Главная страница
Навигация по странице:

  • Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар

  • Тілідік мақсаттар Пәндік лексика және терминология

  • Диалогқа/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері

  • Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері

  • Сабақтың басы Жаңа топ құру Психологиялық ахуал қалыптастыру

  • Жұмыс ережесін келісу Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау

  • Сабақтың ортасы Ширату тапсырмасы (Жұптық, ұжымдық жұмыс) (Б, К)

  • Сергіту сәті Сергіту сәті. Мен қазақпын.

  • Сабақтың соңы Жаңа білім мен тәжірибені қолдану (Т, Ж, ҚБ)

  • Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

  • Қосымша ақпарат Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз Қабілеті жоғары оқушыларға

  • Бағалау. Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз

  • Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма Бүгін оқушылар не білді Сыныптағы ахуал қандай болды Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма

  • Мен сабақжоспарымды орындап үлгердім бе Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен

  • салауатты өмір салты. Дене шынықтыру ҚМЖ 4-сынып 1- тоқсан(2) (1). Дене шынытыру пні бойынша 4сыныпа арналан ЫСа мерзімді жоспарлар жинаЫ


    Скачать 6.79 Mb.
    НазваниеДене шынытыру пні бойынша 4сыныпа арналан ЫСа мерзімді жоспарлар жинаЫ
    Анкорсалауатты өмір салты
    Дата20.09.2019
    Размер6.79 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаДене шынықтыру ҚМЖ 4-сынып 1- тоқсан(2) (1).docx
    ТипДокументы
    #87268
    страница1 из 14
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


    ДЕНЕ ШЫНЫҚТЫРУ ПӘНІ БОЙЫНША

    4-СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН

    ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАР ЖИНАҒЫ
    1-тоқсан 24 сағат
    1 сабақ


    Пән: Дене шынықтыру

    Мектеп:

    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 4-сынып

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:




    Сабақ тақырыбы

    Қауіпсіздік ережесі.

    Қысқа қашықтыққа жүгіру

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    4.3.4.1 денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және қолдану

    Сабақ мақсаттары

    Барлық оқушылар: Жеңіл атлетикамен байланысты физикалық қасиеттерді талқылайды және көрсетеді.

    Көптеген оқушылар: Жеке және топтық жаттығулары арқылы таңғы гимнастикалық жаттығуларды орындайды

    Кейбір оқушылар: Қозғалмалы ойындармен эстафеталар негізінде төзімділікті дамытады

    Тілідік мақсаттар

    Пәндік лексика және терминология

    Мыналарды қамтиды:

    • қауіпсіздік техникасы, тәуекелдер;

    • физикалық қасиеттері, қозғалыс дағдылары

    • жүгіру, секіру, лақтыру

    • таңғы гигиеналық гимнастика

    • төзімділік, күш, жылдамдық, икемділік

    • дәлдік, бақылау

    • эстафеталар, жеделдету, командалық жұмыс

    Диалогқа/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері

    Талқылауға арналған сұрақтар:

    • Бұл оқу тапсырмасы қандай қасиеттерді дамытады?

    • Ұсынылған ойын барысында қандай пайдалы қасиеттер пайда болды?

    • Біз қозғалмалы қызметпен айналысатын кезде дене температурасымен не болады?

    • Лақтыру кезінде оң және сол қол қалай дұрыс жұмыс істеуі керек?

    • Команда бойынша жолдастарыңызға қандай көмек көрсеттіңіз?

    • Бұл тапсырмада бұлшық еттің қандай топтары жұмыс істеді?

    Жетістік критерийлері

    • Жеңіл атлетикамен байланысты физикалық қасиеттерді талқылайды және көрсетеді.

    Құндылықтарды дарыту

    Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

    Пәнаралық байланыстар

    Сабақ барысында жаттығуларды орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған білімдерін пайдаланады.

    АКТ қолдану дағдылары

    БАҚ және мультимедиялық құралдарды пайдалану;

    Дерекқордан және интернеттен ақпаратты іздеу;

    Ресурстар

    Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және постер, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер, слайд, флипчарт.

    Бастапқы білім

    Оқушылар өткен сыныптарда, сондай-ақ сабақтан тыс іс-әрекеттерде алған қарапайым жалпы дамыту жаттығуларын орындауда жүгіру, секіру, лақтыру дағдылары мен білімідері бар.

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


    Ресурстар

    Сабақтың басы


    Жаңа топ құру
    Психологиялық ахуал қалыптастыру:

    Атқаума. Бір топ бала алаңға немесе дене шынықтыру залына жиналады да, ортаға екі бала шығады. Бірінші бала өзінің сол қолымен оң қолының білегінен мықтап ұстайды, екінші бала да осылай істейді. Бұдан соң екі бала бос тұрған оң қолдарымен бірінің білегінен бірі ұстап, айқасқан 4 қолдың басынан «орындық» жасайды да, соған үшінші баланы аяғын салбыратып отырғызады.

    Атқаума, атқаума,

    Арқар атқан қай тауда?

    — деп оны көтеріп алып жүреді де, бір жұмсақтау жер кездескенде:

    Атқаума, атқаума,

    Арқар атқан ақ тау ма?

    Көк тау ма?

    Көк тау болса, Көп тау ма?

    Ал тастадық бұл тауға,

    — деп қол үстінде отырған баланы жерге тастап жібереді. Отырған бала жығылмай, ептілікпен ғана тез ыршып түсу үшін әрқашан сақ және жинақы отыруы керек. Жығылып қалса, ұпай тартады, жығылмай кетсе, қолдың үстіне әлгі екі баланың бірі отырады. Ойын осы тәртіппен жүре береді. Қолдың үстінде отырған ойыншыны «Лақтырып» тастауға, әдейлеп жығуға болмайды. Мұнда шапшаңдық пен ептілік керек.Жұмыс ережесін келісу

    Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

    Оқу мақсатын таныстыру

    Күтілетін нәтижені анықтау


    Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау,

    толықтыру жасау, бағыттау.

    Атқаума ойыны

    Сабақтың ортасы



    Ширату тапсырмасы (Жұптық, ұжымдық жұмыс)
    (Б, К) Қозғалмалы ойындардағы қауіпсіздік ережелері бойынша нұсқама.

    (Ж, К, ҚБ) Түрлі қалыптан тура бағытта жүгіру. Жүгіру жолында паралелді үш сызық сызылады. Алғашқы екеуінің (А, В) - сөрелік сызық бір-бірінен арақашықтығы 5-7 м, үшіншісі (С) – мәрелік, (В) сызығынан 15-20м қашықтықта орналасады.



    А

    В

    С



    Оқушылар екі топқа бөлінеді: мысалы, «қызылдар» және «көктер». «Қызылдар» сөрелік сызықтың біреуіне, ал «көктер» екіншісіне орналасады. В сызығында орналасқан команданың оқушылары отырған немесе жатқан қалыпта болады, А сызығында орналасқан команданың ойыншылары жоғарғы сөрелік қалыпта болады. Белгі бойынша екі команданың қатысушылары жүгіруді бастайды. В сызығынан шығатын ойыншылардың міндеті А командасының ойыншыларына жеткізбей, сөреге тезірек жету. Әр ұсталған ойыншы үшін командаға 1 ұпай беріледі.

    Ойын бірнеше рет қайталанады. Келесі жүгірісті өткізу үшін ойыншылар орындарымен ауысады.
    Көп ұпай жинаған команда жеңіске жетеді.

    Дескрипторы:

    Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

    Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау,

    толықтыру жасау, бағыттау.

    Сергіту сәті


    Сергіту сәті. Мен қазақпын.





    Оқушылар би билеп сергіп қалады.

    Сабақтың соңы

    Жаңа білім мен тәжірибені қолдану

    (Т, Ж, ҚБ) Сыныпты екі топқа бөлу, ойынға қатысушылар бір тізбекке тұрады. Тізбектің басына бірінші команданың ойыншылары тұрады, олардан кейін екінші команданың ойыншылары орналасады.

    Әр ойыншы алдында тұрған ойыншының белінен ұстайды. Бірінші ойыншы – «басы», соңғы ойыншы - «құйрығы». Мұғалімнің белгісі бойынша «басы» «құйрығына» жетіп алуға тырысады. Белгіленген уақыттан кейін командалар ойындарымен ауысады.

    Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)




    Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау,

    толықтыру жасау, бағыттау.





    Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау,

    толықтыру жасау, бағыттау.
    Кері байланыс парағы

    Қосымша ақпарат

    Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай

    жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға

    қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?

    Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым

    күрделі дереккөздермен жұмыс істей

    алады.

    Бағалау. Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

    Бағалау парақтары

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

    Бүгін оқушылар не білді?

    Сыныптағы ахуал қандай болды?

    Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

    Мен сабақжоспарымды орындап үлгердім бе?

    Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




    Қорытынды бағалау

    Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1.

    2.

    Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1.

    Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не

    білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

    1.

    2.
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


    написать администратору сайта