Главная страница

Тести крок. Фізіологія вагітності, пологів післяпологового періоду. Перинатальна охорона плода


Скачать 133.8 Kb.
НазваниеФізіологія вагітності, пологів післяпологового періоду. Перинатальна охорона плода
АнкорТести крок
Дата01.02.2023
Размер133.8 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла20140312-152940.docx
ТипДокументы
#915349
страница2 из 5
1   2   3   4   5
Плацентарна дисфункція. затримка розвитку плода. Патологія періоду новонародженості. Методи інтенсивної терапії та реанімації новонародженого
Роділля Н., з обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом народила доношену дівчинку, масою 3100 гр. Ознаки відшарування посліду і кров’янисті виділення із статевих шляхів відсутні. Матка помірної щільності. Пройшло 30 хв. Яка патологія виникла?

*A Справжнє прирощення плаценти;

B Передлежання плаценти;

C Защемлення плаценти;

D Гіпотонія матки;

E Розрив матки.
Роділля 25 років поступила в пологовий будинок на 38 тижні вагітності з регулярною пологовою діяльністю та кров’янистими виділеннями з статевих шляхів. Шийка матки згладжена, відкриття каналу 4 см і його перекриває губчаста тканина м’якої консистенції. При бімануальному огляді кровотеча припинилась. Яка причина посилення кровотечі?

A Передчасне відшарування низько розміщеної плаценти

*B Повне передлежання плаценти;

C Кровотеча з розриву шийки матки;

D Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти;

E Коагулопатична кровотеча.
Вагітна 25 років, народжує вперше. Вагітність 40 тижнів, головне передлежання, І період

пологів. Пологова діяльність триває 12 годин, перейми через 5-6 хв тривалістю 45-50 сек.

Серцебиття плоду раптово зменшилась до 90/хв. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 6 см. Який діагноз найбільш імовірний?

A Гемолітична хвороба плода

B Хронічна гіпоксія плода

*C Гостра гіпоксія плода

D Гіпотрофія плода

E Фето-плацентарна недостатність
Повторновагітна 25 років. У третьому періоді пологів з’явилася кровотеча без ознак відділення плаценти. При ручному відділенні плаценти встановлено наявність плаценти, що вросла в міометрій. Тактика лікаря.

Переливання крові

Інструментальне виділення посліду.

Вживання утеротонічних препаратів.

*D.Лапаротомія, екстирпація матки.

E. Профілактика післяродового запалення матки.
30 хвилин тому народився плід масою 4.200 довжиною 54 см. Ознаки відділення плаценти відсутні, з’явилася кровотеча, яка досягла 450 мл. Яка тактика акушера-гінеколога?

Ввести утеротоніки в шийку матки

Виділити послід по Абуладзе

Виділити послід по Креде-Лазаревичу

Виділити послід по Гентеру

*E.Провести ручне відділення плаценти.
При проведенні операції кесарського розтину в зв’язку з повним передлежанням плаценти після видалення плаценти виникла значна кровотеча з ділянки плацентарної площадки. Відмічаються залишки плацентарної тканини, що не видаляються серветкою, матка м’яка, погано скорочена. Поставлений діагноз справжнього часткового прирощення плаценти. Вкажіть найбільш раціональну тактику щодо зупинки кровотечі.

Провести ушивання ділянок кровотечі

Видалити гостро залишки плацентарної тканини.

*C. Провести операцію екстирпації матки без додатків

D. Провести перев’язку магістральних судин.

E. Ввести довенно утеротоніки.
В пологовий будинок поступила вагітна зі скаргами на ниючий біль в попереку та мажучі кров’яні виділення з піхви. Строк вагітності 36-37 тижнів. Об-но: розміри тазу нормальні, ОЖ-102см, ВДМ 38см .Над входом в таз знаходиться велика м’яка частина плода, в дні матки більш щільна округлої форми. Серцебиття плода до 160 уд/хв, вище пупка зліва. P.V. шийка матки щільна, відкрита на 5 см, визначається навколоплідний міхур, край плаценти, передлежить тазовий кінець. Яка акушерська тактика в подальшому веденні вагітної?

Екстракція плода за тазовий кінець

Пологи через природні шляхи

*C. Кесарський розтин

D. Пролонгування вагітності

E. Накладання акушерських щипців
Першовагiтна в термiнi 37 тижнiв. Плiд живий. Таз 26-28-31-20. Три днi тому при вiдсутностi пологової дiяльностi з’явилися кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв в кiлькостi 50-60 мл. Через 2 доби кровотеча повторилася. Пiхвове дослiдження: шийка матки скорочена, канал пропускає палець. За внутрiшнiм вiчком визначається губчаста тканина. Голiвка плоду рухлива над входом у малий таз. Пiсля дослiдження кровотеча пiдсилилася. Дiагноз ?

Вiдшарування нормально розташованої плаценти

Рак шийки матки

Гiпотонiчна маткова кровотеча

*D. Передлежання плаценти

E. Загроза розриву матки
Повторновагітна 32 роки, хворіє на гіпертонічну хворобу 1 ступеня. Почався другий період родів. Голівка в порожнині малого тазу. Потуги через 2 хв., по 30 сек. Серцебиття плода 104 уд/хв., глухе. Запідозрене передчасне відшарування плаценти. Тактика лікаря:

*A. Порожнинні акушерські щипці

B. Родостимуляція.

C. Кесарський рзтин.

D. Лікування внутрішньоутробної гіпоксії плода.

E. Вакуум-екстракція плоду.
Роділля 29 років доставлена до пологового будинку з вагітністю 39-40 тижнів, з приводу кровотечі з піхви та гострого болю у животі, які з’явилися годину тому. АТ - 180/100 мм рт.ст. Серцебиття плоду не прослуховується. При піхвовому обстеженні: кров’янисті виділення зі згустками крові. Шийка згладжена, розкриття повне. Плідний міхур цілий, постійно напружений, передлежить голівка – великим сегментом до входу у малий таз; плацентарна тканина не визначається. Яке ускладнення виникло у пологах?

*A. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

B. Повне передлежання плаценти

C. Розрив шийки матки

D. Розрив варикозного вузла у піхві

E. Розрив тіла матки

Вагітну 25 років доставлено до пологового будинку із вагітністю 34 тижні та скаргами на яскраві кров'янисті виділення із згустками, які з'явились після акту дефекації. Голівка плоду біля дна матки. Серцебиття плоду - 140 за хв. Пологової діяльності немає. Піхвове дослідження: шийка матки довжиною 3мм, зів пропускає кінчик пальця, скрізь склепіння піхви промацується масивне утворення м'якої консистенції, виділення кров'янисті, яскраві. Який найбільш імовірний діагноз?

*A. Передлежання плаценти

B. Розрив матки

C. Відшарування природно розташованої плаценти

D. Низьке прикріплення плаценти

E. Загроза передчасних пологів

Вагітна 24 років поступила до пологового відділення з терміном 36 тижнів, тривалим важким гестозом, скаргами на болі у животі, кров'янисті виділення із статевих шляхів. Об'єктивно: загальний стан середньої важкості, пульс - 90/хв. , АТ-150/90 мм рт.ст. Матка напружена, серцебиття плоду - 179/хв, глухе. Піхвове дослідження: шийка матки довжиною 2,5 см, зовнішній зів пропускає 1 палець. Крізь склепіння піхви визначається голівка плоду. З матки помірні кров'янисті виділення. Який діагноз найбільш імовірний?

*A. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

B. Загроза передчасних пологів

C. Передлежання плаценти

D. Розрив матки

E. Прееклампсія
Вагітна, 30 років, звернулась в жіночу консультацію зі скаргами на появу кров'янистих виділень з піхви яскравого кольору при вагітності 32 тижні. Вагітна з підозрінням на передлежання плаценти госпіталізована в стаціонар. Для підтвердження діагнозу можливе проведення внутрішнього дослідження в умовах:

*A. В операційній при її готовності до операції.

B. В оглядовій жіночої консультації.

C. В приймальному відділенні пологового будинку.

D. В пологовій залі з дотриманням всіх правил асептики.

E. Не проводити із-за небезпеки появи профузної кровотечі.
Роділля , 29 років, доставлена в акушерський стаціонар із скаргами на кров’янисті виділення із статевих шляхів, які виникли з початком регулярної пологової діяльності. Термін гестації 38 тижнів, перейми по 30-35 сек., через 4-5 хв., . Серцебиття плоду 150 уд/хв .Внутрішнє акушерське обстеження: шийка матки пом’якшена, вкорочена до 2 см., цервікальний канал відкритий на 2см. Плідний міхур цілий. Визначається край плацентарної тканини. Після амніотомії кровотеча не зменшилась. Загальна крововтрата складає 300

*A. Закінчити пологи шляхом кесарського розтину.

B. Накласти шкірно-головні щипці по Губареву-Іванову.

C. Провести стимуляцію пологової діяльності..

D. Вичікувальна тактика.

E. Застосувати операцію метрейрізу.
Роділля 25 років прибула в пологове відділення з родовою діяльністю. Вагітність третя, доношена, пологи перші. В анамнезі 2 медаборти. У роділлі виявлені набряки, АТ – 180/100 мм.рт.ст. На висоті однієї із перейм роділля побіліла, PS – 100 уд/хв. Матка в гіпертонусі, асиметрична, напружена, болюча при пальпації. Серцебиття плоду відсутнє. При вагінальному дослідженні: шийка матки сглажена, відкриття 4 см. Плодовий міхур цілий. Помірні кров’янивті виділення. Яке ускладнення

*A. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.

B. Розрив матки.

C. Передлежання плаценти.

D. Емболія навколоплідними водами.

E. Міхуровий заніс
До пологового будинку надiйшла вагiтна зi скаргами на кров’янистi видiлення з статевих шляхiв, якi почалися зненацька, пiд час вiдпочинку. Болю не вiдчуває. Термiн вагiтностi 37 тижнiв. При обстеженнi положення плоду косе, серцебиття приглушене, ритмiчне 136 уд. на хв. При внутрішньому акушерському дослiдженнi (при розгорнутiй операцiйнiй): шийка матки вiдкрита на 3 см, за внутрiшнiм вiчком вiдчувається губчаста тканина. Який дiагноз найбiльш

*A. Передлежання плаценти.

B. Шийкова вагiтнiсть.

C. Передчасне вiдшарування нормально розташованої плаценти.

D. Розрив матки.

E. Розрив пупочних судин.

Вагiтна, 27 рокiв, в термiнi пологiв, доставлена машиною швидкої допомоги зi скаргами на помiрну кровотечу з статевих шляхiв, бiль в животi, яка виникла 1 годину тому. При дослiдженнi : матка в пiдвищеному тонусi, болюча в областi дна. При УЗД: плацента бiля дна матки, вiзiалiзується ретро-плацентарна гематома розмiрами 6 х 7 см. Серцебиття плода приглушене, 170 уд. за хв. Який діагноз ?

*A. Передчасне вiдшарування нормально розташованої плаценти.

B. Передлежання плаценти.

C. Міхурцевий занiс.

D. Розрив матки.

E. Емболiя навколоплiдними водами.
Роділля 38 років, поступила з приводу кровотечі зі статевих шляхів, яка з'явилася 2 години тому з початком переймів. Крововтрата 50 мл. Загальний стан задовільний. АТ 120/75 мм рт ст. Піхвове дослідження: шийка матки згладжена, відкриття 4 см. Спереду зліва визначається губчата тканина з нерівною поверхнею. Плідний міхур цілий. Передлежить голівка плода,,рухома над входом в малий таз. Після дослідження кровотеча підсилилася. Який найбільш імовірний діагноз?

*A. Передлежання плаценти

B. Рак шийки матки

C. Розрив матки

D. Розрив варикозно расширених вен піхви.

E. Відшарування нормально розташованої плаценти
Вагітна у терміні 35 тижнів скаржиться на постійну біль в животі, кров'яні виділення зі статевих органів. Вагітність перебігала на фоні прееклампсії середнього ступеню. Загальний стан: шкіра бліда, пульс 98 уд/хв, АТ 100/60 мм рт ст. Матка напружена, спостерігається локальна болючість зліва біля дна. Серцебиття плода 160-170 уд/хв, глухе. При піхвовому дослідженні: шийка матки закрита, помірні кров'яні виділення. Голівка плода притиснута до входу в малий таз. Діагноз?

*A. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

B. Загроза передчасних пологів

C. Передлежання плаценти

D. Почавшийся розрив матки

E. Нормальні термінові пологи.
Першовагітна 26 років, в терміні 39 тижнів. Перейми по 20 секунд через 8 хвилин. При піхвовому досліджені: шийка матки згладжена, відкриття маткового вічка 2см , яке перекриває губчаста тканина м‘якої консистенції. При піхвовому досліджені почалась кровотеча. Яка найбільш вирогідна причина її виникнення?

*A. Предлежання плаценти.

B. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.

C. Поліп шийки матки

D. Рак шийки матки.

E. Кровотеча з варікозно розширених вузлів піхви.
Повторнородяча скаржиться на різкий біль в животі, кров’яні виділення, які з’явились під час перейм.. Пульс – 96 уд/хв, АТ – 90/60 мм.рт.ст. Матка в гіпертонусі, болюча. По передній стінці матки визначається пухлиноподібне утворення, розмірами 6х5см, різко болюче. Серцебиття плода 160уд/хв.При піхвовому дослідженні: шийка матки скорочена, відкритя 5см, плідний міхур напружений, передлежить голівка. Виділення кро_в’янисті, темного кольору, помірні. Яка причина кровотечі?

*A. Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти.

B. Розрив матки.

C. Передлежання плаценти.

D. Початок пологової діяльності.

E. Емболія навколоплідними водами.
Вагітна в терміні 32 тижні скаржиться на кров'янисті віділення з піхви із згортками, які з'явилися під час випорожнення. Голівка плода біля дна матки. Сердцебиття плода - 140 уд/хв., ритмічне. Пологової діяльності немає. Вагінальне дослідження: шийка матки довжиною 3 см, вічко пропускає палець, за внутрішнім вічком промацується м'якувата тканина, виділення кров'янисті, яскраві, значні. Який найбільш імовірний діагноз?

*A. Передлежання плаценти

B. Низьке прикріплення плаценти

C. Розрив матки

D. Загроза передчасних пологів

E. Відшарування нормально розташованої плаценти
Хвора 18 років поступила у гінекологічне відділення зі скаргами на ниючий біль внизу живота. Остання менструація 2 місяці тому. При бімануальному дослідженні шийка матки довжиною до 2 см, ціанотична, зовнішній зів закритий. Тіло матки кульоподібної форми, м'якуватої консистенції, збільшено відповідно 7-8 тижням вагітності. Який діагноз найбільш

*A. Загрозливий аборт

B. Аборт, що розпочався

C. Аборт у ходу

D. Фіброміома тіла матки

E. Неповний аборт
Хвора 20 років надійшла до гінекологічного відділення зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота, у поперековій ділянці, помірні кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Остання менструація 2 місяці тому. При бімануальному дослідженні шийка матки довжиною до 2,5 см, м'яка, ціанотична, зовнішній зів пропускає кінчик пальця. Тіло матки кульоподібної форми, збільшене, м'якуватої консистенції, відповідає 7 тижням вагітності, склепіння вільні, безболючі. Виділення кров'янисті, незначні. Який діагноз найбільш імовірний?

*A. Аборт, що розпочався

B. Загрозливий аборт

C. Аборт у ходу

D. Фіброміома тіла матки

E. Позаматкова вагітність
До гінекологічного стаціонару звернулася жінка 36 років зі скаргами на значну кровотечу зі статевих шляхів та затримку місячних на місяць.. При бімануальному дослідженні: шийка матки " бочкоподібної" форми, м'якої консистенції. Матка звичайних розмірів, дещо розм'якшена. Придатки без особливостей з обох сторін. При дзеркальному дослідженні: шийка матки синюшна, збільшена у розмірах, зовнішнє вічко розкрите до 0..5 см . Дослідження сечі на ХГ - позитивне. Встановити діагноз.

*A. Шиїчна вагітність

B. Маткова вагітність

C. Аборт у ходу

D. Загроза переривання вагітності

E. Позаматкова вагітність

6. Роділля у терміні пологів, доставлена у першому періоді пологів з матковою кровотечею. Шкіра та слизові – бліді. Пульс – 100/хв. АТ - 90/60 мм рт.ст. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкрита на 6 см. На всьому протязі вічка визначається плацентарна тканина. Кровотеча підсилилюється. Яка тактика лікаря?

*A. Кесарський розтин

B. Консервативне ведення пологів

C. Стимуляція пологів окситоцином

D. Рання анміотомія з накладенням шкірно-головних щипців

E. Накладення порожнинних акушерських щипців
7.Першовагітна у терміні 20 тижнів скаржиться на болі по низу живота, мажучі кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Матка в підвищеному тонусі, рухомість плода відчуває. При бімануальному дослідженні: матка збільшена відповідно терміну вагітності, шийка матки скорочена до 0,5 см, зовнішнє вічко відкрите на 2 см. Виділення кров'янисті, мажучі. Який найбільш вірогідний діагноз?

*A. Аборт, що почався

B. Загроза переривання вагітності

C. Аборт в ходу

D. Неповний аборт

E. Завмерла вагітність
8.У роділлі 38 років - повторні пологи, пологова діяльність протягом 12 годин. 2 години тому відійшли води, почались потуги . Положення плоду повздовжнє, голівка в порожнині малого тазу. Серцебиття плоду 120/хв, ясне, ритмічне. Через 30 хв. породілля зблідла, почалась блювота. Скарги на запаморочення, дзвін у вухах. Пульс -110/хв, АТ- 100/60 мм рт.ст. Пологова діяльність не змінилась. Матка напружена, зліва біля дна з'явилось різко болюче випинання. Серцебиття плоду - 90/хв. 2 тижні тому лікувалася у стаціонарі з приводу гестозу. Яка причина погіршення стану роділлі?

*A. Передчасне відшарування нормально розміщено плаценти

B. Здавлення нижньої порожнинної вени

C. Загрожуючий розрив матки

D. Розрив матки, що розпочався

E. Розрив матки, що здійснився
Термін вагітної 32 років – 33 тижні. Знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу гестозу ІІІ ступеня. Скарги на раптовий гострий біль в животі, блювання. Об'єктивно: шкіра бліда, пульс – 86/хв, АТ – 180/100 мм рт.ст, набряки, в сечі - білок. Матка напружена, різко болюча, на передній стінці визначається випячування 5х8 см. Серцебиття плоду глухе, 110/хв. З піхви помірні кров'яні виділення. Голівка плоду притиснута до входу в таз. Канал шийки матки пропускає 1 палець вільно. Яка тактика лікаря в даному випадку

*A. Кесарський розтин

B. Пологовикликання

C. Гіпотензивна терапія

D. Антигіпоксична терапія

E. Амніотомія
П’ята доношена вагітність, другі роди. В анамнезі 3 аборти. Вагітність протікала без ускладнень. З початком родової діяльності з’явилась кровотеча. Матка з чіткими контурами, положення плода повздовжнє, голівка притиснена до входу в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 140 уд/хв.При внутрішньому дослідженні: шийка матки cкорочена до 0,5 см, цервікальний канал відкритий на 4 см. За вічком визначається оболонки і м 'яка тканина, що виступає за край вічка. Голівка плода відштовхується від входу в малий таз. Після дослідження кровотеча посилилась, загальна крововтрата складає 300мл. Вкажіть причину кровотечі

Рак шийки матки

Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

*C. Передчасне відшарування низько розташованої плаценти

D. Повне передлежання плаценти

E. Часткове передлежання плаценти

Термін вагітної 32 років – 33 тижні. Знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу гестозу ІІІ ступеня. Скарги на раптовий гострий біль в животі, блювання. Об'єктивно: шкіра бліда, пульс – 86/хв, АТ – 180/100 мм рт.ст, набряки, в сечі - білок. Матка напружена, різко болюча, на передній стінці визначається випячування 5х8 см. Серцебиття плоду глухе, 110/хв. З піхви помірні кров'яні виділення. Голівка плоду притиснута до входу в таз. Канал шийки матки пропускає 1 палець вільно. Яка тактика лікаря в даному випадку

*A. Кесарський розтин

B. Пологовикликання

C. Гіпотензивна терапія

D. Антигіпоксична терапія

E. Амніотомія
П’ята доношена вагітність, другі роди. В анамнезі 3 аборти. Вагітність протікала без ускладнень. З початком родової діяльності з’явилась кровотеча. Матка з чіткими контурами, положення плода повздовжнє, голівка притиснена до входу в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 140 уд/хв.При внутрішньому дослідженні: шийка матки cкорочена до 0,5 см, цервікальний канал відкритий на 4 см. За вічком визначається оболонки і м 'яка тканина, що виступає за край вічка. Голівка плода відштовхується від входу в малий таз. Після дослідження кровотеча посилилась, загальна крововтрата складає 300мл. Вкажіть причину кровотечі

Рак шийки матки

Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

*C. Передчасне відшарування низько розташованої плаценти

D. Повне передлежання плаценти

E. Часткове передлежання плаценти
Під час кесаревого розтину у повторновагітної 37-38 тиж. з діагнозом передчасного відшарування нормально розташованної плаценти на фоні пізнього гестозу виявлено: матка м’яка, ціанотична, тотально імбібована кров’ю (матка Кувелера). Яка подальша тактика?

*A. Екстирпація матки без додатків

B. Надпіхвова ампутація матки

C. Перев’язка маточної артерії

D. Перев'язка здухвинної артерії

E. Розширена екстирпація матки
Роділля 28 років в терміні пологів, скаржиться на значні кров'яні виділення із статевих шляхів та несподіваний біль у животі, який з’явився після падіння. Шкіра бліда, пульс 110 уд/хв, АТ 80/60 мм рт. ст., запаморочення. Консистенція матки щільна. У зв'язку з великим напруженням матки частини плода ледве промацуються. Під час пальпації матка дуже болісна. Серцебиття плоду глухе, одиночні удари. При піхвовому дослідженні - шийка матки скорочена, відкриття маточного вічка 2 см. плідний міхур дуже напружений. Що робити?

*A. Кесарів розтин

B. Вакуумекстракція плода

C. Гемостатична терапія

D. Акушерські щіпці

E. Стимуляція пологової діяльності
До пологового будинку доставлена вагітна зі скаргами на кров'янисті виділення з статевих шляхів, які виникли вночі, під час сну. Біль не відчуває. Термін вагітності 34 тижні. Положення плода поздовжнє, передлежання головне. Серцебиття плода 160 уд/хв, приглушене. При піхвовому дослідженні: шийка матки пропускає палець, за внутрішнім вічком визначається губчаста тканина. В піхві згортки крові.

*A. Передлежання плаценти

B. Низьке прікріплення плаценти

C. Розрив матки

D. Загроза передчасних пологів

E. Відшарування нормально розташованої плаценти

6. Роділля 29 років, пологова діяльність продовжується 7 годин. Вагітність третя, доношена, пологи перші. В анамнезі 2 штучних аборти. АТ - 180/100 мм рт ст, набряки нижніх і верхніх кінцівок, білок в сечі 3 г/л. На висоті однієї з перейм роділля зблідла, відчула сильний біль в животі. Пульс - 100 уд/хв, ритмічний. АТ знизився до 100/60 мм рт ст. Матка в гіпертонусі, асиметрична, болюча, особливо в правому куті. Серцебиття плода приглушене, ритмічне 100 уд/хв. При вагінальному дослідженні:шийка матки згладжена, відкриття 4 см, плодовий міхур цілий, помірні кров'янисті виділення. Який діагноз найбільш

*A. Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти

B. Емболія навколоплідними водами

C. Розрив матки

D. Тетанус матки

E. Передлежання плаценти
7.Вагітна , 22 роки у терміні 37 тижнів, в анамнезі пізній самовільний викидень. Вночі раптово почалася кровотеча із статевих шляхів, до 200 мл . Положення плода поздовжнє, голівка над входом в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 140 уд./хв. При вагінальному дослідженні виявлено, що канал шийки матки пропускає 1 поперечний палець, у вічку та на всьому протязі навколо нього через склепіння пальпується губчата тканина. Яка причина кровотечі?

*A. Передлежання плаценти.

B. Загроза передчасних пологів.

C. .Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти.

D. .Низьке прикріплення плаценти.

E. Ерозія шийки матки.
8.У повторновагітної, 25 років, з важкою формою інсулінозалежного діабету при терміні вагітності 32 тижні наступило повне передчасне відшарування нормально розташованої плаценти. При операції кесарського розтину, встановлена наявність по лівому ребру матки, передній та задній стінках зліва масивних крововиливів. Матка має мармуровий вигляд синюшно-багрового кольору, в черевній порожнині до 200 мл геморагічної рідини. Яке ускладнення виникло внаслідок передчасного відшарування плаценти?

Геморагічний шок.

ДВЗ–синдром.

*C. Матка Кувелера.

D. Емболія навколоплодовими водами.

E. Гіпотонія матки.
9.Повторновагітна, вагітність 30 тижнів, поступила зі скаргами на кров’янисті виділення зі статевих шляхів, які з’явились після фізичного навантаження. В анамнезі 2 штучних аборта, останній ускладнився ендометритом. Об’єктивно: АТ-110/60 мм.рт.ст., пульс 82 уд./хв. Матка в нормотонусі, відповідає терміну вагітності, положення плоду-повздовжне, серцебиття – 164 уд./хв. При огляді в дзеркалах: шийка матки не змінена. Із зовнішнього вічка витікає кров в помірній кількості. Через склепіння пальпується м’яка тканина. Який діагноз найбільш імовірний?

Ерозія шийки матки

Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

Пізній викидень, що почався

*D. Передлежання плаценти

E. Міхурний занесок
10.У повторнородячої, з діагностованим крайовим передлежанням плаценти, з’явились кров’янисті виділення з статевих шляхів. Перейми по 45-50с через 2,5 хв. Предлежить голівка малим сегментом в площині входу малого тазу. Серцебиття плоду до 140 за хв.При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 5 см. Плідний міхур цілий. Кров’янисті виділення незначні. Загальна крововтрата 70 мл. Ваша тактика?

Ввести спазмолітики

Виконати кесарів розтин

*C. Провести амніотомію

D. Ввести утеротоніки

E. Ввести гемостатики
1   2   3   4   5


написать администратору сайта