Главная страница

Гігієна тести 6 курс. До практичних занять


Скачать 1.34 Mb.
НазваниеДо практичних занять
АнкорГігієна тести 6 курс.doc
Дата22.04.2017
Размер1.34 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаГігієна тести 6 курс.doc
ТипДокументы
#5290
страница11 из 16
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16





Аналізуючи результати періо­дичного медичного огляду робітників-шліфувальщиків художнього скла, було виявлено, що у 40 % робітників із тривалим стажем у віці 30-45 років установлений діагноз - неврит ліктьо­вого нерва, у 21 % - вегетативно-чут­ливий поліневрит, у 12 % - вегетоміо-фасціїт верхніх кінцівок. Робітники шліфують вироби за допомогою обер­тового абразивного диска. З дією яко­го несприятливого фактора пов'язане виникнення даних захворювань?

*А. Вібрація

В. Несприятливий мікроклімат

С. Пил

D. Шум

Е. ЕМП




В гальванічному цеху машинобудівного заводу, де працюють жінки має місце ручне періодичне (до 2 разів за годину) переміщення оброблених деталей. Яку граничну норму підіймання і переміщення вантажу жінками слід рекомендувати адміністрації згідно з нормативами, затвердженими МОЗ України?

*А. 5 кг

В. 20 кг

С. 10 кг

В. 7кг

Е. 15 кг




В інструментальному цеху про­водиться поверхневе заточування з використанням струмів високої частоти. Умови праці характеризуються пере­вищенням граничних рівнів шуму, ЕМП, пилу, що містить залізо, моліб­ден, двоокис кремнію. При обстеженні інструментальника діагностовано вегетосудинну дистонію, неврастенію, порушення ендокринної регуляції. Етіо­логічним фактором є:

*А. ЕМП

В. Шум

С. Залізовмісний пил

D. Молібденвмісний пил

Е. Двоокис кремнію




В механічному цеху фрезеру­вальник піддається дії високих рівнів шуму. Через 7-8 років роботи за фа­хом у нього може розвинутись профе­сійне захворювання - нейросенсорна приглухуватість. Які з запобіжних за­ходів є найбільш значущими?

*А. Заходи технологічного характеру

В. Заходи медичної профілактики

С. Заходи індивідуального захисту

D. Заходи технічного характеру

Е. Планувальні заходи




В одному з виробничих примі­щень параметри мікроклімату не від­повідають гігієнічним вимогам. Най­більш ефективним засобом його нор­малізації є:

*А. Оснащення кондиціонерами

В. Оснащення потужною витяж­ною вентиляцією

С. Оснащення ефективною при­пливною вентиляцією

D. Оснащення ефективною при­пливно-витяжною вентиляцією

Е. Оснащення вхідних дверей при­міщення повітряно-тепловою заві­сою




В одному із приміщень коксо-хімічного підприємства має місце постійне порушення параметрів мікроклімату. З метою гігієнічної оптимізації виробничого мікроклімату необхідно рекомендувати:

A * Обладнати приміщення кондиціонером

B Встановити штучну витяжну вентиляцію.

C Встановити штучну припливну вентиляцію.

D Встановити штучну припливно-витяжну вентиляцію.

E Обладнати вхідні двері приміщення повітряно-тепловою завісою.




Вивчались умови праці робіт­ників теплиць. Встановлено, що темпе­ратура повітря становить 32,0-35,0 °С, відносна вологість - 99 %, швидкість руху повітря складає 0,01 м/с. Який основний шлях тепловіддачі у таких мікрокліматичних умовах?

*А. Випромінювання

В. Випаровування

С. Конвекція

D. Кондукція

Е. Конвекційно-кондукційний




Вивчено умови праці вальщиків ліспромгоспу, які працюють з бензопилою (масою 15 кг) протягом 6 годин за робочу зміну. Вальщик працює стоячи, кистями рук стискає гумові рукоятки бензопили з силою 150-200 Н, які тримає на рівні попереку. Вкажіть вид вібрації за джерелом виникнення, що діє на робітників у даних умовах.

*А. Локальна

В. Транспортно-технологічна

С. Технологічна А

D. Транспортна

Е. Технологічна Б




Видобуток корисних копалин підземним способом супроводжується утворенням пилу, максимальна концентрація якого може перевищувати допустиму концентрацію у десятки разів. При цьому вміст вільного діоксиду кремнію в пилових частках досягає 38 % в залежності від мінералогічного складу гірничої маси. До якого виду пневмоконіозу може привести вдихання такого пилу протягом років?

А. Силікозу

В. Металоконіозу

С. Талькозу

D. Карбоконіозу

Е. Силікатозу




Виконання ремонтних робіт у закритому автомобільному боксі проводилося при працюючому двигуні. Через 30-40 хв. у слюсарів-ремонтників з'явився сильний головний біль в ділянці скронь, шум у вухах, нудота, блювання. Для якого гострого профе­сійного отруєння характерні зазначені ознаки?

*А. Оксидом вуглецю

В. Парами бензину

С. Тетраетилсвинцем

D. Оксидом азоту

Е. Масляним аерозолем




Водій ремонтував машину в за­критому гаражі, після чого звернувся зі скаргами на головний біль, запамо­рочення, нудоту, м'язову слабість, со­нливість. При огляді відзначене при­скорення пульсу, дихання, збуджен­ня, гіпертензія, манія переслідування. Найбільш імовірний діагноз?

*А. Інтоксикація оксидом вуглецю

В. Інтоксикація етилованим бензи­ном

С. Посттравматична енцефалопатія

D. Гіпертонічний криз

Е. Астеновегетативний синдром




Водій таксі 46-ти років переніс інсульт, після якого залишився правобічний геміпарез. Водія визнано інвалідом І групи. Визначте, до якої групи здоров'я належить вказана особа?

A * 5

B 4

C 3

D 2

E 1




Джерелами утворення пилу в шахті є різні виробничі процеси, пов’язані з відокремленням вугілля і породи від масиву та їх дроблення. Засоби боротьби з пилом у вугільних шахтах передбачають попередження або значне зменшення пилоутворення. Укажіть найбільш ефективні заходи боротьби з пилом у підземних виробках вугільних шахт.

А.  Водяне зрошення і вентиляція

В. Вентиляція

С. Використання індивідуальних засобів захисту

D. Технічні заходи

Е. Технологічні заходи




Для захисту персоналу радіоло­каційних станцій від короткохвильово­го випромінювання у приміщенні пе­редбачені: екранування робочих місць екранами з просвинцьованого скла, використання комбінезона і окулярів, скорочений робочих день операторів. Які заходи ще треба впровадити?

*А. Необхідне екранування робочих місць металевими сітками

В. Необхідності в захисті від ко­роткохвильового випромінювання немає

С. Всі засоби захисту відповідають гігієнічним вимогам

D. Необхідне використання ізолюючого костюма

Е. Необхідне використання протигаза та рукавичок




Для надання металевим виробам підвищеної твердості їх загартовують у печах з індукційним нагрівом при температурі 800-900°С. Теплове випромінення на робочих місцях сягає 1800 ккал/м2. Який із перелічених профілактичних заходів є найбільш ефективним для попередження перегрівання в цих умовах?

A *Екранування печей як джерел випромінення

B Влаштування повітряних душів

C Застосування кабін з радіаційним охолодженням стін

D Застосування індивідуальних засобів захисту

E Організація профмедоглядів




Для проведения периодического медицинского осмотра рабочих химического завода по производству хром- и никельсодержащих минеральных соединений создана врачебная комиссия в составе: терапевт, дерматолог, травматолог, окулист, невропатолог, иммунолог, хирург, отоларинголог, гематолог. Определите минимальный состав врачебной комиссии с учетом особенностей выпускаемой заводом продукции.

A *Отоларинголог, терапевт, дерматолог

B Терапевт, дерматолог, травматолог

C Терапевт, окулист, невропатолог

D Терапевт, иммунолог, хирург

E Терапевт, гематолог, окулист




До лікарні звернувся хворий зі скаргами на порушення больової та тактильної чутливості, біль в кінцевих фалангах пальців, що виникає після роботи. На підприємстві він працює з механічними приладами. Яку патологію треба запідозрити в цьому випадку?

A * Вібраційна хвороба

B Кесона хвороба

C Шумова хвороба

D Ознаки перевтоми

E Гіповітаміноз вітаміну B1




До лікаря звернувся громадянин із скаргами на болі в нижній щелепі. Об'єктивно: маса тіла знижена, шкір­ні покриви бліді, неприємний запах із рота, ясна кровоточать. На рентге­нограмі щелепи - явища остеопорозу. Хворий протягом 30 років працював на хімічному підприємстві. Яке захво­рювання найбільш імовірне?

*А. Хронічний остеомієліт нижньої щелепи

В. Отруєння перхлоратом калію

С. Отруєння метилртуттю

D. Хронічне отруєння фосфором

Е. Флюороз




До цехового терапевта звернувся чоловік 60 років, що працює у котельній, зі скаргами на головний біль, слабкість. Об'єктивно: в крові - карбоксигемоглобін. Отруєння якою речовиною викликає утворення у кро­ві карбоксигемоглобіну?

*А. Оксидом вуглецю

В. Марганцем

С. Свинцем

D. Ртуттю

Е. Хлором




Електрогазозварник зварює ве­ликогабаритні конструкції в незручній робочій позі, зігнувшись, у несприят­ливій акустичній обстановці (Ьекв -81,2 дБА при ГДР - 80 дБА). Концен­трація шкідливих речовин у повітрі робочої зони перевищує ГДК у 3-4 рази. Укажіть першочергові заходи щодо поліпшення умов праці:

*А. Застосування засобів індивіду­ального захисту

В. Аерація

С. Облицювання приміщень звуко-поглинаючими матеріалами

D. Раціоналізація режиму праці і відпочинку

Е. Місцева витяжна вентиляція




Ефективним заходом попередження виникнення пневмоконіозів у робітників, які працюють в умовах фіброгенних видів пилу, є максимальне зменшення вмісту пилу в зоні дихання працюючих. Цього можна до­сягти шляхом:

*А. Дистанційного керування техно­логічним процесом з інших примі­щень

В. Розбавлення запиленого повітря чистим

С. Встановлення перегородок між різними видами обладнання, яке є джерелом пилу

D. Організації провітрювання ро­бочих приміщень протягом робочо­го дня

Е. Зрошення повітря водою




З метою пилостримування і газовидалення на промислових підпри­ємствах використовуються різні засо­би, однак їх ефективність не завжди до­статня. Чим необхідно керуватися при встановленні періодичності контролю за станом повітря робочої зони?

*А. Станом систем і засобів пило­стримування і газовидалення

В. Технологією виробничого про­цесу

С. Механізмом пилоутворення

D. Класом небезпеки шкідливих ре­човин, що виділяються

Е. Концентрацією пилу і хімічних речовин у повітрі




Заготівельниці автокамер пра­цюють стоячи і нахиляючись на кут 32° більше ніж 300 разів за зміну. Од­ночасно спостерігають за 5 об'єктами. Тривалість робочих операцій - 2-4 сек. Активні дії займають 87 % від тривалості зміни. За якими показни­ками, зазначеними у задачі, можна ви­значити монотонність праці?

*А. За тривалістю виконання операції

В. За кількістю нахилів

С. За відсотком активних дій

D. За кількістю об'єктів спостере­ження

Е. За нахилами тулуба




Заготівельниці автокамер працюють стоячи і нахиляючись на кут 32º більше, ніж 300 разів за зміну. Одночасно спостерігають за 5 об’єктами. Тривалість робочих операцій – 2 – 4 сек. Активні дії займають 87 % від тривалості зміни. За якими ознаками, зазначеними у задачі, можна визначити монотонність праці?

А. За тривалістю виконання операцій

В. За кількістю нахилів

С. За відсотком активних дій

D. За кількістю об’єктів спостереження

Е. За нахилами тулуба




Клінікою НДІ встановлено у робітника, який працює на збагачувальній фабриці, професійне захворювання - хронічний пиловий бронхіт. Розслідування випадку проводить комісія у складі представників: підприємства, медико-санітарної частини, територіальної СЕС, відділення Фонду соціального страхування, профспілкової організації. Представник якого закладу повинен очолити роботу комісії згідно з чинним "Положенням про розслідування…"?

A * Територіальної СЕС

B Підприємства

C Фонду соціального страхування

D Профспілкової організації

E Медико-санітарної частини




Медичним оглядом у електрозварника виявлено енцефалопатію, пневмоконіоз, екстрапірамідну недостатність з первинними ушкодженнями ніг – “хода півня”. Яке професійне отруєння виявлено у електрозварника ?

A *Отруєння марганцем

B Отруєння свинцем

C Сидероз

D Отруєння вуглецю оксидом

E Антракоз




На авіаційному заводі про­водиться обробка матеріалів з вико­ристанням оптичних квантових гене­раторів. Встановлено, що установка випромінює у видимому спектрі рів­ні лазерного випромінювання на ро­бочих місцях, які перевищують ГДР. Вкажіть, які органи будуть уражатись в першу чергу?

*А. Око

В. Шкіра

С. Печінка

D. Селезінка

Е. Нирки




На автотранспортному підпри­ємстві за останні п'ять років захворю­ваність на попереково-крижовий ра­дикуліт зросла з 5,3 до 6,8 випадків на 100 робітників. Одночасно на 1,2 дня зросла і середня тривалість захворю­вання. Яка група факторів у даному разі найбільш імовірно зумовила ці негативні прояви?

*А. Умови праці

В. Рівень побуту

С. Рівень матеріальної забезпече­ності

D. Спадковість

Е. Умови та характер відпочинку




На деревообробному комбіна­ті проводиться сушка деревини за до­помогою електромагнітних полів раді­очастот, рівень яких перевищує ГДР. З якого матеріалу необхідно виготовити захисні екрани для попередження не­гативного впливу електромагнітних полів на організм працівників?

*А. З металу

В. З дерева

С. З цегли

D. З пластмаси

Е. Зі скла

1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16


написать администратору сайта