Главная страница
Навигация по странице:

  • Мұғалімнің аты - жөні : Сынып

  • Сабақ тақырыбы Қысқа қашықтыққа жүгіру

  • Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар

  • Тілідік мақсаттар Пәндік лексика және терминология

  • Диалогқа/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері

  • Сабақтың барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері

  • Дұрыс балалар, олай болса мен сендердің құлақтарың, көздерің, қолдарың мен аяқтарыңа саулық тілеймін. Жұмыс ережесін келісу

  • Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау (Ж, Тәж., ҚБ)

  • Сабақтың ортасы (Ж, К, ҚБ)

  • Сабақтың соңы Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Ой толғаныс кезеңі. (Ж, К, ҚБ)

  • Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

  • Қосымша ақпарат Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз Қабілеті жоғары оқушыларға

  • Бағалау. Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз

  • Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма Бүгін оқушылар не білді Сыныптағы ахуал қандай болды Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма

  • Мен сабақжоспарымды орындап үлгердім бе Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен

  • салауатты өмір салты. Дене шынықтыру ҚМЖ 4-сынып 1- тоқсан(2) (1). Дене шынытыру пні бойынша 4сыныпа арналан ЫСа мерзімді жоспарлар жинаЫ


    Скачать 6.79 Mb.
    НазваниеДене шынытыру пні бойынша 4сыныпа арналан ЫСа мерзімді жоспарлар жинаЫ
    Анкорсалауатты өмір салты
    Дата20.09.2019
    Размер6.79 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаДене шынықтыру ҚМЖ 4-сынып 1- тоқсан(2) (1).docx
    ТипДокументы
    #87268
    страница2 из 14
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

    2 сабақ


    Пән: Дене шынықтыру

    Мектеп:

    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 4-сынып

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:




    Сабақ тақырыбы

    Қысқа қашықтыққа жүгіру

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    4.3.4.1 денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және қолдану

    Сабақ мақсаттары

    Барлық оқушылар: Жеңіл атлетикамен байланысты физикалық қасиеттерді талқылайды және көрсетеді.

    Көптеген оқушылар: Жеке және топтық жаттығулары арқылы таңғы гимнастикалық жаттығуларды орындайды

    Кейбір оқушылар: Қозғалмалы ойындармен эстафеталар негізінде төзімділікті дамытады

    Тілідік мақсаттар

    Пәндік лексика және терминология

    Мыналарды қамтиды:

    • қауіпсіздік техникасы, тәуекелдер;

    • физикалық қасиеттері, қозғалыс дағдылары

    • жүгіру, секіру, лақтыру

    • таңғы гигиеналық гимнастика

    • төзімділік, күш, жылдамдық, икемділік

    • дәлдік, бақылау

    • эстафеталар, жеделдету, командалық жұмыс

    Диалогқа/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері

    Талқылауға арналған сұрақтар:

    • Бұл оқу тапсырмасы қандай қасиеттерді дамытады?

    • Ұсынылған ойын барысында қандай пайдалы қасиеттер пайда болды?

    • Біз қозғалмалы қызметпен айналысатын кезде дене температурасымен не болады?

    • Лақтыру кезінде оң және сол қол қалай дұрыс жұмыс істеуі керек?

    • Команда бойынша жолдастарыңызға қандай көмек көрсеттіңіз?

    • Бұл тапсырмада бұлшық еттің қандай топтары жұмыс істеді?

    Жетістік критерийлері

    • Жеңіл атлетикамен байланысты физикалық қасиеттерді талқылайды және көрсетеді.

    Құндылықтарды дарыту

    Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

    Пәнаралық байланыстар

    Сабақ барысында жаттығуларды орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған білімдерін пайдаланады.

    АКТ қолдану дағдылары

    БАҚ және мультимедиялық құралдарды пайдалану;

    Дерекқордан және интернеттен ақпаратты іздеу;

    Ресурстар

    Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және постер, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер, слайд, флипчарт.

    Бастапқы білім

    Оқушылар өткен сыныптарда, сондай-ақ сабақтан тыс іс-әрекеттерде алған қарапайым жалпы дамыту жаттығуларын орындауда жүгіру, секіру, лақтыру дағдылары мен білімідері бар.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың

    жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Шаттық шеңбері

    Дене мүшелерімен амандасу (көзбен, қол алысып, құлақпен, аяқпен амандасу)

    Мұғалім: — Екі көз не үшін керек?

    Оқушы: — Жақсыларды көру үшін.

    Мұғалім: — Екі құлақ не үшін керек?

    Оқушы: — Ақыл – кеңес тыңдау үшін.

    Мұғалім: — Екі қол не үшін керек?

    Оқушы: — Елге көмек беру үшін.

    Мұғалім: — Екі аяқ не үшін қажет?

    Оқушы: — Шетте жүрсең,

    Туған жерге жету үшін

    Мүғалім: — Ал басың не үшін керек?

    Окушы: — Бәрін-бәрін ойлау үшін.

    Дұрыс балалар, олай болса мен сендердің құлақтарың, көздерің, қолдарың мен аяқтарыңа саулық тілеймін.

    Жұмыс ережесін келісу

    Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

    (Ұ) «Допты қағып ал» тәсілі бойынша сыныпқа сұрақтар қоямын.

    ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

    Оқу мақсатын таныстыру

    Күтілетін нәтижені анықтау

    (Ж, Тәж., ҚБ) Ойынның алдында сыныпты 5-7 оқушыдан бірнеше командаға бөліңіз.Оқушылар бір-бірінің қолынан ұстап, шынжыр құрайды. Шынжырдың алдында «жүргізуші» тұрады. Ол барлық оқушыларды соңынан ертіп жүгіреді. Жүгіру кезінде ойын алаңында шұғыл бұрылыстар жасап, кедергілерден секіріп өтіп, түрлі пішіндерді көрсетеді. Қалып қойған ойыншылар ойыннан шығады.


    Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.
    Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
    Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары

    Сабақтың ортасы

    (Ж, К, ҚБ) Оқушылар «Командалық дақтау» ойынын ойнады. Сынып екі топқа бөлінеді. Бірінші топ рет бойынша саналып, волейбол алаңының сыртына, бүйір сызықтарына біркелкі орналасады.

    Екінші топтың ойыншылары өз еркімен сызылған 3-4 шағын шеңберлері бар алаңның ішінде орналасады. Мұғалім санды атайды, аталған номерлі ойыншы алаңға жүгіріп шығып қарсыластарға қолын тигізуге тырысады. 10-15 секундтан кейін келесі сан аталады. «Қуғыншыдан» қашып құтылу үшін ойыншылар сызылған қорғаушы шеңберлердің ішіне кіруге болады. Әр шеңберде бір адамнан артық болмауы керек. Шеңберге ойыншы кірген кезде, ішінде тұрғаны ішінен шығуы керек. Алаңда бір «қуғыншы» болу қажет.

    Дескрипторы:

    Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

    Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

    Оқулық

    Жұмыс

    дәптерлері,

    Оқулық

    Сабақтың соңы

    Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.

    Ой толғаныс кезеңі.

    (Ж, К, ҚБ) "Шай, шай,құтқаршы!" қимыл-қозғалыс ойынын ойнатыңыз. Жүргізуші" (дене дайындығына байланысты бір немесе екі) ойын алаңының ортасында болады, ал қалған ойыншылар әр жаққа қарай жүгіреді. "Жүргізуші" ойнайтындарды қуып жетелеп, ұстап алған болса, олар сол жерде тұрып қалулары керек. Ұсталған жерде тұрып, «шай, пай құтқаршы» деп айқайлайды. Ұсталмаған ойыншылар оларды қолын тигізіп қайта жандандырып, құтқарып алады. оларға қолдарымен қатысты, бұл ойыншылар ұстап алынған жерде тоқтайды, қолдарына қуып, "шай, шай, пайда"деп Айтады. Ойыншылар, олар ұстап мүмкін ", ал жүзеге ұшынан" пойманных, дотронувшись дейін оларға қолмен. Жүргізушінің міндеті ойыншыларды мүмкіндігінше көбірек ұстап, қалған оқушыларды ұстап алуларына жол бермеу.

    Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)



    Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,

    толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

    Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмалары арқылы білдіре алады.

    Қосымша ақпарат

    Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай

    жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға

    қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?

    Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым

    күрделі дереккөздермен жұмыс істей

    алады.

    Бағалау. Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

    Бағалау парақтары

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

    Бүгін оқушылар не білді?

    Сыныптағы ахуал қандай болды?

    Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

    Мен сабақжоспарымды орындап үлгердім бе?

    Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




    Қорытынды бағалау

    Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1.

    2.

    Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1.

    Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не

    білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

    1.

    2.
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


    написать администратору сайта