Главная страница
Навигация по странице:

  • Перший етап.

  • Обєкти застосування.

  • Спортивний стиль. 1. Характеристика спортивного стилю і мікростилю морський 4


    Скачать 1.9 Mb.
    Название1. Характеристика спортивного стилю і мікростилю морський 4
    Дата30.04.2019
    Размер1.9 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаСпортивний стиль.doc
    ТипДокументы
    #75786
    страница6 из 6
    1   2   3   4   5   6

    8. Заключні роботи. Правила техніки безпеки



    Пудру і рум'яна наносять у самому кінці. Правило одне – їх не повинні бути дуже багато. Пудра легко лягає на найдрібніші волоски на шкірі, і тому відразу стає помітне. Тонкий, ледве помітний шар – це те, що потрібне.

    Необхідно визначити рівень контрастності шкіри. Добираються найбільш відповідні тони макіяжу, зіставивши тон шкіри із інтенсивністю кольору і відтінку волосся. Таке співвідношення інакше називається рівнем контрастності. Цей рівень і обумовлює палітру, інтенсивність макіяжу та ефект, до якого необхідно прагнути, — природний, діловий, екстравагантний або який-небудь інший.

    Кольори одягу — теплі (із відтінками жовтого кольору), холодні (із відтінками синього кольору) або нейтральні — зумовлять палітру макіяжу. Пам'ятайте, тон рум'ян, помади та лаку для нігтів повинен повністю співпадати та відповідати кольору одягу, який жінка вважає за краще носити. Враховуйте загальноприйняті в середовищі професіоналів правила: при виборі кольорів необхідно постійно дотримуватися колірної гармонії (використовувати холодні кольори — із холодними, нейтральні — із холодними або теплими, або із нейтральними, теплі — із теплими).

    Важливо точно визначити, до якого ефекту ви прагнете, кого хочете уразити жінка своєю зовнішністю або навіть шокувати — тут існує маса варіантів. Якщо правильно вдалося встановити колірну палітру макіяжу, то самий час задуматися про спрямованість і вироблюваний ефект. Знаючи мету, легко підібрати стиль макіяжу, а вже потім прийматися за відповідні тони і відтінки.

    Близько 80% інфекцій передається руками. Руки представляють ризик №1 при перенесенні інфекцій. Надійним захистом рук майстра і шкірних покривів клієнта від інфекцій є антисептика — найпростіший захід щодо запобігання передачі більшості інфекцій.

    1. Миття рук перед антисептикою. Особливо при видимих забрудненнях. При митті збудники не знищуються, а розподіляються на руках (частково навіть втираються в шкіру) і на раковині для миття, а при розбризкуванні — можуть потрапити і на одяг. Руки можна мити тільки після антисептичної обробки. Якщо на руках є грубі забруднення, то їх заздалегідь видаляють змоченою антисептикою одноразовою серветкою.

    2. Втирання антисептики у вологі від води руки (див. вище).

    3. «Економія» засобу і (або) часу експозиції. Для повного змочування всієї поверхні шкіри руки і підтримки їх зволоженими впродовж 30 секунд необхідно не менше 3 мл антисептик. При «економії» засобу або часу обробки шкіра рук недостатньо змочується антисептикою, що приводить до неефективної антисептичної обробки. Якщо ви використовували для обробки рук, наприклад, всього 2 мл антисептики (замість 3 мл), то ви не заощадили 1 мл засобу, а марно використовували 2 мл.

    Для якісного виконання макіяжу інструменти повинні бути добре і вчасно заточені.

    Дезинфекцію інструментів необхідно проводити безпосередньо перед початком процедури і після закінчення як макіяжу, так і педикюру.

    Ванни після кожної процедури миються і дезинфікуються.

    Серветки бажано використовувати одноразові.

    Давайте детально розглянемо процес обробки рук, який включає два етапи.

    Перший етап. Перед початком роботи з клієнтом — це гігієнічна антисептика (обробка) рук майстра.

    Розглянемо спочатку основні моменти її правильного проведення.

    Гігієнічна обробка шкіри і рук направлена проти транзиторної мікрофлори, тобто виробляється для запобігання передачі інфекції контактними шляхами. Гігієнічну антисептику рук необхідно проводити до і після роботи з клієнтом або після роботи із забрудненим матеріалом (наприклад, кров'ю при порізах).

    Гігієнічна антисептика сучасними препаратами займає дуже мало часу, оскільки триває вона всього 30 секунд.

    Ви повинні твердо собі з'ясувати, що при гігієнічній антисептиці ви:

    1. Захищаєте своє здоров'я.

    2. Захищаєте своїх клієнтів.

    3. Захищаєте своїх близьких і рідних (адже існує вірогідність занести «що-небудь» додому).

    Другий етап в роботі з клієнтом — це антисептична обробка його шкірних покривів:

    - засіб для антисептики необхідно втирати тільки в сухі руки (волога або вода на руках розбавляє втираний антисептичний засіб, що приводить до повної втрати його ефективності і до поганої переносимості антисептики шкірою (може бути роздратування шкіри, дерматити);

    - антисептику відбирають в поглиблені долоні;

    - протягом всього часу експозиції (30 секунд) руки повинні бути зволожені препаратом, а потім його втирають в шкіру рук до висихання (якщо час експозиції препарату не витриманий, то його ефективність залишається під питанням).

    Антисептика шкіри клієнта перед і після макіяжу (нігтьові улоговини) і педикюру (шкіра стопи) є ефективною профілактикою інфікування.

    Якщо антисептика шкіри не проведена або недостатня, то клієнта можна інфікувати навіть стерильним інструментом.

    В даний час в Україні для антисептичної обробки рук і шкіри застосовуються тільки готові до вживання засоби.

    До них відносяться препарати-антисептики для шкіри: «БактеріоСол» («Шефтнер», Німеччина), «Септодерм» («Д-р Шумахер», Німеччина-Україна), «Сенсива» і «Октенісепт» («Шульке і Майр», Німеччина), «Декосепт» («Борер хемі АГ». Швейцарія), «Кутасепт Ф». «Стерілліум», «Стерілліум віругард» («Боді», Німеччина), «АХД-2000», «Хоспісепт» («Лізоформ», Німеччина), «Ськінман софтвер» («Еколаб», Німеччина), «Бонадерм» (НВО «Новодез», Росія), «Ахдез» («Петроспірт», Росія), «Діамантові руки» («Александровській завод побутової хімії», Росія), З антисептик треба відзначити препарат «БактеріоСол» як найм'якший і залицяється за шкірою рук, у тому числі і пошкодженої і чутливої. Для майстра дуже важливо, щоб шкіра рук не мала садна, тріщин і роздратування. Даний препарат містить в своєму складі жири, вітаміни і інші залицяються компоненти, що дозволяють запобігти появі мікротравм на руках майстра. Шкіру клієнта після проведення процедури, в ході якої була порушена цілісність покривів (порізи, проколи), необхідно обробити препаратами, які використовуються для лікування і профілактики зараження раневих поверхонь. До таких препаратів відносяться: «Октенісепт» («Шульке і Майр», Німеччина) і «Кутасепт Ф» («Боді», Німеччина).

    «Кутасепт Ф» — антисептика на основі спирту (2-пропанол — 63,0%) із знежирюючим очищенням і пролонгованою дією. Може використовуватися і для гігієнічної обробки рук. Препарат «Октенісепт» — антисептика на водній основі, майже не містить спиртів (тільки 2%), тому не викликає мікроопіку раневої поверхні, він безболісний при використовуванні і добре переноситься при багатократному застосуванні. Має пролонговану дію до 6 годин. Препарат прискорює загоєння травмованих тканин. Крім того, «Октенісепт» не проникає через шкірні покриви і інші тканини організму, навіть при порушенні їх цілісності (тобто препарат не входить в обмінні процеси організму, а значить, не може викликати алергію). Протипоказань не має. Можна використовувати і для гігієнічної обробки рук.

    Майстер повинен справляти приємне враження: одягнений в чистий халат, який необхідно міняти щодня, від нього не повинне виходити ніяких запахів, руки повинні бути абсолютно чистими, нігті коротко підстрижені, покриті неяскравим лаком або відполіровані, під час роботи на руках не повинно бути кілець, браслетів, годинника.

    Столи, крісла перед початком роботи і після кожного клієнта слід протирати вологою серветкою, а після закінчення роботи - серветкою, змоченої в 1-відсотковому розчині хлораміну. Роботи по прибиранню приміщення, дезинфекції меблів, а також домашні роботи слід проводить в рукавичках, щоб оберегти шкіру рук. На ніч руки треба мастити живильним кремом. Якщо на руках майстра є порізи, нариви або захворювання шкіри — працювати не можна.

    Не дозволяється працювати з клієнтом, що має ознаки захворювання, а також якщо у нього є травма, гнійники, запальні процеси на шкірі або набряк.

    В період епідемій працюють в марлевій пов'язці, що закриває ніс і рот.

    Само собою розуміється, що всі інструменти майстра повинні бути стерильні. Мікроорганізми на інструментах, матеріалах, білизну знищують за допомогою фізичних і хімічних методів. До фізичних методів відноситься стерилізація за допомогою високих температур, ультрафіолетового і радіоактивного опромінень.

    Найбільш поширений метод стерилізації за допомогою високої температури. Дезинфекцію кип'яченням справляють в металевій каструльці з кришкою або в спеціальному кип'ятильнику (бачку) з кришкою. У бачок наливають воду, в яку додають натрію гідрокарбонат (2 г на 100 мл води), і кип'ятять інструменти протягом 30 мін. Перед дезинфекцією інструменти ретельно миють і очищають від бруду.

    Стерилізація гарячою парою дає кращі результати в порівнянні з кип'яченням. Справляють її в паровому стерилізаторі (автоклаві).

    Стерилізація гарячим повітрям (сухим жаром) або за допомогою настільного повітряного стерилізатора ефективна, але вона не дозволяє знезаражувати інструменти з пластмасовими деталями, гуму, поліетилен, бавовняні, шерстяні тканини і папір, оскільки ці предмети або розплавляються під впливом високої температури, або змінюють свої властивості.

    Для предметів, що не витримують високих температур, використовують стерилізацію ультрафіолетовим опромінюванням.

    Хімічні методи стерилізації і дезинфекції включають використовування розчинів, що вбивають мікроорганізми і їх суперечки.

    Для стерилізації застосовують засоб „Дезактін”.

    „Дезактін” призначений для поточної та заключної дезінфекції в закладах охорони здоров'я та вогнищах кишкових і крапельних інфекцій бактеріальної та вірусної етіології, туберкульозу, дерматомікозів, для профілактичної дезінфекції в закладах охорони здоров'я, дитячих закладах, на комунальних об'єктах, підприємства громадського харчування, на підприємствах громадської торгівлі, транспорті, а також для передстерилізаційного очищення та поєднання процесів дезінфекції і передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення із корозійностійкого металу, скла, гуми та полімерних матеріалів.

    Робочі розчини "Дезактіну" готують у промаркованій тарі з будь-яких матеріалів, за вийнятком оцинкованого заліза, шляхом розчинення у воді при перемішуванні протягом 1-2 хв. Для приготування робочих розчинів засобу використовують воду питну згідно ГОСТ 2874.

    При виготовленні робочих розчинів 0,5-2,5% концентрації доцільно спочатку приготувати суспензію у невеликій кількості води, а потім довести водою до розрахованого об'єму.

    Допускається використовувати гарячу воду за температури (60±5)С для приготування розчинів 0,5-2,5% и концентрації з метою прискорення розчинення засобу.

    Розрахунки для приготування робочих розчинів.

    Для виготовлення робочих розчинів "Дезактіну'' відповідної концентрації виходять з наступних розрахунків.


    Концентрація %

    1 л розчину

    10 л розчину

    Кількість „Дезактину”, г

    Кількість води, мл

    Кількість „Дезактину”, г

    Кількість води, мл

    0,1

    1,0

    999,0

    10,0

    9990,0

    0,2

    2,0

    998,0

    20,0

    9980,0

    0,3

    3,0

    997,0

    30,0

    9970,0

    0,5

    5,0

    995,0

    50,0

    9950,0

    1,0

    10,0

    990,0

    100,0

    9900,0

    2,5

    25,0

    975,0

    250,0

    9750,0


    Робочі розчини "Дезактіну" готують безпосередньо перед використанням. Допускається зберігати невикористаними розчин протягом 24 год після виготовлення у тарі зі щільно закритою кришкою. Допускається застосовувати невикористаний протягом 24 год робочий розчин з метою передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення протягом 14 днів. Рекомендується використовувати робочі розчини "Дезактіну" з метою дезінфекції одноразово.

    Об'єкти застосування. "Дезактін" використовують з метою дезинфекції виробів медичного призначення з корозійностійких металів, полімерних матеріалів, скла та гуми; медичних приладів, апаратів, устаткування з гальванічним, лакофарбовим та полімерним покріп’ям, предметів догляду хворих; виділень; білизни; посуду; іграшок; поверхонь приміщень (підлога, стіни, двері тощо); предметів обстановки; санітарно-технічного обладнання; транспортних засобів та інших об'єктів.

    Щойно збудовані та існуючі макіяжні кабінети після проведення в них ремонту чи робіт по реконструкції приміщень мають бути ведені в експлуатацію лише за наявності дозволу установ державної територіальної санепідслужби.

    Стіни та стелі всіх приміщень повинні мати рівну, гладку поверхню, бути доступними для сан. Обробки та дезінфекції.

    Підлоги в залах очікування, робочих залах, підсобних приміщеннях повинні бути гладкими, рівними, що дозволяє проведення вологого прибирання та дезінфекції.

    Робоче місце для макіяжу облаштовано спеціальним макіяжним столом висотою від підлоги не менше 0,7 м. Поверхня стола повинна бути зроблена з вологостійкого матеріалу, що витримує багаторазову дезінфекцію.

    Поблизу від стола для макіяжу обладнується раковина для миття рук та інструментарію. Все обладнання кабінетів повинно мати позитивний висновок державної сан.-гігієнічної експертизи.

    На робочих місцях в макіяжних кабінетах слід передбачити комбіноване освітлення.

    Санітарно-протиепідемічний режим

    Перед процедурами з кожним новим відвідувачем майстер повинен вимити руки з милом, нігті повинні бути чистими. Персонал повинен мати необхідну кількість комплектів інструменту для почергового їхнього знезараження, але не менше 2-х.

    Всі приміщення до початку або після закінчення роботи підлягають щоденному ретельному вологому прибиранню з застосуванням дезінфекторів. На протязі робочого дня проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, до яких дотикаються відвідувачі. Раз в місяць салон закривається на 1 зміну для проведення дезінфекції і загального прибирання усіх приміщень.

    Інструменти для макіяжу після виконання необхідно дезінфікувати, механічно очищати та стерилізувати, корпус протирати дезрозчином.

    Інструменти повинні зберігатися в спеціально відведеному місці для інструмента біля робочого місця або в особистій шафі майстра, що розташовується у побутовій кімнаті.

    В салоні повинно бути достатньо білизни, також дозволяється використовування одноразових, вафельних, махрових та інших рушників для індивідуального використання.

    Під час обслуговування клієнт повинен бути укритий чистим рушником або пеньюаром.

    Майстер зобов’язаний слідкувати за своїм зовнішнім виглядом, ретельно виконувати правила особистої гігієни. Допущення до роботи без проходження навчання по санмінімуму забороняється!

    ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА



    Зрозуміло, мода мінлива. Морський стиль може згадуватися серед найголовніших трендів сезону, а може і не згадуватися. Але це не означає, що він вийшов з моди. Одяг в морському стилі — одна з вічних, нескороминущих цінностей. Як саме море, як неминуча зміна сезону і настання теплих літніх днів.

    Морський (матроський) стиль: костюми, сукня, блузи з матроським коміром, костюми брюк, білого кольору з синьою тасьмою або з аплікаціями на "морську" тему, іноді червоного кольору, спідниця в складку, матроські брюки "кльош", синьо-білі, смугасті пуловери, тільники, "морські" значки, наприклад, якір, штурвал, золоті гудзики, галун, матроська шапочка, кашкет, матерчате взуття. Одяг в морському стилі достатньо яскравий, динамічний по своєму характеру з мінімумом обробок. Для цього стилю характерний вільний силует. Використовуються тканини типу еластика і сумішевого трикотажу. Двічі в минуле сторіччя він переживав період надзвичайного зльоту – в двадцятих і сімдесятих роках. Сьогодні поєднання білого з синім, спідниця в складку і «матроський» комір – класика літнього гардероба.

    Вміло накладений макіяж не просто міняє зовнішній вигляд милих пані — він повністю перетворює її, додаючи нові фарби в її вигляд. Проте пам'ятаєте, що хорошого результату можна чекати тільки від «правильного» макіяжу.

    ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ





    1. Вступ до виконання макіяжу /За ред. M.I. Савлука. -К.; Лібра, 1998. -56с.

    2. Гальчинський А.С. Макіяж: Навчальний посібник. —3-тє вид., змін. і доп. -К.: Основи, 1998. - 15с.

    3. Макіяж /За ред. A.M. Мороза. -К.: Ельтон, 1993. - 33с.

    4. Макияж: Учебное пособие. /Под ред. О.И. Лаврушина. -М.: Инфра-М, 2007. -96с.

    5. Макияж. — СПб.: ТОО «Диамант», ООО «Золотой век», 2008. — 256 с., ил.
    1   2   3   4   5   6


    написать администратору сайта