Главная страница

тести акушерство. тесты акуерство. 1. Вагітність, пологи та післяпологовий період


Скачать 110.83 Kb.
Название1. Вагітність, пологи та післяпологовий період
Анкортести акушерство
Дата14.04.2022
Размер110.83 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлатесты акуерство.docx
ТипДокументы
#473184
страница2 из 5
1   2   3   4   5

5. Аномалії пологової діяльності

  1. До пологового відділення поступила першороділля 19-ти років з пологовою діяльністю. Перейми через 3–4 хвилини по 20–25 секунд. Голівка плода фіксована у вході до малого тазу, серцебиття плода ясне, ритмічне, 135 уд./хв. При піхвовому дослідженні шийка матки згладжена, розкриття зовнішнього вічка на 2,5 см, плодовий міхур цілий. Який найбільш вірогідний діагноз?

  1. Вторинна слабкість пологових сил

  2. Первинна слабкість пологових сил

  3. Ι період пологів, латентна фаза

  4. Ι період пологів, активна фаза

  5. Фізіологічний прелімінарний період



  1. У першороділлі 37-ми років пологова діяльність триває протягом 10-ти год. Перейми по 20–25 секунд через 6–7 хвилин. Положення плода поздовжнє, передлежить голівка, притиснута до входу в малий таз. При внутрішньому акушерському дослідженні: шийка матки довжиною до одного см, пропускає два поперечні пальці. Плодовий міхур відсутній. Ваш діагноз?

  1. Вторинна слабкість пологової діяльності

  2. Первинна слабкість пологової діяльності

  3. Нормальна пологова діяльність

  4. Дискоординація пологової діяльності

  5. Патологічний прелімінарний період



  1. До пологового будинку поступила жінка, яка народжує вперше. Вона скаржиться на нерегулярні болючі перейми, котрі продовжуються вже 36 годин. Втомлена, ніч не спала. Положення плода поздовжнє, головне передлежання. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 145 уд./хв. Внутрішнє акушерське дослідження: шийка матки довжиною до 3-х см, щільна, розташована ближче до крижової западини, зовнішнє вічко закрите. Виділення слизові. Поставте діагноз.

  1. Первинна слабкість пологової діяльності

  2. Дистоція шийки матки

  3. Патологічний прелімінарний період

  4. Фізіологічний прелімінарний період

  5. Латентна фаза пологів



  1. Повторні пологи у жінки 33-х років тривають 18 годин. Дві години тому почались потуги. Серцебиття плода ритмічне, приглушене, 100 уд./хв. Внутрішнє акушерське дослідження: відкриття маткового вічка повне, голівка плода в площині виходу з малого тазу. Сагітальний шов у прямому розмірі, мале тім’ячко біля лона. Виставлено діагноз: слабкість пологової діяльності, дистрес плода. Визначте подальшу тактику ведення пологів.

  1. Стимуляція пологової діяльності окситоцином

  2. Використання акушерських щипців

  3. Кесарів розтин

  4. Шкірно-головні щипці за Івановим

  5. Стимуляція пологової діяльності простагландинами



  1. У жінки, яка народжує вперше, пологи тривають 10 годин. Перейми, апо 10–15 секунд через 10–15 хвилин. Плід у головному передлежанні. Серцебиття плода чітке, 136 уд./хв. При внутрішньому акушерському дослідженні відкриття маткового вічка 9 см. Плодовий міхур цілий. Голівка плода притиснута до входу в малий таз. Стрілоподібний шов у правому косому розмірі, мале тім’ячко зліва, ближче до лона. Мис не досягається. Що з перерахованого є найбільш доцільною тактикою ведення пологів?

  1. Шкірно-головні щипці

  2. Кесарів розтин

  3. Акушерські щипці

  4. Сон-відпочинок, спазмолітини

  5. Амніотомія, введення окситоцину



  1. Першороділля 24-х років з нормальним тазом і доношеною вагітністю. Після нормальної пологової діяльності перейми стали слабкішими, малоефективними. Внутрішнє акушерське дослідження: повне розкриття маткового вічка, голівка плода великим сегментом у вході в малий таз. Плодовий міхур відсутній. Серцебиття плода ясне, ритмічне 130 уд./хв. Ваша тактика?

  1. Кесарів розтин

  2. Акушерські щипці

  3. Спазмолітики

  4. Медикаментозний сон-відпочинок

  5. Стимуляція пологової діяльності



  1. Першовагітна 34-х років у терміні 39–40 тижнів поступила до пологового будинку зі скаргами на нерегулярні переймоподібні болі, які продовжуються протягом 3-х діб. В анамнезі – пізній початок менархе, місячні нерегулярні. Пацієнтка виснажена. Тонус матки підвищений. Положення плода поздовжнє, передлежача голівка розташована високо над входом до малого тазу. Води не відходили. Серцебиття плода – 136 уд./хв. Зрілість шийки матки за шкалою Бішопа – 3 бали. Поставте діагноз.

  1. Фізіологічний прелімінарний період

  2. Патологічний прелімінарний період

  3. Дискоординована пологова діяльність

  4. Перший період пологів

  5. Слабкість пологової діяльності



  1. У роділлі 35-ти років, яка народжує вдруге, пологова
    діяльність розвивалась нормально. Через 10 годин від початку пологів при повному розкритті шийки матки вилились чисті навколоплідні води. Після цього пологова діяльність різко послабшала, потуги короткі, слабкі, нерегулярні, голівка не просувається. Ваш діагноз?

  1. ІІ період пологів, дистоція шийки матки

  2. ІІ період пологів, первинна слабкість

  3. ІІ період пологів, вторинна слабкість пологової діяльності

  4. ІІ період пологів, надмірно сильна пологова діяльність

  5. ІІ період пологів, дискоординована пологова діяльність



  1. Жінка 27-ми років, яка народжує вперше, госпіталізована до пологового відділення з доношеною вагітністю. В анамнезі первинна безплідність 3 роки. Перейми через 4–5 хвилин по 20–25 секунд, пологи тривають уже 9 годин. 2,5 години тому відійшли навколоплідні води. Серцебиття плода – 136 уд./хв. Голівка малим сегментом у площині входу до малого тазу. P.V.: шийка матки згладжена, відкриття 4 см. Плодовий міхур відсутній. Голівка в площині входу до малого тазу. Яке ускладнення виникло в пологах?

  1. Первинна слабкість пологової діяльності

  2. Вторинна слабкість пологової діяльності

  3. Патологічний прелімінарний період

  4. Дискоординована пологова діяльність

  5. Нормальна пологова діяльність



  1. Роділля 30-ти років доставлена до пологового будинку
    зі скаргами на різко болючі регулярні перейми по 25–30 секунд кожні 1,5–2 хвилини. Пологова діяльність розпочалась 6 годин тому. Матка в підвищеному тонусі. Голівка плода – над входом у малий таз. Серцебиття плода – 136 уд./хв. P.V: відкриття шийки матки 4 см, маткове вічко спазмується на висоті переймів. Голівка плода в площині входу до малого тазу, відштовхується. Ваш діагноз?

  1. Нормальна пологова діяльність

  2. Вторинна слабкість пологової діяльності

  3. Патологічний прелімінарний період

  4. Первинна слабкість пологової діяльності

  5. Дискоординована пологова діяльність

85. Роділля, І вагітність, 38 тижнів, скаржиться на нерегулярний переймоподібний біль внизу живота та в попереку протягом 2 діб, уночі спала погано. Під час зовнішнього акушерського дослідження встановлено: тонус матки підвищений, поздовжнє положення плода І позиція, передній вид, голівка плода рухома над входом у малий таз. Піхвове дослідження виявило: шийка матки до 2,5 см, відхилена до заду, розм'якшена нерівномірно, зовнішнє вічко відкрите до 0,5 см, внутрішнє вічко закрите. Який імовірний діагноз?

А. Первинна слабкість пологової діяльності

В. Вторинна слабкість пологової діяльності

С. Патологічний прелімінарний період

D. Передвісники пологів

Е. Дискоординована пологова діяльність

6. Гіпоксія плода
та фетоплацентарна недостатність.


Імунологічний конфлікт при вагітності

  1. У роділлі з регулярною пологовою діяльністю відійшли навколоплідні води зеленого кольору. Серцебиття плода150/хв. Голівка плода притиснута до входу в малий таз. Піхвове дослідження: шийка матки відкрита до 5 см, передлежить голівка, мале тім'ячко розташоване ліворуч під симфізом. Що має бути використане для моніторингу стану плода?

  1. Доплерометрія пуповинного кровотоку

  2. Біофізичний профіль плода

  3. Амніоскопія

  4. Визначення рН навколоплідних вод

  5. Кардіотокографія



  1. Народився живий доношений хлопчик, масою 4000 г з оцінкою за шкалою Апгар 2-3 бали. Задні води меконіальні. При відсмоктуванні вод виявлена меконіальна аспірація. ЧСС новонародженого 90 уд. за 1 хв. З чого потрібно розпочинати реанімаційні заходи?

  1. Інгаляція кисню через маску

  2. Санація бронхіального дерева під контролем ларингоскопа. Інтубація, ШВЛ

  3. Дихання «рот в рот»

  4. Стимуляція дихання похлопанням по сідницях

  5. Введення налоксону, глюкози



  1. У відділення патології вагітності поступила вагітна з вагітністю 36 тижнів. Обтяжливий акушерський анамнез — три самовільні викидні при вагітності строком 19, 20, 21 тижнів. Попередні вагітності супроводжувались пізніми гестозами. Вагітна лікувалась у відділенні з приводу загрози переривання вагітності на 12—13 та 20—21 тижні. У вагітної група крові 0(І), резус позитивна. Два тижні тому у жіночій консультації відмічена невідповідність розмірів матки терміну вагітності, рухи плода знижені, серцебиття — приглушене 140 уд/хв. Яке дослідження слід провести при даній патології ?

  1. Рентгенографія

  2. Кардітокографія

  3. Амніоцентез

  4. Кордоцентез

  5. Ультразвукове дослідження



  1. У жінки 30 років внаслідок других пологів народилася дитина з анемічно-жовтяничною формою гемолітичної хвороби. Група крові у жінки А (II) Rh(-), група крові в новонародженого В (III) Rh(+), у батька новонародженого також В (III) Rh(+). Яка найбільш вірогідна причина імуноконфлікту?

  1. Конфлікт по антигену А

  2. Конфлікт по антигену АВ

  3. Конфлікт по антигену В

  4. Резус-конфлікт

  5. Конфлікт по АВО



  1. На другу добу у дитини від фізіологічних термінових пологів з’явилася іктеричність шкіри та слизових оболонок. Непрямий білірубін – 152 мкмоль/л. У матері група крові 0(І)Rh-, у дитини – А(ІІ)Rh+. Який механізм виникнення жовтяниці?

  1. Порушення обміну білірубіну

  2. Порушення відтоку жовчі

  3. Гемоліз еритроцитів

  4. Фетоплацентарна недостатність

  5. Внутрішньоутробне інфікування



  1. У повторновагітної з групою крові А(ІІ)Rh- на 34-му
    тижні вагітності виявлено титр резус-антитіл 1:64. При УЗД у плода діагностовано гепатоспленомегалію, асцит, збільшення товщини плаценти до 6-ти см. За даними КТГ плода, спостерігається синусоїдальний ритм діяльності серця. Оптична щільність білірубінового показника навколоплідних вод – 0,42 УО. Що необхідно робити?

  1. Здійснити плазмаферез і повторно визначити титр резус-антитіл

  2. Призначити препарати десенсибілізуючої та гепатопротекторної дії

  3. Провести негайне дострокове розродження

  4. Провести пересадку вагітній шкірного клаптика чоловіка

  5. Провести кордоцентез з вливанням відмитих еритроцитів 0(І)Rh+ групи в пупкову вену



  1. Вагітна 28-ми років, строк вагітності 37 тижнів. Вагітна багато курить, її чоловік здоровий. Екстрагенітальної патології у вагітної не виявлено. Об’єктивно: серцебиття плода – 126 уд./хв, приглушене. За даними УЗД, розміри плода відповідають 34-тижневій вагітності. Яка найбільш вірогідна причина невідповідності плода строку вагітності?

  1. Генетична патологія

  2. Фетоплацентарна недостатність

  3. Гіпоксія плода

  4. Гормональна недостатність

  5. Вік вагітної



  1. Дитина народилась від фізіологічних пологів у строк.
    На другу добу у неї з’явилася іктеричність шкіри та слизових оболонок. Непрямий білірубін склав 136 мкмоль/л. У матері група крові 0[І]Rh-, у дитини – А[ІІ]Rh+. Який механізм виникнення жовтяниці?

  1. Гемоліз еритроцитів

  2. Холестаз

  3. Гепатит

  4. Порушення відтоку жовчі

  5. Порушення обміну білірубіну



  1. У першовагітної 22-х років із Rh-негативною належністю крові чоловік резус-позитивний. При взятті на облік у 12 тижнів вагітності антитіл до Rh-фактора не було. Перебіг вагітності без ускладнень. Коли необхідно провести повторне визначення антитіл до Rh-фактора?

  1. Подальше визначення недоцільне

  2. Один раз на три тижні

  3. У терміні вагітності 28 тижнів

  4. Один раз на два тижні

  5. Один раз на місяць



  1. У жінки 30-ти років при других пологах народилась дитина з анемічно-жовтушною формою гемолітичної хвороби. Група крові у жінки А(ІІ)Rh-, група крові у новонародженого В(ІІІ)Rh+, у батька новонародженого також група крові В(ІІІ)Rh+. Яка найбільш вірогідна причина імуноконфлікту?

  1. Конфлікт за антигенами А, В

  2. Конфлікт за антигеном А

  3. Конфлікт за антигеном В

  4. Резус-конфлікт

  5. Конфлікт за системою АВО



  1. Вагітна 26-ти років, вагітність друга, 14–15 тижнів. Перша вагітність завершилась абортом у терміні 11–12 тижнів. У жінки – 0(I)Rh-, у чоловіка – 0(I)Rh+ група крові. Які обстеження необхідно провести жінці?

  1. Визначення антирезусних антитіл

  2. Визначення групових антитіл

  3. Коагулограму

  4. Біохімічний аналіз крові

  5. Кордоцентез

7. Кровотечі в ранніх термінах вагітності



  1. Вагітна 22-х років звернулась до жіночої консультації зі скаргами на кровотечу зі статевих шляхів, що розпочалася 2 дні тому, сильну втому та запаморочення. Термін вагітності 13 тижнів. За день вона використала 6 гігієнічних прокладок. При фізикальному обстеженні: артеріальний тиск -90/60 мм рт.ст., температура - 37,8°С, пульс - 125/хв., частота дихання - 15/хв. Розпочата інфузійна терапія. При вагінальному до
    слідженні: кров у піхві, шийка матки згладжена та розкрита. На УЗД плідне яйце впорожнині матки, серцебиття і рухи плода не визначаються. Який з наступних кроків у веденні пацієнтки буде найбільш доречним?

  1. Магнію сульфат внутрішньовенно

  2. Антибіотикотерапія

  3. Метотрексат

  4. Дилатація та кюретаж матки

  5. Постільний режим та анальгетики



  1. У вагітної жінки 18 років, у якої в "анамнезі зазначено самовільний викидень, скарги на рясні кров'янисті виділення зі статевих шляхів, переймоподібні болі внизу живота. АТ - 100/60 мм рт.ст., пульс - 96/хв. Остання менструація 2,5 місяці тому. Бімануально встановлено: цервікальний канал пропускає палець. Матка збільшена до 6 тижнів вагітності, не болюча. Жінка наполягає на збереженні вагітності. Якою повинна бути лікувальна тактика?

  1. Седативна терапія

  2. Спазмолітична терапія

  3. Вичікуюча тактика

  4. Вишкрібання стінок порожнини матки

  5. Накладання шва на шийку матки



  1. Пацієнтка 17-ти років поступила до лікарні зі скаргами на рясні кров’янисті виділення зі статевих шляхів, переймоподібні болі внизу живота. Остання менструація була 10 тижнів тому. Об’єктивно: АТ – 100/60 мм рт. ст., пульс – 90 уд./хв. При гінекологічному обстеженні: мають місце рясні кров’янисті виділення зі статевих шляхів, зовнішнє вічко шийки матки пропускає палець, тіло матки збільшене до 6 тижнів вагітності, безболісне при пальпації. Придатки не визначаються, склепіння вільні. Ваш діагноз?

  1. Повний аборт

  2. Позаматкова вагітність

  3. Неповний аборт

  4. Аборт у ходу

  5. Загроза аборту



  1. У повторновагітної у 8 тижнів вагітності з’явилися переймоподібні болі внизу живота та значні кров’янисті виділення зі статевих шляхів. З анамнезу – вагітність третя, було два мимовільних викидні в ранні терміни вагітності. При гінекологічному дослідженні: у піхві – згортки крові, цервікальний канал пропускає один поперечний палець, у каналі пальпується нижній полюс плодового яйця. Величина матки відповідає терміну гестації. Ваша тактика?

  1. Ввести утеротонічні препарати

  2. Провести вишкрібання стінок матки

  3. Накласти шов на шийку матки

  4. Ввести кровоспинні препарати

  5. Ввести спазмолітичні препарати



8. Акушерські кровотечі



  1. Роділля 30 років поступила до пологового відділення з активною пологовою діяльністю. Вагітність II,40 тижнів. Об'єктивно: ожиріння II ст., набряки гомілок і живота, АТ- 180/120 мм рт.ст. На висоті однієї із перейм з’явився різкий біль у животі, блідість шкіряних покривів. Матка асиметрична, у гіпертонусі. Сердцебиття плода не вислуховується, із піхви з’явилися помірні кров’яні виділення. Яке ускладнення виникло у роділлі?

  1. Пухирний заніс

  2. Передлежання плаценти

  3. Емболія навколоплідними водами

  4. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

  5. Розрив матки



  1. Породілля 30-ти років народила живого доношеного хлопчика масою 4100 г, довжиною 54 см. Через 20 хвилин народився послід та виділилося 300 мл крові, кровотеча продовжується. При огляді плаценти виявлено, що судини проходять через її край на оболонки і там обриваються. При огляді пологових шляхів за допомогою дзеркал травм шийки матки та піхви не виявлено. Кровотеча йде з порожнини матки. Яке втручання необхідно провести з метою зупинки кровотечі?

  1. Провести ручну ревізію порожнини матки

  2. Провести зовнішній масаж матки

  3. Ввести утеротоніки

  4. Провести балонну тампонаду матки

  5. Накласти клеми на параметрії



  1. Через 10 хвилин після народження дитини виділився послід з дефектом розмірами 5х5 см. Виділення зі статевих шляхів значні, кров’янисті. Тонус матки знижений, дно її розташоване вище пупка. При огляді пологових шляхів: шийка матки, стінки піхви, промежина цілі. З матки витікає кров, яка згортається. Що перш за все необхідно зробити для зупинки кровотечі?

  1. Накласти гемостатичні затискачі на шийку матки

  2. Покласти міхур з льодом на низ живота

  3. Призначити утеротоніки

  4. Провести ручну ревізію порожнини матки

  5. Провести балонну тампонаду матки



  1. У 32-річної жінки почалась масивна кровотеча після народження двійні через природні пологові шляхи. Дитяче місце та пологові шляхи цілі. Дно матки вище пупка, матка при пальпації м’яка. Тонус матки не змінюється після введення засобів, що її скорочують. Яка причина кровотечі найбільш імовірна?

  1. Гіпотонія матки

  2. Розрив матки

  3. Атонія матки

  4. Незгортання крові

  5. ДВЗ-синдром



  1. Роділля С. 25-ти років у третьому періоді пологів – після народження плода пройшло 15 хвилин. З пологових шляхів незначні кров’янисті виділення. Ще за 5 хвилин народився послід, на поверхні плаценти виявлено дефект. Кровотеча продовжується. Яка тактика лікаря?

  1. Ручна ревізія порожнини матки з видаленням дольки плаценти

  2. Накласти клеми на шийку матки

  3. Введення утеротонічних засобів у шийку матки

  4. Притиснення черевної аорти

  5. Накладання шва на шийку матки за Лосицькою



  1. Роділлю прийнято на треті пологи в другому періоді. Зріст – 172 см, маса – 67 кг. В анамнезі двоє нормальних пологів, три артифіціальні аборти. Народила хлопчика вагою 3600,0 г. Через 15 хвилин після народження плода розпочалася кровотеча, яка досягла 380 мл і не припиняється. Ознак відшарування плаценти немає. Яким буде діагноз?

  1. Пологи треті, кровотеча в ранньому післяпологовому періоді

  2. Пологи треті, кровотеча в пізньому післяпологовому періоді

  3. Пологи треті, термінові, кровотеча в II періоді пологів

  4. Пологи треті, термінові, кровотеча в III періоді пологів

  5. Пологи треті, фізіологічний перебіг III періоду



  1. 32-річна жінка, втретє вагітна, двійнею, на 38-му тижні вагітності поступає до пологової зали в активній фазі
    пологів. Вагітність ускладнилась легкою формою астми, що лікувалася інгаляційними бронходилятаторами. На початку другого періоду пологів має місце повне відкриття шийки матки, голівка плода знаходиться в порожнині малого тазу. Частота серцевих скорочень плода не порушена, але через 10 хвилин потуг спостерігається їхнє тривале уповільнення. У роділлі спостерігається гострий напад задишки, швидко розвивається ціаноз. Роділля перестає реагувати на подразники, пульс і артеріальний тиск не визначаються. Негайно розпочинається реанімація. Через п’ять хвилин відзначається маткова кровотеча та кровотеча із носа і рота. Який із перерахованих варіантів є найімовірнішим діагнозом?

  1. Емболія навколоплідними водами

  2. Внутрішньомозковий крововилив

  3. Інфаркт міокарда

  4. Статус «Аsthmaticus»

  5. Синдром токсичного шоку



  1. Через 10 хвилин після народження посліду почалась рясна кровотеча зі статевих шляхів зі згортками. Плацента та пологові шляхи цілі. Матка при пальпації м’яка, погано скорочується, дно її на 2 поперечних пальці вище
    пупка. Після введення утеротонічних засобів кровотеча зупинилась, потім через декілька хвилин матка знову розслабилась, кровотеча відновилась. Яка причина кровотечі?

  1. Розрив матки

  2. Гіпотонія матки

  3. ДВЗ-синдром

  4. Емболія навколоплідними водами

  5. Коагулопатія



  1. У роділлі відразу після народження плода почалася кровотеча, крововтрата перевищила фізіологічну і продовжується. Ознак відокремлення плаценти немає. Яка тактика лікаря?

  1. Зробити інструментальну ревізію стінок порожнини матки

  2. Провести балонну тампонаду матки

  3. Провести ручне відділення плаценти та виділення посліду

  4. Видалення посліду методом Креде-Лазаревича

  5. Ввести в/в метилергометрин з глюкозою



  1. Вагітна 30-ти років звернулась до жіночої консультації зі скаргами на появу кров’янистих виділень з піхви яскраво-червоного кольору при вагітності 32 тижні. З підозрою на передлежання плаценти її госпіталізовано до стаціонару. В яких умовах необхідно провести внутрішнє акушерське дослідження для встановлення діагнозу?

  1. У пологовій залі з дотриманням всіх правил асептики

  2. В оглядовій жіночої консультації

  3. У приймальному відділенні пологового будинку

  4. В операційній при її готовності до операції

  5. Не проводити через небезпеку появи профузної кровотечі



  1. Роділля 29-ти років доставлена до акушерського стаціонару зі скаргами на кров’янисті виділення зі статевих шляхів, які виникли з початком регулярної пологової діяльності. Термін гестації 38 тижнів, перейми по 30–35 секунд через 4–5 хвилин. Серцебиття плода – 150 уд./хв. Внутрішнє акушерське обстеження: шийка матки розм’якшена, вкорочена до 2 см, маточне вічко відкрите на 2 см. Плодовий міхур цілий. Визначається край плацентарної тканини. Після амніотомії кровотеча не зменшилась. Загальна крововтрата складає 300 мл. Який план ведення пологів?

  1. Закінчити пологи шляхом кесаревого розтину

  2. Накласти шкірно-головні щипці

  3. Провести стимуляцію пологової діяльності

  4. Вичікувальна тактика

  5. Провести гемотрансфузію



  1. Після народження плода у роділлі 20-ти років, яка народжує вперше, з’явились помірні кров’янисті виділення з піхви при відсутності ознак відокремлення плаценти. Через 5 хвилин самостійно відокремилась і народилась плацента без дефектів. Крововтрата 100 мл. Матка добре скоротилась, але кров’янисті виділення з невеликими згортками крові тривають. Вкажіть можливу причину кровотечі.

  1. Гіпотонія матки

  2. Розрив м’яких тканин пологового каналу

  3. Залишки плацентарної тканини в матці

  4. Порушення коагуляції крові

  5. Розрив матки



  1. Вагітна в терміні 34-х тижнів доставлена до пологового будинку в зв’язку з кровотечею зі статевих шляхів, що з’явилась під час сну. Болі не турбують. Кровотеча майже 300 мл. Який діагноз?

  1. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

  2. Передлежання плаценти

  3. Рак шийки матки

  4. Ерозія шийки матки

  5. Розрив судин пуповини



  1. У роділлі 29-ти років у зв’язку з повним передлежанням плаценти проведено операцію кесаревого розтину. Після видалення посліду виникла кровотеча. В матці виявлено дольку плаценти розміром 5x6 см, яку не вдається видалити. Матка м’яка, погано скорочується. Яка можлива причина кровотечі?

  1. Гіпотонія матки

  2. Розрив матки

  3. Часткове справжнє прирощення плаценти

  4. Порушення коагуляції крові

  5. Часткове відшарування плаценти



  1. Під час кесаревого розтину при виведенні плода з матки діагностовано матку Кувелера. Який патологічний процес веде до такого ускладнення?

  1. Неповний розрив матки

  2. Хоріонепітеліома

  3. Передлежання плаценти

  4. Вроджена патологія

  5. Передчасне відшарування плаценти



  1. Після народження дитини з масою 4500 г послід відшарувався і виділився самостійно. Пологові шляхи не пошкоджені. Стан роділлі задовільний, пульс – 92 уд./хв, ритмічний. Артеріальний тиск – 100/60 мм рт. ст. Матка скорочується погано, почалася кровотеча. Зроблено зовнішній масаж матки, введені утеротонічні препарати. Крововтрата досягла 350 мл і проводжується. Якою буде тактика лікаря?

  1. Ручне обстеження матки та масаж матки на кулаку

  2. Затискачі на параметрії за Генкелем-Тіканадзе

  3. Надпіхвова ампутація матки

  4. Балонна тампонада порожнини матки

  5. Екстирпація матки



  1. У породіллі 26-ти років на 4-ту добу після пологів
    почалась маткова кровотеча, яка склала 400 мл. Загальний стан погіршується – при температурі тіла 36,7°С пульс – 94 уд./хв, АТ – 90/70 мм рт. ст. Матка щільна, дно її на
    рівні пупка. При піхвовому дослідженні: шийка матки розкрита до 4 см, за внутрішнім вічком визначається м’яка тканина, згортки крові. При огляді кровотеча посилилась. Яка подальша тактика?

  1. Інструментальна ревізія порожнини матки

  2. Ручне обстеження порожнини матки та видалення часток плаценти

  3. Ввести препарати тономоторної дії

  4. Надпіхвова ампутація матки

  5. Зовнішній масаж матки після виведення сечі



  1. У роділлі Н. 38-ми років треті пологи, 5 штучних абортів в анамнезі. Через 5 хвилин після народження дитини розпочалася кровотеча зі статевих шляхів (350 мл). Стан жінки задовільний, Ps – 92 уд./хв, АТ – 100/60 мм рт. ст. Ознаки відокремлення плаценти відсутні. Спроба її ручного відокремлення – плацента відшарувалася з труднощами в окремих ділянках. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. Защемлення плаценти, що відокремилася

  2. Часткове щільне прикріплення плаценти

  3. Прирощення плаценти

  4. Тотальне щільне прирощення плаценти

  5. Гіпотонічна кровотеча



  1. У роділлі К. перші пологи. В анамнезі перенесений метроендометрит після штучного аборту. Після народження дитини ознак відокремлення плаценти не було протягом 30 хвилин. Зроблено спробу ручного відокремлення плаценти – відшарувати її не вдалося. Після маніпуляції почалася кровотеча зі статевих шляхів (400 мл). Стан жінки задовільний, Ps – 96 уд./хв задовільного наповнення, АТ – 100/60 мм рт. ст. Яка найбільш правильна тактика лікаря?

  1. Зовнішній масаж матки

  2. Повторна спроба відокремити плаценту

  3. Інструментальна ревізія порожнини матки

  4. Лапаротомія, видалення матки

  5. Вичікувальна тактика



  1. У ранньому післяпологовому періоді у породіллі С. 21-го року з’явились яскраві кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Загальна тривалість пологів склала 3 години. Послід при огляді був без видимих дефектів. При пальпації матка скоротилася добре. Ваші першочергові дії?

  1. Покласти міхур із кригою на низ живота

  2. Провести зовнішній масаж матки

  3. Оглянути пологові шляхи

  4. Почати в/венне введення 5 ОД окситоцину

  5. Провести балонну тампонаду матки



  1. У роділлі, яка народжує вдруге, з початком термінових пологів з’явились кров’янисті виділення з піхви. При внутрішньому акушерському дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття вічка на 6 см, на 1/3 воно перекрите губчатою тканиною. На решті ділянки пальпується плодовий міхур. Пологова діяльність активна. Ваша тактика?

  1. Стимуляція пологової діяльності

  2. Кесарів розтин

  3. Амніотомія

  4. Зняття активної пологової діяльності

  5. Гемостатична терапія

122. Під час кесаревого розтину у повторновагітної 37-38 тижнів із діагнозом передчасного відшарування нормально розташованної плаценти на фоні пізнього гестозу виявлено: матка м'яка, ціанотична, тотально імбібована кров'ю (матка Кувелера). Яка подальша тактика?

А. Екстирпація матки без додаткі

В. Перев'язка здухвинної артерії

С. Розширена екстирпація матки

D. Перев'язка маточної артерії

Е. Надпіхвова ампутація матки

123. У жінки вагою 70 кг відразу ж після народження посліду розпочалась маткова кровотеча. Під час огляду посліду виявлені дефекти плаценти та оболонок. Крововтрата досягла 400 мл і продовжується. Яка дія лікаря?

А. Термінове УЗД матки

В. Уведення 10 ОД окситоцину внутрішньовенно

С. Ручна ревізія порожнини матки

Д. Інструментальна ревізія порожнини матки

Е. Уведення 800 мкг мізопростолу ректально
1   2   3   4   5


написать администратору сайта