Главная страница

крок2. Герпетичний ганглiонiт


Скачать 67.25 Kb.
Название Герпетичний ганглiонiт
Анкоркрок2
Дата09.05.2022
Размер67.25 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлакрок2.docx
ТипДокументы
#519188
страница6 из 6
1   2   3   4   5   6

- Заступник головного лiкаря з експертизи працездатностi

- Медико-соцiальна експертна комiсiя

?

Завiдувач вiддiлення полiклiнiки хоче провести експертну оцiнку виконання лiкарями медико-технологiчних стандартiв обслуговування пацiєнтiв. Яку документацiю вiн повинен перевi-рити з цiєю метою?

+ Медичнi карти амбулаторних пацiєнтiв

- Контрольнi карти диспансерного спостереження

- Статистичнi талони заключних (уточнених) дiагнозiв

- Щоденники роботи лiкаря полiклiнiки

- Талони амбулаторних пацiєнтiв

?

Чоловiк 40-ка рокiв доставлений швидкою допомогою пiсля дорожньо-транспортної пригоди зi скаргами на виражену задишку, бiль в правiй половинi грудної клiтки та груднини, ка-шель з невеликою кiлькiстю яскравої пiнистої кровi. Об’єктивно: стан хво-рого вкрай важкий, цiаноз обличчя, виражена пiдшкiрна емфiзема грудної стiнки, шиї та обличчя, пульс ритмi-чний, 110/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. При ау-скультацiї легень - справа дихання рiз-ко ослаблене на всьому протязi, злiва - задовiльне. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Розрив правого головного бронха

- Травматичний пульмонiт

- Правобiчний пневмоторакс

- Правобiчний тотальний гемоторакс

- Розрив дiафрагми

?

У 13-рiчного хлопчика раптово виникли втрата свiдомостi, генералiзованi клонiко-тонiчнi судоми. Об’єктивно: зiницi розширенi, фотореакцiя вiдсутня, виражений цiаноз обличчя, при-кушування язика, видiлення бiлої пiни з рота, мимовiльне сечовипускання i де-фекацiя. З анамнезу вiдомо, що данi напади вiдбуваються з трирiчного вi-ку декiлька разiв на рiк, дитина постiй-но приймає седативнi та протисудом-нi препарати. Бригадою швидкої ме-дичної допомоги дiагностований епiле-птичний статус. Оберiть препарат для купiрування нападу:

+ Дiазепам

- Корглiкон

- Атропiн

- Амiназин

- Адреналiн

?

У 1-мiсячного хлопчика з симптомами збудження окружнiсть голови складає 37 см, розмiри великого тiм’ячка 2x2 см. Дитина зригує пiсля годування малими порцiями молока; ви-порожнення нормальнi за складом та об’ємом. М’язовий тонус у нормi. Який дiагноз найбiльш iмовiрний?

+ Пiлороспазм

- Менiнгiт

- Пiлоростеноз

- Мiкроцефалiя

- Кранiостеноз

?

На першу добу пiсля операцiї з приводу дифузного токсичного зобу у хворої появилися скарги на утруднення дихання, холодний пiт, слабкiсть. Об’єктивно: шкiра блiда, температура тi-ла 38, 5oC, ЧДР- 25/хв., Ps- 110/хв., АТ-90/60 мм рт.ст. Яке ускладнення ранньо-го пiсляоперацiйного перiоду розвину-лося у хворої?

+ Тиреотоксичний криз

- Гiпотиреоїдний криз

- Пiсляоперацiйна тетанiя

- Гострий тиреоїдит

- Стиснення трахеї гематомою

?

Хворому 45-ти рокiв було проведено консервативний курс терапiї з приводу гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Яку з перерахованих груп препаратiв найбiльш доцiльно використо-вувати для профiлактики рецидивiв?

+ H2-блокатори

- Холiнолiтики

- Репаранти

- Антикампiлобактернi засоби

- Антациди

?

Хвора 45-ти рокiв доставлена машиною швидкої допомоги зi скаргами на рiзку загальну слабкiсть, нудоту, блювання, бiль у животi. Останнiм часом вiдзначає зниження апетиту, сху-днення. Об’єктивно: гiперпiгментацiя шкiри, АТ- 70/45 мм рт.ст., брадикардiя. В додаткових дослiдженнях знижений вмiст альдостерону, кортизолу в кровi, знижена екскрецiя 17-КС та 17-ОКС з сечею, гiпонатрiємiя, гiпохлоремiя, гi-покалiємiя. Якi лiкувальнi заходи по-трiбно вжити?

+ Призначення глюкокортикоїдiв, мiнералокортикоїдiв, дiєти з пiдвищеним вмiстом кухарської солi

- Призначення дiєтотерапiї з пiдвищеним вмiстом кухарської солi

- Призначення преднiзолону

- Призначення альдостерону

- Призначення iнсулiну

?

В стацiонарi гiнекологiчного вiддiлення протягом року лiкувалось 6500 жiнок, якi провели там 102000 лiжко-днiв. Який показник дiяльностi гiнекологiчного вiддiлення можна розрахува-ти по цих даних?

+ Середню тривалiсть перебування хворої в стацiонарi

- Середнє число роботи лiжка за рiк

- Число лiжок по вiддiленнях

- Оберт лiжок

- Планове число роботи лiжка за рiк

?

До приймального вiддiлення лiкарнi надiйшов хворий з хриплим диханням (бiльш затруднений вдих), цiанозом шкiри, тахiкардiєю та артерiальною гiпертензiєю. В анамнезi - бронхi-альна астм+ Годину тому робив iнгаля-цiю сальбутамолу та забув зняти ков-пачок, який аспiрував при глибокому вдиху. Якi дiї лiкаря?

+ Виконати прийом Геймлiха

- Зразу виконати конiкотомiю

- Викликати анестезiолога та чекати на його появу

- Зробити iнгаляцiю ?2-адреномiметика

- Ввести пiдшкiрно дексаметазон

?

Лiкар швидкої допомоги пiд час надання медичної допомоги особi, витягнутої iз зашморгу родичами, вiдзначив: вiдсутнiсть пульсу на сонних артерiях, вiдсутнiсть свiдомостi, самостiйно-го дихання, корнеальних рефлексiв та наявнiсть трупних плям на спинi i заднiй поверхнi кiнцiвок. За якими ознаками можна констатувати настання смертi?

+ Наявнiсть трупних плям

- Вiдсутнiсть самостiйного дихання

- Вiдсутнiсть корнеальних рефлексiв

- Вiдсутнiсть пульсу

- Вiдсутнiсть свiдомостi

?

При дорожньо-транспортнiй пригодi загинули 2 особи. Штатний судово-медичний експерт був зайнятий оглядом iншого мiсця подiї, у зв’язку з чим слiдчий запросив для огляду мiсця i трупiв згiдно з дiючим КПК України:

+ Найближчого лiкаря

- Фельдшера

- Медичну сестру хiрургiчного вiддiлення

- Провiзора найближчої аптеки

- Зубного технiка найближчої стоматологiчної лiкарнi

?

У дитини 3-х рокiв на фонi переносимої ГРВI, з приводу якої отримувала ампiцилiн, з’явилися висипання на кiнцiвках та сiдницях, набряклiсть i болiснiсть променевозап’ясткових та колiн-них суглобiв, болi у животi, одноразо-ве блювання. Висип симетрично роз-ташований, папульозно-геморагiчний. В анамнезi: харчова алергiя. Яке дослi-дження необхiдне для призначення па-тогенетичної терапiї?

+ Згортання кровi за Лi-Уайтом

- Визначення фiбриногену сироватки

- Гострофазнi показники

- Протромбiновий iндекс

- Циркулюючi iмуннi комплекси

?

У дитини на 6-й день життя в дiлянцi потилицi, шиї та сiдниць з’явилися пухирцi, заповненi серозно-гнiйним вмiстом, якi щiльно вкривають шкiру. Загальний стан дитини не порушений. Про яке захворювання слiд думати?

+ Везикулопустульоз

- Пухирчатка новонароджених

- Пiтниця

- Iмпетиго

- Бульозний епiдермолiз

?

Хворий готується до операцiї з приводу варикозно розширених вен нижнiх кiнцiвок. При оглядi на пiдошвах виявлене мукоподiбне лущення по ходу шкiрних складок. Всi нiгтi стоп сiрувато-жовтого кольору, потовщенi i частково зруйнованi. Про який дерма-тоз слiд думати в даному випадку?

+ Рубромiкоз

- Висiвковий лишай

- Кандидоз

- Мiкроспорiя

- Мiкробна екзема

?

До дерматолога звернулась хвора 32-х рокiв зi скаргами на появу виси-пань в дiлянцi кутикiв губ, що супроводжуються незначним свербежем. Хворiє близько трьох днiв. Об’єктивно: на фонi незначної гiперемiї поодинокi дрiбнi флiктени та поверхневi ерозiї, вкритi медово-жовтими кiрочками. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Стрептодермiя

- Герпес

- Атопiчний хейлiт

- Дерматит

- Екзема

?

Дитина 5-ти рокiв пiвроку тому була оперована з приводу УВС. Скарги на лихоманку впродовж 3-х тижнiв, бiль у дiлянцi серця, м’язах та кiстках. При оглядi - шкiра кольору "кави з молоком", аускультативно - систолiчний шум в дiлянцi серця з шумом в III-IV мiжребер’ї. На кiнчиках пальцiв вста-новлено плями Джейнуеля. Який попе-реднiй дiагноз?

+ Iнфекцiйний ендокардит

- Сепсис

- Неревматичний кардит

- Гостра ревматична лихоманка

- Черевний тиф

?

До пологового будинку надiйшла першонароджуюча зi скаргами на нерегулярнi, болiснi перейми, якi продовжуються 36 годин. Втомлена, нiч не спала. Об’єктивно: положення плоду поздовжнє, головне передлежання. Серцебиття плоду ясне, ритмiчне - 145/хв. Пiхвове дослiдження: шийка матки довжи-ною до 3 см, щiльна, розташована доза-ду, зовнiшнє вiчко закрите. Видiлення слизовi. Який найбiльш iмовiрний дiа-гноз?

+ Патологiчний прелiмiнарний перiод

- Дистоцiя шийки матки

- Первинна слабкiсть пологової дiяльностi

- Фiзiологiчний прелiмiнарний перiод

- Вторинна слабкiсть пологової дiяльностi

?

У населеному пунктi планується будiвництво багатопрофiльної лiкарнi на 500 лiжок. Де на лiкарнянiй дiлянцi необхiдно розмiстити полiклiнiку?

+ Бiля центрального входу

- У садово-парковiй зонi

- У центрi дiлянки бiля лiкувальних корпусiв

- Розмiщення полiклiнiки на територiї дiлянки не дозволяється

- Бiля господарської зони

?

Хвора 38-ми рокiв скаржиться на "припливи"i вiдчуття жару, якi повторюються до 5 разiв на добу, головний бiль у потиличнiй дiлянцi з пiдвищенням артерiального тиску, серцебиття, запаморочення, швидку втомлюванiсть, дратiвливiсть, погiршення пам’ятi. 6 мiсяцiв тому проведена операцiя в об’ємi екстирпацiї матки з придатками. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Пiслякастрацiйний синдром

- Передменструальний синдром

- Раннiй патологiчний клiмакс

- Вторинна психогенна аменорея

- Фiзiологiчна пременопауза

?

Хвора 35-ти рокiв протягом року вiдзначає слабкiсть, пiтливiсть, субфебрильну температуру, бiль та обмежен-ня рухiв у лiвому колiнному суглобi. 2 роки тому лiкувалась з приводу дисе-мiнованого туберкульозу легень. Об’є-ктивно: положення лiвої кiнцiвки виму-шене, колiнний суглоб збiльшений, бо-лючий при пальпацiї, рух в ньому обме-жений. Проба Манту з 2 ТО - папула 23 мм. В легенях вогнищевi тiнi поси-леної iнтенсивностi. Який попереднiй дiагноз?

+ Туберкульозний гонiт

- Посттравматичний артрит

- Хронiчний остеомiєлiт

- Пухлина колiнного суглоба

- Ревматоїдний артрит

?

Родiлля в пологах 8 годин. Пологова дiяльнiсть слабка, перейми по 25 секунд, 2 перейми за 10 хв. При пiхвовому дослiдженнi: розкриття шийки матки - до 6 см, передлежить голiвка. При оглядi вилилися навколоплiднi води з домiшками меконiю. Серцебиття плоду 108/хв., глухе. Яка тактика ведення пологiв?

+ Термiнове розродження шляхом операцiї кесаревого розтину

- Продовжити консервативне ведення пологiв пiд постiйним монiторингом стану плоду

- Призначити пологостимуляцiю iз застосуванням розчину окситоцину

- Накласти акушерськi щипцi

- Спостереження. Лiкування дистресу плоду

?

Пацiєнтка 55-ти рокiв, у якої менструацiї припинились 5 рокiв тому, скаржиться на вiдчуття сухостi в пiхвi, часте та болiсне сечовипускання. Лiкар-гiнеколог при обстеженнi виявив ознаки атрофiчного кольпiту. У сечi: без особливостей. Якi засоби мiсцевої дiї дадуть належний терапевтичний ефект?

+ Вагiнальнi свiчки "Овестiн"

- Вагiнальнi таблетки "Тержинан"

- Вагiнальний крем "Меротин-Комбi"

- Вагiнальний гель "Метронiдазол"

- Вагiнальний крем "Далацин"

?

У хворого 77-ми рокiв при обстеженнi визначаються жовтяничнiсть склер, симетричнi парестезiї, збiльшення селезiнки. У кровi - анемiя, макроцитоз, лейкопенiя, тромбоцитопенiя. ФГДС - атрофiчний гастрит з ахлоргiдрiєю. Яке дослiдження слiд провести для верифiкацiї захворювання?

+ Стернальна пункцiя

- Вмiст вiтамiну B12 у кровi

- Вмiст фолатiв у кровi

- Бiопсiя слизової оболонки шлунка

- Бiлiрубiн кровi

?

Хлопчик 8-ми рокiв впродовж 2-х рокiв страждає на появу плямистих висипiв та свербiж, якi виникають пiсля вживання цитрусових. З анамнезу: вперше висипка виникла у 6 мiсяцiв пiсля введення до рацiону харчування сокiв. Батько страждає на бронхiальну астму, мати - на алергiчний ринiт. Який дiагноз можна припустити?

+ Атопiчний дерматит

- Псорiаз

- Розовий лишай

- Кропив’янка

- Набряк Квiнке

?

Хвора 39-ти рокiв пiд час самообстеження виявила пухлину в нижньому внутрiшньому квадрантi лiвої молочної залози. При пальпацiї вiдзначається рухоме утворення до 2 см, iз чiткими контурами, периферичнi лiмфатичнi вузли не змiненi. Яка подальша тактика?

+ Ультразвукове дослiдження молочних залоз, мамографiя, тонкоголкова аспiрацiйна бiопсiя

- Протизапальна терапiя, фiзiотерапiя

- Радикальна мастектомiя

- Ультразвуковий монiторинг генiталiй протягом усього курсу терапiї антиестрогенами, системної ензимотерапiї, фiтотерапiї

- Динамiчне спостереження

?

Хвора 25-ти рокiв пiд час самообстеження виявила пухлину у верхньому зовнiшньому квадрантi правої молочної залози. При пальпацiї - безболiсне,тверде, рухоме утворення молочної залози дiаметром 2 см, периферичнi лiмфатичнi вузли не змiненi. При ультразвуковому дослiдженнi молочних залоз: у верхньому зовнiшньому квадрантi правої молочної залози об’ємне утворення пiдвищеної ехогенностi, розмiром 21х18 мм. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Фiброаденома

- Кiста молочної залози

- Дифузна мастопатiя

- Рак молочної залози

- Мастит

?

Через 2 тижнi пiсля пологiв у породiллi з’явилися болi в молочнiй залозi, що наростали впродовж 3-х днiв. Об’єктивно: температура тiла 39oC, озноб, слабкiсть, гiперемiя шкiри, збiльшення, болючiсть та деформацiя молочної залози. При пальпацiї iнфiльтрату визначається дiлянка розм’якшення та флюктуацiї. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Iнфiльтративно-гнiйний мастит

- Флегмонозний мастит

- Лактостаз

- Серозний мастит

- Мастопатiя

?

Бiльшiсть робiтникiв телерадiостанцiї скаржиться на головний бiль, запаморочення, втомлюванiсть, зниження працездатностi, адинамiю, порушення сну, неприємнi вiдчуття у дiлянцi серця. Дiя якого фактору має мiсце у даному випадку?

+ Електромагнiтне випромiнювання

- Iнфразвук

- Ультразвук

- Шум

- Мiкроклiмат

?

Внаслiдок аварiї на АЕС вiдбулося забруднення великої територiї радiонуклiдами, що призвело до пiдвищення радiацiйного фону. Збiльшення частоти яких захворювань слiд очiкувати у населення цих територiй?

+ Злоякiснi новоутворення

- ЛОР-захворювання

- Захворювання шлунково-кишкового тракту

- Серцево-судиннi захворювання

- Очнi хвороби

?

Породiлля 24-х рокiв. Пологи першi. Вага новонародженого 5400 г. Пiд час пологiв дiагностовано розрив лонного зчленування. Яка тактика в пiсляпологовому перiодi?

+ Iммобiлiзацiя в пов’язцi "гамак"на дiлянку таза

- Оперативне лiкування

- Гiпсова iммобiлiзацiя

- Фiксацiя апаратом зовнiшньої фiксацiї

- Постiльний режим

?

Вагiтна звернулась до лiкаря жiночої консультацiї зi скаргами на зменшення рухової активностi плоду в термiнi 34-35 тижнiв. За даними УЗД виявлено: плацента потовщена, 52 мм, зерниста, з петрифiкатами, голiвка та тулуб плода мають подвiйний контур, дiаметр живота збiльшений, рухова активнiсть плоду млява, ЧСС плоду 160-170/хв. Група кровi вагiтної 0(I) Rh(-). Титр антирезусних антитiл 1:128. Яка тактика?

+ Дострокове розродження шляхом кесарського розтину

- Ввести 1 дозу (300 мкг) анти-Rhо (D) iмуноглобулiну

- Провести пересадку шкiрного клаптя вiд чоловiка

- Провести iнфузiйну антигiпоксичну терапiю для плоду

- Повторити УЗД через 4 днi
1   2   3   4   5   6


написать администратору сайта