Главная страница
Навигация по странице:

  • Вихідна інформація для складання бізнес-плану

  • Бізнес-план магазину готового одягу «Modnica»

  • Використання Сума, руб.

  • Послуги, товари. Розмір сегментів ринку, од Регіон 1

  • Основні тенденції Заплановані дії

  • Опис перешкод Плановані дії щодо запобігання проблем

  • Проект створення магазину готового одягу Модниця. Положення на них конкурентів, так і про власні перспективи і можливості


    Скачать 222.21 Kb.
    НазваниеПоложення на них конкурентів, так і про власні перспективи і можливості
    Дата14.06.2022
    Размер222.21 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаПроект створення магазину готового одягу Модниця.doc
    ТипПоложення
    #591023
    страница1 из 2
      1   2

    Введення
    Кожна фірма, починаючи свою діяльність, зобов'язана чітко представляти потребу в перспективі у фінансових, матеріальних, трудових та інтелектуальних ресурсах, джерела їх отримання, а також уміти точно розраховувати ефективність використання наявних засобів у процесі роботи фірми. У ринковій економіці підприємці не можуть домогтися стабільного успіху, якщо не будуть чітко й ефективно планувати свою діяльність, постійно збирати й акумулювати інформацію, як про стан цільових ринків, положення на них конкурентів, так і про власні перспективи і можливості.
    Підприємство може мати одночасно кілька бізнес - планів, в яких ступінь деталізації обгрунтувань може бути різною. У малому підприємництві бізнес - план і план підприємства можуть збігатися і за обсягом і за змістом.
    Будь-який бізнес - план повинен давати переконливі відповіді для самого підприємця і його можливих партнерів, принаймні, на п'ять основних питань.
    Метою моєї роботи, є навчиться складати бізнес-план для нового підприємства, вміння виявляти сильні і слабкі сторони підприємства.
    Так у своїй роботі я розгляну:
    1 розділ - теоретичні питання, визначення, макет бізнес плану.
    2 розділ - складу початковий план для мережі магазинів готового одягу в невеликому місті Калінінград, що спеціалізуються на продажу готової модного одягу для молодих жінок; визначу розмір грошових коштів потрібних для відкриття організації; розгляну конкурентів визначу сильні сторони і займану ними частку ринку; проведу аналіз обсягу продажів ; визначу ціну на товар; пропрогнозірую обсяг продажів товарів на 2 роки; виділю основні групи покупців; проведу програми просування товарів; визначу місце і розмір торговельної площі, яка потрібна меблі для магазину, який ремонт; визначу розмір штату, складу наочну організаційну структуру, заробітну плату працівникам; складу прогнозований звіт про прибутки і збитки, складу прогнозований баланс, розрахований рентабельність підприємства; розпишу плани на розвитку в найближчі 5-10 років.

    Теоретична частина
    Бізнес план - це документ, в якому описуються всі основні аспекти підприємницької діяльності, аналізуються головні проблеми, з якими може зіткнутися підприємець, і визначаються основні способи вирішення цих проблем.
    Бізнес план потрібен для всіх форм підприємництва, і перш за все для того, щоб ретельно проаналізувати свої ідеї, перевірити їх доцільність, реалістичність і зменшити таким чином ризик невдачі.
    Бізнес-план є комплексним документом, який обгрунтовує і оцінює проект з позиції всіх головних ознак, що відрізняють проект як стратегічне рішення від поточних управлінських заходів.
    «Проект» позначає комплекс взаємопов'язаних заходів, призначених для створення нових продуктів або послуг. Новизна і неповторність проекту обмежена часовими рамками, за межами яких проект втрачає свою цінність, стає незатребуваним зовнішнім середовищем.
    Для створення і реалізації проекту потрібні обмежені ресурси: трудові, матеріальні, фінансові, технічні.
    Якщо проект створюється і реалізується в конкурентному середовищі, то для обгрунтування його ефективності потрібна розробка бізнес-плану. В умовах відсутності конкуренції ініціатор проекту обмежується техніко-економічним обгрунтуванням.
    Найкращий спосіб оцінити свої шанси на успіх - планувати і дотримуватися призначених орієнтирів. План вбереже від комерційної діяльності, приреченою на провал.
    Основна цінність бізнес-плану визначається тим, що він:
    - Дає можливість визначити життєздатність фірми за умов конкуренції;
    - Містить орієнтир, як має розвиватися фірма;
    - Служить важливим інструментом обгрунтування для отримання фінансової підтримки від зовнішніх інвесторів.
    Вихідна інформація для складання бізнес-плану
    Перш ніж займатися складанням бізнес-плану, необхідно зібрати всю вихідну інформацію.
    Необхідно оцінити попит на товар (роботи або послуги), який пропонується виробляти. Необхідно зрозуміти, що і кому буде продаватися і чому люди це купують. Треба пам'ятати, що люди купують не просто продукт або послугу, вони купують сукупність певних переваг, дозволяючи свої споживчі проблеми. Ця сукупність переваг включає в себе чотири елементи (фахівці з маркетингу називають їх маркетинговим комплексом) - характеристики самого продукту, його ціну, заохочення попиту на даний продукт і місце його реалізації.
    Суть центральної ідеї теорії маркетингу полягає в тому, що ринок включає в себе досить відокремлені підрозділи (сегменти). Кожен сегмент пред'являє специфічні вимоги до продукції або послуг. Якщо підприємство приведе свою продукцію або послуги відповідно до цих вимог і зробить це краще, ніж конкуренти, то воно зможе збільшити частку своєї участі на ринку і, отже, збільшити прибутковість. Важливою обставиною при цьому буде визначення покупців - які їхні запити і як на них вийти, довести до них свою продукцію. Без доброго розуміння запитів покупців (клієнтів) не можна оцінити сильні і слабкі сторони продукції і послуг.
    При зборі виробничої інформації необхідно звернути увагу на наступні питання:
    - Виробничі операції: необхідно встановити перелік усіх базових операцій з обробки та збирання, з'ясувати, чи не можна доручити деякі з них субпідрядникам, а якщо можна, то які і кому;
    - Сировина і матеріали: скласти список всіх видів сировини і матеріалів, встановити назву фірм-постачальників, їх адреси та орієнтовні ціни;
    - Обладнання: скласти специфікацію всього необхідного обладнання та з кожної одиниці устаткування з'ясувати, чи можна взяти його на прокат (орендувати) або потрібно купувати;
    - Приміщення: визначити потребу у виробничих площах, можливості оренди приміщень, їх покупки і т.д.;
    - Накладні витрати: витрати на придбання інструментів, спецодягу, канцелярських товарів, на оплату рахунків за електроенергію, водопровід, інші муніципальні послуги, на заробітну плату управлінського персоналу і т.д.
    Майно фірми - Приміщення, машини, обладнання, транспортні засоби - може дати уявлення про той потенціал, яким володіє фірма в даний момент щодо його розширення без або із залученням додаткових інвестицій, а також щодо освоєння нових сегментів ринку. Важливо звернути увагу на терміни амортизації майна, його знос, оцінити, коли воно буде мати потребу в заміні. Необхідно постійно стежити за ефективністю обладнання, його здатність виробляти продукцію, технологічно відповідає рівню сучасних вимог.
    Фінансова інформація необхідна для всебічної оцінки фінансових аспектів діяльності фірми. На підставі цієї інформації потенційні інвестори будуть судити про рентабельність проекту, про те, скільки грошей буде потрібно вкласти в проект, щоб поставити його на ноги і покрити поточні витрати початкового етапу і про те, яким чином можна отримати необхідні кошти (випуск акцій, позики і т . п.).
    Прогноз витрат і доходів підприємств будується на основі даних про очікуване обсязі попиту.
    Прогноз готівки повинен показати здатність фірми своєчасно оплачувати свої рахунки. У ньому мають бути оцінені початкова грошова готівка, очікувані надходження і платежі із зазначенням обсягів і термінів.
    Балансовий звіт характеризує фінансову ситуацію фірми на конкретний момент. Він відображає активи (те, чим підприємство володіє), пасиви (його борг) і кошти, вкладені власником фірми і його партнерами. Інформація про балансовому звіті можлива тільки для діючих фірм.
    Вся ця інформація відображається в бізнес-плані.
    Бізнес-план має враховувати реальні умови інвестиційної політики, що діють у Росії. Якщо проекту передбачається отримати позикові кошти від декількох інвесторів, то необхідно на попередньому етапі мати інформацію про умови інвестування. Інвестори, в тому числі і державні, пред'являють жорсткі вимоги до змісту проектів, визначають тривалість короткострокових і довгострокових кредитів, рівень процентної ставки за кредит, мінімальні та максимальні обсяги кредитної суми.
    Макет бізнес-плану
    I Резюме:
    1. Основні характеристики продукції
    2. Основні фінансовий результати
    3. Прогнозований обсяг продажів
    4. Витрати на організацію виробництва товарів (послуг)
    5. Валовий прибуток
    6. Рівень рентабельності
    7. Термін окупності
    8. Інші перспективи.
    II Характеристика продукції або послуг:
    1. Рівень якості
    2. Набір властивостей
    3. Специфічне оформлення
    4. Специфічна упаковка
    5. Додаткові послуги або комплекс товарів, надійність:
    - Можливість отримання консультації
    - Післяпродажне обслуговування
    - Масштаби торгової мережі
    - Гарантія заміни
    - Можливості постачальника
    - Можливості надання кредиту
    - Інші можливості.
    III Оцінка ринку збуту:
    1. Які групи населення користуються товаром (послугою)
    2. Потенційна місткість ринку
    3. Потенційний обсяг продажів.
    IV Аналіз конкуренції:
    1. Виявлення діючих конкурентів
    2. Аналіз показників, цілі і стратегія
    3. Переваги конкурентів
    4. Недоліки в роботі.
    V Стратегія маркетингу:
    1. Постановка завдань ціноутворення
    2. Реклама
    3. Аналіз попиту (еластичність)
    4. Аналіз витрат
    5. Аналіз попиту, цін товарів конкурента
    6. Метод ціноутворення
    7. Встановлення ціни
    8. Державний вплив цін.
    VI Розділ виробництва:
    1. Місце виготовлення товару (послуг)
    2. Визначення виробничої потужності
    3. Постачальник сировини, матеріалів
    4. Яке обладнання потрібно, де намічається придбати
    5. Які можуть виникнути проблеми
    6. 6. Розрахунок можливості чисельності
    7. Примітки.
    VII Організаційно-правовий розділ:
    1. Характеристика партнерів
    2. Виконувані функції
    3. Взаємозв'язок між структурними підрозділами
    4. Правова форма власності
    5. Переваги та недоліки
    VIII Фінансовий розділ:
    1. Обсяг продажів
    2. Втрати
    3. Обсяг продажів з урахуванням втрат
    4. Змінні витрати
    5. Валовий прибуток
    6. Операційні витрати
    7. Комерційні витрати
    8. Прибуток
    9. Податки
    10. Чистий прибуток.
    Після чого складається баланс грошових витрат і надходжень
    IX Оцінка ризиків і страхування (типи ризиків, джерела і момент виникнення).
    1. Природні
    2. Політичні
    3. Кредитні
    4. Валютні
    5. Законодавчі
    6. Спекулятивні
    7. Інші.
    X Стратегія фінансування
    1. Розмір доходу
    2. Термін окупності
    3. Рентабельність
    4. Термін повернення.
    Бізнес-план повинен виглядати професійно. Не повинен бути ускладнений і перевантажений великою кількістю матеріалу чи дорого виданий. Бізнес-план повинен бути простий, функціональний, зрозумілий і легкий у використанні. Складено бізнес-план повинен бути таким чином, щоб інвестори могли легко відшукати в ньому цікаві для них параграфи, так як не кожен з них захоче читати весь бізнес-план цілком. На першій сторінці плану слід помістити зміст. Необхідно також передбачити будь-яке функціональний розподіл голів. Використання таблиць, діаграм і графіків звичайно сприяє більш повному сприйняттю інформації. При складанні більшості планів для подання фінансової інформації часто використовують розвороти.

    Бізнес-план магазину готового одягу «Modnica»
    1. Резюме
    Початковий план для мережі магазинів готового одягу в невеликому місті Калінінград, що спеціалізуються на продажу готової модного одягу для молодих жінок.
    Протягом першого року потрібно приблизно 3000000 рублів, з яких 1050000 крб. вкладені власником А.А. Пономарьовим, 1410000 тис руб. - Отримані в банку у вигляді довгострокового кредиту, 540000 крб. - У вигляді короткострокового кредиту.
    Залучені грошові кошти будуть витрачатися, на:
    Таблиця 1

    Використання

    Сума, руб.

    Ремонт орендованого приміщення

    1050000

    Обладнання

    594000

    Оборотні кошти

    1356000

    Разом

    3000000

    Компанії необхідні банківські кредити, який буде виплачений протягом п'яти років з прибутку. Запорукою з'явиться особисті гарантії власника і активи компанії.
    Відомості про компанію «Modnica»
    Назва та адреса компанії: Компанія «Modnica» м. ​​Калінінград площа Перемоги, ТЦ Європа, 4 поверх, кабінет № 431
    Телефон +7 (4012) 576037
    Факс +7 (4012) 576103
    ІПН 003906101425.
    Управління компанією:
    1. О. Пономарьов - головний керуючий (50% власності)
    2. А. Грибанова - бухгалтер (50% власності)
    Консультанти компанії:
    1. І. Богиня - торгівля (0% власності)
    2. С. Ничь - фінанси (0% власності)
    3. Е. Пономарьова - реклама (0% власності)
    4. Ю. Інкін - торгівля (0% власності).
    2. Середовище для бізнесу
    1. Ринок
    Таблиця в якій відображені поточні розміри ринку товарів і послуг, що надається компанією «Modnica».
    Інформація для таблиці отримана з ряду джерел:
    - Спеціальні журнали в галузі моди і торгівлі.
    - Бесіди з потенційними клієнтами.
    Таблиця 2

    Послуги, товари.

    Розмір сегментів ринку, од

    Регіон 1

    Регіон 2

    Всього

    Зростання,%

    1. Сукня

    75000

    50000

    125000

    5,0

    2. Верхній одяг

    10000

    15000

    25000

    4,5

    3. Спортивний одяг

    90000

    65000

    155000

    6,0

    4. Трикотаж

    30000

    28000

    58000

    5,0

    5. Пошиття на замовлення

    5000

    3000

    8000

    10,0

    2. Тенденції
    Компанія «Modnica» визначила тенденції у своїй галузі.
    Таблиця 3

    Основні тенденції

    Заплановані дії

    1. Збільшення частки професіоналів у великих центрах

    Запропонувати послуги з пошиття на замовлення і торгувати високоякісної одягом ділового стилю

    2. Тенденція до різноманітності фасонів

    Залучити дизайнера

    3. Роздрібні торговці, що мають магазини, що торгують зі знижкою і є основним каналом продажу

    Поліпшення якості підгонки одягу і пропозиція моделей, розроблених дизайнером

    2. Конкуренція
    Таблиця 4

    Ім'я
    конкурента

    Розмір компанії (продаж в руб.)

    Цінова політика (опис)

    Частка ринку%

    Опис переваги конкурента

    Mango

    15600000

    У 1,5 - 3 рази вище вартості

    25%

    Фірмовий знак італійського дизайнера, зірки Голлівуду носять такий одяг

    Reserved

    13000000

    У 1,75-4 рази вище вартості

    14%

    Польський дизайнер

    Mexx

    8000000

    Подвійна вартість

    7

    Імпортні товари

    Oggi

    7000000

    Мінімально подвійна вартість

    5

    Розташування в центрі міста

    В даний перед фірмою «Modnica» стоять наступні перешкоди
    Таблиця 5

    Опис перешкод

    Плановані дії щодо запобігання проблем

    1. Відсутність фірмових знаків відомого дизайнера

    Пошиття одяг на замовлення

    2. Розташування в центрі міста

    Знайти місце неподалік магазину високоякісного взуття і перукарні

    3. Сталість клієнтів

    Показ мод і реклама.
      1   2


    написать администратору сайта