Главная страница

тести акушерство. тесты акуерство. 1. Вагітність, пологи та післяпологовий період


Скачать 110.83 Kb.
Название1. Вагітність, пологи та післяпологовий період
Анкортести акушерство
Дата14.04.2022
Размер110.83 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлатесты акуерство.docx
ТипДокументы
#473184
страница4 из 5
1   2   3   4   5

НЕВІДКЛАДНІ СТАНИ

  1. До роділі з доношеною вагітністю, в якої стався вилив навколоплідних вод викликано лікаря швидкої допомоги. Жінка скаржиться на ядуху, біль за грудиною, тремтіння. Пульс -120/хв., АТ - 70/40 мм рт.ст., температура - 38,4°С. У легенях ослаблений подих із наявністю вологих хрипів. Який діагноз?

  1. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

  2. Гіповолемічний шок

  3. Інфаркт міокарда

  4. Розрив матки

  5. Емболія навколоплідними водам



  1. У породіллі в ранній післяпологовий період виникла гіпотонічна кровотеча, що продовжується. Загальна крововтрата склала 15% від ОЦК. Об'єктивно встановлено: шкірні покрови бліді, акроціаноз, жінка адинамічна, пульс - 130/хв., АТ - 70/50 мм рт. сх, олі-гурія. Яка невідкладна допомога?

  1. Перев'язка маткових судин

  2. Перев'язка внутрішньої клубової артерії

  3. Екстирпація матки

  4. Надпіхвова ампутація матки

  5. Накласти затискачі на шийку матки



  1. 32-річна вагітна жінка з терміном гестації 36 - 37 тижнів була знайдена без свідомості у власній квартирі її чоловіком. На час прибуття до відділення інтенсивної терапії, вона мала 3 бали за шкалою ком Глазго та розширені зіниці, що не реагують на світло. Дихання та серцебиття відсутні. Негайно виконано інтубацію трахеї та розпочато реанімаційні заходи. Для більшої ефективності непрямого масажу серця, поліпшення венозного повернення та зменшення аорто-кавальної компресії лікар попросив асистента виконати певну маніпуляцію. Що зробив асистент?

  1. Виконав ручні компресії дна вагітної матки

  2. Виконав ручне зміщення вагітної матки вліво

  3. Увів міорелаксанти довенно

  4. Виконав підкладання валика під лівий бік

  5. Перевів пацієнтку у положення Тренделенбурга



  1. У роділлі в 1 періоді пологів раптово з’явився озноб, задишка, біль за грудиною, ціаноз обличчя. Дихання часте, аритмічне. Свідомість спутана. АТ – 60/40 мм рт.ст. Пульс – 110 уд.в 1 хв. Температура тіла 38˚ С. В легенях дихання ослаблене. Пологова діяльність бурхлива. Яке ускладнення виникло у пацієнтки?

  1. Септичний шок

  2. Еклампсія

  3. Емболія навколоплідними водами

  4. Передчасне відшарування плаценти

  5. Набряк легенів



  1. У вагітної жінки, яка страждає на цукровий діабет, у строк гестації 38 тижнів, раптово з'явилась загальна слабкість, почуття голоду, тремтіння в тілі, значне потовиділення, порушення свідомості. Об'єктивно виявлено: дихання не порушене, шкіра волога, тонус очних яблук і тонус м'язів нормальний, пульс - 100/хв., АД - 110/70 мм рт. ст. Які найперші заходи?

  1. Провести бактеріологічне обстеження

  2. Госпіталізувати в інфекційне відділення

  3. Протиепідемічні заходи не проводяться

  4. Спостереження 5 днів за містом проживання

  5. Провести серологічне обстеження



  1. 28-річну жінку з терміном вагітності 23- 24 тижні було доставлено до відділення інтенсивної терапії пологового будинку. Пацієнтка в стані геморагічного шоку через маткову кровотечу, зумовлену передчасним відшаруванням плаценти. Анамнез зібрати не вдається через важкість стану. Зі слів родичів вагітність перша, до цього моменту була без особливостей. Однак вагітна страждає на артеріальну гіпертензію II ст. Об'єктивно встановлено: свідомість відсутня, пульс ниткоподібний, артеріальний тиск виміряти не вдається. За 2 хвилини після прибуття на кардіомоніторі зафіксовано фібриляцію шлуночків. Негайно розпочато компресію грудної клітки. Подальші невідкладні дії лікаря:

  1. Переливання резус-сумісної крові

  2. Введення окситоцину, електрична дефібриляція

  3. Введення адреналіну, дефібриляція протипоказана

  4. Проведення електричної дефібриляції

  5. Проведення медикаментозної кардіо-версії



  1. У вагітної жінки 29 років установлений діагноз: вагітність 1, 32 тижня. Прееклампсія тяжкого ступеня. Який із наведених препаратів слід призначити для профілактики виникнення судом?

  1. Діазепам

  2. Бензогексоній

  3. Клонідину сульфат

  4. Сульфат магнію

  5. Ніфедипін



  1. До акушерського відділення доставлена першовагітна 26 років, у терміні вагітності 40 тижнів. Скарги на відсутність рухів плода протягом 2 днів. Води не відходили. Під час обстеження встановлено: матка відповідає 40 тижням вагітності, у нормотонусі, положення плода поздовжнє, голівка притиснута до площини в малий таз. Серцебиття плода не вислуховується. Яка тактика лікаря?

  1. Спостереження

  2. Амніотонія

  3. Консультація терапевта

  4. УЗД

  5. Кардіотокографія



  1. У пацієнтки 28 років під час вагітності (III триместр) та захворювання на гострий гепатит Е відбулися передчасні пологи, після чого різко погіршився стан: з'явилися психомоторне збудження, сплутаність свідомості, "хлопаючий" тремор, агресивність, дезорієнтованість у часі, тахікардія, блювання "кавовою гущею'' значно зменшилися розміри печінки. Як оцінюється стан хворої лікарем?

  1. Септичний шок

  2. Гострий реактивний психоз

  3. Шлунково-кишкова кровотеча

  4. Гостра печінкова недостатність

  5. Геморагічний шок



  1. Жінка 25 років скаржиться на плаксивість, різкі зміни настрою, прискорене серцебиття, що зв'язує з втомою - місяць тому народила близнюків. З ранку відчула "зупинки" в серцевій діяльності. АТ - 130/70 мм рт. ст., ЧСС - 115/хв., часті екстрасистоли, ЧДР - 17/хв. Щитовидна залоза збільшена до другого ступеня, безболісна. Лікар діагностував післяпологовий тиреоїдит. Яке обстеження найдоцільніше призначити для визначення функції щитовидної залози?

  1. УЗД щитовидної залози

  2. Рівень у крові антитіл до ТПО ???????

  3. Рівень у крові ТТГ, ТЗ вільний, Т4 вільний

  4. Радіоізотопна сцинтиграфія щитовидної залози

  5. Рівень у крові антитіл до ТГ



  1. У породіллі масивна кровотеча після народження двійні. Шкіра бліда, ціанотична, волога, холодна на дотик, тахікардія – 140 уд./хв. АТ – 70/40 мм рт. ст. Дихання часте, поверхневе. Зіниці розширені. Ступор. Крововтрата – 2000 мл (40% ОЦК). Який клінічний діагноз?

  1. Атонія матки .

  2. Септичний шок

  3. Емболія навколоплідними водами

  4. Розрив матки

  5. Геморагічний шок



  1. Вагітна К. у 38 тижнів вагітності доставлена до пологового будинку зі скаргами на різкий біль у животі, який виник годину тому, незначні кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Пологова діяльність відсутня. Бліда, пульс – 100 уд./хв, АТ – 100/60 мм рт. ст. При пальпації матка напружена, болісна. Серцебиття плода відсутнє. Ваш діагноз?

  1. Розрив матки

  2. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

  3. Гостра ниркова недостатність

  4. Еклампсія

  5. Передлежання плаценти



12. Оперативне акушерство

  1. У породіллі 22-х років після відходження вод з'явились безперервні, дуже болючі перейми. Об'єктивно: розміри таза 25-28-31-21 см, маса плода - 4200 г. Матка постійно в тонусі, контракційне кільце на рівні пупка. Нижній сегмент матки болючий. При піхвовому дослідженні: шийка матки відкрита повністю, плідного міхура немає, голівка плода виповнює термінальну лінію, сагітальний шов в прямому розмірі. Серцебиття плода - 136/хв. Яка тактика лікаря буде найбільш доречною?

  1. Виключити пологову діяльність та зробити кесарів розтин

  2. Накласти акушерські щипці

  3. Провести вакуум-екстракцію плода

  4. Зробити комбінований поворот плода на ніжку, з наступною його екстракцією

  5. Зробити плодоруйнівну операцію



  1. Вагітна 23-х років скаржиться на тягнучий біль унизу живота, незначні кров’янисті виділення з піхви. Під наглядом у жіночій консультації з 7-ми тижнів вагітності, спостерігається протягом одного місяця. Три тижні тому перенесла грип у тяжкій формі, по допомогу не зверталася. При гінекологічному дослідженні встановлено, що матка збільшена відповідно до 6–7 тижнів. УЗД виявило, що вагітність не розвивається. Які лікувальні заходи необхідно виконати?

А. Провести гістеректомію

В. Спостереження за жінкою до самостійного переривання вагітності

С. Провести пункцію черевної порожнини через заднє склепіння піхви

D. Провести УЗД органів малого тазу

Е. Провести переривання вагітності

  1. Вагітна 27-ми років у терміні 17-ти тижнів поступила до стаціонару для лікування. В анамнезі – 2 мимовільні викидні. При бімануальному дослідженні: матка збільшена до 17-ти тижнів вагітності, шийка матки вкорочена, вічко пропускає кінчик пальця. Встановлено діагноз: істміко-цервікальна недостатність. Визначте тактику лікаря.

A. Зробити амніоцентез

B. Токолітична терапія

C. Переривання вагітності

D. Провести гормональне лікування

E. Накласти шов на шийку матки

  1. До пологового будинку доставлена роділля 31-го року. Вагітність четверта, доношена. Пологи другі, другий
    період. Навколоплідні води відійшли через дві години після початку пологової діяльності. Під час огляду встановлено запущене поперечне положення і випадіння ручки плода. Серцебиття плода не вислуховується. Яка подальша тактика?

A. Кесарів розтин

B. Краніотомія

C. Класичний акушерський поворот з екстракцією плода за ніжку

D. Декапітація

E. Продовжити консервативне ведення пологів

  1. У жінки 30-ти років повторні пологи, що тривають
    14 годин. Серцебиття плода приглушене, аритмічне,
    100 уд./хв. Вагінальне дослідження: відкриття маткового вічка повне, голівка плода в площині виходу з малого тазу. Стрілоподібний шов у прямому розмірі, мале тім’ячко біля лона. Яка подальша тактика проведення пологів?

A. Застосування вихідних акушерських щипців

B. Стимуляція пологової діяльності окситоцином

C. Кесарів розтин

D. Застосування шкірно-головних щипців

E. Використання порожнинних акушерських щипців

  1. Роділля 30-ти років доставлена до пологового будинку з активною пологовою діяльністю при доношеній вагітності. З учорашнього дня не відчуває рухів плода. При УЗД серцебиття плода не виявлено. Внутрішнє акушерське дослідження: відкриття маткового вічка повне, відійшли зелені навколоплідні води, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Яка подальша тактика ведення пологів?

А. Пологи вести консервативно, плід народиться сам

В. Провести краніотомію

С. Накласти акушерські щипці

D. Провести вакуум-екстракцію плода

Е. Виконати кесарів розтин

  1. Першороділля 30-ти років. Голівка плода в порожнині малого тазу. Серцебиття плода почало уповільнюватися, з’явилася аритмія. Що потрібно застосувати?

A. Вихідні акушерські щипці

B. Кесарів розтин

С. Шкірно-головні щипці

D. Порожнинні акушерські щипці

Е. Перінеотомію

  1. Роділля 30-ти років народжує вперше. Голівка плода знаходиться в порожнині малого тазу. Серцебиття плода почало уповільнюватися, з’явилася аритмія. Що робити?

А. Накласти порожнинні акушерські щипці

В. Накласти вихідні акушерські щипці

С. Провести перінеотомію

D. Накласти шкірно-головні щипці

Е. Провести кесарів розтин



  1. Роділля 23-х років, ΙΙ період термінових пологів. Почався приступ еклампсії. При внутрішньому дослідженні: голівка плода заповнює всю крижову западину, досягаючи тазового дна. Стрілоподібний шов у прямому розмірі, мале тім’ячко звернуте до лона. Яка тактика ведення пологів?

  1. Накладання акушерських щипців

  2. Вакуум-екстракція плода

  3. Інтенсивна терапія гестозу з продовженням консервативного ведення пологів

  4. Кесарів розтин

  5. Консервативне ведення пологів з наступною епізіотомією



  1. У роділлі 32-х років при ручному видаленні посліду та обстеженні матки виявлено розрив шийки матки з переходом на нижній сегмент. Крововтрата досягла 1300 мл і триває. Яка тактика лікаря?

А. Тампон з ефіром у заднє склепіння

В. Затискачі за Бакшеєвим або Тікінадзе

С. Екстирпація матки

D. Надпіхвова ампутація матки

Е. Призначити гемостатичну терапію

  1. Протягом 30-ти хвилин після народження плода стан роділлі добрий: матка щільна, куляста, дно її на рівні пупка, кровотечі немає. Затискач, накладений на пуповину, знаходиться на попередньому рівні, при глибокому вдиху і при натискуванні ребром долоні над симфізом пуповина втягується до піхви. Кров’янистих виділень зі статевих шляхів немає. Якою буде подальша тактика лікаря?

A. Внутрішньовенно ввести окситоцин

B. Застосувати спосіб Абуладзе

C. Застосувати спосіб Креде-Лазаревича

D. Провести кюретаж порожнини матки

E. Провести ручне відокремлення плаценти та видалення посліду

  1. У жінки вагітність 40 тижнів, пологи перші, II період. Народився один живий хлопчик масою 2400 г, зріст 48 см. При пальпації матки в ній виявлено ще один плід. Положення його поперечне, голівка праворуч. При вагінальному дослідженні встановлено, що відкриття маткового вічка повне, плідний міхур цілий. Яка тактика подальшого ведення пологів?

A. Кесарів розтин

В. Амніотомія, класичний поворот плода на ніжку та екстракція за тазовий кінець

C. Амніотомія, консервативне ведення пологів

D. Амніотомія, плодоруйнівна операція

E. Амніотомія, стимуляція пологової діяльності

  1. При огляді плаценти, яка щойно народилася, встановлено наявність дефекту розміром 2х3 см. Кровотечі немає. Яка тактика найбільш виправдана?

A. Зовнішній масаж матки

B. Призначення утеротонічних препаратів

C. Нагляд за породіллею

D.Ручна ревізія порожнини матки

E. Інструментальна ревізія порожнини матки

  1. Породілля 30-ти років знаходиться в післяпологовій палаті. В пологах спостерігалась слабкість пологової діяльності. Безводний період склав 14 годин. На 3-тю добу після пологів стан значно погіршився, з’явилися болі внизу живота, підвищення температури до 39,5°С. Пульс – 120 уд./хв. АТ – 100/60 мм рт. ст., загальний стан тяжкий, шкіра бліда, язик сухий. Живіт здутий, відмічається позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Перистальтика кишечнику різко знижена. Яке лікування необхідно провести?

A. Екстирпація матки з трубами, дренаж черевної порожнини

B. Консервативне лікування

C. Стимуляція кишечнику з антибактеріальною терапією

D. Екстирпація матки без придатків

E. Надпіхвова ампутація матки без придатків

  1. Роділля 28-ми років при надходженні до пологового
    будинку скаржиться на головний біль, порушення зору, загальмованість. Об’єктивно: АТ – 200/110 мм рт. ст., виражені набряки ніг, передньої черевної стінки. Серцебиття плода ясне, ритмічне – 190 уд./хв. При внутрішньому дослідженні: відкриття шийки матки повне, голівка плода в порожнині малого таза. Яка подальша тактика ведення пологів?

А. Консервативне ведення пологів з епізіотомією

В. Кесарів розтин

С. Стимуляція пологової діяльності

D. Плодоруйнівна операція

Е. Операція накладання порожнинних акушерських щипців

  1. У повторнороділлі з регулярною пологовою діяльністю в анамнезі – кесарів розтин 3 роки тому у зв’язку з гострим дистресом плода. Під час переймів відчула розлитий біль у ділянці післяопераційного рубця. Об’єктивно: серцебиття плода ритмічне, 140 уд./хв. При вагінальному дослідженні відкриття шийки матки 5 см. Плодовий міхур цілий. Яка тактика лікаря?

А. Кесарів розтин

В. Акушерські щипці

С. Очікувальна тактика ведення пологів

D. Стимуляція пологової діяльності

Е. Пологи через природні пологові шляхи

  1. У роділлі М. у першому періоді пологів спостерігається активна, регулярна пологова діяльність. Положення плода поздовжнє, головне передлежання. Під час переймів серцебиття плода 80 уд./хв, а після їхнього закінчення не повертається до норми. При внутрішньому акушерському дослідженні: шийка матки згладжена, розкриття до 5 см, передлежить голівка плода в площині входу до малого тазу, плодовий міхур цілий. Якою має бути тактика?
    1   2   3   4   5


написать администратору сайта