Главная страница
Навигация по странице:

  • Уақыты : Мұғалімнің аты – жөні

  • Сабақтың мақсаты

  • АКТ –ны қолдану дағдылары

  • Жоспар Сабақ кезеңдері

  • Үлгі сұрақтар

  • Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз Қабілеті жоғарыоқушыларғ ақандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз

  • Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ны қолдану

  • Құндылықтарменбайланыс ( тәрбие элементі )

  • Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақ бағанда келтірілген сұрақтарға жауап берің із .

  • брошюра робототехникаМухамбеткалиеваМ.Н, Набек Г.О. Батыс азастан облысы білім басармасыны мектепке дейінгі, жалпы орта, техникалы жне ксіптік білім беру


    Скачать 0.75 Mb.
    НазваниеБатыс азастан облысы білім басармасыны мектепке дейінгі, жалпы орта, техникалы жне ксіптік білім беру
    Дата22.02.2022
    Размер0.75 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаброшюра робототехникаМухамбеткалиеваМ.Н, Набек Г.О .docx
    ТипДокументы
    #369609
    страница5 из 14
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


    11 сабақ


    Сабақтың тақырыбы

    ІТ технологияларын мектепте пайдалану

    Уақыты:

    Мұғалімнің аты – жөні:

    Сынып: 5

    Қатысқан білім алушылар саны:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың

    мақсаты

    Білім алушылардың бойынан жаңа технология, ақпараттық технология дағдысын дамыту

    Бағалау критерийі

    1.Технология сөзінің мазмұнын толық түсінеді;

    2.Берілген тақырып шеңберінде жеке көзқарастарын білдіре

    алады;

    3.Сұрақтарды жүйелі құрастыра алады; талқылауға белсенді қатысады;

    Пәнаралық байланыс

    Информатика, физика

    АКТ –ны қолдану дағдылары

    Таныстырылым

    Құндылықтарды игерту

    «Мәңгілік ел» құндылығы:

     Тіл және мәдениет

    НЗМ құндылықтары:

    • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

    • Ынтымақтастық;

    • Жауапкершілік;

    • Отбасы мүшелеріне, құндылықтарға деген құрмет

    Жоспар




    Сабақ кезеңдері

    Жоспарланған іс - әрекеттер

    Ресурстар




    Сабақтың басы

    5 мин

    Ұйымдастыру кезеңі

    Психологиялық ахуал қалыптастыру (шаттық шеңбері)







    Сабақтың ортасы

    30 минут

    .

    Жаңа сабақ

    Физика сабақтарында ІТ технологияларды пайдаланудың тиімділігі:

    • оқушының өз бетімен жұмысы;

    • аз уақытта көп білім алып, уақытты үнемдеу;

    • білім-білік дағдыларын тест тапсырмалары арқылы тексеру;

    • шығармашылық есептер шығару кезінде физикалық  құбылыстарды  түсіндіру арқылы жүзеге асыру;

    • қашықтықтан білім алу мүмкіндігінің туындауы;

    • қажетті ақпаратты жедел түрде алу мүмкіндігі;

    • экономикалық тиімділігі;

    • іс-әрекет, қимылды қажет ететін пәндер мен тапсырмаларды оқып үйрену;

    • қарапайым көзбен көріп, қолмен ұстап сезіну немесе құлақ пен есту мүмкіндіктері болмайтын табиғаттың таңғажайып процестерімен әр түрлі тәжірибе нәтижелерін көріп, сезіну мүмкіндігі;

    • оқушының ой-өрісін дүниетанымын кеңейтуге де ықпалы зор.

    Үлгі сұрақтар

    1.Физика сабағындағы ІТ технологиясының пайдасы?

    2.Білім сапасын жақсартуға септігі?
    Дескрипторлары:

    1.Берілген тақырып шеңберінде жеке көзқарастарын білдіре алады;

    2.Сұрақтарды жүйелі құрастыра алады; талқылауға белсенді қатысады.








    Соңы

    5 мин

    Рефлексия.

    Бүгінгі сабақ несімен ұнады?

    Оқу мақсатына жеттім деп ойлайсыз ба?

    Қай тапсырма сізге көбірек ұнады?







    Қосымша ақпарат







    Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайміндеттер қоюды жоспарлайсыз?

    Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

    Пәнаралық байланыс

    Қауіпсіздік ережелері

    АКТ-ны қолдану

    Құндылықтарменбайланыс

    (тәрбие элементі)








    Коммуникативті дағдыларын дамыту мақсатында құрылған топтар/жұптар қабілеті төмен оқушыларды қабілеті жоғары оқушылардың қолдау көрсетуін меңзейді.

    Топтар арасында жұмыс жасау, талқылауды тыңдау немесе талқылауға көмек беру, қажетіне қарай топтар немесе жеке оқушыларға қолдау көрсету, марапаттау


    Пәнаралық байланыс:география

    Белсенді оқыту әдістерін қолдану,

    Оқушылардың жас ерекшелігін сақтау,







    Рефлексия


    Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақ бағанда келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.







    Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен








    12 сабақ


    Сабақтың тақырыбы

    ІТ технологиясын пайдаланудағы негізгі артықшылықтар

    Уақыты:

    Мұғалімнің аты – жөні:

    Сынып: 5

    Қатысқан білім алушылар саны:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың

    мақсаты

    Білім алушылардың бойынан жаңа технология, ақпараттық технология дағдысын дамыту

    Бағалау критерийі

    1.Технология сөзінің мазмұнын толық түсінеді;

    2.Берілген тақырып шеңберінде жеке көзқарастарын білдіре

    алады;

    3.Сұрақтарды жүйелі құрастыра алады; талқылауға белсенді қатысады;

    Пәнаралық байланыс

    Информатика, физика

    АКТ –ны қолдану дағдылары

    Таныстырылым

    Құндылықтарды игерту

    «Мәңгілік ел» құндылығы:

     Тіл және мәдениет

    НЗМ құндылықтары:

    • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

    • Ынтымақтастық;

    • Жауапкершілік;

    • Отбасы мүшелеріне, құндылықтарға деген құрмет

    Жоспар




    Сабақ кезеңдері

    Жоспарланған іс - әрекеттер

    Ресурстар




    Сабақтың басы

    5 мин

    Ұйымдастыру кезеңі

    Психологиялық ахуал қалыптастыру (шаттық шеңбері)







    Сабақтың ортасы

    30 минут

    .

    Жаңа сабақ

    Оқытушы сабағында ақпараттық-коммуникативтік технологияларды пайдалану арқылы оның тиімділігін жүйелі түрде көрсете біледі. Ақпараттық- коммуникативтік технологияны пайдалану оқытудың тиімді әдістерінің бірі деп ойлаймын.

    Ақпараттық технологияларды пайдаланудың артықшылықтары мынадай:

    1. Олар оқытудағы тақырып шеңберіндегі немесе белгілі бір уақыт аралығында айтылуға тиіс мәліметтер көлемін ұлғайтады.

    2. Білімге бір-бірінен үлкен ара қашықтықта орналасқан әр түрлі оқу орнында отырып қол жеткізуге болады.

    3. Оқытудың жүйесінің көп деңгейлі жетілдіруі олардың таралымдалуы мен оқу сапасын арттырады.

    4. Оқушы өз бетінше немесе өзге оқушылармен топтасып бірге жұмыс істеуге мүмкіндік алады.

    5. Оқушының танымдық іс-әрекеттері күшейіп, өзіндік жұмыстарды тез орындау мүмкіндіктері артады.

    Физикалық процестер мен құбылыстарды модельдеу оқу процесін дамыту мен жетілдірудің болашағы болып табылады, әсіресе оқушылардың шығармашылық белсенділігін арттыруда, зерттеу жұмыстарын дамытудағы ролі ерекше. Физикалық эксперименттерді модельдеу – оқытушыға  сабақта физикалық ұғымдардың мағынасын тереңірек ашуға, оқушыларды физиканың қазіргі эксперименттік базасымен таныстыруға, физикалық құбылыстармен  зерттеу әдістерін толық түсіндіруге мүмкіндік береді. [7.б.28.]

    Қазақстан Республикасының «Білім туралы» заңында: «Білім беру жүйесінің басты міндеті-ұлттық және азаматтық құндылықтар мен практика жетістіктері негізінде, жеке адамды қалыптастыруға және кәсіби шыңдауға бағытталған білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау, оқытудың жаңа технологияларын енгізу, білім беруді ақпараттандыру, халықаралық  ғаламдық коммуникациялық желіге шығу»-делінген.

    Осыған орай бүгінгі ұстаздардың алдында оқушыға білім, білік дағдыларын игертіп қана қоймай, қабылдауын, ойлауын, қиялын, сезімдерін, яғни жан-жақты, азат, шығармашыл, өз бетімен, бәсекеге қабілетті жеке тұлғаны дамыту міндеттері тұр.

    Үлгі сұрақтар

    1.ІТ технологиясының негізгі артықшылығы?

    2.ІТ технологиясын пайдаланудың мәні неде?
    Дескрипторлары:

    1.Берілген тақырып шеңберінде жеке көзқарастарын білдіре алады;

    2.Сұрақтарды жүйелі құрастыра алады; талқылауға белсенді қатысады.








    Соңы

    5 мин

    Рефлексия.

    Бүгінгі сабақ несімен ұнады?

    Оқу мақсатына жеттім деп ойлайсыз ба?

    Қай тапсырма сізге көбірек ұнады?







    Қосымша ақпарат







    Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайміндеттер қоюды жоспарлайсыз?

    Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

    Пәнаралық байланыс

    Қауіпсіздік ережелері

    АКТ-ны қолдану

    Құндылықтарменбайланыс

    (тәрбие элементі)








    Коммуникативті дағдыларын дамыту мақсатында құрылған топтар/жұптар қабілеті төмен оқушыларды қабілеті жоғары оқушылардың қолдау көрсетуін меңзейді.

    Топтар арасында жұмыс жасау, талқылауды тыңдау немесе талқылауға көмек беру, қажетіне қарай топтар немесе жеке оқушыларға қолдау көрсету, марапаттау


    Пәнаралық байланыс:география

    Белсенді оқыту әдістерін қолдану,

    Оқушылардың жас ерекшелігін сақтау,







    Рефлексия


    Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақ бағанда келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.







    Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен






    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


    написать администратору сайта