Главная страница
Навигация по странице:

  • Методич

  • Укладачі

  • Державна атестація випускників проводиться в 2-х взаємопов’язаних і послідуючих формах

  • Шкала переведення балів у оцінки

  • МЕТ_6_УКР. Харківський національний медичний університет кафедра соціальної медицини, організації та економіки охорони здоровЯ


    Скачать 165.9 Kb.
    НазваниеХарківський національний медичний університет кафедра соціальної медицини, організації та економіки охорони здоровЯ
    Дата10.03.2023
    Размер165.9 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаМЕТ_6_УКР.docx
    ТипМетодичні вказівки
    #978535
    страница1 из 23
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23

    ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

    КАФЕДРА СОЦІАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ, ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЕКОНОМІКИ ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ


    МетодичНІ ВКАЗІВКИ

    для самостійної позааудиторної роботи студентів 6 курсу медичного факультету по подготовці до державного практично-ориєнтованого і стандартизованого ліцензійного екзамену (КРОК-2) з соціальної медицини і організації охорони здоров’я


    Харків-2018

    Методичні вказівки для самостійної позааудиторної роботи студентів 6 курсу медичного факультету по підготовці до державного випускного практично-орієнтованого екзамену з соціальної медицини і організації охорони здоров’я (Тестові завдання на українській мові) / Укладачі. В.А. Огнев, К.М.Сокол та інші. − Харків, 2018. − 60с.


    Укладачі:
    1.Огнев В.А.

    2.Сокол К.М.

    3.Чухно І.А.

    4.Усенко С.Г.

    Утвердждено Вченою радою Харківского національного медичного уіверситету. Протокол № 9 від 21 вересня 2017 року

    © В.А.Огнев, 2009

    © В.А.Огнев, 2010

    © В.А.Огнев, 2012

    © В.А.Огнев, 2014

    © В.А.Огнев, 2015

    © В.А.Огнев, 2016

    © В.А.Огнев, 2017

    © В.А.Огнев, 2018

    Копіювання і розповсюджування в буль-якому вигляді частини чи повного видання методичних вказівок дозволяється тільки за згодою авторів
    Метою державної атестації випускників вищого учбового закладу є встановлення відповідності рівня знань, умінь і навичок, досягнутих в результаті освоєння освітньо-професійної програми (ОПП) вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики (ОКХ).
    Державна атестація випускників проводиться в 2-х взаємопов’язаних і послідуючих формах:
    -стандартизованого державного ліцензійного тестового екзамену (КРОК-2);

    -практично-ориєнтованого державного екзамену.
    Стандартизований державний ліцензійний тестовий екзамен (КРОК-2) визначає якість теоретичної підготовки випускників, рівень їхньої професійної компетенції, необхідний для присвоєння їм кваліфікації спеціалиста (Обовязковий мінімальний перелік тестових завдань для підготовки до стандартизованого державного ліцензійного екзамену - КРОК-2 в додатку 12)
    Практично-орієнтований державний іспит перевіряє готовність випускників здійснювати на реальному об'єкті, майбутню професійну діяльність або на моделі такого об'єкта (фантом, муляж, ситуаційна задача та інш..), що неможливо оцінити методом стандартизованого тестування.
    Практично-орієнтований іспит із соціальної медицини та організації охорони здоров'я включає в себе рішення ситуаційних завдань, вміння користуватися нормативно-правової, облікової та звітної медичної документації.
    Зміст практично-орієнтованого державного іспиту формується відповідно до галузевих стандартів вищої школи «Освітньо-професійною програмою підготовки фахівців (ОПП)» і «Освітньо-кваліфікаційною характеристикою фахівця (ОКХ)»

    Практично-орієнтований іспит із соціальної медицини та організація охорони здоров'я (як частина загальногігієнічних дисципліни) складається з двох частин, але проводиться в один етап.
    Частина 1 - ситуаційні завдання (додаток 2) включають в себе 6 питань (дивись протокол відповіді - додаток 1):
    1.Визначення джерела і / або місця знаходження інформації, використаної в ситуаційної задачі (Додаток 10-11).

    2.Проведення статистичної обробки даних.

    3.Аналіз стану здоров'я певного досліджуваного контингенту.

    4.Виявлення діючих факторів.

    5.Обгрунтування заходів з метою поліпшення (оптимізації) досліджуваного явища і розробка управлінських рішень.

    6.Використання нормативно-правової бази охорони здоров'я. Список нормативно-правової документації додається (Додаток 9).

    Структура ситуаційного завдання: в першій половіні надані абсолютні дані (чисельність населення дітей, що працюють, кількість померлих, народжених, звернень в ЛПЗ, захворювань, інвалідів та ін.), За якими необхідно розрахувати відповідні показники (відносні, середні величини та інші), у другій половині - наведені вже розраховані відносні і інші показники, з якими необхідно провести порівняння, проаналізувати ці дані, виявити фактори, які на них вплинули і визначити необхідні заходи. Приклади розв'язання ситуаційних завдань першої частини іспиту додаються (додаток 3). Кожен з 6 пунктів відповіді, першої частини практично-орієнтованого іспиту, екзаменатори оцінюють за 3-х бальною шкалою:

    "1" - виконано в повному обсязі

    "0,5" - виконано не повністю

    "0" - не виконано.

    Зміст і проведення другої частини іспиту складається з рішення ситуаційних завдань і виконання завдань, на основі яких оцінюється вміння випускника складати річний звіт про особисту виробничу діяльность та вести медичну документацію щодо пацієнта та обслуговуючого персоналу.

    Для перевірки вміння вести облікову медичну документацію підготовлені ситуаційні задачі (додаток 5) на заповнення найбільш поширених в практичній охороні здоров'я офіційних облікових статистичних документів. Список медичної документації додається (додаток 10).

    Для перевірки вміння випускника складати особистий річний звіт про виробничу діяльність підготовлені відповідні завдання (додаток 5). Приклад складання річного звіту лікаря наведено в додатку 7.
    Екзаменатори і члени ДЕК оцінюють уміння та навички 2-ї частини іспиту з 2-х бальною системою:

    "1" - виконано

    "0" - не виконано
    Результуючий бал за практично-орієнтований державний іспит визначається як середнє арифметичне балів першої і другої частин іспиту, помножене на коефіцієнт 5.

    Надалі державна екзаменаційна комісія використовуючи шкалу переведення балів у оцінки виставляє кінцевий результат.

    Шкала переведення балів у оцінки:
    5-4,5 бала - "відмінно"

    4,49-3,5 бали - "добре"

    3,49-2,51 бала - "задовільно"

    2,5 бала і менше - "незадовільно".

    Додаток 1


      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23


    написать администратору сайта