Главная страница

крок2. Герпетичний ганглiонiт


Скачать 67.25 Kb.
Название Герпетичний ганглiонiт
Анкоркрок2
Дата09.05.2022
Размер67.25 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлакрок2.docx
ТипДокументы
#519188
страница3 из 6
1   2   3   4   5   6

+ Вiбрацiйна хвороба

- Полiневрит

- Мiопатiя

- Нейроциркуляторна дистонiя

- Фунiкулярний мiєлоз

?

Хворий 27-ми рокiв надiйшов до лiкарнi зi скаргами на рiзкий бiль у правiй половинi калитки, збiльшення її в розмiрах, пiдвищення температури тiла до 39oC, пiтливiсть, загальну слабкiсть. Захворiв пiсля переохолодження, коли з’явився i поступово посилився бiль у калитцi, пiдвищилась температура, збiльшилась права половина калитки. Травм не було. Об’єктивно: праве яє-чко з додатком збiльшенi в розмiрах, щiльнi, рiзко болючi пiд час пальпацiї, шкiра калитки гiперемован+ У кровi: лейкоцитоз зi зсувом формули влiво. Про яке захворювання слiд думати?

+ Гострий орхiепiдидимiт

- Гострий тромбоз вен сiм’яного канатика

- Гострий фунiкулiт

- Гострий орхiт

- Гострий колiкулiт

?

Хворому було виконано резекцiю шлунка Пiд час операцiї лiва верхня кiнцiвка хворого була вiдведена i зафiксована до операцiйного столу для виконання анестезiологiчного забезпе-чення. В пiсляоперацiйному перiодi у хворого з’явились порушення функцiї верхньої кiнцiвки у виглядi "звисаючої кистi". Пошкодження якого нерва при-вело до виникнення цього симптому?

+ Променевий нерв

- Пахвовий нерв

- Лiктьовий нерв

- Серединний нерв

- М’язово-шкiрний нерв

?

Хворий 36-ти рокiв скаржиться на висипку на шкiрi, яка з’явилася тиждень тому i суб’єктивно не турбує. Об’єктивно: на шкiрi долоней та пiдошов - множиннi лентикулярнi дисемiнованi папули, якi не пiдвищуються над рiвнем шкiри, застiйно-червоного ко-льору, вкритi скупченням рогових лу-сочок, пiд час пальпацiї щiльнi. Який попереднiй дiагноз?

+ Сифiлiс вторинний

- Множиннi бородавки

- Долонно-пiдошвовий псорiаз

- Руброфiтiя долоней та пiдошов

- Омозолiлостi долоней та пiдошов

?

Учениця 10-го класу не щеплена, раптово захворiла: пiдвищилась температура до 38oC, турбують головний бiль, кашель, нежить, загальна слабкiсть та сльозотеча. Через 4 днi з’яви-лась плямисто-папульозна висипка на шкiрi обличчя. На м’якому пiднебiннi - енантем+ Незначно збiльшенi шийнi лiмфовузли. Тахiкардiя, дихання жорс-тке, печiнка i селезiнка не збiльшенi. Який попереднiй дiагноз?

+ Кiр

- Ентеровiрусна iнфекцiя

- Скарлатина

- Краснуха

- Iнфекцiйний мононуклеоз

?

Хворий 32-х рокiв впродовж 3-х рокiв вiдзначає напади ядухи, якi майже не купiруються беротеком. В останнi мiсяцi вiдзначає болi у суглобах i порушення чутливостi шкiри гомiлок i сту-пень. Ps- 80/хв., АТ- 210/100 мм рт.ст. У кровi: еозинофiлiя 15%. Про яке захво-рювання можна думати?

+ Вузликовий перiартерiїт

- Системний червоний вiвчак

- Системна склеродермiя

- Дерматомiозит

- Хвороба Вегенера

?

Хворий скаржиться на висипання по всiй поверхнi тiла, свербiж, вiдчуття стягнення шкiри, якi через мiсяць пiсля психотравми з’явились на волосистiй частинi голови, потiм на розгинальнiй поверхнi верхнiй i нижнiх кiнцiвок, на спинi. Об’єктивно: висипання представ-ленi мономорфною папульозною ви-сипкою, яскраво-червоного кольору, округлої форми, розмiром вiд 0,5 до 3 см у дiаметрi. Поверхня папул в центрi вкрита срiблясто-бiлими лусочками, по периферiї - обiдок яскраво-червоного кольору. Який найбiльш iмовiрний дiа-гноз?

+ Псорiаз

- Червоний плескатий лишай

- Вторинний папульозний сифiлiс

- Рожевий лишай

- Себорея

?

До санпропускнику доставлена дитина 11-ти рокiв, непритомна. Об’є-ктивно: дихання Кусмауля, знижений тонус очних яблук, серцевi тони глухi, аритмiя. У кровi: сечовина - 6,8 ммоль/л, залишковий азот - 17,3 ммоль/л, креатинiн - 0,049 ммоль/л, за-гальний бiлiрубiн - 18,5 мкмоль/л за ра-хунок непрямого, АсАТ- 0,32 ммоль/л, АлАТ- 0,26 ммоль/л, цукор - 20 ммоль/л. Яка причина розвитку вказаної симпто-матики?

+ Кетоацидотична кома

- Гостра ниркова недостатнiсть

- Гостра судинна недостатнiсть

- Гiпоглiкемiчна кома

- Печiнкова кома

?

У доношеної дитини на 3-тю добу з’явились геморагiї на шкiрi, криваве блювання, мелен+ Дiагностована геморагiчна хвороба новонароджених. Який препарат необхiдний дитинi у якостi не-вiдкладної допомоги?

+ Свiжозаморожена плазма

- Еритроцитарна маса

- Тромбоцитарна маса

- Етамзилат

- Хлористий кальцiй

?

Дiвчинка 8-ми рокiв госпiталiзована до кардiологiчного вiддiлення. Об’єктивно: вiдзначається ураження шкiри над розгинальними поверхнями суглобiв з атрофiчними рубчиками, депi-гментацiя, симетричне ураження ске-летних м’язiв (слабкiсть, бiль, набряки, гiпотрофiя). Для якого захворювання найбiльш характернi вказанi змiни?

+ Дерматомiозит

- Системна склеродермiя

- Вузликовий перiартерiїт

- Системний червоний вiвчак

- Хвороба Рейтера

?

Хворому 43-х рокiв 2 роки тому був дiагностований силiкоз I стадiї. Скаржиться на посилення задишки, появу болю у пiдлопаткових дiлянках. На рентгенограмi вiдзначається дифузне посилення та деформацiя легеневого малюнку, на фонi якого численнi ву-зликовi тiнi дiаметром 2-4 мм. Ущiль-нення мiжчасткової плеври справ+ Ко-ренi легенiв ущiльненi, розширенi. Яка рентгенологiчна форма пневмоконiозу в даному випадку має мiсце?

+ Вузликова

- Iнтерстицiальна

- Iнтерстицiально-вузликова

- Вузлова

- Туморозна

?

Чоловiк 55-ти рокiв скаржиться на постiйну задишку, котра пiдсилюється при фiзичному навантаженнi, вранiшнiй кашель з невеликою кiлькiстю слизово-гнiйного харкотиння. Хворiє бiля 10-ти рокiв. Курить 40 рокiв. Об’є-ктивно: ЧД- 20/хв, зрiст - 175 см, вага - 95 кг. Грудна клiтка бочкоподiбної фор-ми. Над легенями на фонi послаблено-го везикулярного дихання - невелика кiлькiсть розсiяних сухих хрипiв. Який механiзм порушення альвеолярної вен-тиляцiї є провiдним?

+ Бронхiальна обструкцiя

- Порушення рухливостi грудної клiтки

- Порушення функцiї нервово-м’язового апарату

- Порушення функцiї дихального центру

- Рестриктивна недостатнiсть зовнiшнього дихання

?

Жiнка 42-х рокiв страждає на мiкронодулярний криптогенний цироз печiнки. Протягом останнього тижня стан погiршився: з’явились судоми, затьмарення свiдомостi, посилилась жовтяни-ця. Виконання якого дослiдження може пояснити причину погiршення стану?

+ Визначення амонiаку сироватки

- Визначення ефiрiв холестерину

- Визначення вмiсту ?-фетопротеїну

- Визначення АлАТ та АсАТ

- Визначення рiвня лужної фосфатази

?

Двомiсячна дитина госпiталiзована до хiрургiчного вiддiлення зi скаргами на температуру 38oC, набряк, гiперемiю та вiдсутнiсть рухiв у дiлянцi лiвого плечового суглоб+ В анамнезi: омфа-лiт, псевдофурункульоз. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Метаепiфiзарний остеомiєлiт

- Паралiч Ерба

- Плексiт

- Флегмона новонародженого

- Пошкодження плеча

?

У дитини 3-х рокiв з перiодичним болем у животi та пiурiєю при УЗД виявлена збiльшена нирка та округлої форми порожнини, що сполученi з розширеною мискою. Права нирка не змi-нен+ Який дiагноз найбiльш iмовiр-ний?

+ Гiдронефроз

- Полiкiстоз

- Мультикiстоз

- Ехiнокок

- Коралоподiбний камiнь нирки

?

У хворого, лiквiдатора аварiї на АЕС, є пiдозра на наявнiсть легеневої патологiї. Виникає необхiднiсть в проведеннi рентгенологiчного дослiдження. Який метод обстеження є оптималь-ним для даного хворого?

+ Рентгенографiя

- Флюорографiя

- Рентгеноскопiя

- Комп’ютерна томографiя

- Ядерно-магнiтний резонанс

?

Хвора 32-х рокiв скаржиться на "душевний бiль", поганий настрiй, вiдсутнiсть апетиту, безсоння. Вказанi симптоми з’явилися поступово впродовж 3-х мiсяцiв без видимої причини. У пси-хiчному статусi: на питання вiдповiдає тихим голосом, обличчя сумне, мiмiка скорботна, рухи уповiльненi, емоцiйно пригнiчена, темп мислення уповiльне-ний. Стан хворої полiпшується ввечерi i погiршується вранцi. Який передбачу-ваний дiагноз?

+ Манiакально-депресивний психоз: депресивна фаза

- Реактивна депресiя

- Циклотимiя

- Депресивний синдром внаслiдок органiчного ураження центральної нервової системи

- Iнволюцiйна меланхолiя

?

Чоловiк 24-х рокiв скаржиться на рiдкi випорожнення до 20 разiв на добу з наявнiстю кровi та слизу, тенезми, загальну слабкiсть, схуднення, болi у ко-лiнних суглобах. Хворiє 2 роки, захво-рювання перебiгає з перiодичними за-гостреннями. Об’єктивно: температура тiла 38, 4oC, ЧД- 20/хв., ЧСС- 82/хв. Су-хiсть шкiрних покривiв, афтозний сто-матит. Печiнка +2 см. Вiдрiзки товстого кишечнику спазмованi та болiснi. Який найбiльш iнформативний метод дiагно-стики при цьому захворюваннi?

+ Колоноскопiя

- Бактерiальний посiв калу

- Копрограма

- Ректороманоскопiя

- Iригоскопiя

?

Жiнка 40-ка рокiв, що страждає на комбiновану мiтральну ваду з переважанням стенозу, скаржиться на задишку, напади ядухи вночi, перебої у роботi серця. У теперiшнiй час не мо-же виконувати легку домашню роботу. Яка оптимальна тактика ведення хво-рої?

+ Проведення мiтральної комiсуротомiї

- Iмплантацiя штучного клапана

- Проведення антиаритмiчної терапiї

- Лiкування серцевої недостатностi

- Призначення протиревматичної терапiї

?

Хворий 25-ти рокiв скаржиться на бiль у дiлянцi серця ниючого характеру впродовж 10-ти днiв, задишку при незначному фiзичному навантаженнi, серцебиття. Захворiв 2 тижнi тому пiсля респiраторної iнфекцiї. Об’єктив-но: акроцiаноз, АТ- 90/75 мм рт.ст., Ps-96/хв. Межi серця змiщенi влiво i впра-во. Тони серця ослабленi, тричленний ритм, систолiчний шум на верхiвцi. ЕКГ: ритм синусовий, повна блокада лiвої нiжки пучка Гiс+ Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Iнфекцiйно-алергiчний мiокардит

- Ексудативний перикардит

- Iнфекцiйний ендокардит

- Мiокардитичний кардiосклероз

- Вегето-судинна дистонiя

?

Хворий 51-го року скаржиться на вiдчуття важкостi в епiгастрiї пiсля прийому їжi, вiдрижку з тухлим запахом, блювання пiсля переїдання. Довгий час хворiє на виразку пiлоричного вiддiлу шлунка з частими загостреннями. Об’єктивно: маса тiла знижена, нижня ме-жа шлунка на 4-5 см нижче пупа, шум плескоту натщесерце. Яке ускладнення виразкової хвороби розвинулось у хво-рого?

+ Пiлоростеноз

- Перфорацiя виразки

- Перивiсцерит

- Пенетрацiя

- Малiгнiзацiя виразки

?

Хворий 59-ти рокiв скаржиться на болi у лiвому оцi та лiвiй половинi голови, значне зниження зору в лiвому оцi, нудоту i блювання. Гострота зору правого ока - 1,0. Гострота зору лiвого ока - 0,03, з корекцiєю не полiпшується. Внутрiшньоочний тиск правого ока - 21 мм рт.ст., лiвого ока - 65 мм рт.ст. У лiвому оцi на склерi застiйна iн’єкцiя. Рогiвка набрякла, потовщен+ Передня камера мiлка, волога, прозор+ Зiниця розширена, на свiтло не реагує, очне дно не видно. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

+ Гострий напад глаукоми лiвого ока

- Гострий iридоциклiт лiвого ока

- Внутрiшньоокова пухлина II ст. лiво-го ока

- Ендофтальмiт лiвого ока

- Панофтальмiт лiвого ока

?

Дитина знаходиться на стацiонарному лiкуваннi з приводу гострої стафiлококової деструкцiї правої легенi. Раптово з’явилися гострий бiль у правiй половинi грудної клiтки, задишка, цiа-ноз. Права половина грудної клiтки вiд-стає в актi дихання. Перкуторно справа внизу - тупiсть, в верхнiх вiддiлах - ко-робковий звук. Межi вiдносної серцевої тупостi змiщенi влiво. Яке ускладнення найбiльш iмовiрно виникло?

+ Пiопневмоторакс справа

- Емпiєма плеври

- Спонтанний пневмоторакс

- Ексудативний плеврит

- Абсцес правої легенi

?

У хворого цироз печiнки. Останнi два мiсяцi з’явилися задишка, набряки обох нiг, асцит. Хворий приймає гепатопротектори, глюкокортикоїди. Яку комбiнацiю лiкiв найбiльш доцiльно до-дати до лiкування?

+ Альдактон + фуросемiд

- Лiпокаiн + гiпотiазид

- Нерабол + фуросемiд

- Альдактон + аскорутин

- Альбумiн + аскорутин

?

Хворий 45-ти рокiв 3 мiсяцi тому пе-ренiс великовогнищевий iнфаркт мiокарда, скаржиться на перiодичне серцебиття та задишку при прискоренiй ходi. Об’єктивно: тони серця дещо приглу-шенi. АТ- 170/90 мм рт.ст. Печiнка бi-ля краю реберної дуги, периферичних набрякiв немає. На ЕКГ: ЧСС- 94/хв, рубцевi змiни в дiлянцi задньої стiнки лiвого шлуночк+ Супутньої патоло-гiї немає. Яку комбiнацiю лiкiв можна призначити для найбiльш ефективної профiлактики повторного iнфаркту мi-окарда?

+ Аспiрин + обзидан

- Тиклопiдин + нiтронг

- Курантил + нiфедипiн

- Теонiкол + нiтросорбiт

- Аспiрин + нiтрати

?

Хвора 64-х рокiв надiйшла в вiддiлення з матковою кровотечею i анемiєю. Пiсля 12-рiчної вiдсутностi менструацiї 7-8 мiсяцiв тому спочатку появились серозно-водянистi видiлення з пiхви, потiм серозно-кров’янистi, типу "м’ясних помиїв", з’явились болi в низу живот+ Яка патологiя найбiльш iмо-вiрна?

+ Рак матки

- Неповний аборт

- Мiхуровий занесок

- Хорiонепiтелiома

- Внутрiшнiй генiтальний ендометрiоз

?

У хворого 42-х рокiв дiагностована шлунково-кишкова кровотеча, що пiдтвердилось реакцiєю Грегерсена та зниженням рiвня гемоглобiну до 90 г/л та кiлькостi еритроцитiв до 2, 7 • 1012/л. Загальний стан хворого задовiльний. Якi додатковi методи обстеження тре-ба виконати?

+ Фiброгастродуоденоскопiя

- Лапароскопiя

- Визначення кислотностi шлункового соку

- Проба Холландера

- Рентгеноскопiя шлунка

?

Хворий 73-х рокiв страждає на атеросклероз аорти та великих артерiй. Скаржиться на бiль у правiй гомiлцi. Поступово пальцi правої ступнi почорнiли, ступня холодна. Шкiра на паль-цях та в дистальному вiддiлi ступнi суха, зморщена, темного кольору. Пульсацiя на пiдколiннiй артерiї рiзко ослаблена, а на заднiй великогомiлковiй та тильнiй артерiї ступнi вiдсутня. Яке ускладнен-ня атеросклерозу виникло у хворого?

+ Облiтерацiя артерiй гомiлки та суха гангрена ступнi

- Тромбоз глибоких вен правої гомiлки

- Волога гангрена правої ступнi

- Емболiя правої пiдколiнної артерiї

- Некротична бешиха правої ступнi

?

Хвора 40-ка рокiв протягом року вiдмiчає ряснi менструацiї, якi супроводжуються переймоподiбними болями внизу живота. При бiмануальному дослiдженнi пiд час менструацiї: в каналi шийки матки визначається утвiр дiаме-тром до 5 см, щiльної консистенцiї. Ма-тка збiльшена до 5-6 тижнiв вагiтностi, звичайної консистенцiї, рухома, болю-ч+ Придатки не визначаються. Видi-лення кров’янистi, ряснi. Який дiагноз можна припустити?

+ Субмукозний фiброматозний вузол, що народжується

- Аборт в ходу

- Рак шийки матки

- Мiома шийки матки

- Альгодисменорея

?

На рентгенограмi легень визначається ущiльнення i рiзке зменшення верхньої частки правої легенi. Середня i нижня частки правої легенi рiзко пневмотизованi. Корiнь правої легенi пiдтягнутий до ущiльненої частки. У верхньому i середньому вiддiлах лiво-го легеневого поля множиннi вогнище-вi тiнi. В прикореневiй дiлянцi лiвого легеневого поля чiтко контуруються 2 поряд розмiщенi кiльцеподiбнi тiнi з досить товстими i нерiвними стiнками. Якому захворюванню вiдповiдає вказа-на рентгенологiчна картина?

+ Фiброзно-кавернозний туберкульоз легень

- Ателектаз верхньої частки правої легенi

- Пневмонiя з абсцедуванням

- Периферичний рак

- Рак Пенкоста

?

Працiвниковi, який знаходиться на диспансерному спостереженнi з приводу виразкової хвороби 12-палої кишки, на пiдприємствi видiлили пiльгову путiвку для санаторно-курортного лiкування на 24 днi. Тривалiсть щорiчної основної вiдпустки працiвника складає 24 календарних днi, на проїзд до санато-рiю i назад необхiдно витратити 4 днi. Який порядок оформлення тимчасової непрацездатностi в цьому випадку?

+ Через ЛКК оформляється листок непрацездатностi на 4 днi

- Через ЛКК оформляється листок непрацездатностi на 28 днiв

- Лiкуючий лiкар видає листок непрацездатностi на 4 днi

- Лiкуючий лiкар видає довiдку i "Санаторно-курортну карту"на 28 днiв

- Через ЛКК видається довiдка на 4 днi

?

Чоловiк 59-ти рокiв скаржиться на бiль у дiлянцi серця, кашель, пiдвищення температури до 38o- Перенiс iнфаркт мiокарда 3 тижнi тому. Об’єктивно: Ps- 86/хв, ритмiчний, АТ- 110/70 мм рт.ст. Аускультативно: шум тертя пери-карду, вологi хрипи пiд лопаткою. Рент-генологiчно патологiї немає. У кровi: лейк.- 10 • 109/л, ШОЕ- 35 мм/год. ЕКГ - динамiки немає. Призначення препа-ратiв якої фармакологiчної групи буде найбiльш обґрунтованим?

+ Глюкокортикоїди

- Антибiотики

- Прямi антикоагулянти

- Нiтрати i нiтрити

- Фiбринолiтики

?

При вимiрах тазу у вагiтної зростом 160 см i масою 58 кг встановленi такi розмiри тазу: 26-29-31-20 см. Як iн-терпретувати отриманi результати?

+ Розмiри тазу нормальнi

- Перший ступiнь звуження

- Другий ступiнь звуження

- Третiй ступiнь звуження

- Четвертий ступiнь звуження

?

У хворого, що страждає на цукровий дiабет, раптово опустилася верхня повiка правого ока. Лiкар виявив розширення правої зiницi i розбiжну косоокiсть справа. Iнших змiн в неврологi-чному статусi не вiдмiчено. Яке захво-рювання виникло у хворого?
1   2   3   4   5   6


написать администратору сайта