Главная страница
Навигация по странице:

  • ХОЗЛ. Пнемонія. Цефуроксим, бромгексин, іпратропіум бромід.

  • Термінова

  • Для диференціальної діагностики між загостренням бронхіту та пневмонією необхідно

  • Внутрішня медицина. 4_222_Внутрішня медицина_ID1SM (1). Профогляду виявлено збільшення щитоподібної залози


    Скачать 231.54 Kb.
    НазваниеПрофогляду виявлено збільшення щитоподібної залози
    АнкорВнутрішня медицина
    Дата07.06.2022
    Размер231.54 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла4_222_Внутрішня медицина_ID1SM (1).docx
    ТипДокументы
    #575070
    страница7 из 11
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

    Пневмонія. Антибіотикотерапія, бронхолітики, відхаркувальні. Плеврит. Аналгетики, бронхолітики.

    Бронхо-ектатична хвороба, загострення. Антибіотикотерапія, відхаркувальні. Абсцес легені. Антибіотикотерапія. Бронхоскопічне дренування вогнища.

    Гострий бронхіт. Тепле питво, відхаркувальні.


    1. До лікаря звернувся хворий 67 років зі скаргами на кашель з важковідділюваниммокротинням слизово-гнійного характеру, задишку, що посилюється при фізичномунавантаженні, підвищення температури до 38 С. З анамнезу: Страждає ХОЗЛ протягомостанніх 20 років. Курить до 20 цигарок на добу. Захворів гостро після переохолодження.При аускультації на тлі ослабленого дихання з подовженим видихом вислуховуютьсярозсіяні сухі хрипи з обох боків. Крім того, праворуч у підлопатковій ділянцівислуховуються вологі хрипи. Там визначається притуплення перкуторного звуку.Рентгенологічно справа в ділянці нижньої частки виявляються множинні інфільтративнітіні розміром 1 - 2 см. ШОЕ 22 мм/год, лейкоцитоз. Визначте діагноз і призначтелікуванняданому хворому.

    ХОЗЛ. Пнемонія. Цефуроксим, бромгексин, іпратропіум бромід.

    ХОЗЛ, загострення. Амоксицилін, бромгексин, іпратропіум бромід. Гострий бронхіт. Амоксиклав, бронхолітин.

    ХОЗЛ. Рак легкого сегмента S4 справа. Хіміотерапія, променева терапія, дезінтоксикаційна терпія.

    Бронхоектатична хвороба. Амоксицилін, фізіотерапія.


    1. Сімейного лікаря викликали на будинок до хворого, який скаржився на озноб, різку слабкість, проливний піт, біль у правій верхній половині грудної клітки, кашель зі смердючим мокротинням коричневого кольору, задишку. Захворів гостро після того, як у стані алкогольного сп'яніння заснув на вулиці. Курить 1,5 пачки цигарок на день. Живе один. При огляді: стан хворого тяжкий, акроціаноз, задишка, зниженого харчування, не доглянутий, праворуч у верхній половині грудної клітки вислуховуються сухі та вологі середньо- та великопухирчасті хрипи, при перкусії праворуч угорі притуплення легеневого звуку. АТ - 80/60 мм рт ст., Пульс - 122 уд/хв. Ваша тактика:

    Термінова госпіталізація хворого.

    Антибіотикотерапія. Тепле питво. Відхаркувальне. Антибіотикотерапія. Гірчичники. Бронхолітики.

    Антибіотикотерапія, при неефективності госпіталізація. Відмова від шкідливих звичок. Тепле питво. інгаляції.


    1. До сімейного лікаря звернулася жінка 40 років зі скаргами на слабкість, сильний кашель із жовто-зеленим мокротинням, біль у грудній клітці зліва, підвищення температури тіла до 38 С, посилення задишки при невеликому фізичному навантаженні. З анамнезу відомо, що курить з 15 років по 1 пачці цигарок на день, часто простигає, вранці турбує кашель з гнійним мокротинням, працює в офісі іноземної компанії. Ваша тактика і передбачуваний діагноз:

    Для диференціальної діагностики між загостренням бронхіту та пневмонією необхідно направити на рентгенографію легень, провести бактеріологічний аналіз мокротиння, дослідження мазка мокротиння, призначити антибіотик, питво, бромгексин, атровент, теотард.

    Загострення хронічного бронхіту. Рясне пиття. Атровент, Теотард. Лівостороння пайова пневмонія. Антибіотик, бромгексин, атровент.

    Бронхо-ектатична хвороба, загострення. Антибіотик, теотард, бромгексин, дихальна гімнастика.

    Лівостороння пайова пневмонія, лівосторонній ексудативний плеврит. Антибіотик, бромгексин, аналгетик.


    1. До сімейного лікаря звернулася хвора 25 років зі скаргами на кашель із відходженням важковідділеного мокротиння слизово-гнійного характеру, підвищення температури до 38 градусів С. З анамнезу: захворіла гостро після переохолодження. При аускультації вислуховуються хрипи зліва в підлопатковій ділянці. Там же визначається посилена бронхофонія та притуплення перкуторного звуку. У загальному аналізі крові відзначається лейкоцитоз та прискорене ШОЕ. Визначте діагноз.

    Пневмонія

    Обструктивний бронхіт, загострення. Гострий простий бронхіт.

    ХОЗЛ.

    Бронхоектатична хвороба, загострення.


    1. Жінка 47 років страждає на бронхіальну астму з підліткового віку. Використовує сальбутамол, який добре знімав поодинокі напади ядухи. Проте протягом останнього року їй доводиться приймати сальбутамол щодня у денний час та по 2-3 рази за ніч. На прийомі лікаря пікова швидкість видиху становила 85% від передбачуваної норми. При фізикальному обстеженні не виявлено чогось цікавого (помітного), огляд також не виявив якихось внутрішніх причин посилення симптоматики. Хвора не використовувала жодних інших лікарських засобів, за винятком прийому ацетомінофену при рідкому головному болі. Скоригуйте лікування:

    Додати інгаляційний кортикостероїд. Корекція не потрібна

    Додати системний кортикостероїд

    Замінити бронхолітик через розвиток звикання до нього. Додати дихальну гімнастику.


    1. Чоловік 68 років, страждає на астму протягом багатьох років. За останні роки кілька разів лікувався стаціонарно. Короткі курси преднізолону під час кожного загострення у лікарні дозволяли контролювати симптоматику астми. Разом з тим, доза беклометазону, що інгалюється, з двох 50-мікрограмових інгаляцій тричі на день зросла до чотирьох разів.

    Хоча хворий добре розуміє необхідність інгаляцій беклометазону, проте зазвичай він згадує прийом препарату лише 2-3 десь у день. Показники його пікової швидкості варіюють у межах від 65 до 85% передбачуваної норми. Він продовжує приймати інгаляції сальбутамолу 1-2 рази на день для усунення нападів. Рекомендації?

    Скасувати беклометазон та призначити пролонгований місцевий кортикостероїд флутиказону пропіонат (фліксотід) 2 рази на день.

    Збільшити частоту інгаляцій сальбутамолу до 3-4 разів на день, скоротити частоту інгаляцій беклометазону до 2 разів на день.

    Призначити преднізолон курсом на 30 днів, відмінити беклометазон. Призначити преднізолон курсом на 30 днів, скасувати сальбутамол. Терміново шпиталізувати хворого.


    1. У хворого 27 років 3 дні тому раптово з'явився озноб, сухий кашель, біль у правому боці, лихоманка до 38,9 С. Права половина грудної клітки відстає при диханні. Перкуторно від 3-го міжребер'я спереду та від середини міжлопаткового простору ззаду – тупий звук, дихання в цій галузі не проводиться. Ліва межа щодо серцевої тупості зміщена на 1,5 см назовні від серединно-ключичної лінії. Який діагноз відповідає цим даним? правосторонній ексудативний плеврит

    правосторонній сухий плеврит правосторонній гідропневмоторакс правосторонній пневмоторакс правостороння лобарна пневмонія


    1. Хворий 49 років, у зв'язку із загостренням бронхіальної астми, призначений преднізолон усередину 20 мг на добу. Через тиждень ознаки бронхіальної обструкції зникли, але з'явилися болі в епігастральній ділянці, печія, "кисла відрижка". Проведіть корекцію лікування.

    призначити омепразол, поступово відмінити преднізолон та перейти на інгаляційні кортикостероїди

    призначити лужне питво, скасувати преднізолон.

    призначити лужне питво, скасувати преднізолон та перейти на інгаляційні кортикостероїди.

    замінити преднізолон на дексаметазон внутрішньовенно

    призначити омепразол, замінити преднізолон на дексаметазон внутрішньовенно


    1. У хворого 35 років, протягом 2 тижнів слабкість, підвищена пітливість, стомлюваність, біль у правому боці при диханні, температура 38 С. Дихання 28 за хвилину, пульс 100 за хвилину. Права половина грудної клітки відстає при диханні. Голосове тремтіння справа внизу не проводиться, там інтенсивне притуплення. Дихання під нижнім відділом правої легені ослаблене. Кордони серця зміщені вліво. Аналіз крові: лейк. - 12 тис/мл, п/я-13%, лімф. - 13%, ШОЕ 38 мм/год. Попередній діагноз: ексудативний плеврит

    правосторонній гідропневмоторакс правосторонній пневмоторакс лобарна пневмонія

    гострий медіастініт


    1. До сімейного лікаря звернулася хвора 19 років зі скаргами на тривалий кашель (протягом 5 місяців), який розпочався взимку після застуди. Ночами прокидається від кашлю і сама чує свистячі хрипи, крім того, при швидкій ходьбі вона часто закашлюється і зупиняється, з'являються свистячі хрипи. Температура тіла нормальна. Часто закладає ніс, нежить без температури. Мати страждає на поліноз. Ваш діагноз та тактика:

    Бронхіальна астма середньої тяжкості перебігу. Потрібно провести спірографію. Призначити сальбутамолу, бекламетазон.

    Бронхіальна астма середньої тяжкості перебігу. Дослідити мазок мокротиння. Призначити гіпоалергенну дієту, тепло-вологі інгаляції із содою, преднізолон.

    Бронхіальна астма – легкий перебіг. Потрібно провести спірографію. Призначити гіпоалергенну дієту, тепло-вологі інгаляції із содою, сальбутамол.

    Бронхіальна астма – легкий перебіг. Дослідити мазок мокротиння. Призначити сальбутамол. Для лікування риніту слід призначити бекламетазон.

    Бронхіальна астма – легкий перебіг. Дослідити мазок мокротиння. Призначити сальбутамол, преднізолон.


    1. Раніше нічим не хворий 27-річний чоловік надійшов у відділення невідкладної допомоги зі скаргами на сильне озноб, біль у лівій половині грудної клітки при диханні, лихоманку та вологий кашель протягом 4 днів. Відзначає швидку стомлюваність і задишку під час руху. Мокрота в'язка, рясна, має іржаве забарвлення. На рентгенограмі грудної клітки визначається інфільтрація нижньої частки зліва (гомогенне затемнення). Який збудник пневмонії найімовірніший у цьому випадку.

    пневмокок легіонела клебсієла мікоплазма ешерихія


    1. Чоловік 22 років звернувся до приймального відділення зі скаргами на появу сильної задишки після отриманого удару ногою у бік. АТ - 88/54 мм рт.ст., пульс - 120 за 1 хвилину, число подихів - 40 за 1 хвилину. Температура тіла нормальна. При об'єктивному огляді виявлено зміщення трахеї вліво та ослаблення дихання праворуч. Сатурація крові – 95%. З чого треба розпочати лікування у цьому випадку?

    з пункції грудної порожнини із знеболювання

    з симпатоміметиків з бета-блокаторів

    з інгаляцією кисню


    1. Чоловік 74 роки, звернувся до лікаря зі скаргами на кашель із відходженням густого, смердючого мокротиння, втрату ваги протягом 2 тижнів. З анамнезу: страждає на епілептичні напади протягом 30 років. Останній напад судом був близько 2 тижнів тому. На рентгенограмі – порожнина з рівнем рідини у верхньому сегменті. Який найімовірніший діагноз?

    постаспіраційний абсцес легені туберкульозна каверна

    первинний рак легені, що розпадається. метастаз, що розпадається, в легкому бронхо-ектатична хвороба


    1. Хворий, 35 років, госпіталізований зі скаргами на озноб, лихоманку, біль у грудній клітці, що колють, праворуч, що посилюються при диханні. Захворів гостро. При аускультації на ураженому боці вислуховується бронхіальне дихання, бронхофонія різко посилена. При перкусії можна визначити:

    Притуплення перкуторного звуку Тупий перкуторний звук Тимпанічний перкуторний звук

    Ясний легеневий звук Шум тертя плеври


    1. Хворий, 36 років, надійшов у ПДО зі скаргами на кашель зі відходженням важковідділеного мокротиння слизово-гнійного характеру, підвищення температури до 38 градусів С. З анамнезу: захворів гостро після переохолодження. При аускультації вислуховуються хрипи зліва в підлопатковій ділянці. Там визначається притуплення перкуторного звуку. Який симптом суперечить цьому захворюванню?

    Відставання хворого боку грудної льотки у диханні Бронхіальне дихання над осередком ураження Виділення пневмокока з мокротою

    Ослаблене везикулярне дихання з подовженим видихом Лейкоцитоз з паличкоядерним зрушенням
    388 Хворий, 33 років, скаржиться на озноб, різку слабкість, проливний піт, біль у правій верхній половині грудної клітки, кашель зі смердючим мокротинням коричневого кольору, задишку. Захворів гостро після того, як у стані алкогольного сп'яніння заснув на вулиці. В анамнезі: ВІЛ+ протягом 7 років, СНІД. При огляді: праворуч у верхній половині грудної клітки вислуховуються сухі та вологі середньо-і великопухирчасті хрипи, при перкусії праворуч вгорі притуплення легеневого звуку. Який найімовірніший збудник пневмонії з огляду на імунодефіцитний статус хворого?

    пневмококи стафілококи клебсієли пневмоцисти кишкові палички


    1. До дільничного лікаря звернувся хворий 62 років зі скаргами на виражену задишку, кашель. З анамнезу: хворий палить протягом 40 років по 1,5 пачки цигарок на добу. При об'єктивному обстеженні привертає увагу бочкоподібна форма грудної клітки, перкуторно-легеневий звук з коробковим відтінком. Чим дихальна недостатність відрізняється від хронічного легеневого серця?

    малою ефективністю серцевих глікозидів

    порушенням вентиляції за обструктивним та рестриктивним типом

    відсутністю ЕКГ- та рентгенологічних ознак гіпертрофії правого шлуночка серця переважанням гіпертрофії лівого шлуночка над правим

    характером задишки


    1. Хворий 52 років, скаржиться на задишку в спокої, що посилюється при мінімальному
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


    написать администратору сайта