Главная страница
Навигация по странице:

  • Мұғалімнің аты - жөні : Сынып

  • Сабақ тақырыбы Спорттық ойындар

  • Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар

  • Көптеген оқушылар

  • Тілідік мақсаттар Пәндік лексика және терминология

  • Диалогқа/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері Талқылауға арналған сұрақтар

  • Сабақтың барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері

  • ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

  • Сабақтың ортасы (С, Т, ҚБ)

  • Сабақтың соңы Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Ой толғаныс кезеңі. (С, ЖЖ)

  • Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

  • Қосымша ақпарат Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз Қабілеті жоғары оқушыларға

  • Бағалау. Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз

  • Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма Бүгін оқушылар не білді Сыныптағы ахуал қандай болды Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма

  • Мен сабақжоспарымды орындап үлгердім бе Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен

  • салауатты өмір салты. Дене шынықтыру ҚМЖ 4-сынып 1- тоқсан(2) (1). Дене шынытыру пні бойынша 4сыныпа арналан ЫСа мерзімді жоспарлар жинаЫ


    Скачать 6.79 Mb.
    НазваниеДене шынытыру пні бойынша 4сыныпа арналан ЫСа мерзімді жоспарлар жинаЫ
    Анкорсалауатты өмір салты
    Дата20.09.2019
    Размер6.79 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаДене шынықтыру ҚМЖ 4-сынып 1- тоқсан(2) (1).docx
    ТипДокументы
    #87268
    страница12 из 14
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14

    19 сабақ


    Пән: Дене шынықтыру

    Мектеп:

    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 4-сынып

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:




    Сабақ тақырыбы

    Спорттық ойындар

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    4.3.5.1 дене қимылдарына қатысудың түрлі мүмкіндіктерін зерттеу және салыстыру, оларға қатысу мүмкіндіктерін алу жолдары

    Сабақ мақсаттары

    Барлық оқушылар: Оқушылар волейбол ойындарының элементтерін пайдалану арқылы қозғалыс дағдыларын, допты пайдалану арқылы командада жұмыс жасау дағдыларын дамытады, қарапайым техниканы пайдалану арқылы тапсырмалар орындаудыүйренеді.

    Көптеген оқушылар: Жеке және топтық жаттығулары арқылы таңғы гимнастикалық жаттығуларды орындайды

    Кейбір оқушылар: Қозғалмалы ойындармен эстафеталар негізінде төзімділікті дамытады

    Тілідік мақсаттар

    Пәндік лексика және терминология

    • Ереже, жарыс, серіктестік

    • Рөлдер, көшбасшы, шабуылшы, қорғаушы

    • Кеңістік орындары: сызықтар, зиззагтар, шеңберлер

    • Шабуыл, қорғаныс

    • Қозғалыс дағдылары

    • Допты жоғарыдан, төменнен беру

    • Волейбол добы

    • Ойын алаңы

    Диалогқа/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері

    Талқылауға арналған сұрақтар:

    • Волейбол добымен ойын ойнаған кезде қандай техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау керек?

    • Бұл тапсырма қандай физикалық қасиеттерді дамытады?

    • Бұл тапсырмаларды орындау сізге ыңғайлы ма? Егер ыңғайлы болмаса, неліктен?

    • Тапсырманы орындау кезінде қандай жоспар мен сратегияны қолдандыңыз?

    • Бұл ойын көзбен шамалауды дамыта ма, егер дамытса, волейбол ойынында көзбен шамалау қаншалықты маңызды?

    • Ойындағы көшбасының рөлі қандай?

    Жетістік критерийлері

    • • Спорттық ойындарда қозғалыс дағдыларын дамыту түсінігін біледі..

    Құндылықтарды дарыту

    Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

    Пәнаралық байланыстар

    Сабақ барысында жаттығуларды орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған білімдерін пайдаланады.

    АКТ қолдану дағдылары

    БАҚ және мультимедиялық құралдарды пайдалану;

    Дерекқордан және интернеттен ақпаратты іздеу;

    Ресурстар

    Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және постер, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер, слайд, флипчарт.

    Бастапқы білім

    Оқушылар бұрынғы денешынықтыру ойындарынан және сабақтан тыс уақыттағы жаттығулардан қозғалыс ойындарын және спорттық ойындарды қалай ойнау керектігін біледі.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың

    жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Көген тартыс — ұлттық ойын.
    Бұл ежелден келе жатқан көне ойындардың бірі. Ертеде оны малшылар ойнайтын болған. Ойынды кең алаңда, дене шынықтыру залдарында өткізуге болады. Ойынға қатынасушылар тепе-тең екі топқа бөлінеді. Араларынан екі топқа ортақ ойын жүргізуші тағайындалады. Ойынға ұзын арқан таңдап алынады. Ортасынан 1—1,5 метрдей ашық орын қалдырылып, арқан әрбір 40—50 см. сайын түйіледі. Ортадан екі топты бөліп тұратын көмбе сызығы сызылады. Әр ойыншы бір-бір түйіншектен ұстап, бір-біріне қарсы қарап тұрады. Ойын басқарушының белгісімен басталады. Ортадағы көмбе сызықтан қай жақтың ойыншысы тартып өткізілсе, сол топ жеңіліп, оны тартып өткізген жақ жеңіске жетеді. Ойын осылай жалғаса береді. Ойын жастарды коллектившілдікке, бірлесіп іс-әрекет жасауға, дене күштерін молықтырып, білектерін сомдай түсуге, шынығуға баулиды.

    ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

    Оқу мақсатын таныстыру

    Күтілетін нәтижені анықтау


    Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.
    Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
    Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары

    Сабақтың ортасы

    (С, Т, ҚБ) Команданың ойыншылары волейбол алаңының алдыңғы сызығына тұрады.

    Алаңның жанындағы сызық 0,5 м-ге бөлінеді.

    Мұғалім әр командадан бір-бір ойыншыны шақырады, олар ортаға шығады, мұғалімнің белгісі бойынша допты лақтырады, оны бар күштерін салып жерге ұрып, жанындағы сызықтың бойымен жүгіреді.

    Доп ауада болған кезде қанша бөлікті жүгіріп өтсе, сонша ұпай жинайды.

    Көп ұпай жинаған команда жеңіске жетеді.

    (С, Ж, ҚБ) Сынып екі командаға бөлінеді. Екі ойын алаңы дайындалады. Әр алаңда бір-бірінен 5-6 м қашықтықта орналасқан екі параллель сызық сызылады.

    Параллель сызықтардың жанына ойыншылар жұп болып сапқа тұрады. Жұптардың арасындағы интервал 1 м болады. Бағытталушы ойыншылардың қолында доп болады. Қолында жоғары көтерген шеңбері бар ойыншы жұптардың арасында жүріп отырады.

    Шеңбер ойыншылардың алдына келген кезде олар допты шеңберге түсетіндей етіп беруі керек. Ойын команданың барлық ойыншылары допты беріп біткенге дейін жалғасады. Көп ұпай жинаған команда жеңіске жетеді.
    (С, Т, ҚБ) «Төрт жаққа бағытталған доп». Ойыншылар төрт команда құрады. Әр команданың бір ойыншысы өз ойыншыларына қарама-қарсы шеңберде тұрады.

    Мұғалімнің белгісі бойынша олар өз командасының бірінші ойыншысына допты лақтырады.

    Допты кері алған соң, оны екінші ойыншыға береді.

    Допты алған соңғы ойыншы шеңберге келеді де, шеңбердегі ойыншы саптағы бірінші ойыншы болып тұрады.

    Ойын шеңберде бірінші тұрған ойыншы қайта шеңберге келгенге дейін жалғасады.

    Ойында шеңберде көп ойыншысы болған команда жеңіске жетеді.
    Дескрипторы:

    Спорттық ойындарда қозғалыс дағдыларын дамыту түсінігін біледі


    Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.


    Белсенді оқу тапсырмалары.


    Оқулық

    Жұмыс

    дәптерлері,

    Оқулық


    Сабақтың соңы

    Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.

    Ой толғаныс кезеңі.

    (С, ЖЖ) «Қағып ал да, қайта лақтыр». Сынып 6-12 оқушыдан құралатын командаларға бөлінеді.

    Әр команда алаңның бір жағына екі жерге сапқа тұрады.

    Командалар допты қағып алып, қайта беріп дайындалады.

    Нұсқа: ойын екі команда жарысатын тор арқылы ойналады.

    Допты тек төменнен лақтырып, қайта алу керек.

    Допты көп қағып алған команда жеңіске жетеді.

    Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)



    Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,

    толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

    Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмалары арқылы білдіре алады.

    Қосымша ақпарат

    Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай

    жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға

    қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?

    Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым

    күрделі дереккөздермен жұмыс істей

    алады.

    Бағалау. Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

    Бағалау парақтары

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

    Бүгін оқушылар не білді?

    Сыныптағы ахуал қандай болды?

    Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

    Мен сабақжоспарымды орындап үлгердім бе?

    Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




    Қорытынды бағалау

    Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1.

    2.

    Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1.

    Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не

    білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

    1.

    2.
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14


    написать администратору сайта