Главная страница

Банк-тестових-завдань-Крок-М-. Акушерство і гінекологія


Скачать 472.67 Kb.
НазваниеАкушерство і гінекологія
Дата17.03.2022
Размер472.67 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБанк-тестових-завдань-Крок-М-.docx
ТипДокументы
#401424
страница9 из 28
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   28

A *Цукровий діабет

B Гіпертонічна хвороба

C Мікседема

D Нецукровий діабет

E Хвороба Іценка-Кушинга
135 До фельдшера навчального закладу звернулася хвора 17-ти років, скаржиться на остуду, підвищення температури тіла, біль в поперековій ділянці ліворуч, болісне сечовиділення. Захворіла вперше, після переохолодження. При огляді: tо – 38,5оС, Рs – 92/хв., АТ – 140/80 мм рт.ст., симптом Пастернацького позитивний зліва. Загальний аналіз сечі: густина – 1028, каламутна, білок – 0,3 г/л. лейк. – 35-40 у полі зору, ер. – 1-2 у полі зору, циліндри гіалінові, бактерії. Який найбільш імовірний діагноз у хворої?

A *Гострий пієлонефрит

B Гострий гломерулонефрит

C Нирково-кам’яна хвороба

D Хронічний гломерулонефрит

E Хронічний пієлонефрит

136 До фельдшера ФАПу звернулася жінка, 42 років, скаржиться на загальну слабкість, неприємне відчуття в ділянці серця, утруднення дихання, ковтання. Багато років мешкала на Закарпатті. Об’єктивно: шкіра волога. Щитоподібна залоза збільшена. Рs – 72/хв., АТ – 120/70 мм рт.ст. уміст Т3, Т4 в межах норми. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Ендемічний зоб

B Акромегалія

C Гіпотиреоз

D Гіпертиреоз

E Нецукровий діабет
137 Пацієнт Т., 45р., скаржиться на біль в колінних, гомілково-ступневих, дрібних суглобах пальців рук і променево-зап’ястних суглобах. Біль в суглобах непокоїть протягом останніх 12 років. Зранку відмічається скутість у суглобах. При огляді: незначна блідість шкіри, гіпотрофія м’язів кінцівок. Суглоби пальців рук деформовані. Пульс 90 за 1хв, ритмічний. АТ- 130/80 мм рт.ст. У крові: ер –3,6*1012/л. Нb- 104 г/л лейк. – 6,4*109/л. ШОЕ – 52 мм/год. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Ревматоїдний артрит

B Вузликовий периартеріїт

C Деформуючий остеоартроз

D Ревматичний поліартрит

E Системний червоний вовчак
138 У чоловіка Л.,32 років, виразкова хвороба шлунка багато років. Звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на постійний біль у животі, який посилюється надвечір, відрижку, що має запах зіпсованого яйця, блювання зранку їжею, спожитою кілько днів тому, схуднення. При рентгенологічному обстеженні: розширення шлунка, затримка барієвої суміші. Яке ускладнення виразкової хвороби виникло у хворого?

A *Стеноз воротаря

B Малігнізація

C Пенетрація

D Перфорація

E Шлункова кровотеча
139 До фельдшера ФАПУ звернувся чоловік К., 58 років, який знаходиться на диспансерному обліку з приводу хронічного гастриту типу А, зі скаргами на погіршення апетиту, відразу до м’ясної їжі, загальну слабкість, схуднення на 8 кг за останні три місяці. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

A *Рак шлунка

B Виразкова хвороба шлунка

C Хронічний гастрит тип С

D Хронічний гастрит тип В

E Хронічний гастродуоденіт
140 Хвора В., 26 років, знаходиться на диспансерному обліку у фельдшера ФАПу з приводу хронічного гастриту типа В. Яка найбільш вірогідна причина гастриту?

A *Бактерія Helicobacter pylori

B Дуоденогастральний рефлюкс

C Зловживання алкоголем

D Нерегулярне харчування

E Тютюнопаління

141 До фельдшера ФАПу звернувся чоловік Д., 26 років, зі скаргами на кашель з виділенням незначної кількості “іржавого” мокротиння, біль в грудній клітці справа під лопаткою, який посилюється на вдиху та при кашлі, різку слабкість. Захворів два дні тому після переохолодження. При огляді: t° - 39°С, стан тяжкий, шкірні покриви бліді, рум'янець на щоках, дихання поверхневе, задишка. У легенях – при перкусії притуплено – тимпанічний звук, при аускультації крепітація на висоті вдиху. Рs - 100/хв., ЧД – 30/хв. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Негоспітальна пневмонія

B Гострий бронхіт

C Інфаркт легені

D Сухий плеврит

E Ексудативний плеврит
142 До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 58 років, зі скаргами на вологий кашель з виділенням слизисто-гнійного мокротиння у кількості до 200-500 мл на добу, має неприємний запах, кровохаркання, відсутність апетиту, зниження маси тіла. Палить 35 років. Який діагноз можна встановити?

A *Бронхоектатична хвороба

B Хронічний обструктивний бронхіт

C Гострий бронхіт

D Рак легенів

E Туберкульоз легень
143 До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 68 років, який богато років страждає хронічним бронхітом. Місяць тому змінився характер кашлю, що став частим, надсадним, стійким; іноді з кровохарканням; схуднення без видимих причин, задишка, біль у грудній клітці, субфебрильна температура тіла. Який діагноз може бути у хворого?

A *Рак легень

B Негоспітальна пневмонія

C Бронхоектатична хвороба

D Пневмосклероз

E Спонтанний пневмоторакс
144 Виклик ШМД до хворого Д., 49 років. Він прокинувся від нападу сильного болю за грудниною, приймав нітрогліцерин, біль не вщухає вже 3 години. Турбує різка слабкість, задишка. Напередодні посварився з дружиною. На ЕКГ – зубець Q - широкий, глибокий, інтервал S-T вищий від ізолінії, ймовірна дуга Парді. Ваш діагноз?

A *Гострий Q-інфаркт міокарда

B Прогресуюча стенокардія

C Стабільна стенокардія напруження

D Хронічна серцева недостатність

E Гостра серцева недостатність
145 Фельдшер ШМД на виклику. Хвора А., 42 років, скаржиться на сильний головний біль, мерехтіння “мушок” перед очима. Такий стан після сварки з чоловіком. При огляді: хвора збуджена, шкіра в червоних плямах, волога. АТ – 190/ 100 мм рт.ст. Рs – 92 уд/хв., напружений. Тони серця ритмічні. Ліва межа серця розширена. Часте сечовипускання. Яка невідкладна допомога необхідна цієї хворої?

A *Клофелін 0,01% - 1,0 мл внутрішньовенно

B Анальгін 50% - 2,0 мл внутрішньом’ язово

C Атропіну сульфат 0,1% - 1,0 мл внутрішньом’язово

D Платифілін гідротартрат 0,2% - 1,0 мл підшкірно

E Димедрол 1\% - 1,0 мл внутрішньом’ язово
146 До фельдшера медичного коледжу звернувся студент Р., 16 років зі скаргами на біль в колінних суглобах, їх припухлість, t° - 38,8°С. Такий стан після перенесеної ангіни 2 тижня тому. При огляді: шкіра бліда, зниженого харчування, рухи в колінних суглобах різко болісні. Тони серця приглушені, м’ який систолічний шум над верхівкою. АТ- 100/60 мм рт.ст., пульс - 90/хв. Зів гіперемійований, мигдалики рихлі з гнійними пробками. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Гостра ревматична лихоманка

B Гострий міокардит

C Гострий інфекційний ендокардит

D Інфекційно-алергійний поліартрит

E Ревматоїдний артрит
147 Виклик ШМД до хворого Ж.,62 рокв, який скаржиться на раптовий напад інтенсивного стискаючого, пекучого загруднинного болю, з характерною іррадіацією під ліву лопатку при фізичному навантаженні протягом 10 хв. При огляді: блідість шкіри та ціаноз губ, холодні кінцівки. Тони серця приглушені. Яка невідкладна допомога необхідна хворому?

A *Нітрогліцерин 1 таблетка під язик

B Преднізолон в/м

C Верапаміл 1 таблетка

D Корвалол 15 – 30 крапель

E Діазепам 1 таблетка
148 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 42 років із скаргами на нападопоподібний кашель з незначним виділенням слизисто-гнійного харкотиння, яке тяжко відкашлюється, задишку з утридненим видихом. Хворіє 5 років. Об’єктивно: діжкоподібна грудна клітка, аускультативно - сухі свистячі та поодинокі вологі хрипи. Про яке захворювання можна думати?

A *Хронічний обструктивний бронхіт

B Гострий бронхіт

C Негоспітальна пневмонія

D Сухий плеврит

E Ексудативний плеврит
149 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт А., 36 років, зі скаргами на гарячку (tо - 39оС), біль у правій половині грудної клітки, який посилюється під час глибокого дихання, кашель з виділенням незначної кількості “іржавого” харкотиння, виражену слабкість. Вкажіть найбільш імовірний попередній діагноз.

A *Негоспітальна пневмонія

B Бронхоектатична хвороба

C Гострий бронхіт

D Абсцес легень

E Сухий плеврит
150 До фельдшера ФАПу доставлено пацієнтку 50 років зі скаргами на стискаючий біль в серці, біль в потиличній ділянці, задишку з виділенням пінистого кров’янистого харкотиння. Об’єктивно: аускультивно – велико- та середньопухирчасті вологі хрипи. АТ – 200/110 мм рт.ст., ЧСС – 120 уд./хв. Визначте, яке ускладнення виникло у пацієнтки.

A *Набряк легень

B Інфаркт міокарду

C Напад бронхіальної астми

D Гостра правошлуночкова недостатність

E Гостра судинна недостатність
151 Фельдшера ФАПу викликали до хворої 76 років, яка скаржиться на напади загруднинного болю при мінімальних фізичних навантаженнях, часто напад виникає у стані фізичного спокою. Вкажіть найбільш імовірний попередній діагноз.

A *Стабільна стенокардія напруження, ФК-ІV

B Стенокардія, що виникла вперше

C Стабільна стенокардія напруження, ФК-ІІ

D Прогресуюча стенокардія

E Інфаркт міокарда
152 Фельдшер ФАПу доставив пацієнта 66 років у відділення інтенсивної терапії з діагнозом: ІХС. Прогресуюча стенокардія, кардіосклероз. Який основний патофізіологічний механізм лежить в основі розвитку гострих коронарних синдромів?

A *Тромбоз коронарної артерії

B Мікроциркуляторні зміни

C Атеросклероз коронарної артерії

D Гострий міокардит

E Дифузний кардіосклероз
153 Фельдшер ФАПу при обстеженні пацієнта Т., 38 років, пальпаторно виявив локальний біль в точці Дежардена. Яке захворювання можемо запідозрити?

A *Хронічний панкреатит

B Хронічний гастрит

C Хронічний ентерит

D Хронічний холецистит

E Хронічний гепатит
154 До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка С., 45 років, зі скаргами на ниючий біль у правому підребер’ї, гіркоту в роті, нудоту, блювання. Позитивні симптоми Ортнера та Кера. Яке захворювання слід запідозрити?

A *Хронічний холецистит

B Хронічний гастрит

C Хронічний ентерит

D Хронічний панкреатит

E Хронічний гепатит
155 До фельдшера ФАПу звернулась хвора Б., 68 років, яка понад 10 років перебуває на диспансерному обліку з приводу виразкової хвороби шлунка, зі скаргами на втрату апетиту, відразу до м’яса та риби, схуднення, загальну слабкість. Про що свідчать такі симптоми?

A *Малігнізація виразки

B Хронічний панкреатит

C Хронічний гепатит

D Стеноз воротаря

E Пенетрація виразки
156 До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка П., 37 років, зі скаргами на болі ниючого характеру по всьому животу, але частіше в лівій здухвинній ділянці, які виникають через 7-8 годин після їжі, вночі або під ранок. Ваш попередній діагноз.

A *Хронічний коліт

B Хронічний гастрит

C Хронічний ентерит

D Хронічний холецистит

E Хронічний гепатит
157 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт Р., 56 років, зі скаргами на проноси з виділенням слизу. З анамнезу відомо, що пацієнт хворіє на хронічний коліт. З якого відділу кишечникапотрібно розпочати глибоку методичну ковзну пальпацію за Образцовим та Стражеско?

A *Сигмоподібної ободової кишки

B Висхідної ободової кишки

C Поперечної ободової кишки

D Низхідної ободової кишки

E Сліпої кишки
158 До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт Р., 20 років, зі скаргами на болі ниючого характеру в поперековій ділянці, підвищення to тіла до 38,5oС. Симптом Пастернацького позитивний справа. Загальний аналіз сечі: лейкоцитурія, бактеріурія. Ваш попередній діагноз.

A *Гострий пієлонефрит

B Хронічний холецистит

C Хронічний гломерулонефрит

D Гострий гломерулонефрит

E Нирковокам’яна хвороба
159 Фельдшер ФАПу доставив пацієнта С., 52 років, в реанімаційне відділення з приводу гострої ниркової недостатності. Назвіть механізм виникнення даного захворювання.

A *Зниження клубочкової фільтрації

B Запалення ниркової миски

C Знижена секреція альдостерону

D Підвищена секреція реніну

E Підвищена секреція альдостерону
160 До фельдшера ФАПу звернулась хвора Д., 34 років зі скаргами на відчуття серцебиття, дратівливість, поганий сон. Об’єктивно: хвора збуджена, екзофтальм, блиск очей, збільшення щитоподібної залози. ЧСС - 120 уд./хв. АТ- 150/90 мм рт.ст. Ваш попередній діагноз.

A *Гіпертиреоз

B Ендемічний зоб

C Гіпотиреоз

D Цукровий діабет

E Гіпертонічна хвороба
161 Фельдшер ФАПу прибув на виклик до хворого Т., 42 років, діагностував гіперглікемічну кому. Порушення якого виду обміну приводить до утворення кетонових тіл?

A *Жирового

B Білкового

C Вуглеводного

D Вітамінного

E Мінерального
162 Фельдшер ФАПу прибув на виклик до пацієнта М., 25 років, аускультативно виявив у нижній частці правої легені бронхіальне дихання, там же визначив посилення голосового тремтіння. При якому захворюванні посилюється голосове тремтіння?

A *Негоспітальна пневмонія

B Емфізема легень

C Прогресуюча стенокардія

D Бронхіальна астма

E Гострий бронхіт
163 До фельдшера ФАПу звернувся хворий Н., 36 років, зі скаргами на болі в променево-зап’ястних та дрібних суглобах кистей і стоп, ранкову скутість. Дрібні суглоби кистей і стоп набряклі, болючі при рухах і пальпації. Ваш попередній діагноз.

A *Ревматоїдний артрит

B Деформуючий остеоартроз

C Ревматичний поліартрит

D Системний червоний вовчак

E Системна склеродермія
164 Фельдшер ФАПу доставив хвору К., 36 років, в ревматологічне відділення з приводу ревматоїдного артриту. Назвіть найбільш ранній клінічний симптом даного захворювання.

A *Ранкова скутість суглобів кистей

B Ульнарна девіація кистей

C Летючий характер болю

D Геморагічний висип

E Носові кровотечі
165 Фельдшера ФАПу викликали до хворого Н., 30 років, у якого через 40 хвилин після укусу бджоли в губу почали набрякати губи, повіки, голос став охриплим, з’явився “гавкаючий” кашель, дихання стало утрудненим. Який стан розвинувся у пацієнта?

A *Набряк Квінке

B Кропив’янка

C Анафілактичний шок

D Бронхіальна астма

E Контактний дерматит
166 У хворого на бронхіальну астму почався сухий кашель, виникла гостра нестача повітря, дихання утруднилось, видих здійснюється зі свистом і чути на віддалі. Який препарат потрібно приготувати для надання невідкладної допомоги?

A *Розчин еуфіліну

B Розчин корглікону

C Розчин строфантину

D Розчин глюкози

E Розчин дибазолу
167 У хворої З., 68 років, відмічається виділення великої кількості харкотиння (більше 300 мл) "повним ротом", з неприємним запахом. Про яке захворювання можна подумати?

A *Абсцес легень

B Інфаркт легені

C Рак легені

D Бронхіальна астма

E Госпітальна пневмонія
168 На прийом звернулася хвора 48 р. зі скаргами на головний біль у потиличній ділянці, шум у вухах, швидку втомлюваність, фізичну слабкість. Об’єктивно: межі серця розширені вліво. Вислуховується акцент другого тону над аортою. Ps – 95/хв. АТ – 185/100 мм рт.ст. Вкажіть, яке усладнення розвинулось у пацієнтки?

A *Гіпертонічний криз

B Серцева астма

C Набряк легенів

D Судинна недостатність

E Інсульт
169 Хворий 53 р. звернувся зі скаргами на інтенсивний тривалий стискаючий біль у ділянці серця, який віддає у ліву руку і під ліву лопатку. Біль не зникає після приймання нітрогліцерину.Об’єктивно: хворий блідий, вкритий холодним потом, кінчик носа та видимі слизові оболонки ціанотичні. Ps – 96/хв., АТ 90/60 мм рт.ст. Вкажіть, яке дослідження першочегово необхідно провести хворому для встановлення діагнозу?

A *Електрокардіографію

B Біохімічний аналіз крові

C Загальний аналіз крові

D Загальний аналіз сечі

E Рентгенограму ОГК
170 До Вас звернувся хворий зі скаргами на слабкість, підвищення to тіла, болі в колінних суглобах. З анамнезу відомо, що місяць тому переніс ангіну. Розвиток якого захворювання можна запідозрити:
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   28


написать администратору сайта