Главная страница

Внутрішня медицина. 4_222_Внутрішня медицина_ID1SM (1). Профогляду виявлено збільшення щитоподібної залози


Скачать 231.54 Kb.
НазваниеПрофогляду виявлено збільшення щитоподібної залози
АнкорВнутрішня медицина
Дата07.06.2022
Размер231.54 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла4_222_Внутрішня медицина_ID1SM (1).docx
ТипДокументы
#575070
страница8 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
фізичному навантаженні, кашель з відходженням мокротиння, що важко відокремлюється. З анамнезу: хворий палить протягом 40 років. Останні 25 років його турбує постійний кашель уранці та виділення мокротиння. При об'єктивному обстеженні привертає увагу бочкоподібна форма грудної клітки, перкуторно-легеневий звук з коробковим відтінком. При аускультації дихання ослаблене, видих подовжений, вислуховуються сухі розсіяні хрипи. Рентгенологічно – легеневі поля підвищеної прозорості, посилення легеневого малюнка. Показник ОФВ1 35%. Який із зазначених клінічних ознак декомпенсації хронічного легеневого серця слід вважати найбільш характерним у хворого на хронічну обструктивну хворобу легень та хронічну дихальну недостатність?

задишка у спокої поліглобулія набухання шийних вен тахікардія

пульсація в епігастральній ділянці від правого шлуночка


  1. Чоловік 62 років звернувся до приймального відділення зі скаргами на наростання сильної задишки протягом тижня після дренування плевральної порожнини (видалено 2 л). АТ - 100/74 мм рт.ст., пульс - 90 за 1 хвилину, число дихань - 40 за 1 хвилину. Температура тіла нормальна. При об'єктивному огляді виявлено зміщення трахеї вліво та ослаблення дихання праворуч. Сатурація крові – 94%. Дуже швидке повторне накопичення рідини у порожнині плеври типова ознака:

хронічної недостатності кровообігу мезотеліоми плеври аденокарциноми бронху туберкульозу легень

системного червоного вовчаку


  1. Сімейний лікар викликаний до хворої 52 років, яка страждає на бронхіальну астму. Під час огляду: температура тіла 36,7 З, АТ 150/100 мм рт.ст., ЧСС 80 ударів за хвилину, число подихів 19 за хвилину. При аускультації: жорстке дихання, поодинокі сухі хрипи. Користується беротеком. Який препарат є кращим для корекції артеріальної гіпертензії? бета-блокатор (бісопролол)

антагоніст кальцію (амлодипін)

похідне раувольфії (раунатин, адельфан) інгібітор АПФ (каптоприл)

магнезії сульфат


  1. Хворий 27 років, звернувся до сімейного лікаря зі скаргами на кашель з виділенням до 150 мл слизово-гнійного мокротиння із запахом, підйомом температури до 38,2, нездужання, задишку. Кашель часто непокоїть з раннього дитинства. Останні 5 років загострення щороку. Що є найбільш достовірним у диференціації хронічної обструктивної хвороби легень та бронхоектатичної хвороби?

аналіз мокротиння бронхоскопія томографія бронхографія сцинтиграфія легень


  1. У пульмонології знаходиться хворий 20 років, зі скаргами на слабкість, підвищену температуру, відчуття печіння в грудній клітці, сильний приступоподібний виснажливий кашель з мокротою, головний біль. Приймає стандартну антибактеріальну терапію протягом 2 тижнів. На контрольному рентгені - верхньодолева пневмонія, що не розв'язалася. Яке додаткове дослідження потрібно провести хворому?

загальний аналіз крові D-димер

С-реактивний білок

дослідження мокротиння на мікобактерію туберкульозу креатинін крові


  1. Хворий 40 років скаржиться на нападоподібний кашель з харкотинням жовтувато-коричневого кольору, біль в правому боці, пов’язаний з глибоким диханням, пітливість. Хворіє 6 діб після переохолодження. Об’єктивно: температура тіла -38,6 0С. ЧД –24 за хвил., пульс –120 за хвил., АТ –110/70 мм рт.ст. Праворуч в нижніх відділах легенів –вологі звучні дрібнопухирчасті хрипи. Рентгенологічно: праворуч в нижній

легені –масивна негомогенна інфільтрація з ділянками просвітлення, синус диференціюється. Яке ускладнення найбільш імовірно розвинулось у хворого? Фібринозний плеврит

Абсцедування Емпієма плеври

Спонтанний пневмоторакс Ателектаз легені


  1. До дільничного лікаря звернувся хворий 62 років зі скаргами на задишку, що підсилюється при фізичному навантаженні, кашель з відходженням важко відділяємого мокротиння. З анамнезу: хворий курить протягом 40 років по 1,5 пачки сигарет на добу. Останні 25 років його турбує постійний кашель вранці і виділення мокротиння. При об'єктивному обстеженні звертає на себе увагу бочкоподібна форма грудної клітини, перкуторно легеневий звук з коробочним відтінком. При аускультації дихання ослаблене, видих подовжений, вислуховуються сухі розсіяні хрипи. Рентгенологічно - легеневі поля підвищеної прозорості, посилення легеневого малюнка. Показник ОФВ1 40%. Поставте діагноз і призначте лікування.

ХОЗЛ, GOLD 1, клінічна група А. Призначено: відхаркувальні препарати, по 2 інгаляції сальбутамолу 3-4 рази на добу

Хронічний обструктивний бронхіт. Призначено еуфілін 2% - 10 мл на фізіологічному розчині в/вено крапельно, бромгексин по 1 таблетці 3 рази на день

ХОЗЛ, GOLD 2, клінічна група В. Призначено: сальметерол по 1-2 інгаляції 1-2 р/добу, бромгексин по 1 таблетці 2 рази на день

ХОЗЛ, GOLD 3, клінічна група С. Призначено: тіотропію бромід 1 інгаляція 1 р/добу, фенотерол по 1 інгаляції 4 рази на добу, бромгексин по 1 таблетці 3 рази на день, оксигенотерапія. Хворому рекомендовано кинути курити

ХОЗЛ, GOLD 4, клінічна група D. Призначено: сальметерол + флутиказон по 2 інгаляції на добу, рофлуміласт 500 мкг/доба, бромгексин по 1 таблетці 4 рази на день, хворому рекомендовано кинути палити, оксигенотерапія


  1. До сімейного лікаря звернулася жінка 40 років зі скаргами на слабкість, кашель з жовто-зеленим мокротинням, посилення задишки при невеликому фізичному навантаженні. З анамнезу відомо, що курить з 15 років по 1 пачці сигарет в день, часто простигає. Про що свідчить виявлене при фізикальному обстеженні жорстке дихання з подовженим видихом і сухими свистячими хрипами?

бронхообструкція загострення бронхіту ущільнення легеневої тканини гідроторакс

пневмонія


  1. Хвора 24 років у вестибюлі жіночої консультації відчула себе погано. Стоїть обпершись руками на стілець, виражена задуха. Обличчя набрякле, вдих короткий, видих подовжений, ЧД -14/хв. ЧCC - 110/хв, АТ - 110/70 мм. рт. ст. Екскурсія грудної клітки різко обмежена. Над легенями - дихання везикулярне послаблене, видих подовжений; маса сухих свистячих хрипів. Сor - акцент ІІ тону над легеневою артерією. Який діагноз є найбільш імовірним в даному випадку?

Бронхіальна астма Тромбоемболія легеневої артерії Гострий ларинготрахеїт Трахеобронхіальна дискінезія Серцева астма

  1. У хворого 47 років раптово з'явився рiзкий бiль у лiвiй половинi грудної клiтки, що посилювався пiд час дихання, при кашлi та натужуваннi. Температура тiла 37,2 C, Нb -120 г/л, лейк. -6 x 109/л, п-2%, е-2%, с-67%, л-25%, м-4%, ШЗЕ -20 мм/год. При рентгенологiчному обстеженнi вiдмiчається обмеженiсть рухливостi купола дiафрагми, зниження прозоростi в областi лiвого синусу. Яка патологiя найбiльш iмовiрно зумовлює таку картину?

Сухий (фiбринозний) плеврит Напад стенокардiї

Інфаркт мiокарда Мiжреберна невралгiя Пневмонiя


  1. У хворого 25 років після 7-денної постійної лихоманки під час нападу кашлю відійшло 250 мл харкотиння жовтого кольору. Об'єктивно: температура 37,2 С, ЧД 22/хв, Ps 96/хв, АТ 110/70 мм рт.ст. Rо грудної клітки: зліва тінь круглої форми із чіткими межами, з просвітленням у центрі. Яка аускультативна ознака, найбільш імовірно, буде виявлятися в цього хворого?

Амфоричне дихання Крепітація Бронхіальне дихання

Дрібнопухирчасті незвучні хрипи Дрібнопухирчасті звучні хрипи


  1. Хворий 68 років скаржиться на задишку, сухий кашель, частіше вранці, ниючий біль у правому підребер'ї. Хворіє 20 років на ХОЗЛ. Об'єктивно: дифузний ціаноз, набряки ніг, асцит, гепатомегалія. Систолічний шум над мечоподібним відростком, у легенях дихання послаблене, з обох боків в нижніх відділах вологі дрібнопухирцеві хрипи. ЕКГ: правограма, гіпертрофія правого шлунка та правого передсердя. Який найбільш імовірний діагноз?

Хронічне легеневе серце Хронічна серцева недостатність Гостра серцева недостатність Цироз печінки

ТЕЛА


  1. У хворого важкий напад бронхіальної астми триває більше 1 години, незважаючи на застосування бета-адреноміметиків інгаляційно та внутрішньовенно, еуфіліну та антихолінергічних засобів. Якими медикаментами необхідно доповнити невідкладну терапію?

Кортикостероїди внутрішньовенно Кортикостероїди інгаляційно Антигістамінні засоби

Бета-адреноблокатори внутрішньовенно Нестероїдні протизапальні препарати


  1. Хворий 45-ти років, після перенесеної негоспітальної пневмонії, скаржиться на підвищення температури тіла до 390С, виражену задишку, біль в правій половині грудної клітки. Об'єктивно: права половина грудної клітки відстає в акті дихання, визначається притуплення перкуторного звуку нижче кута правої лопатки, аускультативно - різко ослаблене везикулярне дихання в тій же ділянці. В крові: лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної

формули вліво, підвищення ШОЕ. Рентгенологічно: інтенсивне гомогенне затемнення з косою верхньою лінією. Яке ускладнення розвинулось у хворого?

Емпіeма плеври Рак легень

Спонтанний пневмоторакс Бронхоектатична хвороба Ехінококоз легень


  1. Хворий 26-ти років 2 дні тому, внаслідок автомобільної аварії, отримав закриту травму грудної клітки. Скарги на біль в ураженій ділянці, сильну задишку, тахікардію, загальну слабкість. Над легенями з правого боку, нижче VІ ребра, притуплення перкуторного звуку, різко ослаблене дихання. Під час пункції плевральної порожнини отримано геморагічну рідину. Про яке посттравматичне ускладнення йде мова? Правобічний гемоторакс

Правобічний гідроторакс Закритий пневмоторакс Ексудативний плеврит Посттравматичний хілоторакс


  1. З наведених нижче симптомів ГЕРХ оберіть ларинго-фарингеальний Неприємний запах з рота

Відчуття підвищеної кількості рідини в роті Одинофагія

Хронічний кашель Риніт


  1. Немедикаментозне лікування рефлюкс-езофагіту – це Носіння тугого паска

Харчування великими порціями їжі

Вживання їжі не пізніше ніж за 2,5-3 години до сну Інтервальне голодування

Куріння після їжі


  1. У 35-річної жінки діагностовано гастроезофагеальну рефлюксну хворобу. Лікар призначив рабепразол. Який механізм дії цього препарату?

Інгібування Н +К +АТФазної активності. Блокада рецепторів М3.

Блокада рецепторів H1 Пригнічення синтезу гістаміну Блокада гастринових рецепторів


  1. Яке ускладнення ГЕРХ є найпоширенішим? Рефлюкс-езофагіт

Виразка стравоходу Стравохідна кровотеча Стравохід Барретта Стриктура стравоходу


  1. Яке дослідження необхідно провести хворому на ГЕРХ перед проведенням верхньої ендоскопії?

Добова рН-метрія стравоходу Електрокардіограма

Фекальний тест Ехокардіоскопія

С13- сечовинний дихальний тест


  1. Хвора 37-років, звернулась до лікаря зі скаргами на печію, відрижку кислим, які виникають після прийому їжі. Також періодично виникає біль у ділянці серця, який хвора пов’язує з прийомом їжі. Об-но: стан задовільний, шкірні покриви бліді, язик обкладений білим нальотом. При верхній ендоскопії виявлено гіперемія слизової оболонки нижньої третини стравоходу. Ваш діагноз?

Гастрит Функціональна печія Езофагіт

Дивертикул стравоходу Стравохід Баррета


  1. Чоловік 44 років доставлений в клініку зі скаргами на біль за грудиною, утруднене ковтання їжі, втрату маси тіла більше 10 кг за три місяці, загальну слабкість. Загальний аналіз крові - гіпохромна анемія, нейтрофільний лейкоцитоз. Аналіз калу на приховану кров позитивний. Рентгенограма стравоходу - дефект наповнення з нечіткими зазубреними краями на значному протязі стравоходу. Ваш попередній діагноз? Ахалазія кардії

Стравохід Баррета Рак стравоходу Виразка стравоходу

Дивертикул стравоходу


  1. Чинником хронічної печії може бути:

Гастроезофагеальний рефлюкс Швидке схуднення

Понижена кислотність шлунку Атрофічний гастрит Гастродуоденальний рефлюкс


  1. Чоловік 37 років скаржиться на пекучий загрудинний біль, що виникає через півгодини після їжі, підсилюється у горизонтальному положенні. При верхній ендоскопії виявлені 2 вогнищевих ураження нижньої третини слизової оболонки стравоходу до 5 мм в межах однієї складки.

Призначити кларитроміцин Призначити прокінетики Призначити препарати вісмута Призначити спазмолітики

Призначити інгібітори протонної помпи


  1. Діагностичний критерій класу А рефлюкс-езофагіту за Лос-Анджелеською класифікацією при проведенні верхньої ендоскопії:

Відсутність змін слизової оболонки стравоходу Ураження стравоходу до 5 мм в межах однієї складки

Ураження стравоходу більше 5 мм в межах однієї складки Ураження більше 75% окружності стравоходу

Ураження до 75% окружності стравоходу

  1. Хвора 33 років звернулася до лікаря зі скаргами на пекучий біль за грудиною, що виникає після прийому їжі та в горизонтальному положенні. Який з перерахованих методів дослідження не обов’язковий для остаточного встановлення діагнозу?
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта