|
Әдебиеттік оқу 2-сынып Әдістеме 1 бөлим 2022. Б. Т. абатай, Д.. Тлеулесова, В. А
| Сергіту сәті.
«Мен қазақпын» биі
Жұптық жұмыс. 4-тапсырма.
| Видео бойынша би қимылдарын орындайды.
|
| http://www.youtube.com/ watch?v=J846twhH8PA
| Қолдану.
|
|
|
| Топтық, шығармашылық жұмыс.
5-тапсырма. Еліміздің рәміздері туралы топ алдында сөйлеу жобасын жасап, оны қорғаңдар (тақырыпты мұғалімнің бөліп беруіне болады).
1-топ. Елтаңба 2-топ. Ту
3-топ. Гимн
Тақырып таңдау. Авторлары туралы мәлімет. Өлең, нақыл сөз, қысқа мәтін.
|
Әр топ өз тақырыбы бойынша шағын жоба дайындап, сынып алдында қорғайды.
|
Дескриптор:
рәміздердің авторларын біледі; рәміз туралы өлең, нақыл, қысқа мәтін біледі.
|
| Соңы
| Рефлексия.
| «Менің сабақтан кейінгі әсерім»
|
|
| 5 мин
| «Менің сабақтан кейінгі
| кестесі бойынша ойларын
|
| әсерім» кестесі
| білдіреді.
|
| Қандай ой пайда болды?
|
|
| Не сезіндім?
|
|
| Үй тапсырмасы. Авторларды жаттап алу.
|
|
|
|
Бөлім:
| Менің туған өлкем
| Педагогтің аты-жөні
|
| Күні:
|
|
Сынып:
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| №41-сабақтың тақырыбы
| Қазақ тілі – ана тілім
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 2.2.3.1 – мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау.
| Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушылар мәтіннің тақырыбын анықтайды.
Көптеген оқушылар мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.
Кейбір оқушылар мәтіннің негізгі ойын анықтайды, өз ойын жүйелі жеткізеді, дәлел келтіре алады.
| Сабақтың барысы
| Сабақтың ке- зеңі/уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Басталуы 5 мин
| Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Жылы лебіз». Шеңберде тұрып, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сабақтың тақырыбын хабарлау, сабақ мақсатын оқушылармен талқылау.
|
Тілектерін айтады.
|
|
| Ортасы 35 мин
| Мағынаны тану. Білу.
«Миға шабуыл» әдісі. 1-тапсырма.
«Мен оның қасиетті тілін сүйем ...» деп жырлаған ақынды ата. Ақынның қасиетті тіл деп отырғаны қай тіл? Автор туралы мәлімет. Есіңе сақта!
Сағынғали Сейітов (1917–2007)
|
|
|
|
| Оқылым.
тапсырма. Өлеңді түсініп оқы. Сағынғали Сейітов. «Ана тілім» Түсіну.
Топтық жұмыс.
тапсырма. «Қазақ тілі – ана тілім» тақырыбында ойды жалғастырып әңгімелеңдер.
Жазылым.
тапсырма. Ақынның айтқан ойын қалай түсінесің? Өлеңге сүйеніп, 3 сөйлеммен жаз.
1) ... .
2) Қазақ тілі – дана тілім. 3) ... .
Тыңдалым. 5-тапсырма.
Өлеңді тыңда. Абдрахман Асылбек. «Ана тілін білмесең. »
|
Іштей оқиды.
Дауыстап мәнерлеп оқиды.
Оқушылар тапсырма бойынша өз ойларын білдіреді.
Оқушылар тапсырманы дәптерлеріне орындайды.
|
| Оқулық
|
| Сергіту сәті.
Оқушылар топ құрамында бір қолын жұдырыққа жұмып, бір мезгілде саусақтарын ашады. Мақсат: оқушылардың барлығы да бірдей саусақ санын көрсетуі керек. Ойын оқушылардың біркелкі саусақ көрсеткенге дейін жалғасады. Ойын кезінде оқушылар сөйлеспеуі керек.
| Оқушылар топ құрамында бір қолын жұдырыққа жұмып, бір мезгілде саусақтарын ашады.
|
Топ алдында сөйлеген оқушыларды
«Тамаша!»,
«Жарайсың!»,
«Керемет!» сөздерімен бағалау.
|
| Талдау.
6-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Ақын ойына сүйеніп, жауап беріңдер.
Ана тілін білмесең, ... Ана тілін білсең, ...
|
Оқушылар ойланып, жұпта ой бөліседі. Бірнеше оқушы сынып алдында сөйлейді.
|
Соңы
| Рефлексия.
|
|
|
| 5 мин
| «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы.
|
| Үй тапсырмасы. 5-тапсырма. Өлеңді
|
| жаттап ал.
|
| Ана тілін білмесең...
|
Бөлім:
| Менің туған өлкем
| Педагогтің аты-жөні
|
| Күні:
|
| Сынып:
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| №42-сабақтың тақырыбы
| Тәуелсіздік күні
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 2.2.2.1 – мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу.
| Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді.
Көптеген оқушылар мұғалімнің көмегімен қарапайым сұрақтардың жауабын шығармадан таба біледі.
Кейбір оқушылар қарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды.
| Сабақтың барысы
| Сабақтың кезеңі/ уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Басталуы 5 мин
| Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Біз қандаймыз, қандаймыз? Шұғылалы таңдаймыз.
Күлімдеген күндейміз, Еш уайымды білмейміз.
Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
| Хормен айтады.
|
|
| |
|
|