Главная страница
Навигация по странице:

  • Патологічні стани репродуктивної системи у дітячому та підлітковому віці.

  • Тести крок. Фізіологія вагітності, пологів післяпологового періоду. Перинатальна охорона плода


    Скачать 133.8 Kb.
    НазваниеФізіологія вагітності, пологів післяпологового періоду. Перинатальна охорона плода
    АнкорТести крок
    Дата01.02.2023
    Размер133.8 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла20140312-152940.docx
    ТипДокументы
    #915349
    страница4 из 5
    1   2   3   4   5

    Доброякісні новоутворювання статевих органів жінки. Діагностика, лiкування та профілактика. Гінекологічні аспекти захворювань молочної залози.
    Хвора 49 років, скаржиться на тривалі та рясні менструації протягом 2-х років. При вагінальному дослідженні: шийка матки циліндрична, цервікальний канал пропускає один палець, вище рівня внутрішнього вічка промацується тверда пухлина діаметром до 4 см. Матка побільшена до 10 тижнів вагітності, щільна, неболюча. Додатки не пальпуються. Який найбільш імовірний діагноз?

    *A Субмукозна фіброміома матки;

    B Аборт в ходу;

    C Поліп шийки матки;

    D Міхурцевий занесок;

    E Аномалія розвитку матки.
    Хвора А. 25 років, під час самообстеження виявила пухлину у верхньому зовнішньому квадранті правої молочної залози. При пальпації – безболісне, тверде, рухоме утворення молочної залози діаметром 2 см, периферичні лімфатичні вузли не змінені. При ультразвуковому дослідженні молочних залоз: у верхньому зовнішньому квадранті правої молочної залози об'ємне утворення підвищеної ехогенності, розміром 21х18 мм. Вкажіть найбільш імовірний діагноз.

    *A Кіста молочної залози

    B Фіброаденома

    C Дифузна мастопатія

    D Рак молочної залози

    E Мастит
    Хвора 29 років, скаржиться на різкі болі внизу живота. Болі виникли раптовоі. Остання менструація була 10 днів тому, прийшла в строк. Пологів — 2, абортів — 2. Пів роки тому була винайдена пухлина яєчника. Пульс – 100/хв, ритмічний, дихань 22 за хвилину. Язик сухий, не обкладений. Живіт здутий, напружений, різко болючий, особливо зліва. Тіло матки чітко не визначається через напруження передньої черевної стінки. Придатки зправа не визначаються. В області лівих придатків пальпується пухлина туго еластичної консистенції, обмежено рухома, болісна. Параметрії вільні. Діагноз:

    A Апоплексія яєчника

    B Порушена позаматкова вагітність;

    *C Перекрут ніжки пухлини яєчника;

    D Розрив кісти яєчника;

    E Порушення живлення фіброматозного вузла.
    Хвора 48 років, скаржиться на рясні менструації. Пологів - 2, абортів - 2. За останні 2 роки до гінеколога не зверталась. Об'єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, чиста. Тіло матки збільшене до 14 - 15 тижнів вагітності, нерівної поверхні, рухоме, безболісне. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, область їх безболісна. Параметрії вільні. Виділення слизові. Який найбільш вірогідний діагноз?

    A Хоріонепітеліома;

    B Саркома тіла матки;

    C Вагітність 14-15 тижнів;

    *D Фіброміома матки;

    E Рак ендометрію;
    Хвора 36 років, скаржиться на біль внизу живота. Менструації рясні. Остання менструація 10 днів тому. Родів — 2, абортів — 2. За останні 2 роки до гінеколога не зверталась. Об'єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, чиста. Тіло матки збільшене до 22 — 23 тижнів вагітності, нерівної поверхні, рухоме, безболісне. Склепіння глибокі. Додатки не визначаються, область їх безболісна. Параметрії вільні. Виділення слизові. Який найбільш вірогідний діагноз?

    A Рак ендометрію.

    B Саркома тіла матки;

    C Вагітність 14-15 тижнів;

    D Хоріонепітеліома;

    *E Фіброміома матки;
    Хвора 48 років, звернулась з приводу того, що за останні 8-9 місяців менструації дуже рясні, приводять до анемізації, порушена працездатність. Протягом 2 років спостерігається гінекологом з приводу фіброміоми матки. Об'єктивно: шийка матки циліндрична, чиста, вічко закрите. Тіло матки збільшене до 9 - 10 тижнів вагітності, цупке, рухоме, безболісне. Придатки з обох сторін не визначаються. Параметрії вільні. Склепіння глибокі. Виділення слизові. Який найбільш вірогідний діагноз?

    A Інтерстиціальна фіброміома матки

    B Рак ендометрію;

    *C Субмукозна фіброміома матки;

    D Ендометріоз з переважним ураженням тіла матки;

    E Фіброміома матки та вагітність.
    Хвора 36 років, скаржиться на біль внизу живота, що нагадує перейми, слабкість, серцебиття. За останні 2 роки менструації стали більш рясні, довготривалі. Остання менструація почалась 2 дні тому. Об'єктивно: Шкіра й слизові оболонки бліді, пульс — 88/хв.. Живіт м'який, безболісний. Гінекологічний статус: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, канал вільно пропускає 2 пальці. У цервікальному каналі визначається пухлина розміром 3x6 см, щільної консистенції. Тіло матки збільшене до 7-8 тижнів вагітності, нерівної поверхні, рухоме, безболісне. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, область їх безболісна. Параметрії вільні. Який діагноз?

    A Хоріонепітеліома, метастаз в шийку матки

    B Ендофітний ріст раку шийки матки;

    *C Фіброматозний вузол, що народжується;

    D Аборт в ходу в строк 7-8 тижнів вагітності;

    E Екзофітний ріст раку шийки матки.
    Хворій, 35 років, що скаржиться на кров'янисті виділення з піхви на протязі 4-ох тижнів зі збільшенням матки до 10-ти тижнів вагітності, з діагностичною метою проведено вишкрібання цервікального каналу і порожнини матки. Вишкрібок незначний, біля дна матки визначається "симптом стрибка". Вкажіть найбільш вірогідну патологію, що зумовила маткову кровотечу?

    A Рак тіла матки

    B Ендометріоз матки;

    C Поліп тіла матки;

    *D Міома матки зі субмукозною локалізацією вузла

    E Неповний аборт.
    Хвора Б., 38 років, 5 років спостерігається з приводу міоми матки (розмір пухлини-до 10 тиж. вагітності), скаржиться на рясні тривалі менструації, при яких кількість гемоглобіну знижується до 80 г/л. 5-та доба менструації, виділення рясні, хвора бліда. План невідкладної допомоги:

    A Антибактеріальна терапія;

    B Гемостатична терапія;

    C Гемостимулююча терапія;

    *D Лікувально- діагностичне вишкрібання матки;

    E Гормональне лікування.
    В жіночу консультацію звернулася жінка 40 років зі скаргами на порушення менструального циклу по типу гіперполіменореї на протязі півроку, тягнучі болі в нижніх відділах живота, слабкість. При гінекологічному обстеженні тіло матки збільшено до 12 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. В аналізі крові виявлена анемія Hb=90 г/л. Яку патологію можна запідозрити?

    A Дісфункціональна маткова кровотеча.

    B Рак тіла матки;

    C Вагітність;

    D Кістома яєчника;

    *E Міома матки;

    Жінка, 26 років, скаржиться на кров'янисті виділення із статевих шляхів на протязі останніх 14 днів, біль внизу живота, загальну втому, слабкість, схуднення, підвищення температури тіла, біль у грудях, утруднене дихання. Хвора бліда, млява. У клінічному аналізі крові: Гемоглобін - 72 г/л. 5 тижнів тому перенесла операцію штучного переривання вагітності у строку 6-7 тижнів. При бімануальному дослідженні: матка збільшена до 8-9 тижнів вагітності. Дослідження сечі на ХГ різко позитивне. В крові підвищені показники (-фетопротеіну та трофобластичного (-глобуліна.. Встановити діагноз.

    *A. Хоріоепітеліома

    B. Метроендометрит

    C. Перфорація матки

    D. Фіброміома матки

    E. Рак тіла матки
    У хворої на хоріонепітеліому матка має величину, що відповідає 12-13 тижневій вагітності, хвора скаржиться на сильну маткову кровотечу, гемоглобін 52 г/л. Який метод лікування слід обрати для цієї пацієнтки?

    Дистанційну гамма- терапію

    Ампутацію матки.

    Хіміотерапію.

    *D. Екстирпацію матки з придатками з наступною хіміотерапією.

    E. Гормонотерапію.
    У вагітної на 12-му тижні виявлено і гістологічно підтверджено рак шийки матки І ст. Яка подальша тактика ведення хворої?

    Провести розширену екстирпацію матки з придатками.

    Доносити вагітність, після пологів провести біопсію шийки матки.

    Провести переривання вагітності.

    Провести діатермоконізацію шийки матки.

    Перервати вагітність і провести курс хіміотерапії.
    Хвора 62 роки. Скаржиться на значне свербiння та почуття сухiстi у дiлянцi зовнiшнiх статевих органiв. При гiнекологiчному дослiдженнi: зовнiшнi статевi органи атрофiчнi, шкiра великих статевих губ зморщена, суха, вхiд до пiхви значно звужений. Дiагноз ?

    Глiстна iнвазiя

    Бактеріальний вагіноз

    Алергiйний дерматит

    Синiльний кольпiт

    *E. Крауроз
    У жінки 32 років при огляді шийки матки в зеркалах виявлено гіперемію цервікального каналу та піхвової частини шийки матки. За допомогою якого метода можна встановити патологію шийки матки?

    Ультразвукове дослідження

    Кульдоскопія

    Кольпоцитологія

    Діагностичне вишкрібання матки та шийки

    *E. Кольпоскопія з біопсією та подальшим гістологічним дослідженням

    Хвора 48 років, звернулась з приводу того, що за останні 8-9 місяців менструації дуже рясні, приводять до анемізації, порушена працездатність. Протягом 2 років спостерігається гінекологом з приводу фіброміоми матки. Об'єктивно: шийка матки циліндрична, чиста, вічко закрите. Тіло матки збільшене до 9 - 10 тижнів вагітності, цупке, рухоме, безболісне. Придатки з обох сторін не визначаються. Параметрії вільні. Склепіння глибокі. Виділення слизові. Який найбільш вірогідний діагноз?

    A Інтерстиціальна фіброміома матки

    B Рак ендометрію;

    *C Субмукозна фіброміома матки;

    D Ендометріоз з переважним ураженням тіла матки;

    E Фіброміома матки та вагітність.
    Хвора 36 років, скаржиться на біль внизу живота, що нагадує перейми, слабкість, серцебиття. Зо останні 2 роки менструації стали більш рясні, довготривалі. Остання менструація почалась 2 дні тому. Об'єктивно: Шкіра й слизові оболонки бліді, пульс — 88/хв.. Живіт м'який, безболісний. Гінекологічний статус: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, канал вільно пропускає 2 пальці. У цервікальному каналі визначається пухлина розміром 3x6 см, щільної консистенції. Тіло матки збільшене до 7-8 тижнів вагітності, нерівної поверхні, рухоме, безболісне. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, область їх безболісна. Параметрії вільні. Який діагноз?

    A Хоріонепітеліома, метастаз в шийку матки

    B Ендофітний ріст раку шийки матки;

    *C Фіброматозний вузол, що народжується;

    D Аборт в ходу в строк 7-8 тижнів вагітності;

    E Екзофітний ріст раку шийки матки.
    Хворій, 35 років, що скаржиться на кров'янисті виділення з піхви на протязі 4-ох тижнів зі збільшенням матки до 10-ти тижнів вагітності з діагностичною метою проведено вишкрібання цервікального каналу і порожнини матки. Вишкрібок незначний, біля дна матки визначається "симптом стрибка". Вкажіть найбільш вірогідну патологію, що зумовила маткову кровотечу?

    A Рак тіла матки

    B Ендометріоз матки;

    C Поліп тіла матки;

    *D Міома матки зі субмукозною локалізацією вузла

    E Неповний аборт.
    Хвора Б., 38 років, 5 років спостерігається з приводу міоми матки (розмір пухлини-до 10 тиж. вагітності), скаржиться на рясні тривалі менструації, при яких кількість гемоглобіну знижується до 80 г/л. 5-та доба менструації, виділення рясні, хвора бліда. План невідкладної допомоги:

    A Антибактеріальна терапія;

    B Гемостатична терапія;

    C Гемостимулююча терапія;

    *D Лікувально- діагностичне вишкрібання матки;

    E Гормональне лікування.
    В жіночу консультацію звернулася жінка 40 років зі скаргами на порушення менструального циклу по типу гіперполіменореї на протязі півроку, тягнучі болі в нижніх відділах живота, слабкість. При гінекологічному обстеженні тіло матки збільшено до 12 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. В аналізі крові виявлена анемія Hb=90 г/л. Яку патологію можна запідозрити?

    A Дісфункціональна маткова кровотеча.

    B Рак тіла матки;

    C Вагітність;

    D Кістома яєчника;

    *E Міома матки;

    Жінка 30 років звернулася до гінеколога на профогляд. Скарг не має. Пологів–1, аборт– 1. Місячні не порушені, регулярні. Об'єктивно: шийка матки циліндрична, тіло матки нормальних розмірів, щільне, рухоме, безболісне. В ділянках матки пальпуються пухлини (8х10 см зліва, 10х12 см справа) тугоеластичної консистенції, з гладкою поверхнею, рухомі, безболісні, параметрії вільні. Рідина в черевній порожнині не визначається. Який найбільш імовірний діагноз?

    A Двосторонні кистоми яєчників;

    B Ендометріоз яєчників;

    C Рак Крукенберга;

    D Черевна вагітність;

    *E Фіброматозні вузли на ніжці.
    Хвора скаржиться на ниючий біль в низу живота, посилені болючі менструації. В анамнезі 2 аборти, пологів не було. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, живіт м'який, не болючий, над лоном пальпується пухлиноподібний утвір. При бімануальному дослідженні виявлено: тіло матки збільшене до 14 тижнів вагітності, з нерівною поверхнею, щільне, рухоме. Придатки не пальпуються. Який найбільш вірогідний діагноз?

    *A Вузлувата фіброміома матки;

    B Кистома яєчника;

    C Вагітність;

    D Ендометріоз;

    E Пухлина нирки.
    В жіночу консультацію звернулася жінка 40 років зі скаргами на порушення менструального циклу по типу гіперполіменореї на протязі півроку, тягнучі болі в нижніх відділах живота, слабкість. При гінекологічному обстеженні тіло матки збільшено до 12 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. В аналізі крові виявлена анемія Hb=90 г/л. Яку патологію можна запідозрити?

    *A Міома матки;

    B Рак тіла матки;

    C Вагітність;

    D Кістома яєчника;

    E Дісфункціональна маткова кровотеча.
    До гінекологічного відділення звернулася жінка зі скаргами на кров’янисті виділення з піхви. Остання менструація була 3,5 місяці тому. УЗД не проходила. Матка при пальпації тістоподібної консистенції, безболісна, відповідно 24 тижням вагітності. Частини плода не пальпуються, серцебиття не прослуховується, ворушіння не відчуває. З обох боків матки пальпуються утворення 5х6 см. Який найбільш вирогідний діагноз?

    A Передчасне відшарування плаценти

    B Загроза аборту;

    C Передлежання плаценти;

    *D Пузирний занесок;

    E Завмерла вагітність.

    Жінка 30 років звернулася до гінеколога на профогляд. Скарг не має. Пологів–1, аборт– 1. Місячні не порушені, регулярні. Об'єктивно: шийка матки циліндрична, тіло матки нормальних розмірів, щільне, рухоме, безболісне. В ділянках матки пальпуються пухлини (8х10см зліва, 10х12см справа) тугоеластичної консистенції, з гладкою поверхнею, рухомі, безболісні, параметрії вільні. Рідина в черевній порожнині не визначається. Який найбільш імовірний діагноз?

    Двосторонні кистоми яєчників

    Ендометріоз яєчників

    Рак Крукенберга

    Черевна вагітність

    *E. Фіброматозні вузли на ніжці

    Патологічні стани репродуктивної системи у дітячому та підлітковому віці.
    Хвора 14 років. Доставлена ургентно зі скаргами на кровотечу із статевих шляхів, біль

    внизу живота. Менархе в 13 років, місячні були регулярні, по 5 днів, помірні. Після тяжкого

    грипу менструація, яка почалась в очікуваний термін, продовжується 2 тижні. При обстеженні гінекологічного статусу: гімен не порушений, кровотеча зі статевих шляхів надмірна. При ректоабдомінальному дослідженні матка розвинута відповідно віку, безболісна, рухома, придатки не визначаються. Діагноз:

    *A Ювенільна маткова кровотеча;

    B Мимовільний аборт;

    C Позаматкова вагітність;

    D Травма статевих шляхів;

    E Рак піхви.
    Хвора 15 років. Скарги на затримку менструацій на 1 місяць, біль у животі. Менархе в 12

    років. Менструації нерегулярні, із затримками на 1-2 місяці, не болючі, по 3-4 дні. При

    ректоабдомінальному обстеженні: над лоном визначається рухоме пухлиноподібне утворення, туго-елестичної консистенції з рівними контурами, 60х40мм. При ультразвуковому дослідженні візуалізується округле гіпоехогенне утворення з чіткими рівномірними контурами, однорідної структури, 62х41 мм.

    Діагноз:

    *A Пухлина яєчника;

    B Вагітність малого терміну;

    C Аномалія розвитку статевої системи;

    D Синдром альгодисменореї;

    E Сальпінгоофрит.
    Хвора 15 рокiв, скаржиться на вiдсутнiсть менструацiї, періодичний біль у пiхвi. При оглядi

    зовнiшнiх статевих органiв: рослиннiсть по жiночому типу, великi статевi губи розвинені нормально, прикривають малi, вхiд до пiхви прикритий перегородкою, синюшно-багрового кольору, яка випинається. Який дiагноз?

    A Генiтальний iнфантилiзм

    B Ендометрiоз вульви;

    *C Атрезiя дiвочої плiви;

    D Аменорея невiдомої етiологiї;

    E Дисфункцiя яєчникiв.
    Дівчина 14 років скаржиться на кров’яні виділення з піхви протягом 10 днів, які з’явилися

    після 3-місячної затримки менструації. Менархе – у 13 років. Менструальний цикл – нерегулярний. Гемоглобін – 90 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?

    *A Ювенільна маткова кровотеча;

    B Рак тіла матки;

    C Поліп шийки матки;

    D Гормонопродукуюча пухлина матки;

    E Злоякісне захворювання крові.
    Дівчинка К., 13 р. поступила в гінекологічне відділення зі скаргами на значні кров’янисті

    виділення зі статевих шляхів протягом 10 днів. В анамнезі – нерегулярний менструальний

    цикл з початку менархе. Менархе з 11 років. При ректоабдомінальному обстеженні патології не

    виявлено. Попередній діагноз:

    A Поліп ендометрія

    B Аденоміоз;

    C Травма зовнішніх статевих шляхів;

    D Хроба Верльгофа;

    *E Ювенільна маткова кровотеча

    Дівчинка К., 13 р. поступила в гінекологічне відділення зі скаргами на значні кров’янисті

    виділення зі статевих шляхів протягом 10 днів. В анамнезі – нерегулярний менструальний цикл з початку менархе. Менархе з 11 років. При ректоабдомінальному обстеженні патології не виявлено. Попередній діагноз:

    A Поліп ендометрія

    B Аденоміоз;

    C Травма зовнішніх статевих шляхів;

    D Хроба Верльгофа;

    *E Ювенільна маткова кровотеча
    Дівчина 14 років, скаржиться на кров’яні виділення з піхви протягом 10 днів, які з’явилися після 3-місячної затримки менструації. Менархе – у 13 років. Менструальний цикл – нерегулярний. Гемоглобін – 90 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?

    *A. Ювенільна маткова кровотеча

    B. Рак тіла матки

    C. Поліп шийки матки

    D. Гормонопродукуюча пухлина матки

    E. Злоякісне захворювання крові
    До шкільного лікаря звернулась дівчина 13 років. Вперше з'явились помірні кров'янисті виділення із статевих шляхів 2 доби тому. Вторинні статеві ознаки розвинені. Яка найбільш вірогідна причина кров'янистих виділень?

    *A. Менархе

    B. Ювенільна кровотеча

    C. Гемофілія

    D. Рак ендометрія

    E. Хвороба Верльгофа
    Хвора 15 років поступила в гінекологічне відділення зі скаргами на значні кров'янисті виділення з статевих шляхів, загальну слабість. Кров'янисті виділення тривають 8 днів після 2 місяців затримки менструації. Статевим життям не жила. Через пряму кишку: тіло матки щільне, дещо зменшене, не болюче, рухоме, знаходиться в нормальному положенні. Співвідношення між шийкою матки і тілом 1:1. Додатки з обох боків не визначаються. Коагулограма в нормі. Який клінічний діагноз?

    *A. Дисфункціональна маткова кровотеча ювенільного віку

    B. Порушена маткова вагітність

    C. Злоякісний новоутвір матки

    D. Кіста яєчника

    E. Хвороба Верльгофа
    Дівчинка 12 років і скаржиться на кровотечу із статевих шляхів протягом 2-х тижнів, після затримки менструації на протязі 3-х місяців, слабкість, головний біль, запаморочення. Менструації з 10 років. Об’єктивно: шкіряні покрови бліді, тахікардія, АТ – 100/60. В аналізі крові Нb=100 г/л, кількість тромбоцитів 200 тис. Гінекологічне обстеження: virgo. При ректальному обстеженні: тіло матки і придатки без патології.

    Синдром склерокістозних яєчників

    Перервана вагітність.

    Хвороба Верльгофа.

    *D. Ювенільна кровотеча.

    E. Геморагічний діатез.
    Дівчинку, 13 років, доставлено в гінекологічне відділення із скаргами на постійні ниючі болі в ділянці живота нижче пупка на протязі 3 діб, які віддають в ділянку прямої кишки. При УЗ – дослідженні порожнина матки розширена, придатки без особливостей. Болі дівчинка відмічає на протязі останніх 7 місяців, менструацій ще не було. При огляді : зовнішні статеві органи розвинуті правильно, вибухає синюшно-багровая дівоча плівка. Який діагноз?

    *A. Атрезія дівочої плівки

    B. Порушення менструальної функції

    C. Хронічний сальпінгіт

    D. Ендометріоз матки та додатків

    E. Залозиста гіперплазія ендоментрію
    Дівчина 14 років, скаржиться на кров’яні виділення з піхви протягом 10 днів, які з’явилися після 3-місячної затримки менструації. Менархе – у 13 років. Менструальний цикл – нерегулярний. Гемоглобін – 90 г/л. Який найімовірніший діагноз?

    *A. Ювенільна маткова кровотеча

    B. Рак тіла матки

    C. Поліп шийки матки.

    D. Гормонпродукуюча пухлина матки

    E. Злоякісне захворювання крові
    У дівчинки 16 років - первинна аменорея, відсутність росту волосся на лобку, нормальний розвиток грудних залоз, генотип 46 ХУ, відсутність матки та піхви. Діагноз.

    *A. Синдром Рокітанського-Кюстера

    B. Синдром тестикулярної фемінізації

    C. Синдром Іценка-Кушинга

    D. Синдром Шихана

    E. Хвороба Іценка-Кушинга
    Дівчинка 14 років, доставлена в гінекологічне відділення із скаргами на значні кров’янисті виділення протягом 3 днів. З анамнезу: менструації з 12 років, нерегулярні, з періодичними затримками до 10-15 днів. Статевим життям не живе. Екстрагенітальної патології не виявлено. При УЗД матка нормальних розмірів, яєчники без патологічних змін. Який діагноз ?

    *A. ДМК ювенільного віку.

    B. Хворобі Вільгофа

    C. Ендометріоз внутрішній.

    D. Хвороба Іценко-Кушинга

    E. Полікістоз яєчників.
    Дівчина 15 років, скаржиться на кров'яні виділення з піхви протягом 2-х тижнів, які з'явилися після затримки менструації на 3 місяці. Менархе з 13 років. Менструальний цикл нерегулярний. Аналіз крові: Нb - 90 г/л, еритроцитів - 2,0х1012 /л, лейкоцитів - 5,6х109 /л. При ректальному дослідженні: матка нормальних розмірів, придатки не пальпуються. Який діагноз

    *A. Ювенільна кровотеча

    B. Поліп ендометрію

    C. Порушення згортання крові

    D. Рак ендометрію

    E. Неповний аборт
    Хвора 15 рокiв, скаржиться на вiдсутнiсть менструацiї, періодичний біль у пiхвi. При оглядi зовнiшнiх статевих органiв: рослиннiсть по жiночому типу, великi статевi губи розвинені нормально, прикривають малi, вхiд до пiхви прикритий перегородкою, синюшно-багрового кольору, яка випинається Який дiагноз ?

    *A. Атрезiя дiвочої плiви

    B. Ендометрiоз вульви

    C. Генiтальний iнфантилiзм

    D. Аменорея невiдомої етiологiї

    E. Дисфункцiя яєчникiв
    Дівчина 14 років, скаржиться на кров’яні виділення з піхви протягом 10 днів, які з’явилися після 3-місячної затримки менструації. Менархе – у 13 років. Менструальний цикл – нерегулярний. Гемоглобін – 90 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?

    *A. Ювенільна маткова кровотеча

    B. Рак тіла матки

    C. Поліп шийки матки

    D. Гормонопродукуюча пухлина матки

    E. Злоякісне захворювання крові
    До шкільного лікаря звернулась дівчина 13 років. Вперше з'явились помірні кров'янисті виділення із статевих шляхів 2 доби тому. Вторинні статеві ознаки розвинені. Яка найбільш вірогідна причина кров'янистих виділень?

    *A. Менархе

    B. Ювенільна кровотеча

    C. Гемофілія

    D. Рак ендометрія

    E. Хвороба Верльгофа
    Хвора 15 років, поступила в гінекологічне відділення зі скаргами на значні кров'янисті виділення з статевих шляхів, загальну слабість. Кров'янисті виділення тривають 8 днів після 2 місяців затримки менструації. Статевим життям не жила. Через пряму кишку: тіло матки щільне, дещо зменшене, не болюче, рухоме, знаходиться в нормальному положенні. Співвідношення між шийкою матки і тілом 1:1. Додатки з обох боків не визначаються. Коагулограма в нормі. Який клінічний діагноз?

    *A. Дисфункціональна маткова кровотеча ювенільного віку

    B. Порушена маткова вагітність

    C. Злоякісний новоутвір матки

    D. Кіста яєчника

    E. Хвороба Верльгофа
    Дівчинка 12 років і скаржиться на кровотечу із статевих шляхів протягом 2-х тижнів, після затримки менструації на протязі 3-х місяців, слабкість, головний біль, запаморочення. Менструації з 10 років. Об’єктивно: шкіряні покрови бліді, тахікардія, АТ – 100/60. В аналізі крові Нb=100 г/л, кількість тромбоцитів 200 тис. Гінекологічне обстеження: virgo. При ректальному обстеженні: тіло матки і придатки без патології.

    Синдром склерокістозних яєчників

    Перервана вагітність.

    Хвороба Верльгофа.

    *D. Ювенільна кровотеча.

    E. Геморагічний діатез.
    Дівчинку, 13 років, доставлено в гінекологічне відділення із скаргами на постійні ниючі болі в ділянці живота нижче пупка на протязі 3 діб, які віддають в ділянку прямої кишки. При УЗ – дослідженні порожнина матки розширена, придатки без особливостей. Болі дівчинка відмічає на протязі останніх 7 місяців, менструацій ще не було. При огляді : зовнішні статеві органи розвинуті правильно, вибухає синюшно-багровая дівоча плівка. Який діагноз?

    *A. Атрезія дівочої плівки

    B. Порушення менструальної функції

    C. Хронічний сальпінгіт

    D. Ендометріоз матки та додатків

    E. Залозиста гіперплазія ендоментрію


    1   2   3   4   5


    написать администратору сайта