Главная страница

крок2. Герпетичний ганглiонiт


Скачать 67.25 Kb.
Название Герпетичний ганглiонiт
Анкоркрок2
Дата09.05.2022
Размер67.25 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлакрок2.docx
ТипДокументы
#519188
страница2 из 6
1   2   3   4   5   6

- Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом

- Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом, гематурiєю та гiпертензiєю

- Гострий гломерулонефрит з iзольованим сечовим синдромом

- Нирковокам’яна хвороба

?

Жiнка 60-ти рокiв госпiталiзована з приводу гострого трансмурального iнфаркту. Годину тому стан хворої став погiршуватися: з’явилася задишка, що наростає, сухий кашель. ЧДР- 30/хв, ЧСС- 130/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Тони серця глухi, акцент II тону на легеневiй артерiї. У нижнiх вiддiлах легень справа i злiва вологi середньопухирча-стi хрипи. Температура - 36, 4o- Який препарат доцiльно застосувати у першу чергу?

+ Промедол

- Еуфiлiн

- Допамiн

- Гепарин

- Дигоксин

?

Внаслiдок багаторiчного забруднення навколишнього середовища викидами металургiйного заводу на прилеглiй житловiй територiї мiста сформувалася бiогеохiмiчна провiнцiя. За якою провiдною ознакою можна надати їй гiгiєнiчну оцiнку?

+ Накопичення в ґрунтi специфiчних хiмiчних речовин

- Обмеження умов санiтарно-побутового водокористування

- Забруднення атмосферного повiтря

- Погiршення якостi продуктiв рослин-ного походження

- Пiдвищений рiвень захворюваностi населення

?

Робiтники працюють в умовах високих рiвнiв запиленостi. Для виникнення професiйних пилових захворювань мають значення хiмiчнi (вмiст дiоксиду кремнiю) та фiзичнi властивостi аерозолiв пилу. Яка головна фiзична властивiсть аерозолiв пилу?

+ Дисперснiсть

- Намагнiчування

- Електрозарядженiсть

- Розчиннiсть

- Iонiзацiя

?

На територiї мiста вiдмiчено пiдвищений рiвень марганцю в атмосферному повiтрi, питнiй водi та продуктах харчування сiльськогосподарського походження. Яка дiя даних чинникiв на здоров’я населення?

+ Комплексна

- Комбiнована

- Поєднана

- Синергiчна

- Роздiльна

?

Хворий 42-х рокiв скаржиться на серцебиття, постiйну слабкiсть, болi в дiлянцi серця, що iррадiюють в лiве плече, пiдсилюються при диханнi, полегшуються, коли хворий сiдає, пiдвищення температури тiла до 38, 5o- Об’єктивно: АТ- 105/50 мм рт.ст., Ps-120/хв. У зонi абсолютної тупостi серця вислуховується двофазний шум. В ле-генях дихання послаблене в нижнiх вiд-дiлах. На ЕКГ - конкордантний пiдйом сегменту ST у V2-V6. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Перикардит

- Iнфаркт мiокарда

- Iнфаркт легень

- Синдром Дреслера

- Пневмонiя

?

Хворий 20-ти рокiв скаржиться на сильний головний бiль, двоїння в очах, загальну слабкiсть, пiдвищення температури тiла, дратiвливiсть. Об’єктивно: температура тiла 38, 1oC, в контакт вступає неохоче, болiсно реагує на подразники. Птоз лiвої повiки, розбiжна косоокiсть, анiзокорiя S>- Виражений менiнгеальний синдром. При люмбальнiй пункцiї лiквор витiкав пiд тиском 300 мм вод.ст., прозорий, з легкою опа-лесценцiєю, через добу випала фiбри-нозна плiвк+ Бiлок - 1,4 г/л, лiмфоцити - 600/3 в мм3, цукор - 0,3 ммоль/л. Який попереднiй дiагноз слiд поставити хво-рому?

+ Туберкульозний менiнгiт

- Менiнгококовий менiнгiт

- Лiмфоцитарний менiнгiт Армстронга

- Сифiлiтичний менiнгiт

- Паротитний менiнгiт

?

Голiвка новонародженого має долiхоцефалiчну форму, витягнута спереду назад. Пiд час огляду голiвки на потиличнiй частинi визначається пологова пухлина, розташована на серединi мiж великим i малим тiм’ячком. При якому передлежаннi голiвки плоду вiдбулися пологи?

+ Заднiй вид потиличного передлежання

- Переднiй вид потиличного передлежання

- Передньо-тiм’яне передлежання

- Лобне передлежання

- Лицеве передлежання

?

У хворого з явищами порушеного харчування, стеатореї, через 4 години пiсля вживання їжi виникає бiль у животi, особливо вище пупка i лiвiше. Проноси можуть змiнитися закрепами до 3-5 днiв. Пальпаторно: помiрна бо-лiснiсть у холедохопанкреатичнiй зонi. Рiвень амiлази у кровi не пiдвищується. Рентгенологiчно виявленi кальцинати, що розташованi вище пупк+ Який най-бiльш iмовiрний дiагноз?

+ Хронiчний панкреатит

- Хронiчний гастродуоденiт

- Виразка 12-палої кишки

- Синдром Цолiнгер-Елiсона

- Хронiчний калькульозний холецистит

?

У хворого 56-ти рокiв з дифузним токсичним зобом спостерiгається миготлива аритмiя з ЧП- 110/хв, артерiальна гiпертензiя. АТ- 165/90 мм рт.ст. Яке лiкування поруч з мерказолiлом слiд рекомендувати у цьому випадку?

+ Анаприлiн

- Радiоактивний йод

- Новокаїнамiд

- Верапамiл

- Коринфар

?

У хворої з пiдозрою на феохромоцитому у перiод мiж нападами артерiальний тиск в межах норми, вiдзначається тенденцiя до тахiкардiї. У сечi патологiї немає. Вирiшено провести провокацiй-ну пробу з гiстамiном. Який препарат слiд пiдготувати для надання екстреної допомоги при позитивному результатi проби?

+ Фентоламiн

- Пiпольфен

- Нiфедипiн

- Мезатон

- Преднiзолон

?

Хворий 54-х рокiв скаржиться на часте болiсне сечовипускання, озноби, пiдвищення температури тiла до 38o- У сечi: бiлок - 0,33 г/л, лейкоцити до 50-60 у п/з, еритроцити - 5-8 у п/з, грамне-гативнi палички. Який з представлених антибактерiальних препаратiв найкра-щий у цьому випадку?

+ Ципрофлоксацин

- Оксацилiн

- Еритромiцин

- Тетрациклiн

- Цепорiн

?

У пологовому будинку у дитини на 3-й день життя з’явилася геморагiчна висипка, блювання з кров’ю, випорожнення чорного кольору. Обстеження виявило анемiю, подовження часу згортання кровi, гiпопротромбiнемiю, нормальну кiлькiсть тромбоцитiв. Яка оптимальна терапевтична тактика?

+ Вiтамiн К

- Етамзилат натрiю

- Епсiлон-амiнокапронова кислота

- Фiбриноген

- Глюконат кальцiю

?

Хвора скаржиться на частi, ряснi, без патологiчних домiшок, пiнистi випорожнення, переймоподiбний бiль у навколопупковiй дiлянцi, урчання у животi, високу лихоманку. Захворювання пов’язує з вживанням у їжу яєць, зваре-них некруто. Який найбiльш iмовiрний збудник захворювання?

+ Salmonella enteritidis

- Salmonella typhi

- Shigella sonnei

- Escherichia coli

- V. Cholerae

?

Головний лiкар полiклiнiки дав завдання дiльничому лiкарю визначити патологiчну ураженiсть населення N-ою хворобою на дiльницi. За яким документом визначаєтьcя патологiчна ура-женicть наcелення на хвороби на лiка-рcькiй дiльницi?

+ Журнал профоглядiв

- Статиcтичнi талони (+)

- Статиcтичнi талони (-)

- Статиcтичнi талони (+) та (-)

- Талони на прийом до лiкаря

?

Чоловiк 48-ми рокiв скаржиться на болi в лiвiй половинi грудної клiтки, кашель, помiрну задишку, якi з’явились пiсля травми. Об’єктивно: злiва в 6-8 мiжребер’ї болюча припухлiсть, ребра не ушкодженi. ЧСС - 85/хв. В легенях злiва вiд нижнього кута лопатки леге-невий звук вкорочений, ослаблене ди-хання. Рентгенограма легень: гомоген-не затемнення вiд кута лопатки. При пункцiї отримана геморагiчна рiдин+ Рентгенографiя пiсля пункцiї - гомоген-на, без чiтких контурiв, iнфiльтрацiя лi-вого кореня. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Пухлина лiвої легенi

- Травматичний плеврит

- Лiвобiчна посттравматична пневмонiя

- Емболiя легеневої артерiї

- Iнфiльтративний туберкульоз, туберкульозний плеврит

?

В гематологiчне вiддiлення надiйшов юнак 16-ти рокiв зi скаргами на бiль у правому плечовому суглобi, який виник пiсля забою суглоба З анамнезу вiдомо, що така клiнiчна карти-на спостерiгалась неодноразово з ран-нього дитинств+ Об’єктивно: суглоб збiльшений в об’ємi, рiзко болючий при пальпацiї. У кровi: ер.- 3, 7 • 1012/л, Hb- 110 г/л, тромб.- 115 • 109/л, лейк.-6, 9 • 109/л, ШЗЕ- 25 мм/год. Протром-бiновий iндекс - 90%, час рекальцифi-кацiї - 280 хв., час згортання кровi - 38 хв, фiбриноген - 3,5 г/л. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Гемофiлiя

- Iмунна коагулопатiя

- Тромбоцитопатiя

- Iмунна тромбоцитопенiя

- Геморагiчний васкулiт

?

Чоловiк 55-ти рокiв впродовж 1,5 рокiв спостерiгається з приводу вiрусного цирозу печiнки з явищами портальної гiпертензiї. За останнiй мiсяць посилилась слабкiсть, з’явилося блю-вання кольору кавової гущi. При фi-брогастродуоденоскопiї виявлена кро-вотеча з розширених вен стравоходу. Який препарат необхiдно використати для зниження тиску в ворiтнiй венi?

+ Вазопресин

- Резерпiн

- Глюконат кальцiю

- Дицiнон

- Фуросемiд

?

У хворого пiсля падiння з висоти другого поверху при натисканнi на крила тазу виявляється патологiчна рухомiсть, симптом "прилиплої"п’яти злiва, зовнiшня ротацiя та вкорочення лiвої нижньої кiнцiвки. Який найбiльш iмо-вiрний дiагноз?

+ Вертикальний перелом кiсток тазу (типу Мельгеня)

- Крайовий перелом крила клубової кiстки

- Перелом кiсток тазу за типом "метелика"

- Перелом вертлюжної западини iз вивихом стегна

- Перелом шийки лiвого стегна

?

Жiнка 20-ти рокiв скаржиться на бiль, неприємне тяжке вiдчуття у дiлянцi серця, часте серцебиття. ЕКГ - без патологiї. Седативнi лiки зняли бiль, але залишилась тривога, впевненiсть у важкому серцевому захворюваннi, страх смертi, очiкування нового нападу i страх перед ним. Який провiдний психопатологiчний синдром?

+ Кардiофобiчний

- Iпохондричний

- Обсесивний

- Iстеричний

- Депресивний

?

Чоловiк 36-ти рокiв проходить профогляд перед працевлаштуванням, скарг не висуває. Загальний аналiз сечi: свiтло-жовта, прозора, питома вага - 1008, рН- 6,5; бiлок - 0,6 г/л, ер.- 18-20 в п/з, змiненi; лейк.- 2-3 в п/з; цилiндри- 2-3 в п/з, зернистi. Який найбiльш iмо-вiрний дiагноз?

+ Хронiчний гломерулонефрит

- Гострий гломерулонефрит

- Хронiчний пiєлонефрит

- Амiлоїдоз нирок

- Сечокам’яна хвороба

?

Хворий 24-х рокiв звернувся в полiклiнiку зi скаргами на болi в епiгастрiї через 1-1,5 години пiсля вживання їжi, нiчний бiль, часте блювання, яке дає полегшення. Багато палить, вживає алкоголь. Об’єктивно: язик чистий. При поверхневiй пальпацiї живота виявлений м’язовий дефанс, болi справа вище пупк+ Лабораторно: реакцiя на прихо-вану кров у калi позитивн+ Який най-бiльш iмовiрний дiагноз?

+ Виразкова хвороба

- Хронiчний гастрит

- Хронiчний холецистит

- Хронiчний ентерит

- Хронiчний колiт

?

Хворий 25-ти рокiв надiйшов до iнфекцiйного вiддiлення на 3-й день захворювання зi скаргами на головний бiль, бiль у попереку, литкових м’язах, високу гарячку, озноб. Стан середньо-важкий. Склери iктеричнi. Зiв гiперемований. Язик сухий, обкладений сухим коричневим нальотом. Живiт здутий. Печiнка +2 см. Селезiнка не збiльшен+ Пальпацiя м’язiв, особливо литкових, болiсн+ Сеча темн+ Кал звичайного кольору. Який найбiльш iмовiрний дiа-гноз?

+ Лептоспiроз

- Вiрусний гепатит А

- Малярiя

- Iнфекцiйний мононуклеоз

- Iєрсинiоз

?

Хворий 60-ти рокiв надiйшов до клiнiки зi скаргами на задишку, важкiсть у правому пiдребер’ї, збiльшення живота. Явища зростали впродовж року. При аускультацiї серця - пресистолiчний ритм галопу. Об’єктивно: набухання шийних вен, асцит, пальпується печiнка та селезiнка. З яким захворю-ванням необхiдно проводити диферен-цiйну дiагностику?

+ Констриктивний перикардит

- Цироз печiнки

- Рак легенiв з проростанням у плевру

- Хронiчне легеневе серце

- Тромбоемболiя легеневої артерiї

?

Робiтник-полiграфiст 49-ти рокiв звернувся до дiльничого терапевта зi скаргами на субфебрильну температуру, загальну слабкiсть, запаморочення та втрату апетиту. Об’єктивно: сiрий вiдтiнок обличчя, сiро-бузкова облямiвка на яснах. З боку шлунково-кишкового тракту: постiйнi кольки в дiлянцi епiгастрiю, перiодичнi закрепи. У кровi: ер.- 3, 8 • 1012/л, Нb- 105 г/л, КП- 0,9, базофiльна зернистiсть ери-троцитiв. Пiдвищена кiлькiсть гемато-порфiрину у сечi. Яке захворювання найбiльш iмовiрне?

+ Отруєння свинцем

- Хронiчний гастрит

- Хронiчний ентероколiт

- Гiпохромна анемiя

- Вегето-судинна дистонiя

?

Хвора 29-ти рокiв надiйшла до гiнекологiчного вiддiлення зi скаргами на болi внизу живота, мажучi кров’янистi видiлення до та пiсля менструацiї впродовж 5-ти днiв. Захворювання по-в’язує з перенесеним абортом 2 роки тому. Протизапальне лiкування ефекту не дало. При бiмануальному дослiджен-нi: матка збiльшена, щiльна, болiсна, гладеньк+ При гiстероскопiї в дiлянцi дна матки видно темно-червонi отвори, з яких видiляється темна кров. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Внутрiшнiй ендометрiоз

- Полiменорея

- Гiперменорея

- Субмукозний фiброматозний вузол

- Дисфункцiональна маткова кровотеча

?

До травмпункту звернувся фермер, який пiд час роботи в полi поранив праву ступню. Коли був щепленим, не пам’ятає, в армiї не служив. При оглядi правої ступнi виявлено забруднену ра-ну довжиною 5-6 см з нерiвним краями. Яка подальша тактика лiкаря?

+ Ввести правцевий анатоксин i проти-правцеву сироватку

- Ввести правцевий анатоксин

- Ввести протиправцеву сироватку

- Тiльки хiрургiчна обробка рани

- Призначити антибiотик

?

Хворий 53-х рокiв скаржиться на слабкiсть, вiдсутнiсть апетиту, схуднення, пiдвищення температури. Об’єктивно: полiлiмфаденопатiя, вузли тiстуватої консистенцiї, гепатомегалiя. У кро-вi: ер.- 4, 0 • 1012/л, Hb- 110 г/л, лейк.– 100 • 109/л, б.- 1%, е.- 1%, п.- 4%, с.-42%, м.- 25%, л.- 50%, тiнi Боткiна-Гумпрехт+ Який дiагноз найбiльш iмо-вiрний?

+ Хронiчний лiмфолейкоз

- Гострий лейкоз

- Хронiчний мiєлолейкоз

- Лiмфогрануломатоз

- Мiєломна хвороба

?

У хворої 27-ми рокiв скарги на кровотечi з ясен, носовi кровотечi, множиннi синцi на шкiрi передньої по-верхнi тулуба i кiнцiвок, рiзка загальна слабкiсть. У кровi: Нb- 64 г/л, ер.-2, 5 • 1012/л, ретикулоцити - 16%, тром-боцити - 30 • 109/л, ШЗЕ- 25 мм/год. Що є найбiльш ефективним в лiкуваннi да-ної патологiї?

+ Спленектомiя

- Добезилат кальцiю

- Переливання тромбомаси

- Цитостатики

- Вiтамiни групи B

?

У хворого 50-ти рокiв раптово виникли бiль у потиличнiй дiлянцi, блювання. Об’єктивно: сопор, гiперемiя шкiри обличчя, АТ- 210/120 мм рт.ст., Ps-60/хв, напружений, температура тiла - 37, 8o- Горизонтальний нiстагм. Вира-женi рефлекси орального автоматизму. Сухожилковi рефлекси рiвномiрнi. Ри-гiднiсть потиличних м’язiв, двобiчний симптом Кернiг+ Який попереднiй дiа-гноз?

+ Субарахноїдальний крововилив

- Геморагiчний паренхiматозний iн-сульт

- Субдуральна гематома

- Гостра гiпертонiчна енцефалопатiя

- Менiнгококовий менiнгiт

?

Хворий 40-ка рокiв скаржиться на пiдвищення температури до 39oC, кашель з видiленням харкотиння та домiшками кровi, задишку, загальну слабкiсть, герпетичне висипання на губах. Об’єктивно: ЧД- 32/хв. Справа пiд ло-паткою - посилення голосового трем-тiння, там же - притуплення перкуторного звуку. Аускультативно: бронхiальне дихання. У кровi: лейк.- 14 • 109/л,ШЗЕ- 35 мм/год. Який попереднiй дiа-гноз?

+ Крупозна правобiчна пневмонiя

- Вогнищева правобiчна пневмонiя

- Кавернозний туберкульоз правої легенi

- Рак легенi

- Ексудативний плеврит

?

У хворої 58-ми рокiв пiд час проведення курсу хiмiотерапiї з приводу онкологiчного захворювання з’явився бiль у горлi. При обстеженнi у глотцi на мигдаликах, слизовiй оболонцi ви-явленi дiлянки некрозу. Багато карiо-зних зубiв. В кровi на фонi лейкопенiї майже повнiстю вiдсутнi нейтрофiльнi гранулоцити. Лейкоцити представленi в основному лiмфоцитами та моноцитами. Про яке з перелiчених захворю-вань слiд думати?

+ Ангiна агранулоцитарна

- Ангiна лакунарна

- Ангiна Венсана-Симановського

- Ангiна сифiлiтична

- Дифтерiя

?

Чоловiк 47-ми рокiв скаржиться на перiодичний головний бiль, серцебиття i порушення серцевого ритму. Об’єктивно: тони серця приглушенi, ЧСС-108/хв., АТ- 170/100 мм рт.ст. На ЕКГ: гiпертрофiя лiвого шлуночка, шлуно-чковi екстрасистоли 10-15/хв. Якi пре-парати найбiльш доцiльно призначити для лiкування хворого?

+ ?-блокатори

- Iнгiбiтори АПФ

- Дiуретики

- Симпатолiтики

- Нiтрати

?

У хворого 66-ти рокiв через тиждень пiсля аденомектомiї раптово виник бiль у груднiй клiтцi, задишка, серцебиття, слабкiсть. Згодом з’явився бiль у правому пiдребер’ї. Об’єктивно: стан важкий, дифузний цiаноз, задишка в спокої. ЧД-38/хв. Шийнi вени набухлi. Межi серця не змiненi, тони чистi, тахiкардiя. Ps-124/хв., малого наповнення, ритмiчний. АТ- 80/40 мм рт.ст. На ЕКГ: ознаки бло-кади правої нiжки пучка Гiс+ Який най-бiльш iмовiрний дiагноз?

+ Тромбоемболiя легеневої артерiї

- Iнфаркт мiокарда

- Розшарувальна аневризма

- Серцева астма

- Пневмонiя

?

Хворий 38-ми рокiв впродовж 13-ти рокiв працює на заводi залiзобетонних виробiв. Робота пов’язана з дiєю загальної та мiсцевої вiбрацiї. Скаржиться на загальну слабкiсть, головний бiль, онiмiння кiнцiвок, запаморочен-ня, перiодичний бiль у дiлянцi серця. Об’єктивно: Ps- 84/хв, ритмiчний, АТ-150/100 мм рт.ст. Тони серця приглу-шенi. Шкiра кiнцiвок холодна на до-тик. На кистях цiанотична, при нати-скуваннi залишаються бiлi плями. При пальпацiї м’язiв гомiлки вiдмiчається бiль. Больова, тактильна i температур-на чутливiсть зниженi. ЕКГ: ознаки гi-поксiї мiокард+ На рентгенограмi кi-сток гомiлково-плеснових суглобiв вiд-мiчається помiрний остеопороз. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
1   2   3   4   5   6


написать администратору сайта