі кістково-пластичної ампутації гомілки за М.І. Пироговим хірург провів вилущування стопи в гомілково-ступневому суглобі, перепиляв п’яткову кістку в площині підошовного розрізу, ампутував кістки гомілки за аперіостальним методом. Після перев'язки задньої великогомілкової артерії біля входу в кісточковий канал, тильної артерії стопи і обробки нервів були накладені шви на м'які тканини, а кістковий трансплантат на живильній ніжці фіксований до опилу кісток гомілки гіпсовою пов'язкою. Через 6 місяців трансплантат рухомий, кістковий мозоль не сформувався, є ознаки остеопорозу трансплантата. Які причини цього ускладнення?







    29. При формуванні кукси передпліччя за Крукенбергом хірург видалив глибокий згинач пальців, променевий згинач кисті, плечо-променевий м'яз, пересік м'яз-супінатор. Після операції сформовані пальці не розщеплювалися. В чому полягає помилка хірурга?







    30. Хірург виконав ампутацію вказівного пальця на рівні середньої фаланги. При обробці кукси старанно провів гемостаз, обробку нервів. Кістку Прикрив сухожилками м'язів тильної і долонної поверхонь, які зшив над нею. На шкіру наклав вузлуваті шовкові шви. Через 1 місяць при повторному огляді лікар виявив контрактуру. Яка причина післяопераційного ускладнення? В чому полягає помилка хірурга?







    31. При переломі медіального відростка плечової кістки хірург оголив останній. Не відтягуючи судинно-нервового пучка він фіксував виросток з Допомогою шурупа. Операційну рану зашив наглухо. Після операції виникло порушення згинання кисті і порушення чутливості шкіри 4-5 пальців. В результаті яких причин виникло дане ускладнення? Як його усунути?







    32. Хворому К., 40 років, виконана ампутація плеча в середній третині за Фарабефом, клапоть був сформований з тканин медіальної поверхні плеча. Після зупинки кровотечі на власну фасцію накладені кетгутові шви, на шкіру - вузлуваті шовкові шви. Рана зажила первинним натягом. Через 12 місяців хворий звернувся зі скаргами на фантомні болі в куксі. Яка причина цих болів і що необхідно зробити для їх усунення?




    Завдання для підсумкового контролю рівня знань

    Тестові завдання письмового програмованого контролю







    Топографічна анатомія і оперативна хірургія поперекової ділянки і заочеревинного простору







    1. Вкажіть слабкі місця поперекової ділянки (місця виходу грижі гнійних запливів 1).... 2)....







    2. Назвіть авторів класичних розрізів, які запропонували оперативні доступи до нирок і сечоводів 1).... 2)....







    3. Перерахуйте м'язи, які розсікають при косій люмботомії 1)... 2).... 3).... 4)....







    4. Назвіть органи сечової системи, пошкодження і захворювання яких може ускладнитися запаленням біляниркової клітковини 1).... 2)....







    5. Назвіть клітковинний простір, який розміщений позаду заочеревинної фасції 1)....







    6. Вкажіть шляхи можливого розповсюдження гною з заочеревинного клітковинного простору 1).... 2).... 3).... 4)....







    7. Вкажіть, при яких захворюваннях гнійні затіки можуть розповсюдитися по ходу попереково-клубових м'язів на передньо-внутрішню поверхню стегна 1).... 2)....







    8. Назвіть клітковинні простори, в яких можуть виникати гематоми в заочеревинному просторі при травмі 1).... 2).... 3)....







    9. Вкажіть орієнтири, які використовуються для введення голки шприца при паранефральній блокаді 1).... 2).... Вкажіть мету цієї операції 3)....







    10 Перерахуйте небезпечні і можливі ускладнення паранефральної блокади 1).... 2).... 3).... 4).... 11. Назвіть один з часто застосовуваних позаочеревинних доступів до нирки 1)....







    12. Вкажіть, які серозні порожнини можуть бути випадково розрізані при видаленні нирки під час нефректомії 1).... 2).... Як ліквідовуються ці ускладнення 3)....







    13. Вкажіть, яка крупна кровоносна судина може бути пошкоджена при виділенні верхнього полюса нирки під час нефректомії 1)....







    14. Вкажіть, які судини можуть бути пошкоджені при виділенні полюсів нирки 1).... 2)....







    15. Назвіть оболонки нирки 1).... 2).... 3)....







    16. Вкажіть, в якому порядку (якщо дивитись спереду назад) розміщуються основні елементи ніжки нирки 1).... 2)....3)....







    17. Вкажіть, який спеціальний хірургічний інструмент накладають на ниркову артерію при нефректомії 1)....







    18. Вкажіть, яке небезпечне ускладнення може виникнути під час операції видалення нирки 1)....







    1. Вкажіть, яке оперативне втручання можна запропонувати виконати хворому при необоротних ураженнях нирок 1)....







    20. Відомо, що при накладенні ретропневмоперитонеума введення кисню проводять по середині між вершиною куприка і анальним отвором. Поясніть попадання газу в заочеревинний клітковинний простір 1)....







    21. Вкажіть, з якою метою виконують декапсуляцію нирки 1).... Показання до операції 2).... 3).... Яка терміновість виконання операції при сулемовому отруєнні 4)....







    22. Вкажіть, які операції застосовують в даний час при оклюзійних ураженнях ниркових артерій, що призводять до вазоренальної гіпертензії 1).... 2)....







    1. Дайте анатомічне обґрунтування появі болів у зовнішніх статевих органах і в ділянці медіальної поверхні стегна при камені сечоводу 1)....







    24. Вкажіть, в яку сторону тупо відшаровують пристінкову очеревину після розрізу м'язово-фасціальних шарів і поперечної фасції живота при доступі до сечоводу 1).... Вкажіть, де при цьому знаходять сечовід 2)....







    25. Вкажіть, який відділ підшлункової залози можна знайти при косій лівосторонній люмботомії 1)....







    26. Вкажіть можливий шлях утворення гнійного запливу в під-плевральний клітковинний простір при паранефриті 1)....







    27. Вкажіть анатомічні передумови для утворення діафрагмальної грижі 1)....







    28. Вкажіть, як називається оперативний доступ, при якому розтинається грудна, черевна порожнини і розсікається діафрагма 1).... При операціях на яких органах він застосовується 2).... 3).... 4).... 5)....







    29. Назвіть основні вимоги до шва сечоводу при накладенні анастомозів по типу "кінець в кінець" 1).... 2).... 3)....







    30. Перерахуйте слабкі місця м'язової частини діафрагми, яка прилягає до заочеревинного простору, де може відбуватися формування грижі 1).... 2)....
















    Топографічна анатомія і оперативна хірургія тазу







    1. Перерахуйте найбільш часті локалізації переломів кісток таза 1).... 2)....







    2. Вкажіть, через які отвори гнійники малого тазу можуть розповсюдитись у сідничну ділянку 1).... 2)....







    3. Вкажіть, куди можуть розповсюдитися гнійні запливи з навколоматкового клітковинного простору 1).... 2).... 3).... 4)....







    4. Вкажіть ділянки, в яких можуть розповсюджуватись гнійні запливи із передміхурового клітковинного простору І)...2)...







    5. Вкажіть, куди можуть розповсюджуватися сечові запливи при розриві задньої стінки сечового міхура 1).... 2).... 3).... 4)....







    6. Назвіть отвір, через який можна розрізати флегмону таза за Буяльським-Мак Уортером І)....







    7. Вкажіть показання для виконання капілярної пункції сечового міхура 1)....







    8. Перерахуйте ускладнення, які можуть мати місце при пункції сечового міхура 1)... 2)....







    9. Вкажіть напрям 1).... і місце розміщення розрізу 2).... при цистостомії. Чи розтинається черевна порожнина при цистостомії 3)....







    10. Назвіть складку очеревини, яку необхідно відтягнути вверх при позаочеревинному доступі до сечового міхура 1)....







    11. Вкажіть, який шар стінки сечового міхура не можна захоплювати в шов при зашиванні сечового міхура І)....







    12. Вкажіть, на скільки сантиметрів вище Пахової зв'язки проводять розріз для очеревинного Доступу до тазового відділу сечоводу за Пироговим 1).... Чи розтинається при цьому черевна порожнина 2)....







    13. Назвіть частину чоловічого сечовипускного каналу, яка може бути пошкоджена при форсованій катетеризації сечового міхура металічним катетером 1)....







    14. Назвіть найбільш часто вживані оперативні доступи до передміхурової залози 1).... 2).... 3)....







    15. Вкажіть, на які дві частини ділиться тазовий відділ прямої кишки 1).... 2)....







    16. Вкажіть, при якому інструментальному обстеженні прямої кишки належить пам'ятати про наявність її вигинів 1)....







    17. Назвіть вигини прямої кишки в сагітальній площині 1).... 2)...







    18. Вкажіть, як (в яку сторону) робить вигин ампулярна частина прямої кишки у фронтальній площині 1)....







    19. Вкажіть, чому рак прямої кишки часто метастазує в печінку 1)....







    20. Вкажіть основні способи видалення прямої кишки при раку П...2)....







    21. Вкажіть, яку паліативну операцію належить рекомендувати хворому при неоперабельних пухлинах прямої кишки 1)....







    22. Вкажіть, які оперативні доступи застосовують при виконанні операції на прямій кишці 1).... 2).... 3).... 4)....







    23. Вкажіть місця локалізації гнійних скупчень при різних формах парапроктиту 1).... 2).... 3).... 4).... 5)....







    24. Вкажіть напрям хірургічних розрізів, які застосовують при розтині парапроктиту при локалізації гнійника в сідничнопрямокишковій ямці 1).... 2).... Пошкодження яких анатомічних утворень при цій операції буде помилкою 3).... 4)....







    25. Назвіть показання для пункції прямокишково-маткового заглиблення 1).... 2)....







    26. Вкажіть, де роблять пункцію прямокишково-маткового заглиблення 1).... і на яку глибину 2).... проводять голку шприца при цій операції.







    27. Вкажіть, де пунктують і розтинають абсцес порожнини малого таза у чоловіків 1)....







    28. Вкажіть, які розрізи застосовують для оперативного доступу при розтині параметриту: при латеральному і високому розміщенні гнійника 1).... і при локалізації гнійника поблизу склепіння піхви 2)...







    1. При розтині бокового параметриту через склепіння піхви належить пам'ятати про можливість пошкодження наступних утворень 1).... 2).... 3)....







    З0. Назвіть захворювання судин таза, яке може виникнути як ускладнення тазових флегмон 1).... Поясніть, у чому небезпека цього ускладнення 2)....







    31. Вкажіть, з чим перехрещується сечовід в основі широкої зв'язки матки 1)....







    32. Назвіть артеріальні судини, які кровопостачають пряму кишку 1).... 2).... 3)....







    33. Перерахуйте клітковинні простори сечового міхура 1).... 2).... 3)....







    34. Перерахуйте пристінкові клітковинні простори малого таза 1).... 2).... 3).... 4).,.







    35. Вкажіть, чим обмежений вісцеральний клітковинний простір прямої кишки 1)... 2)....







    36. Перерахуйте вени прямої кишки 1).... 2).... 3)....







    37. Перерахуйте венозні сплетення прямої кишки 1),... 2).... 3)....







    38. Перерахуйте регіонарні лімфатичні вузли прямої кишки 1)....2).... 3).... 4)....







    39. Вкажіть, при операціях на яких органах маже бути пошкоджений сечовід 1).... 2)....3).... 5)....







    40. Назвіть артерії, які кровопостачають матку 1).... 2)....








    написать администратору сайта