Главная страница

Виробнича практика. Звіт про виробничу практику студентки механікоматематичного факультету групи 279ск піб об 'єкт практики тов Дієса п Період


Скачать 145.84 Kb.
НазваниеЗвіт про виробничу практику студентки механікоматематичного факультету групи 279ск піб об 'єкт практики тов Дієса п Період
Дата09.11.2022
Размер145.84 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаВиробнича практика.docx
ТипЗвіт
#779804
страница9 из 14
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14

ВИСНОВКИ



В ході проходження виробничої практики нами було вивчено організацію грошових розрахунків, структуру грошових надходжень, структуру управління підприємством, формування та розміщення фінансових ресурсів, складання фінансової звітності та аналіз його фінансового стану. Об’єктом проходження виробничої практики було ТОВ «Дієса».

ТОВ «Дієса» - засноване в 1999 році підприємство, основною діяльністю якого є роздрібна торгівля побутовими електротоварами, радіо- та телеапаратурою в Україні.

  1. Провівши аналіз формування та розміщення фінансових ресурсів ТОВ «Дієса», можна зробити висновки, що амортизаційні відрахування в 2019 році в порівнянні з 2018 роком збільшилися на 3154 тис. грн, а в порівнянні з 2017 – зменшилися на 5665 тис. грн. Зареєстрований капітал залишається незмінним. Додатковий капітал з кожним роком збільшується (якщо порівнювати 2019 р. з 2017 р. , то на 4221 тис. грн., а якщо з 2018 р. – 1535 тис. грн.). Резервний капітал також з кожним роком збільшується. Проте нерозподілений прибуток в 2018 році значно зменшився, в порівнянні з 2017 роком. В 2019 році він збільшився, проте більше показника 2017 року не став. Динаміка загальної кількості залучених фінансових ресурсів виглядає так:

- В порівняні з 2017 роком в 2019 році залученні фінансові ресурси збільшилась майже вдвічі;

- В порівнянні з 2018 роком в 2019 році залученні фінансові ресурси зменшились на 23544 тис. грн.

Таким чином, можна зробити висновок, що власних коштів на підприємстві більше, ніж залучених.

  1. Проаналізувавши фінансові результати, можна сказати, що:

  • Валовий прибуток в 2019 році, в порівнянні з 2017 році, збільшився на 57,81%, а з 2018 р. – на 86,89%;

  • Фінансовий результат від операційної діяльності з кожним роком збільшується. Якщо порівнювати даний показник 2019 року з аналогічними показниками 2017 та 2018 рр., то можна спостерігати збільшення на 8463 тис. грн. та 2399 тис. грн. відповідно;

  • Фінансовий результат до оподаткування з кожним роком збільшується. Якщо порівнювати даний показник 2019 року з аналогічними показниками 2017 та 2018 рр., то можна спостерігати збільшення на 17852 тис. грн. та 3487 тис. грн. відповідно;

  • Чистий фінансовий результат в 2019 році становив 16506 тис. грн., що на 22,93% більше за аналогічний показник 2017 р. та на 31,36 % більше за 2018 р. Отже, для ефективного управління підприємством у цілому й таким важливим показником, як прибуток, зокрема, необхідне вдосконалення існуючих інструментів управління.

  1. На підприємстві ТОВ «Дієса» протягом 2017-2019 років спостерігається накопичення надлишкового грошового потоку, а свідченням цього є висока позитивна величина чистого грошового потоку, не використовуваного в процесі здійснення господарської діяльності підприємства, негативні наслідки якого виявляються у втраті реальної вартості тимчасово невикористовуваних коштів від інфляції, втраті потенційного доходу від невикористовуваної частини грошових активів у сфері короткострокового їхнього інвестування, що в кінцевому результаті також негативно позначається на рівні рентабельності активів і власного капіталу підприємства.

Таким чином, аналіз стану та динаміки показників ліквідності та грошових потоків ТОВ «Дієса» за 2017-2019 рр. дозволив запропонувати такі шляхи підвищення ефективності здійснення грошових розрахунків:

– рефінансування дебіторської заборгованості шляхом факторингу, врахування та дисконтування векселів, форфейтингу, примусового стягнення;

– прискорення оборотності дебіторської заборгованості шляхом скорочення термінів надання комерційного кредиту;

– здійснення ефективного управління запасами, оптимізація запасів товарно-матеріальних цінностей шляхом встановлення нормативів товарних запасів методом техніко-економічних розрахунків;

– прискорення рентабельності використання грошових коштів;

  1. Фінансовий план підприємства забезпечує отримання валового прибутку та чистого прибутку, розмір яких не може бути менше ніж прогнозний показник поточного року, розрахований на базі фактично досягнутих показників I кварталу поточного року та прогнозних показників II, III і IV кварталів поточного року, з урахуванням прогнозованого рівня інфляції.

Слід відмітити позитивну ситуацію на підприємстві, що полягає у присутності бюджетів доходів і витрат по всіх видах діяльності, а саме: операційної, інвестиційної та фінансової. Дані бюджети розробляються для більш точного прогнозу та більш жорсткого контролю виконання планових показників.

На ТОВ «Дієса» присутня загальна фінансова стратегія розвитку, що покращує ефективність фінансового планування. Проте велика увага на підприємстві зосереджена на поточному та оперативному планування. Поточне фінансове планування здійснюється безпосередньо фінансово-аналітичним відділом і зводитися до складання річних фінансових планів, що характеризує формування чистого прибутку.

  1. Проаналізувавши економічні показники ТОВ «Дієса» можна зробити висновки, що в 2019 році, що кожний показник зростає, що є позитивним явищем, проте якщо розглядати фінансовий стан підприємства у вигляді коефіцієнтів, то можна зробити висновок, що:

  • Коефіцієнт рентабельності активів, коефіцієнт зносу основних засобів, коефіцієнт оборотності активів, коефіцієнт покриття, коефіцієнт загальної ліквідності мають оптимальне значення.

  • Всі інші показники або більші, або ж менші за оптимальне значення.

Отже, проаналізувавши фінансово-економічну діяльність підприємства ТОВ «Дієса», можна зробити висновок, що підприємство має цілком задовільний фінансовий стан.

  1. На підприємстві ТОВ «Дієса» внутрішньгосподарським фінансовим контролем займається відділ бюджетування та фінансового планування.

Відділ бюджетування та фінансового планування є структурним підрозділом ТОВ «Дієса». Даний відділ підпорядковується директору з економіки.

Основна ціль діяльності відділу бюджетування та фінансового планування – контроль за фінансовою діяльністю ТОВ «Дієса» для досягнення найбільш ефективних результатів діяльності окремих підрозділів та ТОВ «Дієса» в цілому, фінансове планування та аналіз виконання фінансових планів, контролю за рухом грошових коштів на підприємстві.




1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14


написать администратору сайта