Главная страница

Внутрішня медицина. 4_222_Внутрішня медицина_ID1SM (1). Профогляду виявлено збільшення щитоподібної залози


Скачать 231.54 Kb.
НазваниеПрофогляду виявлено збільшення щитоподібної залози
АнкорВнутрішня медицина
Дата07.06.2022
Размер231.54 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла4_222_Внутрішня медицина_ID1SM (1).docx
ТипДокументы
#575070
страница1 из 11
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

  1. У жінки 25-ти років під час профогляду виявлено збільшення щитоподібної залози. Постійно проживає у м.Трускавець. З боку внутрішніх органів відхилень не зафіксовано. Щитоподібна залоза дифузно збільшена до II ст., м'яко-еластична, гладка, не болить. Рівень тиреоїдних гормонів у межах норми. УЗД: щитоподібна залоза збільшена, ехогенність не змінена. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:

Дифузний ендемічний еутиреоїдний зоб Аутоімунний тиреоїдит, еутиреоз Вузловий зоб

Підгострий тиреоїдит

Йод-індукований тиреотоксикоз


  1. Жінка 35 років впродовж тижня проходила амбулаторне лікування з приводу Нр- асоційованого гастриту з підвищеною секреторною функцією шлунку (потрійна схема). Яке з перерахованих досліджень показане для контролю ефективності ерадикаційної терапії?

С13 дихальний уреазний тест Виявлення антитіл до H.pylori у кров Швидкий уреазний тест (CLO) Гістологічний метод виявлення Н.рylori Виділення чистої культури Н.рylori


  1. Чоловік 60 років доставлений у лікарню з головним болем, розладами мовлення. Пацієнт дезорієнтований у місті і часі. В анамнезі діабет протягом 4 років, приймає глімепірид. Глюкоза крові 2,8 ммоль/л. Призначте пацієнту лікування.

5% розчин глюкози внутрішньовенно Соматостатин внутрішньовенно

40% розчин глюкози внутрішньовенно 0,9% розчин NaCl внутрішньовенно Преднізолон внутрішньовенно
4.36-річна жінка скаржиться на загальну слабкість, втому. Протягом місяця з’явилася та прогресує задишка при фізичному навантаженні. Рік тому була прооперована у зв’язку з хворобою Крона. АТ 110/70 мм рт ст, ЧСС 74 хв, ЧДР 18 / хв. Шкіра бліда. Аналіз крові: еритроцити-2,610^12/л, Нв-80 г/л; лейкоцити 910^9/л, еоз.-4%, пал.-3%, сегм.-63%, лімф.- 26%, мон.-4%, ШОЕ-10 мм/год. Тромбоцити 50010^9/л/ MCV 70 мкм3. Який вірогідний діагноз?

Анемія хронічного захворювання Фолієво-дефіцитна анемія Залізодефіцитна анемія Гемолітична анемія

В12 дефіцитна анемія


  1. Жінка 28 років звернулась до сімейного лікаря зі скаргами на неприємні відчуття при проходженні грубої їжі, печію та відрижку кислим впродовж року. При проведенні верхньої ендоскопії встановлено: ерозивна ГЕРХ, езофагіт ступінь В. Що з наведених препаратів найбільш доцільно призначити хворій?

Мебеверин Домперідон Рабепразол Альмагель Панкреатин

  1. Жінка 65 років скаржиться на задишку, сухий кашель. Температура тіла - 37,5 °C, АТ - 130/80 мм рт.ст., пульс 86 уд/хв, ЧДР - 26/ хв, SpO2- 90%. На рентгенограмі грудної клітки–правобічний гідроторакс. Визначення яких показників є першочерговим для проведення диференційної діагностики між трансудатом та ексудатом?

Рівень амілази в плевральній рідини та плазми крові Рівень холестерину в плевральній рідини та плазми крові Рівень білка в плевральній рідини та плазми крові

Рівень С-реактивного протеїну в плевральній рідини та плазми крові Рівень глюкози в плевральній рідини та плазми крові


  1. У хворого з ІХС, почастішали приступи загрудинного болю, збільшилася потреба в нітрогліцерині, з’явилася задишка при незначному навантаженні. ЕКГ без негативної динаміки. В аналізі крові: ер. 2,410^12/л, Нв 72 г/л, лейкоцити 3,810^9/л, тромбоцити

  • 9010^9/л, ШОЕ – 26 мм/год. MCV 110 мкм3. Тільця Жоллі (+). Який попередній діагноз? Анемія хронічного захворювання

Фолієво-дефіцитна анемія Залізодефіцитна анемія Гемолітична анемія

В12 дефіцитна анемія


  1. Чоловік 32 років скаржиться на підвищення температури тіла до 39оС, сухий кашель, задишку у спокої. Захворів гостро 3 дні тому. AT 90/60 мм рт.ст., ЧСС 102/хв, ЧДР 32/хв. Перкуторно над легенями справа від VI ребра донизу визначається тупий звук, дихальні шуми не вислуховуються. Найбільш ефективним методом лікування є:

Плевральна пункція Призначення фуросеміду Призначення преднізолону Призначення цефтріаксону Призначення салбутамолу


  1. У чоловіка 53 років після інтенсивного фізичного навантаження розвився різкий давлючий біль за грудиною, що віддає у ліву лопатку. Об’єктивно: шкіра бліда, волога, губи ціанотичні. ЧД 24/хв. В легенях жорстке дихання, хрипів немає. Тони серця глухі, пульс —115/хв, слабкого наповнення. АТ - 95/75 мм рт.ст. На ЕКГ: депресія ST у відведеннях I, аVL, V1-V3, елевація ST у відведеннях III, avF. Ваш попередній діагноз?

Нестабільна стенокардія Нижній інфаркт міокарда

Передній розповсюджений інфаркт міокарда Передньо-перетинковий інфаркт міокарда Боковий інфаркт міокарда


  1. У чоловіка 32 років раптово підвищилася температура до 40 С, з'явився озноб, кашель з мокротою, кровохаркання, болі в грудній клітці при диханні, міалгії, нудота, проноси. При рентгенографії виявлено інфільтративні зміни в обох легенів. Працює в великому готелі, кілька днів тому його колега був госпіталізований з пневмонією. Який найбільш імовірний збудник пневмонії?

Клебсієлла Легіонелла Мікоплазма Мораксела Гемофільна паличка

  1. Чоловік віком 55 років доставлений у лікарню в стані сопору. В анамнезі діабет протягом 5 років, приймав метформін та глімепірид. Три місяці тому додатково призначений інсулін. Індекс маси тіла 35 кг/м2. Впродовж останнього тижня приймав нітрофурантоїн у зв’язку з інфекцією сечовивідних шляхів. t 37,2 ° C, АТ 90/60 мм рт.ст., ЧСС 130 хв, ЧДР 26/хв. В крові гіпонатріємія, гіпохлоремія, глюкоза 38 ммоль/л, креатинін 190 мкмоль/л. Ацетон сечі негативний. Який попередній діагноз?

Кетоацидотичний стан Гіперосмолярний стан Лактатацидемічний стан Хронічна ниркова недостатність Сепсис


  1. Що з наведеного є найбільш чутливим тестом для діагностики діабетичної нефропатії? Рівень цистатіну С

Співвідношення альбумін/креатинін сечі Співвідношення креатинін крові/сечі Рівень С-пептіду

Рівень глікованого гемоглобіну

  1. Хворий 48 років на протязі 3 років відмічає підвищення артеріального тиску в межах 180/120–200/100 мм рт.ст. Гіпотензивна терапія малоефективна. Скарги на м'язову слабість, сухість у роті, поліурію, головний біль. Натрій плазми крові–155 ммоль/л, калій-3,6 ммоль/ь. Яка найбільш імовірна причина артеріальної гіпертензії.

Феохромоцитома Гіпертонічна хвороба Ниркова гіпертензія

Первинний гіперальдостеронізм Хвороба Іценка-Кушінга


  1. Хворий 19 років скаржиться на пронос, слабкість, зниження маси тіла. Після вживання макаронів, тістечок стан хворого погіршується. Ці явища спостерігаються з раннього дитинства. Для встановлення діагнозу необхідно визначити в крові:

IgМ IgA IgG

IgЕ, IgМ

IgA AGA, S-Ttg IgA , S-Ttg-IgG


  1. Жінка 26 років скаржиться на петехіальні висипання на ногах, які з’явилися протягом доби. Лабораторні дослідження: гемоглобін 131 г/л, еритроцити 3,6х10^12/л, MCV 82,2 мкм3. Лейкоцити-8,5х10^9/л, п/я 3%, с/я 62%, лімфоцити 30%, моноцити 5% тромбоцити 20х10^9/л. При дослідженні кісткового мозку виявлена мегакаріоцитна гіперплазія. Який найвірогідніший діагноз?

Гострий мегакаріоцитарний лейкоз Гострий мієлолейкоз

Імунна тромбоцитопенічна пурпура Вірусна інфекція Епштейна-Барра Геморагічний васкуліт


  1. У хворого 50 років, з стабільною стенокардією ІІ ФК, раптово виник інтенсивний біль за грудиною. Після прийому 4 пігулок нітрогліцерину біль не зменшився. Об'єктивно: АТ- 120/80 мм рт.ст., ЧСС- 104/хв. На ЕКГ: депресія сегменту SТ- у I, aVL та високі, гострокінцеві зубці T у V2, V3, V4 відведеннях. Який попередній діагноз?

Гострий коронарний синдром без елевації ST Гострий коронарний синдром з елевацією ST Трансмуральний інфаркт міокарда

Стабільна стенокардія, ІV ФК Стенокардія варіантна


  1. У пацієнта з цирозом печінки при проведенні загального аналізу крові виявлено зменшення рівня еритроцитів, лейкоцитів та тромбоцитів. Про розвиток якого синдрому це може свідчити?

Цитолітичний Гіперспленізм Холестатичний Печінкова енцефалопатія Інтоксикаційний


  1. Чоловік 42 років у стані після алкогольного сп'яніння проспав на землі 5-6 годин. Через 2 дні підвищилася температура тіла до 39,3 °С, з'явився малопродуктивний кашель, біль у грудній клітці, задишка, що посилилася з часом. По допомогу не звертався. Через 2 тижні при кашлі виділилося близько 300 мл зелено-коричневого харкотиння з неприємним запахом, після чого загальний стан пацієнта трохи поліпшився. Встановіть попередній діагноз.

Ексудативний плеврит Туберкульоз легень Рак легень

Гострий абсцес легені Бронхоектатична хвороба


  1. У хворого 36 років хронічний вірусний гепатит С впродовж 7-ми років. Стан погіршився за останні 6 місяців. Втратив 10 кг, скаржиться на свербіння тіла. Об'єктивно: жовтявість шкірних покривів, “судинні зірочки”, асцит, гепатоспленомегалія. З розвитком якого синдрому пов’язане свербіння шкіри у хворої?

Холестаз Гіперспленізм

Набряково-асцитичний синдром Портальна гіпертензія Гепатоцелюлярна недостатність


  1. Специфічним для підшлункової залози ферментом є:

Амілаза Ліпаза Еластаза Рибонуклеаза Калікреїн


  1. Жінка 40 років після фізичного перевантаження знепритомніла. АТ знизився до 50/30 мм рт.ст. У анамнезі протягом 3 років приймала глюкокортикоїди з приводу бронхіальної астми. Минулого тижня самостійно відмінила прийом глюкокортикоїдів. Об-но: без свідомості, шкіра звичайного кольору, нормальна вогкість, тони серця глухі, пульс 100/хв., слабкого наповнення, ритмічний. Рівень глюкози в крові - 3,0 ммоль/л, натрію - 117 ммоль/л, калія - 5,4 ммоль/л. Встановіть попередній діагноз.

Адісонічна криза

Інфаркт міокарда, кардіогенний шок

Астматичний статус Гіповолемічний шок Гіпоглікемічна кома


  1. Чоловік 62 років скаржиться на задишку в стані спокою, серцебиття, загальну слабість, набряки нижніх кінцівок. Клінічний діагноз: ХОЗЛ, група D, GOLD 4, ст. загострення. Хронічне легеневе серце. Який механізм розвитку легеневого серця є основним?

Підвищення внутрішньогрудного тиску Вторинна легенева гіпертензія

Порушення діастолічного наповнення правого передсердя Первинна легенева гіпертензія

Тромбоз легеневої артерії


  1. Чоловік 50 років, страждає на ХОЗЛ, клінічна група С. Призначте початкову базисну терапію.

Тіотропіума бромід Салбутамол Салметерол Будесонід Теофіллін


  1. Чоловік 62 років скаржиться на задуху з утрудненим видихом у спокої, кашель з невеликою кількістю слизувато-гнійного харкотиння. Багато років хворіє на ХОЗЛ. Об'єктивно: температура - 36,7, ЧД – 24/хв, пульс - 94/хв, АТ - 140/90 мм рт.ст. Шкіра волога, дифузний ціаноз. Допоміжна мускулатура приймає участь в акті дихання. Грудна клітина збільшена в передньозадньому розмірі, межреберні проміжки розширені. Над легенями - коробковий звук. При аускультації дихання послаблене, розсіяні сухі хрипи. Які спірографічні зміни найбільш імовірні у хворого?

зниження ЖЄЛ, зменшення ОФВ1 N ЖЄЛ, зменшення ОФВ1 зниження ЖЄЛ, збільшення ОФВ1 зниження ЖЄЛ, N ОФВ1

N ЖЄЛ, N ОФВ1


  1. Хворий 37 pоків скаржиться на спрагу, поліурію (до 10 л на добу), слабкість. Захворювання пов'язує з перенесеною черепно-мозковою травмою. При обстеженні патології з боку внутрішніх органів не виявлено. Загальні аналізи: крові - без змін; сечі: питома вага - 1001, білок - немає, цукор - немає, Л - 2-3 в п/з. Попередній діагноз?

Нецукровий діабет

Гостра надниркова недостатність Цукровий діабет

Первинний гіперальдостеронізм Хронічний гломерулонефрит


  1. Хворий 40 років скаржиться на раптове підвищення температури до 39,5, кашель з виділенням слизового харкотиння, задишку, загальну слабість. ЧДР – 32/хв. Справа під лопаткою притуплення перкуторного звуку, аускультативно - крепітація. Аналіз крові: лейкоцити - 1410^9/л, ШОЕ - 35 мм/год. Ваш попередній діагноз ?

Негоспітальна правобічна пневмонія Абсцес легень

ХОЗЛ

Хронічний бронхіт в стадії загострення

Правобiчний ексудативний плеврит
27.25-річна вагітна жінка скаржиться на пожовтіння очей, шкіри та темне забарвлення сечі. З дитинства має епізоди жовтяниці. У її матері також було подібне захворювання. Під час вагітності жовтяниця турбує постійно. У периферичному мазку крові анемія, сфероцити. Який попередній діагноз?

β-таласемія minor α-таласемія minor

мікросфероцитарна анемія серповидноклітинна анемія аутоімунна гемолітична анемія


  1. Жінка 67 років госпіталізована до терапевтичного відділення з діагнозом негоспітальна пневмонія. Ексудативний плеврит. Під час торакоцентезу видалено 1 л ексудату. Проводиться антибактеріальна терапія, пасивне дренування плевральної порожнини. Який метод дослідження найбільш доцільно використати для оцінки ефективності лікування плеврального випоту?

Поліпозиційна рентгеноскопія органів грудної клітки УЗД плевральних порожнин

Мультиспіральна комп'ютерна томографія грудної клітки Магнітно-резонансна томографія грудної клітки Торакоскопія


  1. Який інструментальний метод найбільш інформативний для діагностики бронхоектазів? Рентгенографія грудної клітки

Комп’ютерна томографія грудної клітки Бронхоскопія

УЗД легень Спірографія


  1. Жінка 23 років відмічає періодичне погіршення стану, що супроводжується нападоподібним кашлем з великою кількістю (до 100 мл/добу) харкотиння жовтувато- зеленого кольору, іноді з кров'ю, заливними потами вночі, слабкістю. Хворіє з дитинства, загострення 2-3 рази на рік. Об'єктивно: температура - 37,4, ЧД – 20/хв, пульс - 92/хв, АТ - 115/70 мм рт.ст. Шкіра бліда, волога. При аускультації справа нижче кута лопатки - велика кількість вологих різнокаліберних звучних хрипів. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

Негоспітальна правобічна пневмонія Бронхоектатична хвороба Хронічний абсцес легень

ХОЗЛ

Туберкульоз легень


  1. Який комплекс біохімічних тестів свідчить про наявність холестазу?

Підвищення активності лужної фосфатази, гамма-глутамілтрансферази, кон`югованого білірубіну

Зниження протромбіну Підвищення рівня феритину

Підвищення рівня непрямого білірубіну Підвищення активності амінотрансфераз у крові


  1. Який основний механізм цукрознижуючої дії бігуанидів?

Поліпшення утилізації глюкози периферичними тканинами Підвищення секреції інсуліну бета-клітинами

Зниження активності інсулінази печінки Зменшення всмоктування глюкози в кишечнику Гальмування глюконеогенеза і глікогеноліза


  1. Хворий 60 років, скаржиться на біль за грудиною стискаючого характеру під час ходьби по рівній місцевості до 100-150 м. АТ 140/80 мм рт.ст. Пульс 80 уд/хв. Найбільш імовірний діагноз?

Прогресуюча стенокардія Вазоспастична стенокардія

Стабільна стенокардія II функціональний клас Стабільна стенокардія III функціональний клас Стабільна стенокардія IV функціональний клас


  1. Жінка 25 років поступила в клініку зі скаргами на часті рідкі кров'янисті випорожнення, слабкість, запаморочення, біль у великих суглобах, підвищення температури тіла до 37,5. В минулому неодноразові спортивні травми опорно-рухового апарату, в зв'язку з чим часто приймала нестероїдні протизапальні препарати. Зазначені симптоми наростали поступово впродовж року. При фізикальному огляді: афтозний стоматит, кон'юнктивіт. При пальпації болючість сигмоподібної кишки. Аналіз крові: лейкоцити - 6,0 x10^9/л, еритроцити - 3,6 x10^12/л, гемоглобін - 96 г/л, ШОЕ - 47 мм/год. Ваш діагноз?

Неспецифічний виразковий коліт Хвороба Крона

Пухлина товстого кишечника

Ентеропатія, асоційована з нестероїдними протизапальними засобами Хвороба Уіпла


  1. У жінки 24 років встановлено діагноз функціональна диспепсія - постпрандіальний дистрес-синдром. З якої групи препаратів необхідно розпочати лікування?

Інгібітори протонної помпи Н2-блокатори

Антациди

Міотропні спазмолітики Прокінетики


  1. Який з показників найбільш адекватно характеризує стан компенсації цукрового діабету?

Рівень глікемії натщесерце Рівень добової глюкозурії Рівень глікованого гемоглобіну Рівень постпрандіальної глікемії Наявність ацетонурії


  1. Оберіть коректну комбінацію препаратів для терапії першої лінії у паіцєнта з H. pylori позитивною пептичною виразкою шлунку

Лансопразол, метронідазол, урсодезоксихолева кислота Омепразол, альмагель, ранітідін

Рабепразол, амоксіцилін, кларитроміцин

Де-нол, пантопразол, метронідазол, тетрациклін Клопідогрель, фондапарінукс, розувастатин

  1. При якому захворюванні найбільш виражене зниження кількості рецепторів до інсуліну?

При цукровому діабеті 2 типу

При цукровому діабеті 1 типу При інсуліномі

При ожирінні При гіпотіреозі


  1. На тлі ангіни у пацієнта 22 років з'явився біль у трубчастих кістках. При обстеженні виявлено генералізоване збільшення лімфатичних вузлів, гепатолієнальний синдром, стерналгія. Аналіз крові: еритроцити - 3, 610^12/л, Hb - 87 г/л, тромбоцити - 4510^9/л, лейкоцити 4310^9/л, бласти - 87%, паличкоядерні клітини - 1 %, сегментоядерні нейтрофіли -7%, лімфоцити - 5%, ШОЕ - 55 мм/год. Який метод дослідження допоможе встановити діагноз?

Аспіраційна біопсія кісткового мозку УЗД дослідження черевної порожнини Біопсія лімфатичних вузлів

??Цитогенетичне дослідження кісткового мозку Мікроскопія мазка периферичної крові


  1. Які фармакологічні засоби використовують при лікуванні аутоімунного гепатиту? Антибіотики, гепатопротектори

Глюкокортикоїди, цитостатики Гепатопротектори, препарати інтерферону

Гепатопротектори, цитостатики Гепатопротектори, імунодепресанти


  1. У хворого 67 років з мегалобластною анемією при морфологічному дослідженні виявлені дифузні атрофiчнi ділянки в фундальнiй частинi шлунку. Який провідний механізм розвитку даного захворювання?

Аутоiмунний (антитіла до паріетальних клiтин) Інфікування Н. pylori

Променеве ураження Хімічне ураження Застосування НПЗП


  1. Хворий 54 років скаржиться на задишку при невеликому фізичному навантаженні, кашель із слизовим харкотинням. Об'єктивно: дифузний ціаноз. Грудна клітка бочкоподібної форми. У легенях ослаблене везикулярне дихання з подовженим видихом, сухі свистячі хрипи. AT 140/80 мм рт.ст. Пульс 92/хв, ритмічний. Спірографія: ЖЄЛ/ДЖЄЛ – 65%, ОФВ1/ФЖЄЛ – 50%. Визначте тип дихальної недостатності (ДН) у хворого:

Змішаний тип ДН з переважанням обструкції Рестриктивний тип ДН

Обструктивний тип ДН

Змішаний тип ДН з переважанням рестрикції Дихальна недостатність відсутня
43.69-річний чоловік прийшов до сімейного лікаря зі скаргами на схуднення, втому та нічну пітливість. Ці симптоми турбують його близько 2 місяців, втратив приблизно 8 кг. При фізикальному обстеженні виявлені збільшені, безболісні, шийні та пахвові лімфатичні вузли. Селезінка на 3 см нижче реберного краю. Ан.крові: еритроцити 3,2х10^12/л, Hb 108

г/л, MCV - 80 мкм3. Лейкоцити-27х10^9/л, лімфоцити-80%, тіні Боткіна-Гумпрехта. Який імовірний діагноз?

Гостра лімфоїдна лейкемія Гостра мієлоїдна лейкемія Хронічна лімфоїдна лейкемія Лімфогранулематоз Мієломна хвороба


  1. Хвора 48 років, скаржиться на збільшення маси тіла, слабкість, закрепи, погіршення пам'яті. Вказані симптоми повільно наростали протягом останніх 6 місяців. Об'єктивно: сухість шкіри, помірний набряк обличчя та кінцівок, межі серця розширені, тони приглушені, пульс - 56/хв., AT -110/85 мм рт. ст., щитоподібна залоза не пальпується. У крові виявлені антитіла до тиреоглобуліну (+) та мікросомального антигену (+++); рівень тиреотропного гормону - 58 мОД/л. УЗД щитоподібної залози: залоза зменшених розмірів, неоднорідної структури. Встановіть діагноз:

Аутоімунний тиреоїдит, гіпотиреоз Дифузний токсичний зоб Аутоімуний тиреоїдит, еутиреоз

Ожиріння аліментарно-конституціонального генезу Підгострий тиреоїдит


  1. У 34-річної жінки, що страждає на цукровий діабет 1 типу протягом 15 років, діагностована термінальна стадія діабетичної нефропатії. Планується програмний гемодіаліз. При обстеженні рівень гемоглобіну 90 г /л, еритроцити 2,7х10^12/л, гематокрит

0,28. MCV 94 мкм3. Мікроскопія мазка- нормохромні, нормоцитарні клітини. Що є найімовірнішою причиною лабораторних змін?

Дефіцит вітаміну В 12 Дефіцит еритропоетину Імуний гемоліз Мікроангіопатичний гемоліз Сідеробластна анемія


  1. Чоловік 53 років скаржиться на задишку при ходьбі до 200 м, малопродуктивний кашель, втрату ваги (5 кг протягом 4 місяців). Шкідливі звички заперечує, впродовж 25 років працював в метро. Спірометрія: ОФВ1 – 60% від належного, ОФВ1/ФЖЄЛ 0,7. Після інгаляції сальбутамолу спостерігається збільшення ОФВ1 до 70%. Який попередній діагноз?

Бронхіальна астма

Хронічне обструктивне захворювання легень Рак легень

Туберкульоз Сілікоз


  1. Чоловік 36 років. Вважає себе хворим протягом 1-1,5 років. Турбує виражена слабкість, поганий апетит, нудота. Схуд за 1 рік на 10 кг. Шкіра та слизові гіперпігментовані. Темні соски. Пульс - 60/хв. AT -80/50 мм рт. ст. Ваш попередній діагноз?

Дифузний токсичний зоб, тиреотоксикоз Цукровий діабет тип 1

Хронічна надниркова недостатність Хронічний атрофічний гастрит Гіпотиреоз

  1. У пацієнта з пептичною виразкою шлунка ерадикаційна терапія першої лінії виявилась неефективною. Призначена терапія другої лінії. До складу класичної антихелікобактерної терапії другої лінії входять наступні препарати:

Ранітидін, Левофлоксацин, Амоксицилін, Альмагель Вісмута субцитрат, Омепразол, Бисептол, Кларитроміцин Омепразол, Метронідазол, Тетрациклін, Вісмута субцитрат Ранитидін, Вісмута субцитрат, Азитроміцин, Меропенем Фамотидін, Норфлоксацин, Гентаміцин, Альмагель


  1. Чоловік 50 років скаржиться на нудоту, здуття живота, біль та відчуття важкості в правому підребер’ї, поганий апетит. 7 років була жовтяниця, проходив лікування. Шкіра та видимі слизові субіктеричні. Печінка +2 см, ущільнена, край її гострий. Загальний білірубін крові 48,0 мкмоль/л, прямий білірубін – 6,0, непрямий 42 мкмоль/л. АлАТ 3,8 ммоль/лгод, АсАТ – 1,2 ммоль/лгод. Який діагноз є найбільш імовірним?

Хронічний холецистит Хронічний панкреатит Хронічний гепатит Цироз печінки Жовчнокам’яна хвороба


  1. Чоловік 57 років скаржиться на сонливість, погану пам’ять, головний біль, порушення концентрації, уваги, зниження настрою, поганий апетит, значне схуднення, різку загальну слабкість. Об’єктивно: хворий загальмований, шкіра жовтого кольору. УЗД органів черевної порожнини: права частка печінки – 189 мм, підвищеної ехогенності. Діаметр vena portae – 16 мм. Селезінка – 150х70 мм. Розвиток якого синдрому обумовив погіршення стану хворого?

Портокавального шунтування Печінкова енцефалопатія Астенічного

Гепатомегалії Холестатичного


  1. Чоловік 37 років, що хворіє на пептичну виразку дванадцятипалої кишки, доставлений ургентно у приймальне відділення. На догоспітальному етапі відмічає запаморочення, блювоту «кавовою гущею». Який метод дослідження необхідно провести в першу чергу для діагностики даного ускладнення?

Рентгенконтрастне дослідження шлунку з барієм Верхня ендоскопія

С13 уреазний тест на Helicobacter Pylori

Оглядова рентгеноскопія органів черевної порожнини Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини


  1. Які зміни слизової оболонки товстої кишки характерні для хвороби Крона при проведенні нижньої ендоскопії?

Відсутність патологічних змін

Гіперемія без формування ерозій та виразок

Переривчасті трансмуральні асиметричні ураження, вигляд «бруківки» Дифузне ураження слизової оболонки

Множинні поліпи


  1. Хвора 52 років, скаржиться на слабкість, зниження пам'яті, сонливість, надмірну вагу, закрепи. Хворіє 3 роки. Об'єктивно: зріст - 164 см, вага - 87 кг, шкіра суха, щільна, холодна,

розподіл жирової клітковини рівномірний. Пульс - 60/хв., тони серця приглушені, AT - 145/85 мм рт. ст., температура тіла - 35,8 °С. Яка найбільш імовірна причина надмірної ваги?

Гіпотиреоз

Хронічний панкреатит Клімактеричний синдром Хвороба Іценка-Кушинга Синдром Іценка-Кушинга


  1. Хворий 45-ти років, після перенесеної негоспітальної пневмонії, скаржиться на підвищення температури тіла до 39, виражену задишку, біль в правій половині грудної клітки. Об'єктивно: права половина грудної клітки відстає в акті дихання, визначається притуплення перкуторного звуку нижче кута правої лопатки, аускультативно - різко ослаблене везикулярне дихання в тій же ділянці. В крові: лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЕ. Рентгенологічно: інтенсивне гомогенне затемнення з косою верхньою лінією. Яке ускладнення розвинулось у хворого?

Емпіeма плеври Рак легень

Спонтанний пневмоторакс Бронхоектатична хвороба Абсцес легень


  1. Ранньою клінічною ознакою первинного біліарного цирозу печінки є: Асцит

Свербіж шкіри Схуднення Жовтяниця Спленомегалія


  1. Який метод дослідження є вирішальним для діагностики калькульозного холециститу? Дуоденальне зондування

УЗД органів черевної порожнини Холецистографія

КТ органів черевної порожнини Ретроградна панкреатохолангіографія


  1. Чоловік 49 років скаржиться на рідкі випорожнення жовтого кольору, з жирним блиском до 6-7 разів на день, періодичні болі в епігастрії. Діарея вперше з’явилась близько місяця тому, схуд на 10 кг. Протягом останніх 15 років споживає 1л пива щоденно. При огляді - помірна болючість в епігастрії та лівому підребер’ї. Який метод обстеження ви призначите для верифікації діагнозу?

Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини Комп’ютерна томографія органів черевної порожнини Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія Верхня ендоскопія

Дихальний водневий тест


  1. Яка основна рентгенологічна ознака пневмонії? Дифузне зниження прозорості

Негомогенне затемнення долі або сегменту Гомогенне затемнення долі або сегменту Підвищена прозорість легеневої тканини Тяжистість легеневого малюнку

  1. Жінці 57 років, з ожирінням 3 ст. два місяці тому назад встановлено діагноз цукрового діабету. Ендокринологом хворій було рекомендовано субкалорійну дієту та дозовані фізичні навантаження. Рівень глікемії натще 9,2 ммоль/л. Який цукрознижуючий препарат можна рекомендувати хворій?

Глібенкламід Гліквідон Метформін Гліпізид Репаглінід


  1. Серед перерахованих препаратів в лікуванні гіпоглікемічної коми використовують: Інсулін.

Глюкагон. Соматотропний гормон. Калію хлорид.

Тироксин
61.28-річна жінка з бронхіальною астмою щодня має напади ядухи та користується сальбутамолом тричі на день. Нічні напади 1 раз на тиждень. Пікова швидкість видиху 68% від належної. Що ви призначите хворій для попередження нападів ядухи?

Іпратропіум інгаляційно Будесонід інгаляційно Форматерол інгаляційно Теофілін перорально Преднізолон перорально


  1. Для якого захворювання є характерним наведений аналіз крові: ер-2,5х10^12/л, Hb-80 г/л, тромбоцити - 3,8х10^9/л, лейк-230х10^9/л, бластні клітини-2%, базофіли 10%, еозинофіли 15%, мієлоцити-17%, метамієлоцити-20%, п/я-15%, сегментоядерні-8%, лімфоцити 8%, моноцити 5%. ШОЕ-20 мм/год.

Лейкемоїдна реакція

Гострий мієлобластний лейкоз

Хронічний мієлоїдний лейкоз, фаза акселерації Хронічний лімфолейкоз

Хронічний мієлоїдний лейкоз, бластна криза


  1. Жінка 45 років впродовж двох років відмічає напади головного болю, що супроводжується серцебиттям, тремтінням, відчуттям “жару” в усьому тілі, та різким підвищенням АТ (до 240/130 мм рт.ст.), який резистентний до антигіпертензивної терапії. Порушився менструальний цикл, схудла на 7 кг. При огляді: АТ-150/90 мм рт.ст. Пульс-76 уд. в 1 хв. Ліва межа серця розширена на 1 см. У крові: холестерин-6,4 ммоль/л; сахар крові- 6,0 ммоль/л, калій-4,2 ммол/л. Яка найбільш вірогідна причина артеріальної гіпертензії у хворої?

Феохромоцитома Гіпертонічна хвороба Хвороба Іценко-Кушинга Синдром Конна Тиреотоксикоз


  1. При якій загальній тривалості симптомів функціональної диспепсії згідно Римські критеріїв IV можна встановлювати діагноз?

4 місяці

6 місяців

2 місяці

5 місяців

2 тижні


  1. Основою діагностики хронічного гастриту є:

Комплекс клінічних даних Рентгенологічне дослідження шлунку

Гістологічне дослідження біоптату слизової оболонки шлунку Дослідження секреторної функції шлунку

Ендоскопічне дослідження шлунку


  1. Для якого захворювання є характерним наведений аналіз крові: ер-2,7х10^12/л, Hb-90 г/л, MCV 29 мкм3; ретикулоцити - 5%., тромбоцити - 74х10^9/л, лейк-38х10^9/л, бластні клітини-68%, п-2%, с-14, л-14%, м-2%, ШОЕ-46 мм/год.

Апластична анемія Гострий лейкоз Мегалобластна анемія Хронічний лімфолейкоз Хронічний мієлолейкоз


  1. У жінки 49 років відмічаються часті напади загрудинного болю у спокої, що полегшуються прийомом ніфедипіну. На ЕКГ, що була зареєстрована під час больового нападу, відмічалась тимчасова елевація сегменту ST в грудних відведеннях. При дослідженні крові патологія не виявлена. Який попередній діагноз?

Стенокардiя напруги, III функціональний клас Вазоспастична стенокардія

Стенокардія, що вперше виникла Стенокардія, що прогресує Гострий передній інфаркт міокарда


  1. Хвора 18 років на протязі останнього року різко набрала вагу (до 10 кг), скаржиться на пстійні головні болі, загальну слабкість. Об'єктивно: накопичення жирової клітковини за диспластичним типом. На бокових поверхнях живота стрії багряно-червоного кольору. Молочні залози розвинені недостатньо, менструації відсутні, спостерігається оволосіння за чоловічим типом. AT - 160/100 мм рт. ст., ЧСС -92/хв. При дослідженні: на рентгенограмах черепа відмічається виражений остеопороз, розширене турецьке сідло. Клінічний діагноз?

Хвороба Іценка - Кушінга

Синдром Іценка - Кушинга Пубертатний диспітуїтаризм Первинний гіпопаратиреоз Синдром Штейна Левенталя


  1. Чоловік 37 років протягом року відмічає напади ядухи, які супроводжуються свистячим диханням, непродуктивним кашлем. Напади виникають 2 рази на тиждень, в тому числі вночі 3-4 рази на місяць. Покращення настає при застосуванні сальбутамолу. У періоди між нападами почувається добре. ПШВ 82%. Для якого патологічного стану характерні наведені клінічні дані?

Бронхіальна астма легкого персистуючого перебігу Бронхіальна астма середнього персистуючого перебігу Бронхіальна астма інтермітуючого перебігу

Бронхіальна астма тяжкого персистуючого перебігу ХОЗЛ


  1. У пацієнтки 30 років щоденно виникають напади сухого кашлю та експіраторної задишки, що призводять до порушення активності і сну; нічні симптоми частіше одного разу на тиждень. ПШВ 67%, добове відхилення > 30%. Щоденно користується вентоліном. Поставте діагноз.

Бронхіальна астма легкий персистуючий перебіг Бронхіальна астма персистуючий перебіг середньої тяжкості ХОЗЛ в стадії загострення

Бронхіальна астма тяжкий персистуючий перебіг Бронхіальна астма інтермітуючого перебігу


  1. Чоловік 23 років з гострим мієлобластним лейкозом скаржиться на часті носові та яснові кровотечі. При огляді - множинні підшкірні гематоми. Аналіз крові: еритроцити 2,110^12/л, Hb 50 г/л, лейкоцити 4210^9/л, бласти - 40%, тромбоцити - 8,210^9/л. Яка невідкладна допомога потрібна пацієнту?

Цитарабін в/в протягом 6 годин Трансфузія еритрицитарної маси Вікасол в/в

Трансфузія тромбоцитів

Трансфузія свіжозамороженої плазми


  1. Який серологічний маркер необхідно використовувати для оцінки ефективності противірусної терапії гепатиту С?


IgM до HCV

Якісне визначення РНК HCV HBsAg

Якісне визначення ДНК HCV Сумарні антитіла до HCV


  1. Хвора 39 років скаржиться на задишку, помiрний кашель з невеликою кількістю харкотиння, важкість в лiвiй половинi грудної клiтки, підвищення температури тiла до 37,7 oC. Ця симптоматика з’явилась та посилювалась впродовж тижня. Об’єктивно: ЧД- 26/хв. Лiва половина грудної клiтки вiдстає при диханнi. Нижче кута лiвої лопатки перкуторно - притуплений тон, аускультативно значне послаблення дихання. Який попереднiй дiагноз?

Лiвобiчна пневмонiя

Лiвобiчний ексудативний плеврит Бронхоектатична хвороба

Абсцес нижньої частки лiвої легенi Лiвобiчний сухий плеврит


  1. У хворого 60 років після психоеоційного навантаження розвився інтенсивний стискаючий біль за грудиною. При огляді: акроціаноз, ЧД 24/хв. Тони серця глухі, пульс
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта