Главная страница

3-курс-питання 1-4 м. Питання для модулю 1 3 курс Варіант 1


Скачать 0.65 Mb.
НазваниеПитання для модулю 1 3 курс Варіант 1
Анкор3-курс-питання 1-4 м.doc
Дата26.11.2017
Размер0.65 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3-курс-питання 1-4 м.doc
ТипДокументы
#10466
страница1 из 12
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Питання для модулю 1

3 курс

Варіант 1
1. Юнак віком 18 років, що проживає у місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 0,43 мг/л скаржиться на чутливість від солодкого і кислого в ділянці 12, 11, 21, 2, 26 зубів. Під час огляду на присінковій поверхні цих зубів виявлені поодинокі білясті плями з гладенькою поверхнею. Який найбільш імовірний діагноз:
А.Хронічний поверхневий карієс В.Хронічний початковий карієс

C.Гіпоплазія емалі D.Ерозія емалі
2. Жінка віком 35 років звернулася зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх передніх зубів, що протягом близько 10 років поступово збільшується. Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів та від дії хімічних подразників. Об”єктивно: на присінковій поверхні різців та малих кутніх зубів верхньої щелепи виявлені блюдцеподібні дефекти емалі, овальної форми, з чіткими межами. Після висушування дефекти втрачають блиск і стають тьмяними. Реакція на зондування, холодові подразники позитивна. Установіть діагноз захворювання:
A.Клиноподібний дефект B.Гіпоплазія емалі

C.Ерозія емалі D.Кислотний некроз зубів

E.Гіперестезія твердих тканин зубів
3. Під час обстеження порожнини рота 19-річної дівчини стоматолог виявив на присінковій поверхні 11, 21 зубів у пришийкових ділянках білі плями. Зі слів пацієнтки, вони з’явилися близько 2 міс. тому, за цей час їх розміри повільно збільшувалися. Яке з перелічуваних нижче захворювань має такий характерний перебіг?
А. Карієс. В. Гіпоплазія емалі. С. Некроз емалі.

D. Флюороз. Е. Ерозія емалі.
4. Хворий віком 40 р., працівник хімічного виробництва, скаржиться на появу відчуття оскомини, біль від температурних і хімічних подразників. Об’єктивно: на присінковій поверхні та різальному краї фронтальних зубів дефекти емалі з фестончастими краями, крейдяного кольору. Який діагноз у хворого?
A. Гострий поверхневий карієс. В. Кислотний некроз емалі.

С. Гіпоплазія емалі (ерозивна форма). D. Флюороз (ерозивна форма).

Е. Гострий середній карієс.
5. Пацієнтка віком 20 років скаржиться на неестетичний вигляд 24 зуба з моменту його прорізування. Об”єктивно: у 24 зубі емаль частково відсутня, дентин забарсвлений у жовтий колір. У дитинстві 64 молочний зуб неодноразово лікували , але спостерігалися часті загострення, набряки виникла нориця на яснах. У 9 років його вимушені були видалити. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Системна гіпоплазія B.Хронічний початковий карієс

C.Флюороз D.Локальна гіпоплазія емалі

E.Аплазія емалі
6. У процесі ембріонального розвитку зуба порушується розвиток клітин епітеліальної вистілки ротової бухти. Які складові частини зуба можуть зазнати пошкодження:
А. Періодонт В. Дентин С. Цемент

D. Емаль Е. Пульпа?
7. Дівчина віком 17 років скаржиться на наявність дефектів твердих тканин передніх і бічних зубів, які існують протягом тривалого часу. Народилась і проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 1,2 мг/л. Під час огляду на присінкових поверхнях різців верхньої та нижньої щелеп у ділянці екватора коронок, а також на горбках малих кутніх зубів виявлені дефекти твердих тканин у межах емалі. Дефекти мають світло-коричневий колір, дно та стінки їх гладенькі, безболісні під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Ерозія твердих тканин зубів В. Місцева гіпоплазія емалі

С. Вогнищева одонтодисплазія D. Ендемічний флюороз

Е. Системна гіпоплазія емалі?
8. Жінка звернулася до стоматолога зі скаргами на наявність дефектів твердих тканин центральних верхніх різців, які суб'єктивно її не турбують. Ці дефекти вона помітила півроку тому, їх розміри не змінилися. Об'єктивно: на присінковій поверхні 11 і 12 зубів виявлені овальні дефекти твердих тканин у межах емалі. Дно дефектів гладеньке, блискуче, щільне під час зондування. Пацієнтка проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 1,6 мг/л. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Некроз емалі В. Поверхневий карієс

С. Ерозивна форма флюорозу D. Ерозія емалі

Е. Гіпоплазія емалі?
9. Хворий віком 60 років скаржиться на косметичний дефект передніх зубів, який з'явився кілька років тому. Об'єктивно: на присінковій поверхні фронтальних зубів дефекти з гладенькими, блискучими поверхнями, які сходяться під кутом. Шийки зубів оголені, ясна щільні, блідо-рожеві. Який імовірний діагноз:
А. Хронічний поверхневий карієс

В. Хронічний середній карієс

С. Хронічний глибокий карієс

D. Кислотний некроз емалі

Е. Клиноподібний дефект?
10. Жінка віком 49 років скаржиться на косметичні дефекти 11, 21, 22 зубів, які виникли більше року тому. Об”єктивно: на присінковій поверхні по екватору 11, 21, 22 зубів є неглибокі чашоподібні дефекти емалі, щільні під час зондування. Холодна вода болю не спричиняє. Установіть попередній діагноз:
A.Ероозія емалі

B.Клиноподібний дефект

C.Хронічний поверхневий карієс

D.Гіпоплазія емалі

E.Флюороз

Варіант 2
1. Під час профілактичного огляду пацієнта віком 26 років лікар звернув увагу на стовщення емалі у вигляді краплі розмірами 3x4мм у пришийковій ділянці нижніх бічних зубів. Який найбільш імовірний діагноз:
A. Гіперплазія емалі B. Флюороз, крапчаста форма

C. Зуб Пфлюгера D. Флюороз, штрихова форма

E. Гіпоплазія
2.Жінка віком 49 років скаржиться на косметичні дефекти 11, 21, 22 зубів, які виникли більше року тому. Об”єктивно: на присінковій поверхні по екватору 11, 21, 22 зубів є неглибокі чашоподібні дефекти емалі, щільні під час зондування. Холодна вода болю не спричиняє. Установіть попередній діагноз:
A.Ероозія емалі B.Клиноподібний дефект

C.Хронічний поверхневий карієс DГіпоплазія емалі

E.Флюороз
3. Під час профілактичного огляду в пацієнта віком 18 р. після видалення зубних відкладень у пришийковій ділянці на пристінковій поверхні 22 і 41 зубів виявлені крейдяного кольору плями з шорсткою та безболісною під час зондування поверхнею. Тест емалевої резистентності (ТЕР-тест) становить 7 балів. Які морфологічні зміни характерні для даного захворювання?
А. Дегенеративні зміни одонтобластів.

В. Зміни в плащовому шарі дентину.

С. Пошкодження емалево-дентинного з’єднання.

D. Поверхнева де мінералізація емалі.

Е. Під поверхнева де мінералізація емалі.
4. Жінці віком 28 р. встановлено діагноз ерозії твердих тканин 11, 21, 34, 35, 44, 45зубів. Оберіть найбільш оптимальний матеріал для пломбування в даному випадку:
А. Силікатний цемент.

В. Композитний матеріал світлової полімеризації.

С. Склоіономерний цемент.

D. Склоіономерний цемент з механізмом світлового затвердіння.

Е. Композитний матеріал хімічної полімеризації.
5.У пацієнта віком 26 років на присінкових поверхнях центральних, бічних (латеральних) різців і перших великих кутніх зубів верхньої та нижньої щелеп виявлені численні симетричні плями молочного кольору. Плями безболісні під час зондування та дії температурних подразників. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Системна гіпоплазія емалі

B.Гострий початковий карієс

C.Некроз емалі

D.Флюороз

E.Ерозія емалі
6. В антенатальному онтогенезі під дією інтоксикації постраждали клітини внутрішнього шару зубного мішечка в зубному зачатку. Яка з тканин зуба в такому разі недостатньо розвивається:
А. Пульпа

В. Безклітинний цемент

С. Емаль

D. Дентин

Е. Клітинний цемент?
7. Юнак віком 18 років, що проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 0,43 мг/л, скаржиться на чутливість від солодкого та кислого в ділянці 12, 11, 21, 22, 26 зубів. Під час огляду на присінковій поверхні цих зубів виявлені поодинокі білясті плями з гладенькою поверхнею. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Хронічний поверхневий карієс

В. Хронічний початковий карієс

С. Гіпоплазія емалі

D. Ерозія емалі

Е. Флюороз?
8. Жінка віком 35 років звернулася зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх передніх зубів, що протягом близько 10 років поступово збільшується. Пацієнтку непокоять неприємні відчуття під час чищення зубів і від дії хімічних подразників. Об'єктивно: на присінковій поверхні різців і малих кутніх зубів верхньої щелепи виявлені овальної форми блюдцеподібні дефекти емалі з чіткими межами. Після висушування дефекти втрачають блиск і стають тьмяними. Реакція на зондування, холодові подразники позитивна. Діагностуйте захворювання:
А. Клиноподібний дефект

В. Гіпоплазія емалі

С. Ерозія емалі

D. Кислотний некроз зубів

Е. Гіперестезія твердих тканин зубів.
9. Пацієнтка звернулася до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект у пришийковій ділянці верхніх і нижніх іклів. На різні подразники зуби не реагують. Об'єктивно: у пришийковій ділянці на присінковій поверхні верхніх і нижніх іклів виявлені У-подібної форми дефекти твердих тканин. Поверхні дефектів гладенькі, блискучі, тверді. Реакція на зондування, холодові подразники відсутня. Був установлений діагноз: клиноподібний дефект. Призначте лікування:
А. Пломбування дефектів

В. Покрити зуби металевими коронками

С. Аплікації 10% розчину кальцію глюконату

D. Втирання 75% фтористої пасти

Е. Стоматологічного втручання не потребує.
10. Хвора віком 40 років скаржиться на біль від холодного, солодкого у 11, 12 зубах, наявність косметичного дефекту. Об”єктивно: на присінковій поверхні коронок 11, 12 зубів виявлені дефекти емалі овальної форми. Дно дефектів гладеньке, блискуче, щільне під час зондування. В анамнезі у хворої тиреотоксикоз. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Клиноподібний дефект

B.Поверхневий карієс

C.Некроз емалі

D.Ерозія твердих тканин зуба

E.Незавершений амелогенез

Варіант 3
1. Жінка віком 25 років скаржиться на косметичні дефекти зубів. Під час огляду на всіх поверхнях коронок фронтальних зубів численні плями коричневого кольору, без дефектів емалі, з гладенькою поверхнею. 2% розчином метиленового синього плями не забарвлюються. Який найбільш імовірний діагноз:
A. Системна гіпоплазія емалі

B. Флюороз

C. Гострий початковий карієс

D. Ерозія емалі

E. Кислотний некроз емалі
2.Чоловік віком 39 років скаржиться на косметичний дефект, гіперестезію 12, 11, 22 зубів. Під час огляду на присінковій поверхні вказаних зубів дефекти овальної форми, блюдцеподібні, з блискучими, гладенькими стінками. Зондування безболісне, холодова реакція чутлива. Дефектзабарвлюється 5% розчином йоду. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Гострий поверхневий карієс

B.Ерозія емалі

C.Клиноподібний дефект

D.Системна гіпоплазія

E.Флюороз, ерозивна форма
3. Пацієнт віком 16 років скаржиться на косметичні дефекти у вигляді білих плям в ділянці верхніх фронтальних зубів, які з”вилися давно і з часом не змінювали свою форму. Об”єктивно: білі плями біля різальних країв на присінкових поверхнях 11, 12, 21, 22 зубів, а також на присінкових і жувальних поверхнях 16, 26, 36, 46 зубів. Під час зондування поверхня плям гладенька, безболісна, реакція на холод відсутня. Плями не забарвлюються 2% розчином метиленового синього. Назвіть найбільш імовірний діагноз:
A.Системна гіпоплазія емалі

B.Місцева гіпоплазія емалі

C.Гострий початковий карієс

D.Флюороз, плямиста форма

E.Ерозія твердих тканин зубів.
4. Хвора віком 25 років звернулась зі скаргами на біль у 15 зубі, який виникає під впливом термічних подразників і швидко минає після їх усунення. Об’єктивно: у пришийковій ділянці на присінковій поверхні 15 зуба виявлений дефект з гладенькими стінками, що сходяться під кутом. Температурна проба позитивна, перкусія безболісна. Який імовірний діагноз?
А. Флюороз. В. Ерозія емалі.

С. Гіпоплазія емалі. D. Клиноподібний дефект.

Е. Хронічний поверхневий карієс.
5.Юнак віком 17 років скаржиться на наявність на фронтальних зубах косметичного дефекту у вигляді світлих плям. У місцевості, де він проживає вміст фтору у питній воді становить 1 мг/л. Об”єктивно: на присінковій поверхні 11, 12, 21, 22 зубів, горбках 16, 26, 36, 46 зубів виявлені плями крейдоподібного кольору, з блискучою поверхнею. Зі слів пацієнта плями існують з раннього дитинства. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Множинний карієс

B.Системна гіпоплазія емалі

C.Ендемічний флюороз

D.Ерозія емалі

E.Незавершений амелогенез

6. Пацієнтка віком 47 років скаржиться на неможливість приймання холодної та гарячої їжі, а також на інтенсивний біль від кислого, солодкого та солоного. Об'єктивно: виявлена незначна втрата емалі на бічних зубах (молярах) і різцях. Зондування та холодова проба різко болісні. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Гіперестезія твердих тканин зуба

В. Ерозія емалі

С. Некроз емалі

D. Гіпоплазія емалі

Е. Патологічне стирання твердих тканин зуба?
7. У дівчини віком 17 років на присінковій поверхні різців і бічних зубів нижньої та верхньої щелеп виявлені численні симетрично розміщені блискучі плями молочно-білого кольору, їх поверхня гладенька і безболісна під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Флюороз

В. Гострий початковий карієс

С. Некроз емалі

D. Ерозія емалі

Е. Гіпоплазія емалі?
8. Пацієнт віком 35 років скаржиться на наявність дефектів зубів верхньої щелепи, підвищену їх чутливість до механічних, хімічних і температурних подразників. В анамнезі вживання значної кількості цитрусових, соків, а також чищення зубів жорсткою зубною щіткою. Об'єктивно: на присінковій поверхні фронтальних зубів вище їх екваторів виявлені дефекти твердих тканин овальної форми з оголеним дентином. Дно та стінки дефектів гладенькі, блискучі, тверді під час зондування. Реакція на холод позитивна. Діагностуйте захворювання:
А. Клиноподібний дефект

В. Хронічний середній карієс

С. Ерозія твердих тканин

D. Гіпоплазія

Е. Кислотний некроз емалі.
9. Пацієнт віком 40 років скаржиться на наявність косметичних дефектів фронтальних зубів верхньої щелепи. Після обстеження встановлений діагноз: клиноподібні дефекти 11, 12, 13, 21, 22, 23 зубів. Який пломбувальний матеріал найбільш оптимальний у даному випадку:
А. Силікатний цемент

В. Склоіономерний цемент

С. Компомер

D. Склоіономерний цемент з механізмом світлового затвердіння

Е. Силікофосфатний цемент.
10. Жінка віком 25 років скаржиться на косметичні дефекти зубів. Під час огляду на всіх поверхнях коронок фронтальних зубів численні плями коричневого колдьору, без дефектів емалі, з гладенькою поверхнею. 2% розчином метиленового синього плями не забарвлюються. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Системна гіпоплазія емалі

B.Флюороз

C.Гострий початковий карієс

D.Ерозія емалі

E.Кислотний некроз емалі

Варіант 4
1. Під час проведення санаційних заходів у студентки 18 років, на присінковій нижче екватора 24 зуба виявлена крейдоподібного кольору блискуча пляма. Скарг пацієнтка не пред”являє. У місцевості, звідки вона родом, вміст фтору у воді становить 1,1 мг/г. Який найбільш імовірний діагноз:
A. Гострий поверхневий карієс

B. Системна гіпоплазія емалі

C. Місцева гіпоплазія емалі

D. Ендемічний флюороз

E. Гострий початковий карієс
2.Хвора віком 40 років скаржиться на біль від холодного, солодкого у 11, 12 зубах, наявність косметичного дефекту. Об”єктивно: на присінковій поверхні коронок 11, 12 зубів виявлені дефекти емалі овальної форми. Дно дефектів гладеньке, блискуче, щільне під час зондування. В анамнезі у хворої тиреотоксикоз. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Клиноподібний дефект

B.Поверхневий карієс

C.Некроз емалі

D.Ерозія твердих тканин зуба

E.Незавершений амелогенез
3. Пацієнтка віком 47 років скаржиться на неможливість уживання холодної та гарячої їжі, а також на інтенсивний біль від кислого, солодкого та несолоного. Об”єктивно: виявлена незначна втрата емалі на великих кутніх зубах і різцях. Зондування і холодова проба різко болісні. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Гіперестезія твердих тканин зуба

B.Ерозія емалі

C.Некроз емалі

D.Гіпоплазія емалі

E.Патологічне стирання твердих тканин зуба
4. Пацієнтка віком 30 р. скаржиться на застрягання їжі між 46 і 47 зубами, що з’явилося 2 тижні тому. Об’єктивно: перкусія 46 і 47 зубів безболісна, ясенний сосочок між 46 і 47 зубами набряклий і гіпертрофований, під ним виявлена незначна кількість залишків їжі. Який метод дослідження необхідний для виявлення прихованих каріозних порожнин:
A. Вітальне забарвлення.

В. Люмінесцентна діагностика.

С. Транс ілюмінаційна діагностика.

D. ЕОД

Е. Рентгенологічне дослідження.
5.Дівчина віком 18 років скаржиться на наявність білих плям на різцях верхньої щелепи. Об”єктивно: на присінклвій поверхні 11 і 12 зубів ближче до різального краю виявлені симетрично розміщені білясті плями неправильної форми. Їх поверхня блискуча, не забарвлюється барвниками, безболісна під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Ендемічний флюороз

B.Місцева гіпоплазія емалі

C.Гострий початковий карієс

D.Ерозія емалі

E.Системна гіпоплазія емалі
6. У хворого віком 51 рік скарги на виникнення болю від дії температурних, хімічних, механічних подразників. Біль інтенсивний, але швидко минає після усунення подразника. Об'єктивно: незначне стирання емалі на жувальній поверхні бічних зубів і по різальному краю іклів і різців. Оголений дентин твердий, гладенький, блискучий. ЕОД — 5 мкА. Установіть діагноз:
А. Клиноподібний дефект

В. Гіпоплазія емалі

С. Гіперестезія твердих тканин зуба

D. Ерозія емалі

Е. Флюороз.
7. Під час профілактичного огляду пацієнта віком 26 років лікар звернув увагу на стовщення емалі у вигляді краплі розмірами 3x4 мм у пришийковій ділянці нижніх бічних зубів. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Гіперплазія емалі

В. Флюороз, крапчаста форма

С. Зуб Пфлюгера

D. Флюороз, штрихова форма

Е. Гіпоплазія емалі?
8. Жінка віком 49 років скаржиться на косметичні дефекти 11, 21, 22 зубів, які виникли більше року тому. Об'єктивно: по екватору на присінковій поверхні 11, 21, 22 зубів є неглибокі чашоподібні дефекти емалі, щільні під час зондування. Холодна вода болю не спричинює. Визначте попередній діагноз:
А. Ерозія емалі

В. Клиноподібний дефект

С. Хронічний поверхневий карієс

D. Гіпоплазія емалі

Е. Флюороз.
9. Жінка звернулась у клініку зі скаргами на біль від термічних і хімічних подразників у зубах верхньої та нижньої щелеп. Об'єктивно: у пришийковій ділянці на присінковій поверхні 14, 15, 24, 25, 31, 32, 41, 42 зубів виявлені дефекти твердих тканин, які утворені двома майже горизонтальними поверхнями, що сходяться під кутом у межах середньої третини дентину. їх стінки гладенькі, вкриті щільним дентином. Оберіть тактику лікування даної хворої:
А. Класичне препарування порожнин з подальшим пломбуванням композитом

В. Не потребує стоматологічного втручання

С. Місцева флюоризація

D. Пломбування композитними матеріалами без значного попереднього препарування дефектів

Е. Ремінералізивна терапія.
10. Хворий віком 20 р. звернувся до стоматолога з метою санації. Об’єктивно: на присінковій поверхні 11 і 21 зубів виявлено кілька крейдяного кольору плям овальної форми розмірами 2*3 мм, під час зондування їх поверхня шорстка. Який тест буде найінформативнішим у проведенні диференційної діагностики даного захворювання?
А. ЕОД.

В. Вітальне забарвлення.

С. Зондування.

D. Термодіагностика.

Е. ТЕР-тест.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта