Главная страница

крок2. Герпетичний ганглiонiт


Скачать 67.25 Kb.
Название Герпетичний ганглiонiт
Анкоркрок2
Дата09.05.2022
Размер67.25 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлакрок2.docx
ТипДокументы
#519188
страница4 из 6
1   2   3   4   5   6

+ Невропатiя правого окорухового нерва

- Дiабетична полiневропатiя

- Гостре порушення мозкового кровообiгу

- Пухлина головного мозку

- Вторинний менiнгiт

?

У хлопчика 6-ти рокiв пiдвищення температури до 39oC, болi в животi, кашель, виражена задишка змiшаного типу, вiдставання правої половини грудної клiтки при диханнi, справа внизу над легенями тупий звук, дихання не прослуховується. Живiт м’який. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Пневмонiя

- Вроджена вада легенi

- Правостороннiй ателектаз

- Правостороннiй ексудативний плев-рит

- Правостороннiй пневмоторакс

?

Жiнка 25-ти рокiв скаржиться на пiдвищення температури до 39oC, гноєподiбнi видiлення з пiхви, якi виникли на 3-й день пiсля штучного аборту. Ps-100/хв., АТ- 120/70 мм рт.ст. Живiт пiд час пальпацiї болiсний у нижнiх вiддi-лах. При бiмануальному дослiдженнi матка збiльшена до 6 тижнiв вагiтно-стi, розм’якшена та болiсн+ Додатки матки не визначаються внаслiдок болю при дослiдженнi. Видiлення гноєподiбнi, з неприємним запахом. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Гострий ендомiометрит

- Гострий аднексит

- Гострий апендицит

- Перекрут кiсти яєчника

- Апоплексiя яєчника

?

У пацiєнтки сумний вираз обличчя, уповiльнене мислення. Вiдмiчає пригнiчений настрiй, зниження працездатностi, апетиту. Переважають думки про власну неповноцiннiсть, безнадiйнiсть своєї життєвої ситуацiї та песимiстичнi прогнози на майбутнє. Визначте психi-чний розлад:

+ Депресiя

- Апатiя

- Астенiя

- Дисфорiя

- Амнезiя

?

Хворий 37-ми рокiв доставлений до вiддiлення у непритомному станi. Отримав закриту травму в дiлянку живота. Пiдозрюється внутрiшньочеревна кровотеча, пошкодження внутрiшнiх ор-ганiв. Готуються до термiнового опе-ративного втручання. Лiкар визначив за допомогою стандартних сироваток групу кровi та отримав такий резуль-тат: 0( ) - вiдсутнiсть аглютинацiї, A( ) - вiдсутнiсть аглютинацiї, B( ) - вiдсу-тнiсть аглютинацiї. Яка група кровi у постраждалого?

+ 0( )

- A( )

- B( )

- AB( V )

- -

?

Чоловiк 26-ти рокiв скаржиться на колючий бiль при диханнi, кашель, задишку. Об’єктивно: to- 37, 3oC, ЧДР-19/хв., ЧСС = Ps - 92/хв.; АТ- 120/80 мм рт.ст. Дихання везикулярне. Злiва у ни-жньолатеральних вiддiлах грудної клi-тки у фазi вдиху та видиху вислуховує-ться шум, який посилюється при нати-сканнi фонендоскопом та зберiгається пiсля кашлю. ЕКГ - без патологiчних змiн. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Гострий плеврит

- Мiжреберна невралгiя

- Пiдшкiрна емфiзема

- Спонтанний пневмоторакс

- Сухий перикардит

?

Хворий 55-ти рокiв, курець, скаржиться на кашель, видiлення харкотиння (iнодi з прожилками кровi), задишку пiд час фiзичного навантаження. Об’єктивно: вiдставання у диханнi правої половини грудної клiтки, надключична ямка втягнут+ Дихання справа посла-блене, рiдкi сухi хрипи. Рентгенологi-чно - зниження пневматизацiї верхньої частки, ущiльнення, пов’язане з коренем легенiв. Для верифiкацiї дiагнозу в першу чергу слiд провести:

+ Пробне лiкування туберкульозу

- Одноразове виявлення мiкобактерiй

- Трансторакальну бiопсiю

- Комп’ютерну томографiю

- Сканування легень з радiоiзотопом

?

Дiвчинка 13-ти рокiв скаржиться на пiдвищення температура тiла до 37, 4oC впродовж останнiх 2-х мiсяцiв пiсля перенесеної ГРВI. Об’єктивно: худа, дифузне збiльшення щитоподi-бної залози II ступеня, щiльнiсть її при пальпацiї, екзофтальм, тахiкардiя. Який патологiчний синдром має мiсце у хворої?

+ Тиреотоксикоз

- Гiпотиреоз

- Гiпопаратиреоз

- Гiперпаратиреоз

- Тимомегалiя

?

У доношеного хлопчика на 2-гу добу життя виникла помiрна жовтяниця шкiри та слизових оболонок. Загальний стан дитини не порушений. У кровi: непряма гiпербiлiрубiнемiя - 120 мкмоль/л. Група кровi дитини А(II) Rh(+), група кровi матерi В(III) Rh (+). Якою повинна бути тактика лiкаря?

+ Утриматись вiд медикаментозної терапiї

- Призначити ентеросорбенти

- Призначити преднiзолон

- Призначити холекiнетики

- Провести замiнне переливання кровi

?

Хвора 47-ми рокiв скаржиться на кашель з видiленням гнiйного харкотиння, бiль у нижнiй частинi лiвої половини грудної клiтки, перiодичне пiдвищення температури тiла. Хворiє близь-ко 10-ти рокiв. Об’єктивно: дистальнi фаланги пальцiв у виглядi "барабанних паличок". Яке обстеження буде най-бiльш iнформативним для постановки дiагнозу?

+ Бронхографiя

- Бронхоскопiя

- Оглядова рентгенограма легенiв

- Пункцiя плевральної порожнини

- Бактерiологiчне дослiдження харкотиння

?

При визначеннi груп кровi виявилась позитивною реакцiя iзогемаглютинацiї iз стандартними сироватками А(II) i В(III) груп i негативною - iз 0(I) i АВ(IV) груп. Про що свiдчить даний результат?

+ Непридатнiсть стандартних сироваток

- Перша група кровi

- Друга група кровi

- Третя група кровi

- Четверта група кровi

?

До хiрурга звернувся чоловiк з колотою раною правої ступнi. Двi години тому наступив на дошку iз цвяхом. В картi амбулаторного хворого зазначено, що вiн 3 роки тому отримав пов-ний курс щеплення проти правцю. Як проводиться в даному випадку екстре-на профiлактика правцю?

+ Не проводиться

- Ввести 0,5 мл правцевого анатоксину

- Ввести 1,0 мл правцевого анатоксину

- Ввести 3000 МО протиправцевої сироватки

- Ввести 1 мл анатоксину та 3000 МО сироватки

?

Жiнка 32-х рокiв звернулася до лiкаря iз скаргами на ураження шкiри тулуба, обличчя та кiнцiвок пiсля перорального прийому бiсептолу. Встановлено дiагноз медикаментозної токсико-дермiї. Якi методи лiкування найбiльш ефективнi для пацiєнтки?

+ Екстракорпоральна терапiя

- Протизапальна терапiя

- Антигiстамiнна терапiя

- Дезiнтоксикацiйна терапiя

- Iмунотерапiя

?

У дитини 2-х рокiв пiсля гри з мозаїкою раптово виник кашель, стридорозне дихання, поклик до блювання, цiаноз. Що запiдозрить лiкар в першу чергу?

+ Аспiрацiя стороннього тiла

- Гострий ларингiт

- Гострий ларинготрахеїт

- Пневмонiя

- Кашлюк

?

Хвора скаржиться на набрякання нижнiх кiнцiвок, ламкiсть нiгтiв, сухiсть шкiри, зниження пам’ятi, слабкiсть. Мiсячнi вiдсутнi з моменту пологiв. Об’єктивно: гiпотрофiя статевих органiв та молочних залоз. З анамнезу: 2 роки тому пiд час пологiв виникла масивна кровотеча понад 2000 мл. Який най-бiльш iмовiрний дiагноз?

+ Синдром Шихана

- Гiпотиреоз

- Iнфантилiзм

- Серцево-судинна недостатнiсть

- Пiсляпологове ожирiння

?

Хворий 27-ми рокiв знаходиться на стацiонарному лiкуваннi з приводу облiтеруючого ендартерiїту. Хворiє впродовж 2-х рокiв. Ефекту вiд консервативного лiкування не вiдмiчає. Яке оперативне втручання може бути най-бiльш ефективним?

+ Поперекова симпатектомiя

- Перiартерiальна симпатектомiя

- Видалення II-III грудних симпатичних вузлiв

- Резекцiя наднирника

- Видалення IV-V поперекових симпатичних вузлiв

?

В результатi удару вантажiвки в дiлянку середньої третини лiвого стегна потерпiлий вiдчув рiзкий бiль, який значно посилюється при спробi рухiв. Самостiйно пересуватися не змiг. При клiнiчному обстеженнi визначається крововилив, деформацiя стегна за типом "галiфе", рiзка болючiсть при пальпацiї в середнiй третинi лiвого стегна, вкорочення нижньої кiнцiвки. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Перелом дiафiза стегнової кiстки

- Забiй та гематома м’яких тканин

- Пошкодження чотириголового м’яза стегна

- Переднiй вивих стегна

- Центральний вивих стегна

?

У мешканцiв населеного пункту, що розташований у третьому клiматичному поясi масове ураження на флюороз зубiв. При якiй концентрацiї F-iону в питнiй водi може спостерiгатися флюороз?

+ 1,5 мг/л

- 0,7 мг/л

- 1,0 мг/л

- 0,3 мг/л

- 0,1 мг/л

?

Чоловiк 27-ми рокiв виглядає старшим за свiй вiк, дратiвливий, довгий час "нюхає порошок", пiсля чого настає стан ейфорiї з вiдчуттям пiдйому сил, активностi, прискорення плину думок, з’являється балакучiсть, прагнення до дiяльностi, рухове збудження, з вiдчуттям легкостi у всьому тiлi. Який дiагноз найбiльш iмовiрний у даному випадку?

+ Кокаїноманiя

- Морфiнiзм

- Гашишоманiя

- Барбiтуроманiя

- Нiкотиноманiя

?

В полiклiнiку звернувся хворий з карбункулом верхньої губи. Температура тiла 39o- Виражений набряк верхньої губи, повiк. Як повинен вчинити хiрург з цим хворим?

+ Госпiталiзувати до хiрургiчного вiддiлення

- Амбулаторно призначити курс антибiотикотерапiї

- Розкрити карбункул, лiкувати амбулаторно

- Призначити фiзiотерапевтичнi процедури i зiгрiваючi компреси

- Розкрити карбункул i призначити антибiотики

?

У хворого на гостру лейкемiю на тлi цитостатичного лiкування виникли жовтяниця, диспептичнi розлади.Виявлено помiрне збiльшення та болючiсть печiнки, пiдвищення рiвнiв як прямого (40 мкмоль/л) так i непрямо-го (10 мкмоль/л) бiлiрубiну, АлАТ- 2,1 ммоль/г•л, АсАТ- 2,2 ммоль/г•л. Реакцiя на антигени гепатитiв В та С негативн+ Яке ускладнення виникло у пацiєнта?

+ Токсичний гепатит

- Вiрусний гепатит

- Гострий холецистит

- Гострий панкреатит

- Гемолiтична анемiя

?

У хлопчика 14-ти рокiв iз загостренням вторинного обструктивного пiєлонефриту iз сечi видiлена синьогнiйна паличка в титрi 1000000 мiкробних тiл на 1 мл. Який антибактерiаль-ний препарат найбiльш доцiльно при-значити в даному випадку?

+ Ципрофлоксацин

- Ампiцилiн

- Цефазолiн

- Азiтромiцин

- Левомiцетин

?

Електрогазозварювальник зварює великогабаритнi конструкцiї у незручнiй робочiй позi, зiгнувшись, у несприятливiй акустичнiй обстановцi (Lекв. = 83,2 дБА при ГДР - 80 дБА). Концен-трацiя шкiдливих речовин у повiтрi ро-бочої зони перевищує ГДК у 3-4 рази. Намiтьте першочерговi заходи з метою полiпшення умов працi:

+ Мiсцева витяжна вентиляцiя

- Аерацiя

- Облицювання примiщень звукопоглинаючими матерiалами

- Рацiоналiзацiя режиму працi та вiдпочинку

- Застосування засобiв iндивiдуального захисту

?

Хворий 39-ти рокiв три днi тому був прооперований з приводу гострого апендициту. Пiсляоперацiйний перiод без ускладнень, вiдзначено деяку подразливiсть, неспокiйний сон. Ввечерi на третю добу пiсля операцiї став не-спокiйним, метушливим, чув, як на ву-лицi спiвають дiвчат+ Вiдганяв вiд себе "бiлих мух", кричав, що в кiмнатi повно пацюкiв. Вважає, що вiн у себе вдома, в часi дезорiєнтований. Соматично: гi-пергiдроз, АТ- 160/100 мм рт.ст., темпе-ратура тiла - 37, 4oC, тахiкардiя. Зi слiв родичiв багато рокiв зловживає спиртним. Дiагностуйте психiчний розлад хворого:

+ Алкогольний делiрiй

- Токсико-iнфекцiйний психоз

- Гiпертоксична шизофренiя

- Гострий шизоафективний психоз

- Синдром Ганзера

?

У хлопчика 14-ти рокiв на тлi хронiчного тонзилiту та гаймориту появились вiдчуття перебоїв в дiлянцi серця i додаткових пульсових ударiв. ЧСС-83/хв. На ЕКГ: пiсля кожних двох си-нусових скорочень регулярно виника-ють iмпульси, в яких вiдсутнiй зубець P , QRS поширений бiльше 0,11 с, рiзко де-формований, дискордантний зубець T , пiсля чого реєструється повна компен-саторна пауз+ Вкажiть характер пору-шень ритму:

+ Екстрасистолiя за типом тригемiнiї

- Екстрасистолiя за типом бiгемiнiї

- Часткова АV-блокада

- Повна АV-блокада

- Блокада лiвої нiжки пучка Гiса

?

У хворого 38-ми рокiв внаслiдок отриманого удару тупим предметом по лiвiй половинi грудної клiтки виявлено перелом Х ребра злiва зi змiщенням вiдламкiв, пристiнковий пневмо-торакс. Вiдзначає болi у лiвому пiдре-бер’ї. Об’єктивно: блiдий, АТ- 80/40 мм рт.ст., Ps- 138/хв., слабких наповнення i напруження. На УЗД виявлено рiди-ну в лiвiй половинi живот+ Виявлено розрив селезiнки. Яку лiкувальну та-ктику слiд обрати?

+ Дренувати лiву плевральну порожнину i зробити лапаротомiю

- Негайно виконати верхньо-серединну лапаротомiю i потiм дренувати лiву плевральну порожнину

- Зробити негайно лапаротомiю i спирт-новокаїнову блокаду Х ребра

- Провести протишоковi заходи i пiсля пiдвищення артерiального тиску зробити лапаротомiю

- Зробити лiвобiчну торакотомiю, а потiм одразу ж лапаротомiю

?

Жiнка 27-ми рокiв, що активно живе статевим життям, скаржиться на наявнiсть численних везикул на правiй статевiй губi, свербiж та печiю. Висипання перiодично з’являються перед менструацiєю i зникають через 8-10 днiв. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Вiрус простого герпесу

- Бартолiнiт

- Первинний сифiлiс

- Цитомегаловiрусна iнфекцiя

- Генiтальний кондиломатоз

?

У хворого 38-ми рокiв раптово з’явився бiль у лiвiй половинi грудної клiтки, ядуха. Об’єктивно: стан середньої важкостi, Ps- 100/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст., дихання злiва не вислуховується. При рентгенографiї грудної клiтки - колапс лiвої легенi до 1/2. Яке лiкування потрi-бно призначити хворому?

+ Пасивне дренування плевральної порожнини

- Покiй, розсмоктуюча терапiя

- Плевральнi пункцiї

- Оперативне лiкування

- Активне дренування плевральної порожнини

?

Хворий 49-ти рокiв оперується з приводу раку щитоподiбної залози. При ревiзiї пухлини i проведеннi експрес-дiагностики встановлено: ступiнь поширення процесу - T3Na M0, морфологiчно - папiлярна форма кар-циноми. Яким повинен бути обсяг ра-дикального оперативного втручання?

+ Тиреоїдектомiя

- Субтотальна резекцiя залози

- Резекцiя ураженої частки

- Енуклеацiя пухлини

- Резекцiя ураженої частки з переший-ком

?

Пiсля бесiди з матiр’ю сьомимiсячного хлопчика, який знаходиться на природному вигодовуваннi, педiатр з’ясував, що годують дитину 7 разiв на добу. Яка кiлькiсть годувань встановлена для дитини даного вiку?

+ 5 разiв

- 3 рази

- 4 рази

- 6 разiв

- 7 разiв

?

Хворий 40-ка рокiв був прооперований з приводу флегмони поперекової дiлянки. У нього знову рiзко пiдвищилась температура тiла до 38oC, з’явились явища iнтоксикацiї, зросла кiль-кiсть лейкоцитiв у кровi. В ранi, яка майже очистилась вiд некротичних тка-нин i заповнилася грануляцiями, з’яви-лись гнилiснi видiлення, грануляцiї ста-ли блiдими. Яке ускладнення виникло у даного хворого?

+ Сепсис

- Гнилiсна флегмона

- Бешихове запалення

- Алергiчна реакцiя

- Еризипелоїд

?

Хвора 40-ка рокiв хворiє на ревматизм. Скаржиться на сильний бiль у лiвому оцi, особливо вночi, погiршення зору, свiтлобоязнь, сльозотечу. Захворювання нi з чим не пов’язує. Об’є-ктивно: слабка перикорнеальна iн’є-кцiя, згладженiсть рельєфу радужки, змiна її кольору. Який найбiльш iмовiр-ний дiагноз?

+ Iридоциклiт

- Iрит

- Кератит

- Хорiоїдит

- Гострий напад глаукоми

?

У новонародженого, що народився в результатi стрiмких пологiв, спостерiгається парез м’язiв кистi. Хапальний рефлекс вiдсутнiй, не вдається викликати долонно-ротовий рефлекс. Чутли-вiсть кистi вiдсутня. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Парез Дежерiн-Клюмпке

- Парез Дюшена-Ерба

- Тотальне ураження плечового спле-тення

- Парез дiафрагми

- Синдром Горнера-Бернара

?

Хворий 30-ти рокiв надiйшов у приймальне вiддiлення пiсля автомобiльної аварiї зi скаргами на задишку, бiль у лiвому боцi. На оглядовiй рентгенограмi органiв грудної клiтки визначається просторе просвiтлення лiвого легеневого поля з вiдсутнiстю легеневого ма-люнка, змiщення органiв середостiння вправо. Лiва легеня притиснута до лiво-го кореня, дiафрагма змiщена на одне мiжребер’я донизу, синуси контурую-ться чiтко. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Пневмоторакс

- Гемоторакс

- Забiй легенi

- Пневмогемоторакс

- Пошкодження дiафрагми

?

Хворий 63-х рокiв скаржиться на бiль у правiй пахвиннiй дiлянцi, здуття живота, слабкiсть, стiйкi закрепи бiльше 7-ми мiсяцiв. Об’єктивно: шкiра блiда, суха. В правiй здухвиннiй дiлянцi пальпується утворення 5-7 см., малорухоме, безболiсне. Аускультативно: пiд-силення кишкових шумiв. У кровi: ер.-2, 9 • 1012/л, Нb- 80 г/л, ШЗЕ- 32 мм/год. Кров у калi. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Рак слiпої кишки

- Хвороба Крона

- Полiп слiпої кишки

- Рак правої нирки

- Спастичний колiт

?

У хворого сильний бiль у правому вусi, температура 38oC, гноєтеча з вуха i зниження слуху. Хворiє 13 днiв. Об’єктивно: права вушна раковина вiдстовбурчена, припухлiсть та болючiсть м’яких тканин соскоподiбного вiдростка справа. В зовнiшньому слуховому ходi гнiй, гiперемiя i перфорацiя барабанної перетинки, випинання задньо-верхньої стiнки слухового ходу в кiстковому вiд-дiлi. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Правобiчний мастоїдит

- Правобiчний гострий гнiйний сере-днiй отит

- Правобiчний гострий дифузний зов-нiшнiй отит
1   2   3   4   5   6


написать администратору сайта