Главная страница
Навигация по странице:

  • 45. Конкуренція в умовах ринкових відносин

  • Економіка Відповіді. 1. Предмет, методи та функції економічної теорії r Економічна теорія


    Скачать 0.73 Mb.
    Название1. Предмет, методи та функції економічної теорії r Економічна теорія
    Дата17.12.2021
    Размер0.73 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаЕкономіка Відповіді.doc
    ТипЗакон
    #307422
    страница9 из 17
    1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   17

    43. Фактори, що впливають на зміну пропозиції.




    44. Поняття еластичності попиту і пропозиції.

    Эластичностьспросаилипредложения- это их способность гибко изменяться под влиянием определяющих факторов. Поскольку главный из этих факторов - цена, то вначале обратимся именно к ценовойэластичности спроса и предложения

    45. Конкуренція в умовах ринкових відносин.

    Конкуренція означає економічне суперництво між відокремленими виробниками продукції, робіт, послуг щодо задоволення інтересів, пов'язаних з продажем продукції, виконанням робіт, наданням послуг одним і тим самим споживачам. Основне завдання конкуренції – завоювати ринок у боротьбі за споживача, перемогти своїх конкурентів, забезпечити одержання сталого прибутку.
    Виникає за умови утворення багатьох виробників будь-якого конкурентного продукту або ресурсу № Кожний має можливість визначати не тільки що виробляти, а й регулювати якість та обсяг продукції. № припустимо, попит перевищує пропозицію, то покупець обмежений у виборі продукції. За наявності дефіциту всі вироблені товари швидко реалізуються. Там, де існує дефіцит, немає вільної конкуренції.№ У конкурентній боротьбі велике значення має встановлення високої норми прибутку, яка, по суті, є орієнтиром у виборі господарської діяльності.

    46. .Совершенна конкуренція.


    Досконала конкуренція – це ринок, на якому численні виробники, що вільно з'являються на ньому і покидають його, пропонують численним покупцям який-небудь продукт. Кожен виробник будучи дуже малою часткою в загальному випуску не впливає на ціну, яка встановлюється під впливом попиту і пропозиції.

    47.. Монополія. Її види.


    Монополія означає наявність одного продавця певного товару чи послуги або ситуацію, коли одна фірма забезпечує повний випуск товарів. Такий тип монополії є монополією окремого підприємства, або монополією продавця. Це абсолютна монополія, і зустрічається вона рідко.
    Більш поширена змова чи угода (гласна або негласна) кількох великих фірм, що дає їм змогу швидко здобути панівне становище на ринку й отримувати високі прибутки. Таку ситуацію у виробництві й на ринку називають олігополією (від грецького слова олігос – мало, небагато). Класифікація монополій:

    - Природна – виникає в тих галузях, де одна фірма або корпорація обслуговує весь ринок, наприклад, коли вона володіє єдиними джерелами корисних копалини або сировини. Середні витрати такої монополії мінімальні через масштаб виробництва.

    - Економічна монополія є найбільш поширеною. Її поява обумовлена економічними причинами, вона розвивається на основі закономірностей господарського розвитку. Мова йде про підприємства, які зуміли завоювати монопольне положення на ринку. До нього ведуть два шляхи. Перший шлях полягає в успішному розвитку підприємства, постійному збільшенні його масштабів шляхом концентрації виробництва. Другий (швидший) ґрунтується на процесах централізації капіталів, тобто на добровільному об'єднанні або поглинанні переможцями банкротів. Тим або іншим шляхом або за допомогою обох, підприємство досягає таких масштабів, коли починає домінувати на ринку.

    Адміністративна монополія виникає унаслідок дій державних органів. З одного боку, це надання окремим фірмам виняткового права на виконання певного роду діяльності. З іншого боку, це організаційні структури для державних підприємств, коли вони об'єднуються і підкоряються різним главкам, міністерствам, асоціаціям. Тут, як правило, групуються підприємства однієї галузі. Вони виступають на ринку, як один господарський суб'єкт і між ними не існує конкуренції. Основні показники монопольної влади: відсутність досконалих товарів-замінників; існування різноманітних вхідних бар’єрів, що фактично стає джерелом монопольної влади. Монопольна (ринкова) влада полягає у здатності фірми впливати на ринкову ціну. Тому фірма-монополіст є ціноутворювачем, тобто встановлює ціну на ринку. Метою монополізму є максимізація прибутку, шляхом

    контролю над ціною та обмеженням виробництва на ринку. Фірма прагне зберегти своє панівне становище на ринку, щоб максимально використати монопольну владу


    1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   17


    написать администратору сайта